Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Bu kardeşiniz çıldırdı! 4silindir motor istiyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı Yolcu0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    baba bende pulsar ile cbr 250r arasındayım ybrden geçicem hangisi dersin içimde çok cbr 250r alasım var...
    Bütçen yeterse cbr bak bence 2014 ve üzeri repsol iyi gider tek silindir pek masraf yapmazda.Bu arada konuya atladım kusura bakma.
    Yolcu0 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçen yeterse cbr bak bence 2014 ve üzeri repsol iyi gider tek silindir pek masraf yapmazda.Bu arada konuya atladım kusura bakma.
    sorun değil hocam. repsol candır da benim aklımı 2016 model tricolor aldı grenajdan depoya giden siyahlıklar bitirdi beni aslında :D

valvole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    600 cc 4 silindir bi ss motosiklet icin yasin genc. Piste cikmayacaksin sokakta kullanacaksin motoru yasinin motoru degil.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Emin ol motorunu 12-13 bin TL'ye satsan bile, üzerine 1-2 koyup 4 silindirli motosiklet alamazsın.

En azından benim için yok öyle bir dünya.

Minimum 20bin TL olması gerekiyor, yeni nesil Cbr600 F veya Diversion f gibi seçenekler için.

Gerisi faso fiso gibi geliyor bana.

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    sorun değil hocam. repsol candır da benim aklımı 2016 model tricolor aldı grenajdan depoya giden siyahlıklar bitirdi beni aslında :D
    Sarı olan mı o? İstersen 2017'yi bekle benim gibi rr gelsin.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sarı olan mı o? İstersen 2017'yi bekle benim gibi rr gelsin.
    yan grenaj komple mavi değilde siyah ya ondan çok hoşuma gitti :D

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...81785684/detay

rr da r25 e rakip olacak ondan 4 silindir bile yapabilirler :D bana ekonomik olsun az hızlı olsun trafikte rahatlıkla kaçayım öyle işte :D

Enes Bakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    Valla arkadaşlar öğrenciliğimin son senesindeyim, yakıt konusunda ise param olunca binicem olmayınca binemiycem, ve motoru aldıktan sonra ekstra çıkıcak masraflara malesef param kalmayacak (sigorta hariç). Fakat artık 250 cc nin yetmediğini ciddi anlamda düşünüyorum. Bunu düşünmeme sebeb olan bugün yaptığım istanbul-tekirdağ yolculuğu 2 kişi 140ı geçemedik yanımdan 600 r sinek gibi uzadı 140la giderken sanki 50yle gider gibiydim, yol bitmek bilmedi.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı Enes Bakır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla arkadaşlar öğrenciliğimin son senesindeyim, yakıt konusunda ise param olunca binicem olmayınca binemiycem, ve motoru aldıktan sonra ekstra çıkıcak masraflara malesef param kalmayacak (sigorta hariç). Fakat artık 250 cc nin yetmediğini ciddi anlamda düşünüyorum. Bunu düşünmeme sebeb olan bugün yaptığım istanbul-tekirdağ yolculuğu 2 kişi 140ı geçemedik yanımdan 600 r sinek gibi uzadı 140la giderken sanki 50yle gider gibiydim, yol bitmek bilmedi.
    kısaca adam senin eline verdi sende bunu yediremedin.d boşver baba öyle olcak olsa hayabusa bile kesmez. helikoper hatta jet uçağı alman gerek :D bak dalgana şimdilik 250r ile yiyeceğin yemeğini motora yatırma
    Machair bunu beğendi.

Kendin başlıkta belirtmişsin çıldırmışsın 😁

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Amerika'da 600cc spor motorsiklet kullanan gençlere geleceğin organ donörü diyorlar...

Malum, aletlerin kısmi ucuzluğu, kullanmak için gerekli olan ciddi eğitimi gizliyor... Bu makineyi alanın da malesef pistte alması gereken birebir eğitime bütçesi yoktur.

Binersiniz, ama kullanamazsınız, ama malesef bunu anlayacağınız hatanın sonucu trajik olabilir. Malesef forumda da örneği çok.

1500cc cruiser alın, ama 600cc racing almayın... İlle de alacaksanız para biriktirip ABS ve traction control içeren, eninde sonunda mutlaka yapacağınız ölümcül hataları kısmen örtebilecek bir model edinin.
    Green Arrow ve k_ayhn bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Kardeş seninki ata az binmek yerine eşeğe çok binmeye dönmüş
    Alıntı Muhammett adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende öğrenciyim. Geçtiğimiz hafta 2011 ninja250r'ımı satıp sıfır pulsar 200ns aldım üste kalanda sigorta plaka ruhsata gitti.. Peki nedenmi yaptım bunu? Daha çok motosiklete binebilmek için! Yedek parça konusuna girmeden Ninja 100km 4.5 yakıyordu pulsar ile rodajda 40tl ile 330km gittim yani 100km 2.6 :/ Bende ybr mi senin gibi hevesle sattım ve ninjayı aldım ama anladımki neye bindiğin değil ne kadar binebildiğin önemliymiş. 4 silindir daha sonra binebileceğim zaman alacağım ama öğrenciyken asla..

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Son 2 3 ayda 10 bin km yapmis.
    Kicin kurum baglamistir birader senin.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    baba bende pulsar ile cbr 250r arasındayım ybrden geçicem hangisi dersin içimde çok cbr 250r alasım var...
    CBR al o zaman içinden ne geçiosa onu al ilerde pişman olma
    Kısaca ben;

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    20 yaşındaki adam ikinci el SS e para yetiştiremez. Sakın alma. Pişman olursun.

Kardeşim öncelikle kararına saygılıyım ama ne için istiyorsun?

2 şekilde motor alınabilir.
    1-Zevk için
    2-Gerekliği olduğu için

Zevk için alınan mmotorlar , parana göre istediğin motoru alabilirsin.İster git goldwing al istersen scooter al.Sonuçta para senin harcama yapacak sensin ve zevkini sürecek sensin.Örnek BWV 7,20 alan birinin benzin masrafını düşüneceğini sanmadığım gibi zevk için motor alan birinin benzin yada diğer masraflarını düşüneceğini sanmıyorum.

Gerekli olduğu için motor alan biri ise benzin vb. diğer masrafları gözden geçirip en uygun maliyetle en iyi performans (yol ve zaman) veren motoru alacağını düşünüyorum.

20 yaşında öğrenci olan biri için 600 cc ss motoru ne yapacaksın kardeşim.Sonuçta okula gidip geleceksin belki birazda gezersin.Benzin parası var bakım masrafı var , var oğlu var.Çalışmıyorsanda bu parayı babandan isteyeceksin.Bu şuna benzer biz öğrencilik yıllarımızda aileden gelen parayı sigaraya yatırıyoduk.Adam para gönderiyordu ben gidip sigara alıyordum havaya üflüyordum.Adamda oğlum okuyor diye kendi yemiyor içmiyor bana gönderiyordu.
    Çalışmaya başlayınca sabahın 6:00 ında kalkıp moron gibi işe giderken ve akşam eve geldiğinde beyninin uyuştuğunu nlayınca paranın nasıl kazanıldığını anlıyorsun.Bu yüzden abudik gubidik sebeplerle gidip para harcamıyorsun.

Yukarıda yazdıklarım sadece sana değil yanlış anlama ve gönlün kırılmasın.
    250 CC motorun varsa bu sana yetmeli eğer daha iyi motor alacaksan çalıştığın zaman al.Şu anda 600 cc lik motorun benzinine vereceğin para ile kız arkadaşını lüks yerlere götür yiyin için.Ne bileyim artı parayı biriktir yurtdışına tatile çık.Milyonalarca yapacak şey var.

Yok ben illa 600 lük motora binicem bu benim zevkim diyorsan yinede sen bilirsin.Şahsen öğrenci biri için 250 CC motor yeterli olmalı diye düşünüyorum.
    pea ve hasmet bunu beğendiler.

schism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    ......
    Bunu düşünmeme sebeb olan bugün yaptığım istanbul-tekirdağ yolculuğu 2 kişi 140ı geçemedik yanımdan 600 r sinek gibi uzadı 140la giderken sanki 50yle gider gibiydim, yol bitmek bilmedi.
    derdin belli kardeşim. yaşın genç kanın kaynıyor.
    sen alma bence, hayırlı olmaz.

cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Kusura bakmayın ama ben sizin 600cc 4 silindirli bir makina icin mental olarak gerekli olgunlukta görmüyorum .. Artçinla beraber 140 km/s hız yapıyorsun.. Artçının ekipmanları tam mı orasi muamma ? Tamsa dahi yolda önüne aniden çikabilecek mazot döküntüsü mıcırlı yol , çukur gibi şeyleri bertaref edebilecek reflekslere sen sahip misin ?

Yanından bir 600rr uzadi diye komplekse girme , gaza gelip hız yapma . Motosiklet bunu affedecek bir makina degil...

Unutma en iyi motorcu en yüksek hızı yapıp en iyi viraj alan değildir.. En iyisi torunlarina yol maceralarinı ve gördügü yerleri anlatabilen motorcudur...
    Pulsar41 bunu beğendi.

Enes Bakır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX 750F
    Alıntı mavidiş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim öncelikle kararına saygılıyım ama ne için istiyorsun?

2 şekilde motor alınabilir.
    1-Zevk için
    2-Gerekliği olduğu için

Zevk için alınan mmotorlar , parana göre istediğin motoru alabilirsin.İster git goldwing al istersen scooter al.Sonuçta para senin harcama yapacak sensin ve zevkini sürecek sensin.Örnek BWV 7,20 alan birinin benzin masrafını düşüneceğini sanmadığım gibi zevk için motor alan birinin benzin yada diğer masraflarını düşüneceğini sanmıyorum.

Gerekli olduğu için motor alan biri ise benzin vb. diğer masrafları gözden geçirip en uygun maliyetle en iyi performans (yol ve zaman) veren motoru alacağını düşünüyorum.

20 yaşında öğrenci olan biri için 600 cc ss motoru ne yapacaksın kardeşim.Sonuçta okula gidip geleceksin belki birazda gezersin.Benzin parası var bakım masrafı var , var oğlu var.Çalışmıyorsanda bu parayı babandan isteyeceksin.Bu şuna benzer biz öğrencilik yıllarımızda aileden gelen parayı sigaraya yatırıyoduk.Adam para gönderiyordu ben gidip sigara alıyordum havaya üflüyordum.Adamda oğlum okuyor diye kendi yemiyor içmiyor bana gönderiyordu.
    Çalışmaya başlayınca sabahın 6:00 ında kalkıp moron gibi işe giderken ve akşam eve geldiğinde beyninin uyuştuğunu nlayınca paranın nasıl kazanıldığını anlıyorsun.Bu yüzden abudik gubidik sebeplerle gidip para harcamıyorsun.

Yukarıda yazdıklarım sadece sana değil yanlış anlama ve gönlün kırılmasın.
    250 CC motorun varsa bu sana yetmeli eğer daha iyi motor alacaksan çalıştığın zaman al.Şu anda 600 cc lik motorun benzinine vereceğin para ile kız arkadaşını lüks yerlere götür yiyin için.Ne bileyim artı parayı biriktir yurtdışına tatile çık.Milyonalarca yapacak şey var.

Yok ben illa 600 lük motora binicem bu benim zevkim diyorsan yinede sen bilirsin.Şahsen öğrenci biri için 250 CC motor yeterli olmalı diye düşünüyorum.
    Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim, forumdaki bu kadar insan çoğınlukla bu yönde tavsiye veriyor, eminim hiç biri kötülümüğü istemiyordur. Şuan ki motorum 100 km de 5 lt civarı benzin yakıyor, ve geçenlerde yaptırdığım 10.000 bin bakımında tam 400 lira verdim (devletten aldığım kyk bursumu oraya yatırdım). Bunları düşünüyorum sonra örnek veriyom 4 silindir bi gsr600 alsam en fazla ne kadar fark edebilir diye düşünüyorum. Böyle düşününce 4 silindir motor alarak hem hayallerimi gerçekleştirmek, hemde 4 silindir bi makineye binerek kendimi dahada geliştirmek istiyorum, rahat bi şekilde sıkılmadan uzun yol yapmak istiyorum. Bu şekilde bana mantıklı gelliyor 4 silindir motor.
    Alıntı schism adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    derdin belli kardeşim. yaşın genç kanın kaynıyor.
    sen alma bence, hayırlı olmaz.
    Bu anlattığım sadece 4 silindir motor istememe basit bir örnek

Motosikleti
    Fazer
    Dediğinizi daha önceki dönemlerde ben yapmıştım elimde 2.000 km bile olmamış bir cbr 250 varken sattım,sonra temiz motor bulmaya çalıştım tanıdık vasıtasıyla bulup 2004 model fazer6 aldım. Sonra ne oldu dersen eski ve 4 silindir motor almanın çok büyük risk olduğunu anladım bir yerinden ses gelse şüpheleniyorsun. Bir de arkadaşlarımızın bahsettiği şu konu var ki elinde bütçe kalmalı,her şey motoru almakla bitmiyor illaki bi eksiği çıkıyor lastiği bitik desen 1000 tl,zincir dişlisi bitik olsa 500tl vs.

Bu sebeplerden mt-07 aldım, anlatmaya çalıştığım 4 silindir alacakta olsanız mümkünse en yeni modellere bakmaya çalışın xj6 gibi. gsr600,fz6,cbr600f şu motosikletler ne hikmetse 10 yaşına da gelse 60.000 kilometreyi geçmiyor 1 yaşındaki motorum 10.000 kilometreye geldi..

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim, forumdaki bu kadar insan çoğınlukla bu yönde tavsiye veriyor, eminim hiç biri kötülümüğü istemiyordur. Şuan ki motorum 100 km de 5 lt civarı benzin yakıyor, ve geçenlerde yaptırdığım 10.000 bin bakımında tam 400 lira verdim (devletten aldığım kyk bursumu oraya yatırdım). Bunları düşünüyorum sonra örnek veriyom 4 silindir bi gsr600 alsam en fazla ne kadar fark edebilir diye düşünüyorum. Böyle düşününce 4 silindir motor alarak hem hayallerimi gerçekleştirmek, hemde 4 silindir bi makineye binerek kendimi dahada geliştirmek istiyorum, rahat bi şekilde sıkılmadan uzun yol yapmak istiyorum. Bu şekilde bana mantıklı gelliyor 4 silindir motor.
    2 silindir ile 4 silindir arasında uçurum var. Bu kadar uçurum olmasa zaten 4 silindir diye tutturmazdın. Şuan ki motorun 5 lt yakıosa gsr600 ortalama 6.5 lt yakıyor ki bu ortalama değer. Yani bu 6-7 lt olucak. 250cc nin bakımına 400 tl verdim kyk bursu buraya gitti dion 600 lük olunca 2 kyk bursun gidicek. Tel başına lastik fiyatları bile kat be kat artıcak.

Kısaca 600lük racing maddi durumun çok iyi olmadığı sürece öğrenci işi değil arkadaşım. Günde 20 km yol yapsan şehir içi desek 7 lt den aşağı yakıcağını sanmıyorum eski model alıcaksın büyük ihtimal. 20 km de 1.5 lt benzin yaksan 4.5 tl den üçe aşağı beş yukarı 7 tl eder. Çarp 30 günle en az 200 tl aylık benzin masrafın var. Haftasonları bu 20 km olur 50 km. Sen eğer kafana koyduysan almayı aylık 500 tl yakıta ayır derim. Bu gazla motordan inmezsin sen.
    Kısaca ben;

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)