Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

CG Kullananlar Neden Kask Takmaz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    okan kükner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Alıntı osmanico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul Kağıthane bölgesinde o kadar çok makina var ki. Ama kullanan elemanların %90'ı kask takmıyor. Şort ve tişörtle sürüyorlar. Buna rağmen öyle bir kullanıyorlar ki. Herkesi riske atıyorlar. İnstagramda gördüm bi tanesini. S1000RR'ı var. Foto atmış her fotonun altına, kendisine Playboy yazmış. Bi fotoda da kask muhabbeti yapmayın kötü olur yazmış. Beyne bak arkadaş
    Hesabı özel mesaj atar mısın?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    İstanbul Kağıthane bölgesinde o kadar çok makina var ki. Ama kullanan elemanların %90'ı kask takmıyor. Şort ve tişörtle sürüyorlar. Buna rağmen öyle bir kullanıyorlar ki. Herkesi riske atıyorlar. İnstagramda gördüm bi tanesini. S1000RR'ı var. Foto atmış her fotonun altına, kendisine Playboy yazmış. Bi fotoda da kask muhabbeti yapmayın kötü olur yazmış. Beyne bak arkadaş
    Beyin mi? Hani nerde?

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4

"Cg kullananlar kask takmaz" diye bir genelleme yapmayalım lütfen. Şu cg motorları serseri bir şekilde kullananlarda var, o motorun kendisine fazlası ile yetip tamamen ekipmanlı bir şekilde giyinip kullananlar var, son olarak ekmek parası deyip kuryelik yapıp evine ekmek getirenler var. Genelleme yapmayıp Serseri bir şekilde kullanmaya karşıyız !!!
    infernus ve sey_47 bunu beğendiler.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Bursa/Altınşehirde honda cb125 ace kullanıp Arai takan kuryede var. Bide burdan bak

Survive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 - Bajaj Pulsar 200NS
    Bahsettiğiniz arkadaşın sanırım ismi Doğukan denk gelmişti o yüzden söyledim. Bende Kağıthane bölgesinde oturuyorum söylediklerinizde haklısınız ve Kağıthane'de inanılmaz derecede motorsiklet çalınıyor bu civarda oturan arkadaşlar dikkatli olsunlar.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Küçümsemek manasında söylemiyorum sadece tespit manasına , kültür ve çevre , mesela 25 sene önce mobilet kullanıyordum çevremde bir tane kask kullanan değil kaskı olan adam yoktu (köy) , cg'de yeni dönemin mobileti sayılır.
    Yalnız geçenlerde otoyolda 3 kişi aynı motora binmiş bir cg tayfası gördüm arkadaki eleman telefondan mesaj yazıyordu , keşke kameram olsaydı böyle bir rahatlık , keyif yok

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Alıntı Furkan Tarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gereksiz bi başlık açmışsınız hocam. parası olan apaçi zx10-r'a da biniyor cg ne alaka. sadece cg değil ama apaçi her yerde apaçi. marka model fark etmez
    Benden önce davranıp yazmışsın..Birde bu apache lerin egsozu söküp gürültü yapan modları var...Onlarda toplum düşmanı..
    Bu toplum düşmanları parası olan ducati kullanıyor parası az olanda CG nin eksozunu söküp dolanıyor..

Esas burda işin kötü tarafı en acı üzücü tarafı malesef toplulumuz yalaka olmuş,
    Şöyleki;
    Zengin şarap içer entelderler,
    Fakir şarap içer şarapçı derler
    Esasında içilen nesne içen insan aşağı yukarı aynı olmasına rağmen takılan sıfatkar 180 derece bir birinden farklıdır..

Fakir CG alır egsozu söker burda yayınlasan herkes küfreder, apche der resmen gömerler...Zengin ducati alır egsozu söker burda senin benim gibi azınlık toplum düşmanı der ama bir takım kişilerde ducati ^ye de egsoz sökmek yakışıyor der..Ne farkı var ikisi de dışarıya gürültü yapıp baş agrıtıyor.. Hatta modlarda korumaya geçen olur..Neden arkadaşıdır neden ducatisi vardır CG si olsa yaparlarmıydı ? Hiç zanetmiyorum..

Vel-halsılı kelam, ez cümle; malesef toplumumuz adelet duyguları pek de iç açıcı değil, Üzülerek yazıyorum malesef toplum olarak güce tapma huyumuz haklı mı haksız mı diye bakmayıp güçlü mü güçsüz mü zengin mi fakir mi diye yargılıyoruz..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı weirdo1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CG ci
    adamın bütçesi bellide. Reyzing kullananlari var bunların adamın lastiği bitmiş kafada kask yok götunun catalini ayırarak makas atıyor.
    Doğru tesbit bravooooo

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Alıntı Ali1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler kusura bakmayında kask takıp takmayandan size ne? Sizi ilgilendiren bir konu yokki ortada. Herkes kendi canından ve malından sorumludur. Hani burda oturup öyle böyle şöyle yazıyorsunuzda, kaçınız bakkala çakkala motorla giderken kafanıza kask takıyorsunuz ? İnsanlsrı yargılamayı bırakın artık kimse kimseden sorumlu değil
    Size ne değil işte. Toplumsal duyarlılık diye bir şey var. Amaç insalara karışmak değil farkındalık yaratmak. Adam geldi kasksız benim arabama vurdu, adam öldü. Ölümlü kaza, bir sürü olay.

Artı bakkala çakkala giderken de kask takıyorum, bilginize.
    Ertugyigit bunu beğendi.

Ali Bircan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motor mu, ne motoru ? motor ne arar la ögrencide
    Çünkü onlara bişi olmaz (!) diğer arkadaşlarında dedigi gibi apaçi her yerde apaçi aklı olan zaten alır ekipmanını paramız yok diyenede cevap var cg ye yapacağın modifiyeye hiç yoktan iyi ekipman alabilirsin, zenginlerede allah beter etsin diyip geçin binlerce liraya motor alıp tarzan gibi binip tecrübesiz yüksek cc kullananlara ne diycen şansı varsa zaten 1 aydan fazla pek yaşayamaz o apaçi hız yapayım derken
    Kes traşı, ver kontra'yı!

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Beyler kusura bakmayında kask takıp takmayandan size ne? Sizi ilgilendiren bir konu yokki ortada. Herkes kendi canından ve malından sorumludur. Hani burda oturup öyle böyle şöyle yazıyorsunuzda, kaçınız bakkala çakkala motorla giderken kafanıza kask takıyorsunuz ? İnsanlsrı yargılamayı bırakın artık kimse kimseden sorumlu değil
    Ötenazi ülkemizde yasak mesela neden?
    Ya da İntihar etmek isteyen insanları da kendi hallerine bırakıyor muyuz? Yoksa zorla polisler falan yakalayıp akli dengesini kazansın diye hastaneye yatırıyor muyuz.

Sonuç olarak kendi yaşamı için kendi yeterli çabayı sarfetmiyor ise dışardan destek verilir. Gerizekalı ise ağzına bile vurulur. (intihar eden adam gibi) çünkü ilerde pişman olacaktır. (şanslıysa ve hayatta kalırsa)

Bakkala çakkala kasksız kontak açmam.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CG lerin atası. O zaman da kask takılmıyorm. Bu motorlar kask ile kullanılmıyormu...

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Bugün ramazan ilk gün.
    Sabah kalktım wc-lavabo muhabbeti ardından tişört buldum giydim, kot, çorap..
    Kaska baktım sineklerden görünmüyor,
    Eldiveni elime aldım her yer ceset böööğğkk..
    Kamera, dizlik, mont keza aynı..
    Temizlemeye uğraşsam 1 saat, geç kalacağım işe.
    Öylece bıraktım hepsini evde kapıyı açtım bot nispeten temiz, ulan başın kapalı götün açık boşver dedim onuda giymedim.
    Motorun yanına geldim motorda aynı dertten muzdarip.
    Motoruda bırakıp yürüyecektim 7 km yolu Yemedi.. :D

Akşam geç vakitte uzun yoldan gelip yatmıştım. Bu günde ofise ara yollardan full ekipmansız geldim.
    Şöyle bir artısı oluyor 60 km geçemiyorsun, üzerindeki tişört bile seni dövüyor

Bugün bende apaçiyim..

Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Bir kaza meydana geldiğinde ve yaralandığınızda kazaya karışan diğer sürücüler sorumluluğu paylaşır. Kendinizi riske atmanız şöyle dursun, başkalarını üstlendiğiniz riske ortak edemezsiniz.
    Ertugyigit bunu beğendi.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum,
    Kask takmayan bi sürücü 80-90km/h ile gidiyor. O anda bir arı veya bir böcek gözüne adeta bir mermi gibi gözüne batıyor. E tabi o acı ile ani refleks ile motoru sola çeviriyor. O esnada gelen bir araca, bir motosiklete çarpıp karşı taraftaki hayatını kaybediyor.
    E şimdi bana söylermisin güzel kardeşim. Başkasının kask takıp takmamsı seni ilgilendirmiyor mu?
    Ertugyigit bunu beğendi.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Ben kullaniyorum kask cgyi kucumsemeyin cbf150 ve ybrleri otobanda yiyorum

Motosikleti
    MT-25 ABS
    Yanlış olmasın, genelde kask kafada olmuyor kolda takılı oluyor dirsekleri korusun diye (!)

schism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı KaskReis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış olmasın, genelde kask kafada olmuyor kolda takılı oluyor dirsekleri korusun diye (!)
    ya da kafaya yarım takıyorlar,
    en zoruda o halde kaskı düşürmeden motor kullanmaktır heralde.
    adam sanki başına bela olacam diye diye geziyor ortalıkta.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    kask takmadan motosiklet kullanan aptaldır ve ölmeyi hakediyordur. 15 paket sigara az iç bi ls2 al tak kafana

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kaskları yok ama güneş gözlükleri var

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)