Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir Kaza ve Karamsar Düşünceler...

Motovento
    REKLAM ALANI
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Az önce acemi sürücü eğitimlerinin yapıldığı Üsküdar Dereboyu caddesi yakınlarında büyük bir gürültü ile irkildim. Caddeye vardığımda hasarlı 4 otomobil cadde üzerine serpilmiş duruyordu. Ufak bir kaza değildi.
    Yaklaştığımda Başından kanlar akan genç bir delikanlı ile yanındaki adam arasında bir konuşmaya tanık oldum.
    Genç : "Abi özür dilerim"
    Adam : "Arabam pert oldu. Ne özürü? Ehliyetin yok. Ama sürat yapmayı biliyorsun."
    Genç : "Abi özür dilerim. 60 la gidiyordum"
    Adam : "Yalan konuşma. En az 100'le gidiyordun."
    Genç papağan gibi "Abi özür dilerim" diyordu. Görüntüye göre adam haklıydı. Arkadan vurduğu aracı pert etmiş, 180 derece döndürerek 2 ayrı araca daha vurduktan sonra duramamış, yolun kenarındaki korkuluklara vurup 50-60 metre sürüklenmişti. Sürücü büyük ihtimalle emniyet kemeri takmıyordu. Çünkü, ön camda bir insan kafası boyutunda delik vardı. Bunu tahminen sürücü öne savrularak yapmıştı. Kafasından kanlar akan genç bu sürücüydü.
    Etrafta sürüş sırasını bekleyen kursiyerler, sürücü kursu görevlileri şok halindeydi. Fotoğraf çekmek aklıma geldi. Fakat, böyle bir durumda ayıp olur diye vazgeçtim.
    Bu ehliyetsiz gencin önünde eğer motosiklet sınavı adayları olsaydı ne olacaktı?
    Toplumumuz eğitime, bilgiye, kurallara, başka insanların canına değer vermeyen insanlarla dünyadaki varolma ve ilerleme mücadelesinde nasıl başarılı olacak?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Yargı sistemimiz BANANA REPUBLIC'ten öteye geçmediği sürece bu ve bunun gibi olaylar daha çoooook olur ve çoook canlar veririz bu yolda. Tarif ettiğiniz yolu biliyorum bende ehliyetimi orada almıştım. Yol kenarı dere yatağı olmasına rağmen manyak gibi giderler o yolda
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Allah hepimizi korusun. Şuanki durumda sığınılacak tek kapı.
    Metehan07-70 bunu beğendi.

Motosikleti
    nc750x
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...Toplumumuz eğitime, bilgiye, kurallara, başka insanların canına değer vermeyen insanlarla dünyadaki varolma ve ilerleme mücadelesinde nasıl başarılı olacak?
    Cevap veriyorum: HİÇ BİR ZAMAN..! Tarihte öyle bir veri yok. Geçmişte yoksa gelecekte olması da pek mümkün değil. Bana göre hiç mümkün değil.
    MimTolga bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Ya en iysiyizdir ya da hiç!
    Çok güzel sorgulamissiniz.
    İnsanlara, uğrunda mücadele edebileceği değerler, umutlar vermezseniz başı boş yasarlR ve bu değerlere sahip olanlarla ya çatışma yaşarlar ya da uzaklaşırlar.
    En çekirdek değer ise umuttur.
    Yarına sıcak bakmıyorsa, hiç kimseyi egitemez ve yarına hazirlayamazsiniz...

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce acemi sürücü eğitimlerinin yapıldığı Üsküdar Dereboyu caddesi yakınlarında büyük bir gürültü ile irkildim. Caddeye vardığımda hasarlı 4 otomobil cadde üzerine serpilmiş duruyordu. Ufak bir kaza değildi.
    Yaklaştığımda Başından kanlar akan genç bir delikanlı ile yanındaki adam arasında bir konuşmaya tanık oldum.
    Genç : "Abi özür dilerim"
    Adam : "Arabam pert oldu. Ne özürü? Ehliyetin yok. Ama sürat yapmayı biliyorsun."
    Genç : "Abi özür dilerim. 60 la gidiyordum"
    Adam : "Yalan konuşma. En az 100'le gidiyordun."
    Genç papağan gibi "Abi özür dilerim" diyordu. Görüntüye göre adam haklıydı. Arkadan vurduğu aracı pert etmiş, 180 derece döndürerek 2 ayrı araca daha vurduktan sonra duramamış, yolun kenarındaki korkuluklara vurup 50-60 metre sürüklenmişti. Sürücü büyük ihtimalle emniyet kemeri takmıyordu. Çünkü, ön camda bir insan kafası boyutunda delik vardı. Bunu tahminen sürücü öne savrularak yapmıştı. Kafasından kanlar akan genç bu sürücüydü.
    Etrafta sürüş sırasını bekleyen kursiyerler, sürücü kursu görevlileri şok halindeydi. Fotoğraf çekmek aklıma geldi. Fakat, böyle bir durumda ayıp olur diye vazgeçtim.
    Bu ehliyetsiz gencin önünde eğer motosiklet sınavı adayları olsaydı ne olacaktı?
    Toplumumuz eğitime, bilgiye, kurallara, başka insanların canına değer vermeyen insanlarla dünyadaki varolma ve ilerleme mücadelesinde nasıl başarılı olacak?
    Avrupa insanı çok mu medeni ? Bana sorarsanız değiller hatta bağnaz ve tutucu bile olabilirler. Peki neden bu kadar insana saygılılar ? Çünkü yasalar o kadar sağlam hazırlanmış ve uygulanıyor ki isterse saygılı olmasın. Para cezalarından tutun hapis cezalarına kadar geniş bir yelpaze de saygı duyduruyorlar adama. Tabi polis de yasaları aynen uyguluyor.
    Sonu. kerem arkadaşımın da dediği gibi hukukun üstünlüğü yerine üstünlerin hukuku oldukça bizden bir nane olmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:03 ----------

Aşağıda bazı cezalar var.... Alıntıdır.

Alkol´lü Arac Kullanmak:
    Türkiye´de Alkollü Arac kullanmanin siniri 0,5 Promil ve Cezasi 255 €uro iken Almanya´da ayni Promil ve Cezasi 500 €uro´dan basliyor. Danimarka´da ise 1 Ayligin ne kadarsa tüm Ayligin ile ödüyorsun ve Ingilterede ise 5.500 €uro Para cezasi ödüyorsun.

20km/h Hizli gitmek:
    Türkiye´de 45 €uro´dan basliyor Almanya´da ise 35 €uro kadar ceza yiyorsun. En pahali ülke ise yine Danimarka 70-270 €uro arasi Para cezasi ödeyebilirsiniz.

50km/h ve üstü Hizli gitmek:
    Türkiye´de 60 €uro´dan basliyor, Almanya´da 240 €uro´dan baslarken Almanyanin komsu ülkesi Avusturya´da bu Ceza 2.180 €uro´dan basliyor !

Kirmizi Trafik Isikina uymama Cezasi:
    Türkiye´de 45 €uro, Almanya´da 90-320 €uro arasi, Finlandiya´da Ayliginizin 8 Günlük parasini ödüyorsunuz ve en Pahalisi Norvec´te 650 €uro ödüyorsunuz

Sollama Kurallarini cignemek:
    Türkiye´de 60 €uro´dan basliyor, Almanya da 30-250 €uro arasi, Finlandiya Ayliginizin 8 Günlük parasini ödüyorsunuz ve en Pahalisi yine Norvec 650 €uro ile

Park Yasagina uymamak:
    Türkiye´de 20 €uro´dan basliyor, Almanya´da 10-70 €uro arasi, en pahalisi Slovakya, orada 135 €uro´ya kadar Park cezasi yiyebiliyorsunuz !

Elinde Cep Telefonu ile konusmak:
    Türkiye´de bir bilgi alinamamis ADAC tarafindan (niye alinamadi bilmiyorum belki serbest´dir !), Almanya´da 40 €uro ve Italya´da ise 155 €uro´dan basliyor Cezasi.

Kırıkpedal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    20 dk. önce eve dogru yuruyordum.Bi sut saticisi (sokak sutcusu) birinin saldigi sepetteki iki poset ekmegi aldigi gibi yere atti ve icine sut koydu.Bu esnada tam yanindaydim.Abi ekmegi yere atmasan daha iyi olmazmiydi ? Dedim.Genc abiden gelen cevap "bi sey olmaz kocum" oldu.
    Yani aslinda kisinin kendine, karsindaki bireye ve topluma saygili olmasi gerekir.
    Eger ehliyetin yoksa ne isin var trafikte bak simdi gene bi sey anlatcam gene az once bi abi islek sayilabilcek bi zamanda elinde maden suyu onunede bi cocugu oturtmus araba suruyodu.
    Giris-gelisme sacma oldu ama idare edin.

Motosikleti
    KTM Duke 250
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupa insanı çok mu medeni ? Bana sorarsanız değiller hatta bağnaz ve tutucu bile olabilirler. Peki neden bu kadar insana saygılılar ? Çünkü yasalar o kadar sağlam hazırlanmış ve uygulanıyor ki isterse saygılı olmasın. Para cezalarından tutun hapis cezalarına kadar geniş bir yelpaze de saygı duyduruyorlar adama. Tabi polis de yasaları aynen uyguluyor.
    Sonu. kerem arkadaşımın da dediği gibi hukukun üstünlüğü yerine üstünlerin hukuku oldukça bizden bir nane olmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:03 ----------

Aşağıda bazı cezalar var.... Alıntıdır.

Alkol´lü Arac Kullanmak:
    Türkiye´de Alkollü Arac kullanmanin siniri 0,5 Promil ve Cezasi 255 €uro iken Almanya´da ayni Promil ve Cezasi 500 €uro´dan basliyor. Danimarka´da ise 1 Ayligin ne kadarsa tüm Ayligin ile ödüyorsun ve Ingilterede ise 5.500 €uro Para cezasi ödüyorsun.

20km/h Hizli gitmek:
    Türkiye´de 45 €uro´dan basliyor Almanya´da ise 35 €uro kadar ceza yiyorsun. En pahali ülke ise yine Danimarka 70-270 €uro arasi Para cezasi ödeyebilirsiniz.

50km/h ve üstü Hizli gitmek:
    Türkiye´de 60 €uro´dan basliyor, Almanya´da 240 €uro´dan baslarken Almanyanin komsu ülkesi Avusturya´da bu Ceza 2.180 €uro´dan basliyor !

Kirmizi Trafik Isikina uymama Cezasi:
    Türkiye´de 45 €uro, Almanya´da 90-320 €uro arasi, Finlandiya´da Ayliginizin 8 Günlük parasini ödüyorsunuz ve en Pahalisi Norvec´te 650 €uro ödüyorsunuz

Sollama Kurallarini cignemek:
    Türkiye´de 60 €uro´dan basliyor, Almanya da 30-250 €uro arasi, Finlandiya Ayliginizin 8 Günlük parasini ödüyorsunuz ve en Pahalisi yine Norvec 650 €uro ile

Park Yasagina uymamak:
    Türkiye´de 20 €uro´dan basliyor, Almanya´da 10-70 €uro arasi, en pahalisi Slovakya, orada 135 €uro´ya kadar Park cezasi yiyebiliyorsunuz !

Elinde Cep Telefonu ile konusmak:
    Türkiye´de bir bilgi alinamamis ADAC tarafindan (niye alinamadi bilmiyorum belki serbest´dir !), Almanya´da 40 €uro ve Italya´da ise 155 €uro´dan basliyor Cezasi.
    Bir düzeltme yapalım da burayı okuyup ona göre hareket edebilecek arkadaşların başı yanmasın. 50 promil sadece otomobil için geçerlidir. Diğer bütün araçlar için bu sınır 20 promildir. Bir bira içerim problem yaratmaz diye düşünüp başınıza iş almayın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)