Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Meshur Shell'e hosgeldiniz...

Motovento
    REKLAM ALANI
    coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yani benzin alma işlemin bittiyse köşeye çeker işini halledersin. Çünkü yoğun bir akaryakıt firması. Köşeye çekseydin adam o zaman dokunsaydı haşla derdim. Ya haklısın olayı tam anlatamadın ya da biz anlamadık

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KYorulmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250r 2014(satıldı)
    Benzin aldıktan sonra extra bir işin var ise güvenli ve kimsenin dokunmayacağı bir yere çekip işlerini rahatlıkla halledebilirsin.

Bu şekilde de kimsenin motoruna dokunacağını sanmıyorum. Dokunuyorsa o zaman tepki vermekte haklısın.
    Mustaphalanx bunu beğendi.

eLated.* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Arkadaşlar düşünmediğiniz bir şey var yalnız. Arabasıyla gelen biri mesela kart çektirmeye gitti ve uzun süre durdu diyelim. Pompacı onun arabasına binip arabayı kenara çekemiyorsa bizim de özel mülkümüz olan motosikletimiz'i ÇEKEMEZ.
    nines, Ali Bircan ve ...garip... bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı eLated.* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar düşünmediğiniz bir şey var yalnız. Arabasıyla gelen biri mesela kart çektirmeye gitti ve uzun süre durdu diyelim. Pompacı onun arabasına binip arabayı kenara çekemiyorsa bizim de özel mülkümüz olan motosikletimiz'i ÇEKEMEZ.
    Bence sizin de atladığınız bir husus var. Arabanın torpido gözünde koltuğunda açık ceplerinde birçok özel eşya olabilir. Pompacının arabaya binip çekmemesinin bir sebebi de budur. Adam kaybolmasa bile kayboldu der. Araba kapalı kutu pompacı iftira durumunda kimseye ispat edemez. Motosiklet üstü açık, Topcase ya da yan çanta varsa kilitli. Silah olsa deponun üstüne mi koyacak? Selenin altına? Yahu biraz empati kurın lütfen ama yahu.. Motosiklet milletimizin gözünde basit bir cihaz. Bence o motosiklet bit goldwing ya da R1100RT olsa adam yine dokunmazdı. Ufacık motosiklet demiştir, tutup çekmiştir.. Öyle yapması gerekmiş demek ki. Bu harekete arkadaş mahal vermiş motorunu orada bırakıp giderek. Yerinde benim cbf olsa yine aynı muamele olurdu çünkü ufak motor muamele değişmez ki...

Ali Bircan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motor mu, ne motoru ? motor ne arar la ögrencide
    Alıntı Mustaphalanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence sizin de atladığınız bir husus var. Arabanın torpido gözünde koltuğunda açık ceplerinde birçok özel eşya olabilir. Pompacının arabaya binip çekmemesinin bir sebebi de budur. Adam kaybolmasa bile kayboldu der. Araba kapalı kutu pompacı iftira durumunda kimseye ispat edemez. Motosiklet üstü açık, Topcase ya da yan çanta varsa kilitli. Silah olsa deponun üstüne mi koyacak? Selenin altına? Yahu biraz empati kurın lütfen ama yahu.. Motosiklet milletimizin gözünde basit bir cihaz. Bence o motosiklet bit goldwing ya da R1100RT olsa adam yine dokunmazdı. Ufacık motosiklet demiştir, tutup çekmiştir.. Öyle yapması gerekmiş demek ki. Bu harekete arkadaş mahal vermiş motorunu orada bırakıp giderek. Yerinde benim cbf olsa yine aynı muamele olurdu çünkü ufak motor muamele değişmez ki...
    Bizde çizdi deriz onu deriz bunu deriz yanlış anlaşılmasın art niyetim yok .
    Kes traşı, ver kontra'yı!

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı Ali Bircan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizde çizdi deriz onu deriz bunu deriz yanlış anlaşılmasın art niyetim yok .
    O zaman sigortacılara o benzinliği girmeden önce cizilmedigini ispat etmeniz gerekir.ispat edemezseniz iftira ve yalan beyanda mAhkemede hesap verirsiniz ;-)

Motosikleti
    R25
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gayet var bizde olmayabilir, sizde görmemiş olabilirsiniz ' anlayış 'olmadığı anlamına gelmez, Avrupada bir ülkeye gitme fırsatı edinirseniz kafa yapınız değişir, bu yorumlar yüzünden asla gelişemiyoruz biz milletçe
    Yaw he arkadaş he senin eşşeğin kancık olsun hadi, biz geriden geliyon kafamız basmıyo nede olsa Avrupa'ya gidememişiz, Türkiye'de Avrupa ülkesi değil ya hele İstanbul hiç değil sen Avrupalı olarak yola devam et.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Turkiyenin hele istanbulun avrupa olmadığı konusuna katılıyorum.
    ...garip... bunu beğendi.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Ayni olay başıma geldi ve motosikletimin deposu çizildi
    Olay dun saat 19 gibi gelibolu petrol ofisi miller akaryakıtta başına geldi
    Pompacı motorumu yer değiştirirken kaskimi düşürüp kaldırıyor, kaldırırken depoyu çiziyor. Neden değiştirdin dediğimde de ne olmuş yani az ileri aldıysam diyor. Cizilse düşse ne olacak diyorum. Öderiz konuşma fazla diyor. O ara xizigi görüyorum ve olaylar gelişiyor. Öyle bir bağırmışım ki bugün boğazım ağrıyor. Pompacı umursamaz şekilde sigara içmeye gidiyor bağırırken herkes vana bakıyor mudur geliyor öderiz diyor. Yaptır şöyle kaçmıyoruz diyor. Ben de tutanak imzalamadan olmaz diyorum. Odaya gidiyoruz ve 200 tl alarak konuyu kapatıyorum.
    Olaya forumdan wing41 de şahit oluyor. Ödeme yapmaya giderken motorun yerini değiştirmeyin diye söylemek gerekiyor arkadaşlar.

Yukarıda konuşan ne olmuş diyen arkadaşların başına gelse nasıl dav4anirlardi acaba ?

Motorum 2014 model fakat gören yeni mi diye sormakta.
    patpop ve ...garip... bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pompacı motorumu yer değiştirirken kaskimi düşürüp kaldırıyor, kaldırırken depoyu çiziyor. Neden değiştirdin dediğimde de ne olmuş yani az ileri aldıysam diyor. Cizilse düşse ne olacak diyorum. Öderiz konuşma fazla diyor. O ara xizigi görüyorum ve olaylar gelişiyor. Öyle bir bağırmışım ki bugün boğazım ağrıyor. Pompacı umursamaz şekilde sigara içmeye gidiyor bağırırken herkes vana bakıyor mudur geliyor öderiz diyor. Yaptır şöyle kaçmıyoruz diyor. Ben de tutanak imzalamadan olmaz diyorum. Odaya gidiyoruz ve 200 tl alarak konuyu kapatıyorum.
    Olaya forumdan wing41 de şahit oluyor. Ödeme yapmaya giderken motorun yerini değiştirmeyin diye söylemek gerekiyor arkadaşlar.

Yukarıda konuşan ne olmuş diyen arkadaşların başına gelse nasıl dav4anirlardi acaba ?

görevli arkadaşta sizde hatalısınız. sizin hatanız yogun zamanda motoru pompa başına bırakmanız. görevli arkadaşın hatası ise sizi uyarmamak ve motoru cekmek bende bir pompacı ve motorcu olarak yakıt ikmali bittikten sonra motorumu kenara ceker ödemeyi yaparım. ayrıca motorcu arkadaşları yogun olabilecek saatlerde motorlarını uygun bir yere almaları konusunda uyarıyorum.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tam olarak ihtiyacımız olan şey bu

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    İki tarafta hatalı.Dün benzin alırken ödeme için içeri geçerken benzinci arkamdan az ileri alırmısın araba gelecek dedi.Bende a pardon dedim ileri aldım. Herşeyi büyük problem etmeyin bence.Önce çizilsin, kırılsın devrilsin, sonra gelin şikayete

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı eLated.* adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum.

Bu düşünceyi yani ödeme yapılacaksa, benzin doldurma işlemi esnasında yapilirsa hemen hallolabiliyor. Pompaci daha doldurma islemini tamamlamadan motorun basinda olabiliyorsun. Ancak benzini doldururken, başında bekleyip motoru kenara çekip de ödeme yapabilirsin. Bence çok sorun değil ..

Beni kıl eden ben eldivenlerimi giyerken usul usul burnunu sokan araçlara tilt oluyorum. Eldiveni giymeden kenara alıp hemen , eldiveni giyip hazırlanıp öyle çıktığımda olur. Ya da el ile issaret edip bir dk diyerek, hazırlanıp uzaklastigimmda..

Bazı anlayışlara hasıl insan sayisi az maalesef .. nabza gore serbet vermek her zaman olayın gidişatını değiştirir.

Babacigim postahanede fatura ödeyecek. Sırada ayakta bekliyor. Geleli 10 dk olmuş , amcanın biri oturuyor bankta , oturdu oturdu sonra dedi ki " heey sen benim sirama gecmissin " adamda yaşlı )

Babam da dedi ki, " amca ayıp ediyorsun ya, ben sen ayakta fazla duramiyosun diye senin yerini tutuyorum,gel sen boyle"

Adamdaki kızgın surat gitti mulayimlesti." Geç evladım sen " dedi.

Olay bence bundan ibaret. Kasmaya ne gerek var.

Pompaci motorunuzu cekmis, benim de hiç hosuma gitmezdi ki... avm otoparkında motorumu çektikleri zaman cayır cayır kavga ettim... sonra düşündüm ki ne gerek vardı elimi ayağımı titretmeye , kenara cekip sakinlesmeye ))

( benim motoru cekip jip koymuslar yerine )

keşke deseydim ki.. " abi bu motor benim malim benden izinsiz yerini degistirdiginde başına su işler gelebilir ve sen bundan sorumlu olursun . Herkes benim kadar anlayışlı çıkmayabilir. Haberin olsun etme bir daha " ya da daha pozitif şeyler...

eger ki motora zarar gelmis olsaydi, ha o zaman isler değişirdi.

Belki günün birinde daha birbirine tahammullu saygılı insanlar oluruz. Insanlar bizim sinirlarimiza , haklarimiza , bize ait olana saygı duymayı öğrenirler.

Yazılan kötü yorumlara da takmayin. O an ki ruh hali kötüdür. Paylaştığınız için sağolun
    Mustaphalanx ve ...garip... bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Uzun yola gitmediğiniz sürece benzin aldığınız yer hep aynı olsun. Ara sırada olsa 3 lira 5 lira ufak bir bahşiş atıp hal hatır sorun göreceksiniz muamele çok farklı olacak. Benzin aldığım yerde acelesi olan birisi aracıyla gelip korna çalsa kelime yapsa adamı indirir döverler. Oluroyle haklı nabza göre şerbet vermek güzel bir durum.Çok yoğun saatlere denk geldiğimde sen aradan kayna hızlıca halledelim bekleme dedikleri bile oluyor ama gerek yok.
    ...garip... bunu beğendi.

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Miller'e oldum olası bir antipatim var. Gerçi Çanakkale'de insan evladı çalışanı olan kaç istasyon var?

İnsanlar düşüncesizce davranıp araçlarını istasyonun önünde bırakıyor diye biz de bunu yapmak zorunda değiliz; istasyon görevlisi motosiklete elbette dokunmamalı ama benzini aldıktan sonra kartla ödeme yapacaksam mutlaka görevliye bunu belirtip motoru iterek marketin önüne çekiyor ve ödememi yapıp fişi verdikten sonra yoluma devam ediyorum, sanki çok zor bir şey değil gibi?

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beni kıl eden ben eldivenlerimi giyerken usul usul burnunu sokan araçlara tilt oluyorum. Eldiveni giymeden kenara alıp hemen , eldiveni giyip hazırlanıp öyle çıktığımda olur.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Hadi bende pompacı anımı anlatayım.

Motoru yeni almışım 3 günde 1000 km yapmış ilk bakımına götürüyorum motoru. Girdim istasyona 'doldur hocam ama kapağı kapatma bırak açık kalsın' dedim.
    içeri girdim ödemeyi yaptım dışarı çıktım kenarda bi zehirleneyim dedim o sıra pompacıya bakıyorum depo kapağıyla uğraşıyor. Bağırdım ordan elleme diye. 3-5 saniye daha uğraştı bıraktı. Sigara bitti motorun başına geçtim depoyu kapattım anahtarı bi çıkardım ki anahtar 8 olmuş.
    Girdim içeriye 'bu nedir arkadaş' dedim. 'abi ver hemen halledeyim' dedi. Arka odaya geçti küüüüüt diye bi ses duydum aha dedim zıçtık. Arkaya kafayı bi uzattımki hayvanın evladı anahtarı çekiçliyor :D o dakikadan sonra birşey demedim. (anahtar imobilizerli, çekiçlersen motor tanımaz)
    Çıktım dışarıya petrolün önce müşteri hizmetlerini arayarak şikayet kaydı oluşturdum. Sonra motorun fotograflarını çektim sesli video kayıdı alarak durumu özetledim. Servisi aradım çekici istedim.
    Beklerken petrolün sahibi aradı. yaa kardeş sen çekici çağırma benim pikap var ona yükleriz'den başladı, ne belli benim personelimin yaptığı güvenlik kameralarıda çalışmıyor neyle ispatlayacan'dan çıktı :D

En son konuşması bittikten sonra şimdi sakin sakin beni dinle dedim. Güvenlik kameran çalışmıyorsa onun ayrı bir cezası vardır onu saymıyorum, buradaki tüm durumları fotografladım videosunu çektim ayrıca bu görüşmenin tamamı kayıt altında ve bende bu kayıdı BP merkeze göndererek dinleteceğim. Zaten memlekete yeni gelmişim iş yok güç yok bi seninle uğraşayım eğlence çıksın banada dedim. Tak telefon kapandı.

Servisin çekicisi geldi yükledik götürdük anahtarı falan servis üstünden yaptırdık. Tüm harcamaları üstüne bindire bindire fatura etmesini istedim servisten. Tüm fatura bedelinide ödettim o petrole :D keyf oldum

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Vay arkadaş
    Adam motoru çiziyor bir de hakli oluyor

Bu zihniyet motosiklet emniyet şeridinden gitsin diyen zihniyet.
    Bu zihniyetin yarin obur gün evine girdiklerinde kapıyı pencereyi açık bırakmasaydın diyecek kişi ben olacağım.

Benzinlikte pompacı asla ama asla dokunamaz. Ben nasıl bekliyorsam başkalarını onlar da beni bekleyecek. Laga luga yapacak adam beni bulacak. Pompacı ellemeyecek.

Yarin obur gün motoru çektiğiniz yerde başınıza geliR çizilir kırılırsa görürüm sizleri arkadaşlar.

Not : Benzinlik te ayni anda boş olan 3-4 pompa vardı

macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayır birde şöyle bişey pompacı motoru kenara çekiyor diyelim araç gelecek diye ben arabama yakıt aldığım zaten depoyu dolduruyorum depo kapağını kapatıp fişimi aldıktan sonra içeri kasaya gidip ödemeyi yapıyorum kartla hadi o sırada pompacı gelsin benim arabayıda çeksin bakalım başka yere o sıkar işte biraz sonuçta oraya da araba gelecek ama ben pompanın önünde bırakıp arabayı ödeme yapmaya gidiyorum benim arabama nasıl dokunamıyorsa alıp başka yere çekemiyorsa motoruda kaldırıp başka yere taşıyamaz arkadaş müsade etmeyin bence sonuçta motoru kullanmadan da iterek taşımanın bir usulü var adam o dengeyi ayarlayamazsa motoru yatırır yere benden söylemesi

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Alıntı okan kükner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün Sile'ye gelmeden hemen önce sag tarafta olan Shell'e ugradim. Benzin aldiktan sonra lavaboya girdim. Cikista baktim motorum yok. Pompaci ileriye almis. Araba gelecekmis. Ben de bir guzel hasladim benden izinsiz motoruma dokundugu icin. Ardindan lastik basinclarimi kontrol ederken baska bir calisan montun motosiklet parasi diye seslendi nefret dolu bir suratla..

Gercekten reklamlardaki gibi "meshur" hizmetleri ve müsteri memnuniyeti var. Kalite budur. Böyle devam...
    Hayatın cilvelerine bak.

Ben de bugün Beylikdüzü Shell'den benzin aldım. 100 TL çıkardım ve kişi " abi sabah olduğu için bozuk param yok rica etsem içeride kart ile ödeyebilir misin ? " dedi. ( Malum araç scooter olunca depo 20 TL'ye falan doluyor )

" Tamam " dedim motoru boş bir yere çekmek için davrandım ve " abi sen merak etme ben bakarım motoruna neticede cebimde para olmadığı için markete gitmen senin suçun değil " dedi. Neyse aldım anahtarımı ve 20 TL olan yakıt alımımı karttan çektirdim ve gelirken belki de ilk defa gözlerimle şuna şahit oldum.

Motorumun arkasına araç yanaşmıştı ve pompacı aynen şunu dedi ; " Abicim biraz bekler misin ? müşterim içeride birazdan gelecek sonra seni alırım ".

** Galiba siyah Kia marka arabası olan bir adam da " yahu 2 adım ileri al işte ne olacak acelem var bisiklet gibi alet zaten " dedi.

Pompacı da ; " abi gözünü seveyim senin aracını ellesem hoşuna gidecek mi ? bekle biraz müşterim gelecek birazdan içeride para ödüyor " dedi.

Bu olaya canlı şahit olunca tüylerim diken diken oldu tabii.

Yani demek istediğim iş insanda bitiyor. Normalde Opet ve Bp benzin aldığım istasyonlardır bugün mecburen Shell'e girdim ve personel yaklaşımı çok hoşuma gitti.

Bu sebeple kişilerin hatalarını markalara yıkmamak, markaların hatalarını da kişilerden çıkarmamak lazım.

Kimse mükemmel değil, biz de değiliz. Kim bilir her gün arkamızdan ( motorcuların ) neler söyleniyordur.
    Mustaphalanx ve kaanklky bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)