Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dün aldım, bu gün çevrildim :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Dün ilk motorumu aldım; Honda CRF 250 L. Acemi olduğumdan bol bol pratik yapıyorum gerek trafikte gerek boş yollarda (ehliyet sınavı yollarında). Bu aralar Uşak'da bol bol polis dolanıyor ve her köşe başında çevirme var. Hayatımda ilk kez çevrildim O kadar ehliyetsiz araba kullandım 1 kere çevirmediler. Ehliyet aldım cüzdanda solup gidiyor güneş görmedi bi kere de beni çevirsinler diyip dururdum. Kısmet motoraymış

Plaka takılı değildi egzozun havası plakaya vuruyordu ustada "çıkaralım küçük alırsın o zamana kadar çantanda taşı çevrilirsen düştü dersin" dedi. Ben de "tamam" deyip çıkardım. Gerçekten acayip sallanıyor plaka hızlanınca yolda düşücek diye kabul ettim. Bu kadar çabuk çevrilmeyi beklemiyordum ama

Ana olay buradan başlıyor...
    Mont ve bot hariç (beden bulamadım) bütün ekipmanlarım tam bu yüzden sağa çektim ve soyunmaya başldım. Polis geldi ehliyet ruhsat istedi doğal olarak. Cüzdan ve ruhsat sırt çantamdaydı anca soyunup verdim. Verirken de memur bey "plaka nerede" diye sordu tabi (beklenen soru). Bende "abi motoru yeni aldım taktırmaya götürüyorum" dedi. Bu bahane daha mantıklı geldi nede olsa dün aldım motoru. Şükür ki inandı ve ceza yemedim. Bilgileri kontrol ederken ben de ceza yiyen o kasksız korumasız plakasız "apaçi" kardeşlerime bakıyordum bıyık altından gülerek Tam da o sırada memur bey "tam teçisatsın helal olsun" dedi ve benim g*t himalayalara uzandı Ben de "canını seven takar abi" dedim güldü Ehliyet ve ruhsatı kontrol ederken "abi plaka çantada gösteriyim mi" dedim "gerek yok yalan söyleyeceğini sanmıyorum" dedi. Benim içimden bi ezilme, büzülme, kırılma sesleri geldi. Kendi kendime utandım valla yalan söylediğim için. Belgeleri verdi ve "gidebilirsin" dedi bende o ezikliği üstümden atıp motoruma bindim ve ağırdan ağırdan ekipmanlarımı giymeye başldım. "apaçi" arkadaşlarım da orada ceza yerken beni kesiyorlardı Cool bir şekilde polise 2 kere korna çalarak "apaçi" arkadaşlarıma da ara gaz vererek oradan uzaklaştım
    Bu arada egzozum orjinal değil FMF marka baya dikkat çekici sesi olan bir egzoz ancak memur bey tek bi kelime bile etmedi egzoz hakkında. Bu egzoz cezaları bence keyfi galiba...

Memur beye söylediğim yalan ve onun bana güvenmesi yüzünden yarın ilk işim küçük plaka işini öğrenmek için şoförler birliği odasına gitmek olucak. Vicdanım sızladı beee...

İlk motorum ve ilk çevirmem iyi bir şekilde geçti mutluyum ehliyet güneş gördü Cüzdana ehliyeti nasıl koyduğumu unuttum çıkarırken "ulan bu nereden çıkıyor" diyip biraz uğraşmıştım

Okuduğunuz için teşekkürler "azıcık" uzun oldu gibi
    ardacik bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Olağan günlük şeyler bunlar. Hayırlı olsun.

balamir01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki VanVan
    O heyecan hep oluyor bende de, büyük ihtimalle çocukluktan kalma

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Sene baravo...
    sey_47 bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı balamir01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O heyecan hep oluyor bende de, büyük ihtimalle çocukluktan kalma
    Bende de heyecan hiç bitmez. Bir de motoru daha dün almışım hemen çevirmeye yakalandık aldı mı beni bi panik :D
    Kısaca ben;

Motosikleti
    2014 ybr esd
    küçük plaka diye bi kavram yok.plaka standarttır.aksi takdirde ceza yiyebilirsin...

Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı actros1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    küçük plaka diye bi kavram yok.plaka standarttır.aksi takdirde ceza yiyebilirsin...
    Polisin bahsettiği "özel plaka" neydi peki? Motoru aldığımdaki plaka küçük ve mühürlüydü.
    Kısaca ben;

emreengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 250r
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullan. Yaptıracağın plakada mühür olmalı yoksa cezası var bilgin olsun.

Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı emreengin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kazasız belasız kullan. Yaptıracağın plakada mühür olmalı yoksa cezası var bilgin olsun.
    Aynen şoförler odasına gidip sorucam bakalım. İnş küçük plaka veriyorlardır.
    Kısaca ben;

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)