Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Racing motor ile uzun yol

Motovento
    REKLAM ALANI
    nefretxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki gsxr-1000 l5 -Honda cbr 250 2013
    Kısmet olursa cumartesi sabahı saat 02.30 da Tekirdağdan-Antalya yolculuğu yapacağız 2 motor olarak.Ben ve arkadaşım gözümüzü kararttık en kötü ne olabilir ki kıvamındayız şuan uzun yolda racing motor sürüş pozisyonundan diyerek .Sizinde fikirlerinizi almak istiyorum.Ne olur ne biter ilk defa bu tarz bir motor ile uzun yol deneyimim olacak ve bu artçılı olarak olacak.Ne tarzda şeyler almam gerekiyor yanıma eşyaları 1 gün önceden otobüs ile göndermeyi düşünüyoruz.Mola zamanlamalarımız nasıl olmalı ve bunun gibi daha önce racing motor ile seyehate çıkan bilir kişilerden fikir danışmak istiyorum.Şimdiden teşekkür ederim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

1.pozisyon rahatsiz ki bunu biliyorsun ve yola cikiyorsun
    2.SS makine ile artcili uzun yol daha buyuk yorucu olucak, surus geometrisi virajlar hizlanma gibi bicok sey degisicek
    3. Mola zamanini en az saatte 1 vermelisin veya artci yada sen ilk kim yorulursa muhakkak kenari cek.
    4. Lastik tamir kiti, cirt bag ve alet takimi bulunsun yaninda.

Yanina su al, lazim olucak kontrollu gitmeyi unutma uzun yollarda her zaman kamyon tir ve traktor gibi trafikte surekli gormedigimiz ve tahmin edilemez tepkileri olan araclar olacak.
    Panashira ve nefretxx bunu beğendiler.

valvole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaskinizin gunes vizorunu yada suruse uygun gunes gozlugu oneririm. Hic nasip olmadi ss ile uzun yol yapmak ama keyifli olacagini dusunuyorum. Hayirli ve guvenli yolculuklar
    nefretxx ve Maslak bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha ybr2009/ybr2012/ şu an YZF-R25(2015)
    şuan ki motorun gsxr mı daha çözemedim. ben r25 ile antalya alanya gazipaşadan çıkıp manisa salihliye 570 km lik yolu artçılıda gittim artçısız da gittim tecrübelerime dayanarak artçı almanı kesinlikle tavsiye etmiyorum(hele ki motorda nasıl duracağını bilmeyen biri ise). lise dostumun kardeşi olunca mecbur kaldık beraber gitmeye. oradan dönüşüm yalnız oldu sonrasında bir kere daha git gel yaptım tek kişi ile çok eğlenceli oluyor yol gerçekten zevk veriyor yani. ybr ile 200 km beni felç ederken r25 ile 570 km beni hiç yormadı 6.5saat sürse de bir günde gidip gelecek enerji bile vardı bende biraz cahil cesaretliyimdir ben lastik tamir kiti filan almadan çıktım yola lastiklerim orjinal irc roadwinter ama uzun yolda ısındıgı ıcın performansı beni tatmin etti heleki denizli-acıpayam,korkuteli-antalya ve antalya girişteki virajlar süperdi.büyük ihtimal sende göreceksin o yolları bir başka tavsiyem saat başı 10 dk mola ver sigaranı iç motordan in biraz yürü ki bel ağrın mınımal sevıyede olsun. güzel bi yer görürsen bi 5 dk mola ver fotolar çek ki bizde görelim son tavsiyemde o saatte yola çıkma öğlen sıcağı seni mahfeder sabaha karşı çıkmayı bi düşün derim.
    nefretxx bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Bileğinize hakim olun.

Gerisi, yolculuk yorgunluğu vs, olur gider...

Konaklamayı ihtimal dahilinde düşünün, öngörerek planlayın şimdiden ...

Eğlence haline getirin, eziyet değil.

Baktınız olmuyor, artçınızı yoldan otobüse bindirin ...

Tekirdağ-Bandırma feribotu var sanırım; Çanakkale'yi veya İstanbul'u dolanmak yerine ....
    nefretxx bunu beğendi.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Varış noktana yaklaştıkça; "bir an önce varayım ve bir an önce yol bitsin artık" hissiyatıyla sabırsızlığın başlar. Buna dikkat et, kendini frenle. Hem yorgun hem de tanımadığın/bilmediğin yollarda olacaksın.
    nefretxx, okanius, Panashira ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
    "CaRPe DieM"

Antalya'ya girdiğinde araclara trafige cok dikkat et. Yorgun olacaksin. Ve cok da sicak olaca. Antalya trafigi tam anlamıyla ml dolu.
    nefretxx bunu beğendi.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    benzine harcayacağınız parayı bi kasalı araç kiralayıp ona verin, antalyada rahat rahat motosiklet sürün
    matrax33 ve nefretxx bunu beğendiler.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Artçı sevmediginiz birimi?
    tinerci, Fautzin, Panashira ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    inşallah discoery 150s
    Yanınıza bol su alın ilk ve en onemli tavsiyem o olacak. Su kaybi konsantrasyonu da dusurecegi icin kaza yapma olasiligini artırır. Saat başı 10 delik molalar ile su kaybini tamamlar iseniz yolda büyük problem yapamazsınız diye tahmin ediyorum. Yolda bol resim çeker ve deneyimlerinizi paylasirsaniz diğer arkadaşlara da örnek ve ders olur. Kazasiz belasiz surusler.
    weirdo1, Panashira ve nefretxx bunu beğendiler.

Motosikleti
    cbr 1000 rr ve fjr 1300
    1000 rr ile defalarca uzun yol yaptım, esas olan 60-70 dakikada bir aksatmadan mola vermek, düzenli su içmek, bir de süratin cazibesine kapılıp sapıtmamak. onun dışında keyifle gidersin, sadece artçı işini tekrar düşün, kurtulabiliyorsan kurtul.
    Maslak ve nefretxx bunu beğendiler.

Dostum sen yolun keyfini çıkar en fazla belin tutulur onuda antalyadaki fizyoterapist kardeşiniz halleder 😀😀 ( şaka tabi inş olmaz ) bol molalı gel dinlen bu arada gerçekten ant trafiği mal dolu dikkatli ol şehir içinde 👍
    Maslak ve nefretxx bunu beğendiler.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Eğer makine racing ise, (600 ve üzeri) zulüm olacağını belirtiyorum. Tecrübe ile sabittir. (125 cc - 250 cc motosikletleri racing olarak değerlendirmiyorum.)

Sırtında 60-70 Kg un çuvalı taşıyarak 700-800 km yol gideceğinizi hiç unutmayın. Tek başına rahatsız ve 2-3 saat sonra adamı bitiren bir makine ile sırtında un çuvalı taşıdığını düşün, ve en azından artçıyı elemine et.

Her fren yaptığında, her gaz açtığında " keşke " diyeceğinden eminim..

Şimdi tecrübesiz arkadaşlar bana yağdıracaklar, ama olsun.
    godhimself, nefretxx ve Maslak bunu beğendiler.

O oturuş pozisyonuyla o kadar saat yol mu? Kendinizi sevmiyor musunuz siz bikereden bişey olmaz en fazla ne olur ki derken Allah korusun bir bel sakatlığı yaşarsanız ss sevdanızdan vazgeçmek zorunda bile kalan o kadar insan var.aynı yol arabayla bile zor çekiliyorken dikkatli olun derim bu tarz ile.
    nefretxx bunu beğendi.

Coach_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xciting R
    6. Vites 7.000dd 160km hızla gidin, her 200km de benzin alın. Sıkıntı olmaz. Zincir yağı bulunsun yanınızda, kask vizörünüz çok kirlenecek. Elleriniz titreşimden uyuşabilir...
    nefretxx ve Panashira bunu beğendiler.

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer makine racing ise, (600 ve üzeri) zulüm olacağını belirtiyorum. Tecrübe ile sabittir. (125 cc - 250 cc motosikletleri racing olarak değerlendirmiyorum.)

Sırtında 60-70 Kg un çuvalı taşıyarak 700-800 km yol gideceğinizi hiç unutmayın. Tek başına rahatsız ve 2-3 saat sonra adamı bitiren bir makine ile sırtında un çuvalı taşıdığını düşün, ve en azından artçıyı elemine et.

Her fren yaptığında, her gaz açtığında " keşke " diyeceğinden eminim..

Şimdi tecrübesiz arkadaşlar bana yağdıracaklar, ama olsun.
    Kesinlikle +1

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hadi sen yorulacaksın da, o kesin fakat artçı ne yapacak o kadar uzun yolda gsx r ın arkasında merak ediyorum, büyük ihtimal 200 km den sonra inmek isteyecektir.
    nefretxx bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha R25
    ben şehir içinde bile artçı almamaya çalışıyorum kıramadığım kişiler istisna bence de mümkünse artçı olmasın ne gerek var
    nefretxx bunu beğendi.
    Nasıl Yaşarsan Öyle Ölürsün..

nefretxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki gsxr-1000 l5 -Honda cbr 250 2013
    Herkese yorumları için teşekkür ederim.Artçı arkadaşım ilkokuldan beri beraber olduğum biri.13 yıllık dostluğumuz var.Motosiklet kullanan biri ve racing motora her ne kadar zor bir stilde olsa azcık bir kondisyonu var.Ama muhakkak ki yorulacaktır bundan eminim.Motor bu arada gsxr ve 2. motorda cbr600f.Ekipman desteklerimiz tam onda dizlik-mont-kask-sırtlık bende tulum-bot-kask olarak yola çıkacağız.Yolda uzun soluklu molalar vermeyi düşünüyorduk ama dediklerinizden yola çıkarak yorgunluk belirtisi oldugu zaman mola vermeye özen gestereceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:42 ----------

Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bileğinize hakim olun.

Gerisi, yolculuk yorgunluğu vs, olur gider...

Konaklamayı ihtimal dahilinde düşünün, öngörerek planlayın şimdiden ...

Eğlence haline getirin, eziyet değil.

Baktınız olmuyor, artçınızı yoldan otobüse bindirin ...

Tekirdağ-Bandırma feribotu var sanırım; Çanakkale'yi veya İstanbul'u dolanmak yerine ....
    Başta feribot düşünmüştük ama gezmeye çıkıyoruz tatil amaçlı bu yüzden feribot yerine istanbulu dolanarak gitmek istiyoruz ilk etapta =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:44 ----------

Alıntı thefox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şuan ki motorun gsxr mı daha çözemedim. ben r25 ile antalya alanya gazipaşadan çıkıp manisa salihliye 570 km lik yolu artçılıda gittim artçısız da gittim tecrübelerime dayanarak artçı almanı kesinlikle tavsiye etmiyorum(hele ki motorda nasıl duracağını bilmeyen biri ise). lise dostumun kardeşi olunca mecbur kaldık beraber gitmeye. oradan dönüşüm yalnız oldu sonrasında bir kere daha git gel yaptım tek kişi ile çok eğlenceli oluyor yol gerçekten zevk veriyor yani. ybr ile 200 km beni felç ederken r25 ile 570 km beni hiç yormadı 6.5saat sürse de bir günde gidip gelecek enerji bile vardı bende biraz cahil cesaretliyimdir ben lastik tamir kiti filan almadan çıktım yola lastiklerim orjinal irc roadwinter ama uzun yolda ısındıgı ıcın performansı beni tatmin etti heleki denizli-acıpayam,korkuteli-antalya ve antalya girişteki virajlar süperdi.büyük ihtimal sende göreceksin o yolları bir başka tavsiyem saat başı 10 dk mola ver sigaranı iç motordan in biraz yürü ki bel ağrın mınımal sevıyede olsun. güzel bi yer görürsen bi 5 dk mola ver fotolar çek ki bizde görelim son tavsiyemde o saatte yola çıkma öğlen sıcağı seni mahfeder sabaha karşı çıkmayı bi düşün derim.
    Motor gsxr =) biliyorum baya yorulacağız ama gülü seven dikenine katlanır benimde ilkokuldan beri 13 yıllık dostum.Daha önce cbr250 ile tekirdağ-izmir yapmıştık beraber.Acayip güzel ve keyifliydi bu ondan daha uzun soluk olacak ve daha iyi olacağına dair umutlarım var.Saat konusunda dediğim öğle vakti değil ya cuma gecesi saat 12 den sonra cumartesi oluyor ya işte o zaman 2.30 nasıl anlattım ama .Fotoğraf baya çekileceğiz ama mağlum bagaj yok fotoğraf makinasını alamazsam telefondan çekilip burada konu açabilirim tarafımca sizde bu artçılı çılgınlığımızı paylaşabilirdim

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Aslında Türk ceza kanununda ceza olarak bulunması gereken bir eylem. Mesela hız sınırını aşan motorcuya, "SS ile 1000 km erkek artçılı sürüş " cezası verilirse adam tövbe bir daha hız yapmaz

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)