Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Racing motor ile uzun yol

Motovento
    REKLAM ALANI
    becytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000RR
    Yol kaç km ve kaç saat bir fikrim yok ancak daha 2 hafta önce İstanbul-Nazilli arası 600km ve yaklaşık 8 saat süren, 4 gün arayla gidiş dönüş yolculuk yaptım. Arkadaşların da belirttiği gibi 1 saatlik aralarla 5-10dk mola vermek çok işe yarıyor. Her molada biraz esnedim, kaskıma yapışan böcekleri sildim, su/redbull filan içtim. Daha önce bu yolu 2009 model VFR800 ile çok gitmiştim, racing ile giderken kulaktan dolma bilgilerle en büyük korkum belim ve bileklerimin ağrımasıydı, ancak bunların hiçbiri olmadı. Yolun sonlarında en çekilmez şey popomun acımasıydı, selenin bi o yanına bi öteki yanına kayıyordum en azından yarısı değmesin diye Tabi bütün bu anlattıklarım tek başına sürüş için. Eminim artçı ile daha yorucu olacaktır ve kesinlikle çok daha dikkatli olmak gerekecektir. Bence artçı olacak kişi ile yakın mesafede biraz yolculuk yapın, bu yolculukta ona yapması gerekenleri ve yaptığı hataları söyle.
    nefretxx, initial-D, Maslak ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nefretxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki gsxr-1000 l5 -Honda cbr 250 2013
    Alıntı becytr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yol kaç km ve kaç saat bir fikrim yok ancak daha 2 hafta önce İstanbul-Nazilli arası 600km ve yaklaşık 8 saat süren, 4 gün arayla gidiş dönüş yolculuk yaptım. Arkadaşların da belirttiği gibi 1 saatlik aralarla 5-10dk mola vermek çok işe yarıyor. Her molada biraz esnedim, kaskıma yapışan böcekleri sildim, su/redbull filan içtim. Daha önce bu yolu 2009 model VFR800 ile çok gitmiştim, racing ile giderken kulaktan dolma bilgilerle en büyük korkum belim ve bileklerimin ağrımasıydı, ancak bunların hiçbiri olmadı. Yolun sonlarında en çekilmez şey popomun acımasıydı, selenin bi o yanına bi öteki yanına kayıyordum en azından yarısı değmesin diye Tabi bütün bu anlattıklarım tek başına sürüş için. Eminim artçı ile daha yorucu olacaktır ve kesinlikle çok daha dikkatli olmak gerekecektir. Bence artçı olacak kişi ile yakın mesafede biraz yolculuk yapın, bu yolculukta ona yapması gerekenleri ve yaptığı hataları söyle.
    860 km yol çıkıyor şuan harita üzerinde belirtilen.Ama azcık kaybolsak,sapağı kaçırsak,yolu şaşırsak 950-1000 km ye yakın yolu buldurabiliriz ki buda bi ihtimal.Daha önceden edirneye gitmişliğimiz var artçılı olarak 350 km ye yakın yol yaptık.Sırtlığın etkisi mi oldu bilmiyorum ama hiç belim ağrımadı sadece sağ bileğimde çok hafif yanmayla beraber ağrı vardı oda dönüş yolunda eve 20 km yol kaldığında hafta sonları şehir içi beraber turlama ve arada çorluya gidip gelme durumlarımızda olmuştu öncesinde kısa mesafe tabi hiçbir sıkıntı çekmemiştik bakalım bu antalya işi nasıl olacak

isfa67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTAR 650
    tarzım değil ama artçılı sürüş o motorun fıtratında yok.2 kişi gideceksen ve gezeceksen choopper alacaksınız.

Motosikleti
    Yamaha ybr2009/ybr2012/ şu an YZF-R25(2015)
    yorumuma ekleme yapmak istiyorum mümkünse antalya girişinde ki virajlara çok dikkat et kardeşim lastik ne kadar ısınmış olsada felaket kayıyor hızını bazen ayarlayamayıp viraj dışına doğru şerit değiştirmek zorunda kalıyorsun. ve kotu bır anım daha var orada 50 mt onumdekı kamyondan 30-35 cm lık bır su borusu dustu ve buyuk şans eseri sonucu uzerınden gectım gıttım kaymadım hiç(ne kadar şanslı oldugumu sen dusun). ayrıca alanyaya gelirsen muhakkak haberim olsun faceden ümit şimşek diye aratabilirsin r25 fotosu var her yerde(profilde kapakta )profilimde numaramda mevcut. yanına foto makınası alma %100 şarj ile çık yola buyuk ıhtımalle 1 yemek molası verıceksın zaten o molada telefonunu şarja takarsın rahatlıkla yeter...
    nefretxx bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı isfa67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tarzım değil ama artçılı sürüş o motorun fıtratında yok.2 kişi gideceksen ve gezeceksen choopper alacaksınız.
    Choopper motosiklete alışamadım alışamıyorum bir türlü gerçi bir racing sevdası ve birde kros motorlara ilgim var

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:40 ----------

Alıntı thefox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yorumuma ekleme yapmak istiyorum mümkünse antalya girişinde ki virajlara çok dikkat et kardeşim lastik ne kadar ısınmış olsada felaket kayıyor hızını bazen ayarlayamayıp viraj dışına doğru şerit değiştirmek zorunda kalıyorsun. ve kotu bır anım daha var orada 50 mt onumdekı kamyondan 30-35 cm lık bır su borusu dustu ve buyuk şans eseri sonucu uzerınden gectım gıttım kaymadım hiç(ne kadar şanslı oldugumu sen dusun). ayrıca alanyaya gelirsen muhakkak haberim olsun faceden ümit şimşek diye aratabilirsin r25 fotosu var her yerde(profilde kapakta )profilimde numaramda mevcut. yanına foto makınası alma %100 şarj ile çık yola buyuk ıhtımalle 1 yemek molası verıceksın zaten o molada telefonunu şarja takarsın rahatlıkla yeter...
    Faceden bakmaya çalıştım ama bir türlü bulamadım özelden profil linkini atabilirmisiniz zahmet olmaz ise

becytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000RR
    Alıntı nefretxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    860 km yol çıkıyor şuan harita üzerinde belirtilen.Ama azcık kaybolsak,sapağı kaçırsak,yolu şaşırsak 950-1000 km ye yakın yolu buldurabiliriz ki buda bi ihtimal.Daha önceden edirneye gitmişliğimiz var artçılı olarak 350 km ye yakın yol yaptık.Sırtlığın etkisi mi oldu bilmiyorum ama hiç belim ağrımadı sadece sağ bileğimde çok hafif yanmayla beraber ağrı vardı oda dönüş yolunda eve 20 km yol kaldığında hafta sonları şehir içi beraber turlama ve arada çorluya gidip gelme durumlarımızda olmuştu öncesinde kısa mesafe tabi hiçbir sıkıntı çekmemiştik bakalım bu antalya işi nasıl olacak
    Beraber o kadar yol yaptıysanız yolcun virajda, hızlanmada, frenlemede nasıl durması gerektiğini biliyordur diye tahmin ediyorum.
    Bence en önemlisi uykunu iyi alman ve yolculuk esnasında vücudundan aldığın mesajlara göre ara vermeyi ihmal etmemen.
    Tabi en ama en önemlisi 2 can taşıdığını hiçbir zaman unutmayarak hareket etmen ;)
    nefretxx bunu beğendi.

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Geçen ay 850kmlik çanakkale-antalya yolunu ducati 1198 ile gittim geldim.

200 km'de bir zorunlu benzin molası verdim. Molalarda sadece su içtim, redbull yada kahve içme. Belki son molada içmen gerekebilir.

Gideceğiniz güzergah güzelse hiç bir sıkıntı yaşamazsın. Maviden gittim, gri yoldan döndüm. Maviden giderken biraz zorlandım çünkü yol berbattı. Dönüş yolunda ise sanki 850km yapan ben değilmişim gibi, üstüne daha fazla kilometre yapasım geldi. 0 yorgunluk yani o derece rahattı. Racing makine ile yolun kısalığına değil, güzelliğine bak. 150 km uzun yol olsun, duble yol olsun.

Acele etmezseniz bir tehlike yaşamazsınız. Yanıma bırak lastik tamir kitini, tırnak makası bile almadan 1700km yol yaptım. Çok şükür kazasız, belasız, cezasız, sorunsuz gidip gelmiştim.

Sorun yaşarım diye düşünmeyin, sorun anında telefonunuzun sarjı olsun, gerisi kolay.

Bagajım bu şekildeydi. Uzun yolda sırt çantası kullanmayın, mutlaka motora güzelce bağlayın.

nefretxx ve Maslak bunu beğendiler.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Benim motora su şekilde baglayamiyorum maalesef. Tebrikler. Ben de istanbul corum artcili yapacağım gibi duruyor hayirlisi
    nefretxx bunu beğendi.

metecel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS
    Yola çıkmadan 3 Gulhü, 1 Elham oku
    nefretxx bunu beğendi.
    “Dava adamı olmak için, önce adam olmak lazım. Dava öğretilir ama adamlık öğretilmez. “ Alparslan Türkeş

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Birde aklıma gelmişken söyleyeyim. Sıcak havalarda uzun yolculukta lastikler aşırı derece çabuk bitiyor. Eğer lastiğinin ömrü azsa değiştirip çık.

Üstteki fotoda gördüğün lastik, dönüş yolunda afyon civarındayken telleri çıkmıştı.
    nefretxx bunu beğendi.

inshroud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Trafik kanununun ilgili maddesi şöyle diyor:

KARAYOLLARI TRAFİK KANUNU (1) (2)(3)

Kanun Numarası : 2918
    Kabul Tarihi : 13/10/1983
    Yayımlandığı R. Gazete : Tarih : 18/10/1983 Sayı : 18195
    Yayımlandığı Düstur : Tertip : 5 Cilt : 22 Sayfa : 687

Madde 89: Şehirlerarası yollara supersport motosikletle çıkan sürücüler 12 asgari ücret tutarında para cezasıyla cezalandırılırlar. Aynı suç artçılı vaziyette işlenirse ceza 1,5 katı oranında uygulanır. Hele bi de motosiklet gsxr falansa abov, o hiç olmaz, sürücü motordan indirilip dövülse yeridir.

Şaka bir yana, Allah kolaylık versin ne diyelim. Yanınıza ne alacağınızı sormuşsunuz, bence mutlaka bir touring motosiklet alın, lazım olur
    nefretxx, Maslak ve Metehan07-70 bunu beğendiler.

Motosikleti
    TVS
    Alıntı inshroud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafik kanununun ilgili maddesi şöyle diyor:

KARAYOLLARI TRAFİK KANUNU (1) (2)(3)

Kanun Numarası : 2918
    Kabul Tarihi : 13/10/1983
    Yayımlandığı R. Gazete : Tarih : 18/10/1983 Sayı : 18195
    Yayımlandığı Düstur : Tertip : 5 Cilt : 22 Sayfa : 687

Madde 89: Şehirlerarası yollara supersport motosikletle çıkan sürücüler 12 asgari ücret tutarında para cezasıyla cezalandırılırlar. Aynı suç artçılı vaziyette işlenirse ceza 1,5 katı oranında uygulanır. Hele bi de motosiklet gsxr falansa abov, o hiç olmaz, sürücü motordan indirilip dövülse yeridir.

Şaka bir yana, Allah kolaylık versin ne diyelim. Yanınıza ne alacağınızı sormuşsunuz, bence mutlaka bir touring motosiklet alın, lazım olur
    Tarihten Şeyhülislam Fetvası Örnekleri:

SORU: Karayolları Trafik Kanunu'nu iğfal idene ne yapmak gerekdur?
    EL CEVAP: Katli vaciptir

SORU: Racing motor ile uzun yola çıkana ne yapmak gerekdur?
    EL CEVAP: İğdiş etmek vaciptir
    nefretxx bunu beğendi.
    “Dava adamı olmak için, önce adam olmak lazım. Dava öğretilir ama adamlık öğretilmez. “ Alparslan Türkeş

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    haftaya bugün Kıbrıs'tan Kocaeli'ye dönücem R25 ile 8 ay önce de tam tersi istikameti yapmıştım şimdi okul tatile girdi malum. Popo ve omuz ağrısı dışında bi sıkıntı olmuyor 2 saatte bir dinlenmek en sağlıklısı.
    nefretxx bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha ybr2009/ybr2012/ şu an YZF-R25(2015)
    ducatili arkadaşın dediği gibi yolda ısınmadan dolayı erimeyi geçtim hava basıncıda değişiyor lastiklerin buna da dikkat etmen gerek ben anlattığım yolda bazen su tuttugum oldu bazen lastık havasını goz kararı ındırdıgım oldu ... ama yolun çoğu çakıllı yollardandı dumduz zemınden olusan bir asfalt fazla denk gelmedı bana..

Motosikleti
    SUZUKI gsx r 1000
    Kardeşim makinan sıkıntı çıkarmaz muhtemelen.Öncelikle kondisyonun iyi olması gerekiyor,yola çıkmadan enerji veren yiyecekler yemeni tavsiye ederim,her molada mutlaka su iç vucudunu susuz brakma,yolu yarılayınca Red bul u çak çevir kolu ver yolu.Ha birde bilmediğin yollarda GAZLAMA.Yolun açık olsun.Bu arada 6.vites 5000devir gibi gidersen bir depoyla 280 km leri yakalayabilirsin.Tabi bu değer artçısız tecrübeyle sabittir.
    nefretxx bunu beğendi.

Motosikleti
    Herkeze yorumları için teşekkür ederim.Sorunsuz şekilde 1805 km yol yaptım şükür en ufak bir aksilik başıma gelmedi.Motor konusunda pek sıkıntı yaşamadım artçılı olarak.Boynum çok kötü ağrıdı ama orası ayrı bir konu.210-220 civarı radara girdim gerçi girdiğimi gördüm ama sadece gördüm şükür ceza filan yemedim.11 depo benzin yaktı gerçi son 1 depoyu eve 20 km kala ışık yandı diye almıştım.Güzeldi genel olarak.Azcık daha kondisyon yapmam lazım üzerinde daha çok.Şimdiden Almanya planı yapmaya başladım sanırım ama bu sefer tek kişi 2 motosiklet çıkacağız yola
    matrax33, Maslak ve Mertcan00 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Artık Yok...
    yol yapılır her türlü makinayla onda sıkıntı olmaz yaşınızı bilmiyorum ama gençlik ateşi tölere ediyor herşeyi.. zaman ve yaş ilerledikçe motoroda devam ediyorsanız artık bir noktada vücut bünye o stressi kaldırmıyor.. gençlik başka bir şey moped ile bile yaparsın uzunyol yeterki içinde o enerji ateş olsun.. burdan afrikaya gidersin racing makine ile ..

ama işin gerçeği de ayrı uzun yol scooter(maxi),cruiser,touring makine ile yapılır..Bazı endurolar bile uzunyolda ciddi yorabiliyor..
    bunu 20 yıllık her tür her tarz motorla uzun yola çıkmış biri olarak söylüyorum.. şehir içinde bile artık bir saat trafikde kalıyım omuzlarım sırtım ağrımaya başlıyor uzun yolda artık omurilik destekli korse giyiyorum sırtımı dik tutsun diye.. bunlarda yaş ilerledikçe gerçekler..

şunu demeye çalışıyorum cruiser,touring,naked bunları 20 yaşındada sürersin uzunyolda 50 yaşındada sürersin ama bir racing makinayı 20 yaşında uzunyolda sürersinde 50 yaşında çok zor kondisyonunun çok çok iyi olması lazım..
    nefretxx bunu beğendi.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Giderken kaç km ile kaç kmyi kaç saatte aldınız ?
    Artçı pert olmadı mi ?
    Kaç saatte ya da kmde bir mola verdiniz ?
    nefretxx bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Giderken kaç km ile kaç kmyi kaç saatte aldınız ?
    Artçı pert olmadı mi ?
    Kaç saatte ya da kmde bir mola verdiniz ?
    Gidiş biraz sıkıntılıydı 120-130 sabit gittik 12 saatte antalyaya varmıştık.Artçıya sırtlık taktırdım işin aslı onda birşey yoktu benim belimde hafif bir sancı vardı.Artçıya birşey olmadı hatta ekstra 200-300 km daha giderim ben dedi.Molaları su içmek-tuvalet ihtiyacı-canımız istediği zaman yaptık kısaca şartlandırmadık kendimizi km olarak 100-150 km arası durduk desek daha doğru olur.

Motosikleti
    TVS
    Amcaaa, ben de size katılabilir miyim? Nooooluuuurrr?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)