Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni başlayacak ve maddi durumu kısıtlı biri için cruiser önerisi - yardım.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bisan-Lifan LF 250
    Öncelikle herkese iyi forumlar. Yaklaşık 1.5 senedir chopper, cruiser sevdalısıyım. 1 senedir de motor araştırması yapıyorum. Öğrenci olduğum için maddi durumum kısıtlı. O yüzden mümkün olduğunca ekonomik ve dayanıklı bir motor arayışı içindeyim. Gönül ister ki dragstar 250 ile başlayayım ama o kadar bütçem yok maalesef. Sizlere fiziksel özelliklerimden ve kısaca kendimden söz edeyim, ardından da aklımdaki birkaç motoru ve neden bu motorları düşündüğümü yazacağım;

Antalya'da yaşıyorum, 18 yaşındayım. Ehliyetimi ocak ayında aldım. 183 boyunda 90 kiloyum ve doğal olarak 150lik bir motorla başlamayı düşünmüyorum. Oturunca altıma yakışsın istiyorum. birkaç defa 250cc dragstar ve bir kere de honda vt 600 shadow üzerinde bulundum, kısa turlar attım ve motoru kontrol etmekte biraz zorlansam da başa çıkabildim. Alıştıktan sonra bir problemim olacağını sanmıyorum 250lik bir motorda. Hız ve maddi imkan dolayısıyla motordan pek birşey beklemiyorum. Ayağım yerden kesilsin, motor hevesim bir nebze olsun dinsin ve trafiğe adımımı atayım yeter. Motoru zorlayacağımı sanmıyorum tek istediğim yarı yolda bırakmasın
    düşündüğüm motor modelleri;
    1- Borelli Ledow cxm 250a (yolda hiç karşılaşmadığım, internette rastladığım bir motor. forumlardaki kullanıcı yorumlarına baktığımda çok meth ediliyor.)
    2- Kuba Superlight 200 ( birkaç kez karşılaştığım motor. gerek mat görüntüsü gerek de ses olarak beni doyurdu açıkçası. lakin 2.el fiyatları motor yeni üretildiğinden biraz daha pahalı.)
    3- Keeway Supershadow 250 (superlight 200 ün eski hali diyebiliriz. 2.el fiyatları daha düşük olduğundan ikilemde bırakıyor.)
    4- Regal Raptor 250 (çok popüler. Yeni başlayanlar, cruisera merak saranlar bolca rağbet gösterdiği çin malı bir marka, piyasası da oldukça hareketli.)

Gönül ister ki daha güzel şeyler alabileyim ama malum üçün beşin bile değeri var gözümde. bunlarla ve benimle ilgili iyi-kötü yorumlarınızı esirgemezseniz çok mutlu olurum.
    Bir başka husus tabii ki yakıt sarfiyatı. yakıt da oldukça önemli.

Okuyanlara-okumayanlara, yardım eden-etmeyenlere şimdiden çok teşekkür ediyorum. İyi günler, iyi forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    bütçe?
    ikinci eli düşük dediğin motorların direk ikinci elini al

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yakıt diyorsun bütçe diyorsun üçün beşin bile önemi var diyorsun yaşın genç daha elin ekmek tutmuyor seni paklayacak ucuz yollu commuter
    zamanı gelince her şey olur ama biraz zaman ver kendine 30 yaşına gelirsin iyi bir maaşın iyi bir hayatın olur bir bakarsın evin önünde xvs950 olur
    Ertugyigit bunu beğendi.

Motosikleti
    Bisan-Lifan LF 250
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bütçe?
    ikinci eli düşük dediğin motorların direk ikinci elini al
    zaten 0 almak gibi bir lüksüm yok bütçem max. 5500 civarı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:12 ----------

Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakıt diyorsun bütçe diyorsun üçün beşin bile önemi var diyorsun yaşın genç daha elin ekmek tutmuyor seni paklayacak ucuz yollu commuter
    zamanı gelince her şey olur ama biraz zaman ver kendine 30 yaşına gelirsin iyi bir maaşın iyi bir hayatın olur bir bakarsın evin önünde xvs950 olur
    Turizm Otelcilik mezunuyum. Yazın stajlardan, kışın ise ekstraya gittiğim işlerden harçlığımı çıkarıyorum. Ailemin durumu fena sayılmaz fakat bir kardeşim olduğu için yaşam standartlarını düşürmek istemiyorum, aileden harçlık almayı keseli 2 sene oluyor. Amacım yine aynı şekilde babadan destek almadan motor sahibi olmak. Ehliyetimi aldım, az çok başımın çaresine de bakıyorum, üniversiteye başlayacağım ve altımda motorum olsun istiyorum. Ne deseniz haklısınız ama insan imreniyor işte. Oturduğum şehirde bolca chopper var sağolsunlar. 1 senedir gelen her sese dönüp bu neymiş diye bakmaktan sıkıldım valla.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    183 boy 90 kilo cbf de bile gayet normal görünür. nedir bu kendini hulkun sesi hissetme hastalığı bizim milletteki bajaj avenger tavsiye ediyorum.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    hyosung gv 250

her yönüyle tatmin edecektir

Motosikleti
    Bisan-Lifan LF 250
    bajaj avenger'a göz gezdirdim Türkiye'ye yeni girdi sanırım 2. eline denk gelmedim fiyatları hakkında da bir bilgim yok hocam. Bulursan sevinirim. Dayımın cbf i var kötü motor denemez ama bendeki hastalık sadece cruiser modellerinde. dolayısıyla cbf e para vermek istemiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:05 ----------

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyosung gv 250

her yönüyle tatmin edecektir
    gv250 yi düşünüyorum elbette ama 2. eli en aşağı 6.5-7 arası. bunun ekipmanı, kaskı vs. de var. fırsatım olsa düşünmem direk alırım gv250 ilerleyen günlerde dişimi daha fazla sıkmayı düşünüyorum.

Bir 2. Eli ucuz sanan arkadaş vakası daha.be desek boş inşallah şansın yaver gider de bisikletçiden bozma tamircileri zengin etmek zorunda kalmazsın.kolay gelsin

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tanıdığın iyi bir motosiklet ustası var mı ?

Motosikleti
    Bisan-Lifan LF 250
    Alıntı shooter1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tanıdığın iyi bir motosiklet ustası var mı ?
    sanayide iki tane kuzenim var biri oto elektrikçi diğeri genel olarak tamir işinde. ikisi de senelerdir oradalar. zamanında motorları da oldu. elektrikten anlayan kuzenim motordan da anlıyor yani parça temininden, tanıdık motor ustalarına kadar bir derdim yok. dayım da motor konusunda bilgili, arkadaşları vs. var tamirci.

Superlight 200 der geçerim 😉 Bu arada youtubede owl cruzer var onun ilk videolarda bolca bakabilirsin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus RS - PCX 150
    Alıntı searcher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bajaj avenger'a göz gezdirdim Türkiye'ye yeni girdi sanırım 2. eline denk gelmedim fiyatları hakkında da bir bilgim yok hocam. Bulursan sevinirim. Dayımın cbf i var kötü motor denemez ama bendeki hastalık sadece cruiser modellerinde. dolayısıyla cbf e para vermek istemiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:05 ----------

gv250 yi düşünüyorum elbette ama 2. eli en aşağı 6.5-7 arası. bunun ekipmanı, kaskı vs. de var. fırsatım olsa düşünmem direk alırım gv250 ilerleyen günlerde dişimi daha fazla sıkmayı düşünüyorum.
    aramaktan fiyat pazarlık etmekten çekinme arkadaşım, bazen 7 isteyen 5 e bile bırakabiliyor motoru. satıcı ile temas kur ve pazarlık et..neyin ne olacağı bilinmez.

Red_Whiskers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Road King Classic
    mondial mct 250 temizini bulursan işini fazlasıyla görür işletim maliyeti düşük parça bol kronik sorun yok , düşüğk bütçeye uygun

Halil Salih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben babamın parasıyla aldım motorumu ama icime sineceğine icime oturdu kendi paranla alabiliyorsan once ekipman sonra motor al derim, ekipman eksik olacaksa ertele...

Motosikleti
    Bisan-Lifan LF 250
    Alıntı Red_Whiskers adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondial mct 250 temizini bulursan işini fazlasıyla görür işletim maliyeti düşük parça bol kronik sorun yok , düşüğk bütçeye uygun
    valla haklısın da ne bileyim fiyatı da çok düşük. mondial olmasından ötürü güvenemiyorum. aletler 2005-2006 model, eski alet olmalarından içime sinmiyor. yeni model çin mallarına güvenemiyoruz 10 senelik vasıta rezil etmez mi demeden duramıyor insan

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:49 ----------

Alıntı Halil Salih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben babamın parasıyla aldım motorumu ama icime sineceğine icime oturdu kendi paranla alabiliyorsan once ekipman sonra motor al derim, ekipman eksik olacaksa ertele...
    abi ekipman olarak kask alacağım, eldiven alacağım. motoru alayım kaskı bulurum elbet. ödünç vs. alana kadar. motoru elimden geldiğince kendim alacağım. alacağım motora göre ufak bir destek verirse hayır demem ama böyle bir talepte de bulunmam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:52 ----------

Alıntı Blur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Superlight 200 der geçerim �� Bu arada youtubede owl cruzer var onun ilk videolarda bolca bakabilirsin
    evet izledim. bayağıdır gv250 ile onun arasında gidip geliyordum. gv250 alacak durumum yok arada 1000-1500 farkediyor. ilk tercihim şuanda onu gösteriyor lakin yine de araştırmayı kesmek istemiyorum belki daha iyi birşey çıkar karşıma diye.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Her yeni başlayan cruiser meraklısına önerdiğim gibi ucuz yollu ama kaliteli denk getirebileceğin şu 3 markaya bakman lazım:

1. Kuba Superlight 200
    2. RKS Cruiser 250
    3. Lifan LF250-B

Başlangıç için ise cruiser almanızı önermiyorum. Yok ben gözümü kararttım diyorsan Kuba SL200 en doğru seçimdir.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    Bisan-Lifan LF 250
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her yeni başlayan cruiser meraklısına önerdiğim gibi ucuz yollu ama kaliteli denk getirebileceğin şu 3 markaya bakman lazım:

1. Kuba Superlight 200
    2. RKS Cruiser 250
    3. Lifan LF250-B

Başlangıç için ise cruiser almanızı önermiyorum. Yok ben gözümü kararttım diyorsan Kuba SL200 en doğru seçimdir.
    Yok ben gözümü kararttım SL200 kafama yattı. Aklımda birtakım kuşkular vardı ama birkaç aydır inceliyorum, yolda gördüm çok hoşuma gitti. Sanırım bununla başlayacağım. Teşekkür ederim.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Yok ben gözümü kararttım SL200 kafama yattı. Aklımda birtakım kuşkular vardı ama birkaç aydır inceliyorum, yolda gördüm çok hoşuma gitti. Sanırım bununla başlayacağım. Teşekkür ederim.
    O zaman mümkünse üzerindeki naylon lastikleri değişmiş bir 2. el bakın. Aksi takdirde bütçenize bir de lastik masrafını eklemek durumunda kalırsınız.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Ofius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Vaktiniz varda aşağıdaki sayfaya bir göz atmanızı tavsiye ederim hatta sayfa 141'de detayli hazirlanmis bir kullanici incelemesi olan pdf var onu indirip okuyun. Süperlight ile ilgili bir fikir edinmiş olursunuz. Lastik konusu da dahil olmak üzere motorun ince mevzularini anlatmiş bir kullanici arkadasimiz.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ght-200-a.html

Bunun yaninda verdiiginiz modellerden borelli ledow'un motoru V-twin olarak adlandirilan motorlardan yani diger ucunden farkli olarak çift silindir. Bu konuyu araştırıp karar verirseniz daha iyi olabilir.

Motosikleti
    Bisan-Lifan LF 250
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman mümkünse üzerindeki naylon lastikleri değişmiş bir 2. el bakın. Aksi takdirde bütçenize bir de lastik masrafını eklemek durumunda kalırsınız.
    Bütün SL200 sahiplerinin söylediği şeylerden biri. Haklısınız. Aynaların değişip değişmediğine ve lastiklerin değişip değişmediğine dikkat edeceğim alırken.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)