Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

İlk motor Kazam (TVS Apachi Ehliyet yok Alkollü Büyük Kaza) Dün

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (2011)
    Herkese hayırlı forumlar arkadaşlar. Ben dün 2200 sularında, motorumla kaza yaptım. Alkollü ve ehliyetsiz olarak yüksek hızda seyrederken, önüme çıkan araç beni sağda sıkıştırınca, park halindeki Tofaş'a arkadan çarpmış bulunmaktayım. Kusur-Hata %100 bende anlayacağınız. Kaskım beni ölümden döndürdü, geceyi ilk önce hastahanede, daha sonra emniyette geçirdim. 2500 lira ceza ve tofaşın gaz tüpü sıkıştmış buna da 2000 lira toplam 6000+ tl küsür masraf açtım kendime. Arkadaşlar durumum da yok, yani demek istediğim, benim düştüğüm duruma düşmeyin kesinlikle. Ehliyetinizi alın, alkol almayın, kaskınızı çıkarmayın. Mümkünse motorcu botu giyin. Benim sol ayağımda çatlak var 10 gün alçıda kalcak. Dediklerimin kulağınızda yer etmesi dileğiyle.
    Emrah M. ve bindiregandi bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    metecel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS
    geçmiş olsun, ucuz atlatmışsın. Hiç değilse helvaya gerek kalmadı.
    Shamy, cbr1907 ve NeVerQuaKe bunu beğendiler.
    “Dava adamı olmak için, önce adam olmak lazım. Dava öğretilir ama adamlık öğretilmez. “ Alparslan Türkeş

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Alkollü ve ehliyetsiz senmisin tam anlamadım
    NeVerQuaKe bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Geçmiş olsun..
    Bundan hep birlikte ders cikarmak dileğimizle
    NeVerQuaKe bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    anlattığına göre ucuz atlatmışşın
    NeVerQuaKe bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Geçmiş olsun ayıp olcak ama kaza yapmak için herşeyi yapmışsınız sadece o araba bonusu olmuş
    NeVerQuaKe bunu beğendi.

feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Geçmiş olsun.
    Alkol muayenesi yaptılar mı? kaç promil olduğunu merak ettim.
    NeVerQuaKe bunu beğendi.

Geçmiş olsun hatanızın farkında olmanızın daimi olması ve bir daha yaşanmaması dileklerimi sunuyorum. İyi ki bir cana bişey olmamış
    NeVerQuaKe ve SweentLy bunu beğendiler.

Motosikleti
    4. motor Honda
    Geçmiş olsun giden 6000 olsun :(

Bu sezon ehliyetinizi ve ekipmanlarınızı alıp kışa da başka bir motor alarak sıfırdan başlamanızı tavsiye ederim. Bunun yaptığınız son kaza olması dileğimle
    mala gelsin cana gelmesin. Cana gelince kötü oluyor veya geri dönüşü hiç olmayabiliyor.
    NeVerQuaKe bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    6.000 liraya babalar gibi ekipman düzerdin ehliyette alırdın (
    Shamy, ramcixx, NeVerQuaKe ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    İşin kötü kısmı 18 gün sonra ehliyet alıyordum parası felan ödendi, ehliyetim olsa, bu kadar masraf olmazdı. Ve de bugün doğum günüm arkadaşlar. Yani işin gerçeği, doğum günü de olsa, yılbaşı da olsa kurban bayramı da olsa içip içip motora binmeyin. Çünkü kendinizi ölümsüz zannediyorsunuz o an hıza felan bakmayıp gazı göklüyorsunuz, normalda 30-45 km ile gidilcek yede ben 100 km's ile vurdum. İşin diğer bir garip yanı motorun büyük bi hasarı yokmuş, tekerleri sağlam nasıl oluyor anlamadım. Gariban tofaş sürücüsü sadece hasarı öde yeter dedi. Ama arabası biçildi yani motorda o kadar bişey yok. Tüpü yamulmuş içindeki.

Gecmis olsun.
    Hocam herseyi yapmissin sonra diyorsunuz ki yok efendim siz böyle yapmayin.marifetmis gibi yok 100 yaptim alkolluydum falan filan
    Alkollü olarak araca binilmeyecegini bilmeyen biri buraki arkadaslara nasil akil vermeye calisir inanamıyorum.
    Allah hepimizi sizin gibi arac kullananlardan korusun. tekrar arac kullanacaginiza toplu tasima kullanmaniz bizler icin gayet iyi olacaktir.

Tekrar gecmis olsun.
    ramcixx, OğuzÖztürk, maktama ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

coldboy35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı NeVerQuaKe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese hayırlı forumlar arkadaşlar. Ben dün 2200 sularında, motorumla kaza yaptım. Alkollü ve ehliyetsiz olarak yüksek hızda seyrederken, önüme çıkan araç beni sağda sıkıştırınca, park halindeki Tofaş'a arkadan çarpmış bulunmaktayım. Kusur-Hata %100 bende anlayacağınız. Kaskım beni ölümden döndürdü, geceyi ilk önce hastahanede, daha sonra emniyette geçirdim. 2500 lira ceza ve tofaşın gaz tüpü sıkıştmış buna da 2000 lira toplam 6000+ tl küsür masraf açtım kendime. Arkadaşlar durumum da yok, yani demek istediğim, benim düştüğüm duruma düşmeyin kesinlikle. Ehliyetinizi alın, alkol almayın, kaskınızı çıkarmayın. Mümkünse motorcu botu giyin. Benim sol ayağımda çatlak var 10 gün alçıda kalcak. Dediklerimin kulağınızda yer etmesi dileğiyle.
    Çok geçmiş olsun yaratan korumuş. Ehliyetin yok anlarız, ekipman eksiğin var gene anlarız. E be kardeşim ne diye şu illeti içip içip yola çıkıyorsun. Birde dua et o gaz tüpü patlamamış. Üstüne üstlük o kadar masrafa girdin. O masrafın yarısıyla orta sınıf ekipman ve ehliyetini alırdın. Resmen ölüme motorla gitmişsin. Umarım bunlar sana acı ders olur. Bir içkinin nelere mal olduğunu tek seferde okumuş olduk.
    SweentLy, Ertugyigit ve NeVerQuaKe bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM Duke 250
    Öncelikle geçmiş olsun. Sonralıkla burada ders alınacak bir şey yok. Yapılan hareket baştan sona cahillik. İçeceksen ya yanında sürecek ayık adamın olacak. Bu şart da motor için değil (o kafayla artçı olarak da kaza yaptırırsın) araba için geçerli. Ya da paşa paşa otobüs minibüs gidilip gelinecek. Neyse ki maddi hasarla atlatılmış. Birine çarpsaydınız ne olacaktı?
    NeVerQuaKe ve Ertugyigit bunu beğendiler.

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence araç seni sıkıştırmamıştır. Alkollü olduğun için sen araca yaklaşmışsındır da pek hatırlamyorsundur,,,
    Geçmiş olsun bu arada,,,
    NeVerQuaKe bunu beğendi.

Motosikleti
    gt250r
    Geçmiş olsun,bu olayın efkârından dolayı aksam bi büyük açarsın artik
    ramcixx, NeVerQuaKe, Pangea ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Geçmiş olsun,
    Hatanı da anlamış nasihat olması niteliğinde pişmanlık ile başkalarına ders olması için paylaşmısın. Sana diyecek lafımız yok..
    İnşallah en kısa sürede durumunu düzeltir ,sağlıgına kavuşur aramıza katılırsın,

Tekrar geçmiş olsun.
    NeVerQuaKe ve cbr1907 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı mavidiş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun.
    Hocam herseyi yapmissin sonra diyorsunuz ki yok efendim siz böyle yapmayin.marifetmis gibi yok 100 yaptim alkolluydum falan filan
    Alkollü olarak araca binilmeyecegini bilmeyen biri buraki arkadaslara nasil akil vermeye calisir inanamıyorum.
    Allah hepimizi sizin gibi arac kullananlardan korusun. tekrar arac kullanacaginiza toplu tasima kullanmaniz bizler icin gayet iyi olacaktir.

Tekrar gecmis olsun.
    Yaptığım kazayı ve salaklığı anlatırken, elbetteki bunu siz siz olun yapmayın deme hakkım var ne olursa olsun idamlık mahküm bile aynısını diyebilir. Ama diğer konularda haklısın, bu hareketle galiba hayatımın en büyük bokunu yedim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:07 ----------

Herkese geçmiş olsun dilekleri için çok teşekkür ederim, insan burda yalnız olmadığını anlıyor, çok sağolun.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Açıkçası, arkadaşlarınızı özenle gözden geçirmenizi önermek istiyorum.

Sizi o şekilde motosikletle "salmamalıydılar".

Bizde çocuklar, akşam ayrılırken, akşam değildi doğrusu, gecenin bi vaktiydi , ayrılırken şöyle dedi:"Abi sen şu motorun anahtarını ver bi hele."

"Tamam çocuklar giderim ben, bi şey yok, iyiyim.." desem de, salmadılar.

Baktım içlerinden irice olanı motorun anahtarını harbi harbi gözüne kestirdi...

Çıkardım, "al anahtarı", dedim, "İstesem de verme."

"Zor alırsın zaten" dedi

Eve taksiyle döndüm! Ertesi gün de toplu taşıma araçlarıyla, motoru almaya gittim

Arkadaşlarınızı, özellikle ayran içtiğiniz arkadaşlarınızı iyi seçmeniz dileğiyle ...

Not: Bazı terimlere oto-sansür uygulanmıştır .

Geçmiş olsun.

Motosikletin de hakkını vermeden geçmeyelim; TVS harbi sağlanmış o zaman
    NeVerQuaKe bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası, arkadaşlarınızı özenle gözden geçirmenizi önermek istiyorum.

Sizi o şekilde motosikletle "salmamalıydılar".

Bizde çocuklar, akşam ayrılırken, akşam değildi doğrusu, gecenin bi vaktiydi , ayrılırken şöyle dedi:"Abi sen şu motorun anahtarını ver bi hele."

"Tamam çocuklar giderim ben, bi şey yok, iyiyim.." desem de, salmadılar.

Baktım içlerinden irice olanı motorun anahtarını harbi harbi gözüne kestirdi...

Çıkardım, "al anahtarı", dedim, "İstesem de verme."

"Zor alırsın zaten" dedi

Eve taksiyle döndüm! Ertesi gün de toplu taşıma araçlarıyla, motoru almaya gittim

Arkadaşlarınızı, özellikle ayran içtiğiniz arkadaşlarınızı iyi seçmeniz dileğiyle ...

Not: Bazı terimlere oto-sansür uygulanmıştır .

Geçmiş olsun.

Motosikletin de hakkını vermeden geçmeyelim; TVS harbi sağlanmış o zaman
    Yaa o kadar sağlam ki, 2800 tlik kasasıyla 2000 tlik hasarı bir tofaşa vermeyi başardı Çarparken, hayalarım yakıt tankına çarptı ve şu an anladım ki, o yakıt tankını millet kısır olsun diye öyle çıkık yapıyorlar :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)