Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

PayPal Türkiye'den Çekiliyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ünlü ve oldukça rağbet gören güvenli online ödeme sitesi Paypal BDDK dan gerekli izinleri alamadığı için Türkiye'den çekiliyor.Açıkçası benim burnuma kötü kokular geliyor.İstermisiniz Paypal benzeri "Yandaş" bir ödeme sitesi açılısın?Bu ülkeden daha kaç firma çekilecek?Bu ülkenin yurtdışı ile olan bağları daha ne kadar koparılacak?Bu ülke daha ne kadar geri gidecek?Hep beraber merakla bekleyip göreceğiz.

Paypal'ın konu ile ilgili açıklaması ;
    Türkiye’deki Müşterilerimiz İçin Önemli Bilgilendirme

PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.

6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır. Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.

Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye'deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.

Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.

PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal'a vermiş olduğunuz destek Türkiye'deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.

Gelecekte Türkiye'deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.
    Kaynak; PayPal Türkiye’den Çekiliyor
    Paypal Resmi Sitesi : PayPal
    Mengu16, Panashira ve bektanist bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    BBDK türkiyedeki en ciddi kuruluşlardan biridir. 2009 krizinden bir tane bile bankanın batmamış olması BBDK nın işi sıkı tutması sayesinde. Gerçi Bankasya olayında onlar da siyasallaştıklarını gösterdiler ya neyse. Paypal olayı çok kötü oldu. Ebay Türkiye için kullanılamaz hale geldi. Umarım Paypal Türk kullanıcılar için bir arka kapıyı aralık bırakır.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Yazık oldu. Üzüldüm be. Mail gelmiş bana da.
    Yılların güvenli firması paypalı türkiyeden gönderdiler.
    Acaba yurtdışı ödemelerimizi yapabilecek miyiz hala? ebaydır aliexpresstir.

Yandaşlık olayı var mıdır, vardır. Birinin oğlu site kuracaktır.
    Yıllardır çalışan şirket, nasıl oluyor da durup dururken izin muhabbettine kapattırılıyor. İnsan hayret ediyor.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Çoğu sitede sadece paypal var paypal paypaldır olmadı bu (

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Valla hatrı sayılır mal alıyorum yurt dısından,ödemelerde hep paypal ile idi.Şimdi satıcı a diye b malı yollasa afedersiniz sıçtık.Dispute açma işi iyiydi.EE devlet kontrol edemedi vergi alamadı bırakırmı peşini. Yiye yiye doymadılar .Arkadaş sinirlenmiyeyim diyorum ama ,yakında karımızla sevişirken fatura kesecek bu hükümet.Hadi lan demeyin bir gün oda olur.Olmaz dediğimiz herşey oluyor Türkiyede.Arkadaş uyurken bile vergi veriyoruz Vergi vergi vergi .Geberin vergiden İnşAllah.
    Panashira, Memento-Mori, kursaa ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Güzide memleketimiz itinayla layık olduğu yere yerleştirilir. Aşağıda Pay-Pal olmayan ülkeler listesi.
    afganistan, bangladeş, kamerun, orta afrika cumhuriyeti, fildişi sahili, kuzey kore, ekvator ginesi, gabon, gana, haiti, iran, ırak, lübnan, liberya, libya, monako demokratik halk cumhuriyeti, moldova, karadağ, myanmar, pakistan, paraguay, lucia, güney sudan, sudan, suriye, doğu timor, özbekistan, zimbabve ve türkiye.
    Panashira, beko12345, TEKNECI ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

ben sanal kart kullanıyorum beni etkilemezde, misal eticaret alt yapısı olarak paypal api yi kullanan firmalar var onlar için sıkıntı olabilir,

sıkıntı ise; paypaldaki hesabınızdaki paranın artık türkiye içine, türkiyedeki bir bankaya çekilemiyecek olması,

sanırım yurt dişindan bir banka hesabına oradanda türkiyeye, anca böyle olur şu an sanırım..

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben sanal kart kullanıyorum beni etkilemezde, misal eticaret alt yapısı olarak paypal api yi kullanan firmalar var onlar için sıkıntı olabilir,

sıkıntı ise; paypaldaki hesabınızdaki paranın artık türkiye içine, türkiyedeki bir bankaya çekilemiyecek olması,

sanırım yurt dişindan bir banka hesabına oradanda türkiyeye, anca böyle olur şu an sanırım..
    Yok öyle değil. Türkiye'den açılmış bütün Paypal hesapları her türlü işleme kapalı hâle gelecek.
    bektanist bunu beğendi.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Klasik türkiye yönetimi. Yeniliklere ve çağdaşlığa her zaman kapalı.
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Bu olayla uluslararası alışveriş güvenliğini yitirmiş bulunuyoruz. Özellikle de sıkça kullandığım Amerika sitesi cruiser customizing Paypal dışında ödeme kabul etmiyor kıta dışına. Yerlerine troy diye s*kimsonik bir sistem uydurmuşlar. Münasip bir bölgelerine monte etmelerini diliyorum.

Bunun dışında şöyle bir olaya yeltendik ki ilgilenenler olabilir:

Biliyorsunuz ki PayPal sisteminde 10 $ 'ın altındaki paraları hesabımıza veya kartımıza transfer edemiyoruz. PayPal sistemi kaldırınca da hesaptaki paralarla hiçbir şey yapamayacağız. Bunun yerine madem bu parayı çekemiyoruz bari bağış yapalım LÖSEV'e diyerek hesabımdaki 7.41 $ 'ı gönderdim. PayPal kullananlara duyrulur. Bütçenizi sarsmadan hayır işlemiş olursunuz bu sayede.

Peki bu nasıl yapılıyor ?

Öncelikle paypal hesabımıza giriş yapıyoruz, çıkan ekranda en üstte yer alan gönder ve iste sekmesine tıklıyoruz. sonra ilk sırada yer alan arkadaşlarınıza ve ailenize para gönderin seçeneğine tıklıyoruz. gelen ekrana 'international@losev.org.tr' yazıyoruz ve 'sonraki'ye basıyoruz. sonra bağışlamak istediğimiz miktarı yazıyoruz ve işlem tamam.

Lösev'e ait paypal hesabının doğruluğunu şu linkten önce bireysel bağışlar sekmesini tıklatıp paypal bağışları bilgilerine ulaşarak kontrol edebilirsiniz: http://www.losev.org.tr/v2/tr/content.asp?ctID=428
    oggomoggo, Panashira, cbr1907 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    paypaldan yüklü bi vergi alamadılar, o yüzden de kapatıyolar sanırım.

bu arada "Troy" adında bir ödeme sistemi çıkmış, tamamen Türk işiymiş, falanmış filanmış...

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Birileri bundan fena halde nemalanacak.
    Yazarkasapos cihazı hadisesinin internet para transferi halinin hede hödösü olması kuvvetle muhtemel olan hadise. (Kendimi bir an ekşisözlükte yazıyormuş gibi hissettim )
    bektanist ve Shrieker bunu beğendiler.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    HAzıllhar,
    Abi teşekkürler böyle bilgi için. Genelde hep kredi kartını tanımlayıp, öyle paypaldan işlem yapmıştım.
    Yıllar öncesinden hesabımda kalan 2 doları dediğin gibi gönderdim löseve.
    0,54 dolar kaldı. O da paypala hayrım olsun. O kadar kullandık.

Artık internet alışverişleri nasıl olur ne yapılır kimbilir. İzleyeceğiz.

edit: troy'un isminde pek hayır yok.
    Bu troy, tro jan truva gibi bişeyleri çağrıştırıyor insana.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HAzıllhar,
    Abi teşekkürler böyle bilgi için. Genelde hep kredi kartını tanımlayıp, öyle paypaldan işlem yapmıştım.
    Yıllar öncesinden hesabımda kalan 2 doları dediğin gibi gönderdim löseve.
    0,54 dolar kaldı. O da paypala hayrım olsun. O kadar kullandık.

Artık internet alışverişleri nasıl olur ne yapılır kimbilir. İzleyeceğiz.

edit: troy'un isminde pek hayır yok.
    Bu troy, tro jan truva gibi bişeyleri çağrıştırıyor insana.
    Ben de ekşi sözlükteki şu başlıktan öğrendim: https://eksisozluk.com/paypal-hesapl...0574?a=popular

Arkadaşlarıma da duyurdum. 1 $ - 2 $ derken gayet güzel bir bağış toplanıyor Lösev'in Paypal hesabında. Zaten cüzi miktarlar, kimseyi sarsmaz diye düşündüm.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de ekşi sözlükteki şu başlıktan öğrendim: https://eksisozluk.com/paypal-hesapl...0574?a=popular

Arkadaşlarıma da duyurdum. 1 $ - 2 $ derken gayet güzel bir bağış toplanıyor Lösev'in Paypal hesabında. Zaten cüzi miktarlar, kimseyi sarsmaz diye düşündüm.
    Ben de kalan 10 cent'i löseve bağışladım. Sizde ufak bakiyeleri bağışlayın adamların cebinde kalmasın. Zaten 10 euro altını çekemiyorsun.

white_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    ne diyek devlet eli olduğu kesin..
    buda milli ödeme sistemimiz namı değer troy

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Arkadaşlar ben paypal kurduyum her inceliğini bilirim diyenlerle özelden bir görüşebilirmiyiz.
    Sabahtan beri telefonum susmadı ve mail üstüne mail geliyor.
    Komisyon teklif edenler,ortak iş yapalım diyenler ne ararsan var.
    Yani tanımadığım insanlar değiller o yüzden olayı anlamaya çalışıyorum.
    Bir yardımcı olursanız sevinirim.

cihangir151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax
    1,63 usd gibi rakam vardı içeride, yıllardır durur ben de lösev'e bağışladım. damlaya damlaya göl olur. varsa siz de bağışlayın boşa gitmesin.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Ufak bir yanlış anlaşılma var, ya da ben anladığımı yazayım,

Paypal diyor ki, bize izin vermediler ve artık paypal hesabınızdan kendi banka hesabınıza para aktaramayacaksınız. Bunun sebebi de şu tahminimce, şimdi internette illegal olarak bir çok şey satan insanlar ödemeleri paypal ile toplayıp kendi hesaplarına aktarıyorlar, ve devlet bundan vergi alamıyor (Zaten illegal ürünler) vs.

Fakat siz paypal hesabınıza kredi kartınızı tanımlayıp, sağa sola ödeme yapabilirsiniz. Paypal sadece ödeme yapmaya değil aynı zamanda ödeme almaya da yarıyordu.

Ben bunu çıkarttım.. Bakalım ilerleyen günlerde neyi ne kadar kullanabiliyor olacağız.
    Green Arrow ve Evrenalpar bunu beğendiler.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ufak bir yanlış anlaşılma var, ya da ben anladığımı yazayım,

Paypal diyor ki, bize izin vermediler ve artık paypal hesabınızdan kendi banka hesabınıza para aktaramayacaksınız. Bunun sebebi de şu tahminimce, şimdi internette illegal olarak bir çok şey satan insanlar ödemeleri paypal ile toplayıp kendi hesaplarına aktarıyorlar, ve devlet bundan vergi alamıyor (Zaten illegal ürünler) vs.

Fakat siz paypal hesabınıza kredi kartınızı tanımlayıp, sağa sola ödeme yapabilirsiniz. Paypal sadece ödeme yapmaya değil aynı zamanda ödeme almaya da yarıyordu.

Ben bunu çıkarttım.. Bakalım ilerleyen günlerde neyi ne kadar kullanabiliyor olacağız.
    Paypal'ın açıklamasına göre ne para gönderme ne de alma yapılamıyacakmış.Benim anladığıma göre DBBK gerekli izinleri vermemiş.Paypal'da daha fazla uğraşmak istememiş ve çekilme kararı almış.

6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır. Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.
    En azından bu başlığın @HAZZILHAR ın paylaşımı ile Lösev'e yaramasına sevindim.Eve gidince bende Paypal hesabımda kalan 1-2$ civarı parayı Lösev'e göndereyim bari.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler