Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

PayPal Türkiye'den Çekiliyor

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ufak bir yanlış anlaşılma var, ya da ben anladığımı yazayım,

Paypal diyor ki, bize izin vermediler ve artık paypal hesabınızdan kendi banka hesabınıza para aktaramayacaksınız. Bunun sebebi de şu tahminimce, şimdi internette illegal olarak bir çok şey satan insanlar ödemeleri paypal ile toplayıp kendi hesaplarına aktarıyorlar, ve devlet bundan vergi alamıyor (Zaten illegal ürünler) vs.

Fakat siz paypal hesabınıza kredi kartınızı tanımlayıp, sağa sola ödeme yapabilirsiniz. Paypal sadece ödeme yapmaya değil aynı zamanda ödeme almaya da yarıyordu.

Ben bunu çıkarttım.. Bakalım ilerleyen günlerde neyi ne kadar kullanabiliyor olacağız.
    Büyük ihtimalle bizim gibi sadece satıcıları etkilemiyecek. Ama paypalla ödeme alan şirketleri etkileyecek. Ama paypal açıklamasında para gönderme ve alma olmaaycak diyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oxus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 - Yuki Scrambler - Kymco Downtown
    bari önceden haber verselerdi de sepettekileri satın alsaydık

Forumdan Uzaklaştırıldı
    sanal kartın var aldıktan sonra

madem paypal kapandı size paypal kara para nasıl aklanır anlatayım. Diyelimki kredikartınız nakit avansa kapalı yada babanızın kartı önce

1) İki tane paypal hesabı açıyoruz,
    2) birinci hesaba kartı bağlıyoruz,
    3) modemi kapatıp açıyor ip değişiyoruz sonra virtualbox sanal vindows ikinci hesaba giriyoruz. Şimdi sanal windows niye kullandık malum ip adresi değişsede mac adresi değişmiyor doğal olarak sanal windows kullanıyoruz ki sistem çakmasın
    4) birinci hesaptan ikinci hesap aile ve arkadaşlar seçeneğini seçerek para yolluyoruz baba diyelim amerikan express var motor alacağız 5000 tl yolladık yada nakit avans çekemediniz kredi kartı borcunuzu ödeyemediniz için ama limit var sömürceksiniz
    5) ikinci hesaba parayı yollayınca işlem tamam şimdi google giriyoruz "paypal bozdurma" yazıyoruz komisyonla paypal bozanlar var sıkı pazarlık yapıp anlaşıyoruz
    6) ikinci paypal komisyoncuya paypal ödemesini gönderiyoruz
    7) komisyoncu komisyonunu alıp size istediniz banakaya ödeme yapıyor

işte paypal bu kadar üçkağat bir sistem bu işlemi yapmak için

1) kredi kartınızdaki ön yüzdeki 16 hanelik numara
    2) yine ön yüzdeki son kullanma tarihi
    3) arka yüzdeki 3 haneli rakam

yeterli sizin kartınız 3D güvenliği dahi olsa sizin onayınız olmadan paranızı çeker sadece sizin paranızın çekildiğine dair haberiniz olur mesaj sistemi varsa yoksa oda olmaz paypal neden gitti BDDK isteklerini yerine getiremediği için gitti işte böyle üçkağat karapara aklama sistemi neden türkiyenin sisteminde kalmadı belli değil mi paypal aslında iyi dolandırılma yöntemidir
    BlackGhost bunu beğendi.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    LÖSEV'den gelen bilgi şu şekilde:

Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biliyorsunuz ki PayPal sisteminde 10 $ 'ın altındaki paraları hesabımıza veya kartımıza transfer edemiyoruz. PayPal sistemi kaldırınca da hesaptaki paralarla hiçbir şey yapamayacağız. Bunun yerine madem bu parayı çekemiyoruz bari bağış yapalım LÖSEV'e diyerek hesabımdaki 7.41 $ 'ı gönderdim. PayPal kullananlara duyrulur. Bütçenizi sarsmadan hayır işlemiş olursunuz bu sayede.

Peki bu nasıl yapılıyor ?

Öncelikle paypal hesabımıza giriş yapıyoruz, çıkan ekranda en üstte yer alan gönder ve iste sekmesine tıklıyoruz. sonra ilk sırada yer alan arkadaşlarınıza ve ailenize para gönderin seçeneğine tıklıyoruz. gelen ekrana 'international@losev.org.tr' yazıyoruz ve 'sonraki'ye basıyoruz. sonra bağışlamak istediğimiz miktarı yazıyoruz ve işlem tamam.

Lösev'e ait paypal hesabının doğruluğunu şu linkten önce bireysel bağışlar sekmesini tıklatıp paypal bağışları bilgilerine ulaşarak kontrol edebilirsiniz: http://www.losev.org.tr/v2/tr/content.asp?ctID=428
    Güzel bir şeylere vesile olmak mutluluk verici. Burada bağış yapan tüm arkadaşlara da teşekkür ederim.
    jimi_hendrix bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    Mondial, M 150 Vulture
    3.14 dolar kalmış hesapta Paypal'a geçer.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lösev'e 1,60 $ da benden.Böylelikle Paypal hesabını sıfırladık.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Bal tutan parmağını yalarmış bunlar kepçeyle alıyorlar olsun çalıyor ama çalışıyor dimi canım koyunlarım

Alıntı Darkfriairs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3.14 dolar kalmış hesapta Paypal'a geçer.
    Löseve bağış yapabilirsiniz kalan parayı

beycank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 250
    Bir siteden alıntı yapıyorum, nedeni çok iyi açıklanmış. Kısaca BDDK'nın yayınlamış olduğu bir Tebliğ var. Bu Tebliğe tüm ödeme kuruluşları, bankalar vb. uymak zorunda. Burada geçen bir madde var, oda birincil ve ikincil sistemlerini(Sunucularını Türkiye'de tutma zorunluluğu. =finansal verileri içeren sunucular). Paypal bunu sağlayamadığı için lisans alamadı. Bu yüzdende çekilmek zorunda kaldı. Tabi çoğu kişi buradan ekmek yiyordu yada sadece paypal'dan ödeme alan kuruluşlar vardı o açıdan kötü oldu. :(

[Alıntıdır]
    PayPal’ın faaliyetleri neden durduruldu? PayPal, BDDK ile bir kumar oynadı ve lisans verilmedi. Sebebi finansal verilerini Türkiye’de tutmaması.

Verilerin ülke içinde tutulma zorunluluğu başka ülkelerde var mı? Var. Örneğin Avrupa Birliği’nde.

PayPal Türkiye, bu durumun yaşanmaması için ne yapması gerektiğini biliyor muydu? Evet.

Ne zamandır biliyordu? 27 Haziran 2014’te Ödeme Kuruluşları ve Elektronik Para Kuruluşlarının Bilgi Sistemlerinin Yönetimi ve Denetimine İlişkin Tebliğ Resmî Gazete’de yayımlandığından beri.

Gerekenleri yaptı mı? Hayır.

PayPal yolun sonunu görüyor muydu? Görüyordu, zira ödeme sektöründekiler en az 2 aydır PayPal’in faaliyetlerinin durdurulacağını bildiklerini söylüyorlar.

PayPal böyle yapmayabilir miydi? Evet, Türkiye zaten çok kârlı değil deyip çıkabilirdi, yapmadı.

Yapsa ne olurdu?

İtibar kaybetmezdi.

Türkiye’de yeniden lisans alabilir mi?

Elbette.

Ne gerekiyor?

Sunucularını (finansal kayıtları tutan birincil ve ikincil sunucular) Türkiye’ye taşıması.

Neden?

BDDK, ödeme şirketlerinin verilerinin Türkiye’de tutulmasını istiyor. Muhasebenin de hukuki işlerin de buradan yapılmasını istiyor. PayPal’de muhasebe Paris’te, sözleşmeler ise Singapur’da imzalanıyor.

Türkiye ofisinde kim var?

Sadece satış pazarlama ve ürün yönetimi. Ama BDDK bu tebliği yapınca, burada bir muhasebe kurup eleman alımı yaptılar.

Bugün yeniden lisans almaya kalksalar, ne kadar zaman alır?

En az 1 sene.

Neden bu kadar uzun?

Çünkü devasa uluslararası şirketlerin sunucu taşıma gibi ciddi işleri gerçekleştirmeleri o kadar kısa sürmüyor ve bu kararlar da çok hızlı alınamıyor.

Konunun Troy ile alakası ne?

Yok. Paypal bir ödeme işlemcisi. Troy bambaşka bir sistem. Bildiğimiz plastik kartlar için, Visa ve Mastercard’dan farksız, her işlem için komisyonun daha düşük olduğu ve ödemenin de Türkiye’de, BKM’de kaldığı bir sistem.

Kısa süre önce PayPal’in Nakit Kart hizmeti kapatıldı? Bu ne anlama geliyor, bir işaret miydi?

Hayır, iki alakasız konu. Bu konu daha çok ortaklık kurdukları banka TEB’den kaynaklanıyor. Ancak daha fazla detay veremem.

Bu durumun devlete faydası var mı?

Var. Vergi kaçakçılığı azalacak.

Nasıl yani?

İnternetten kayıt dışı satış yapanlar, makbuzsuz serbest çalışıp vergi ödemeyenler PayPal kullanıyordu.

Başka kayıt dışı yollar bulamazlar mı?

Bulabilirler ama PayPal en pratik yoldu. Şimdi daha dolambaçlı yöntemler izlemeleri gerekiyor ve bazı şirketler ya da kişiler ödemeleri bu şekilde yapmayacağı için kaçak en kötü ihtimalle azaltılmış olacak.

PayPal’ı başka kimler kullanıyor, kimler zarar görecek?

Yukarıdakilere ek olarak en çok yurt dışından alışveriş yapanlar ciddi zarar görecek. Bazı web siteleri Türkiye’den alınan kredi kartlarını riskli görmeyi sürdürüyor ve buradan yapılan ödemeleri kabul etmiyorlar. Bu durumda da PayPal genelde tek çözümdü. Alışveriş yapacağı siteyi riskli bulanlar da PayPal’a güveniyordu. Ayrıca banka ve para aktarım kuruluşlarından daha düşük komisyonla işlem yaptığı için farklı ülkelere para göndermek için tercih ediliyordu. Para göndermek için kullananlar da zarar görecek. Bazı oyunların kullandığı sanal paralara da PayPal üzerinden yükleme yapılabiliyordu.

[Alıntıdır]

Motosikleti
    MT07ABS / FZ09
    genel olarak turk burokrasisi ve ozel olarak maliyesi (bddk, tmsf, tcmb, hazine vs...) gercek hayatin, sokagin 50 yil gerisinden geliyor
    ne diyelim... 50 yil sonra gorusmek uzere

white_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    öncelikle genel konuşuyorum arkadaşlar yanlış anlamayın beni ama birçok kişi parası çöpe gitmemesi için löseve yüklendi..paypal kapanmasa senelerdir var olan bu kuruma kaç kişi bağış yaptıki...
    http://www.losev.org.tr/bagis/Bagis_Duzenli.html
    bu linkten düzenli olarak her ay otomatik bağış yapabilirsiniz çok değil 5 lira bile olsa kabul ediliyor.düşünün bi saçma sapan nerelere vermiyoruz bu parayı?

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Yazık oldu, bizim millet anlamıyor teknolojiden.
    Bize gerici sistem lazım her zaman.
    Mengu16 bunu beğendi.

bulut59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city
    arkadaslar kalan paranızı losev e bagıslayabilirsiniz. nasıl yapılacağı ekşi de yazıyor. benden 3 tl gitti.

bulut59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha x-city
    losev e bende de 3 tl gitti.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı white_king adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle genel konuşuyorum arkadaşlar yanlış anlamayın beni ama birçok kişi parası çöpe gitmemesi için löseve yüklendi..paypal kapanmasa senelerdir var olan bu kuruma kaç kişi bağış yaptıki...
    http://www.losev.org.tr/bagis/Bagis_Duzenli.html
    bu linkten düzenli olarak her ay otomatik bağış yapabilirsiniz çok değil 5 lira bile olsa kabul ediliyor.düşünün bi saçma sapan nerelere vermiyoruz bu parayı?
    Ben şahsım adına pek çok hayır kurumuna periyodik olarak bağışta bulunuyorum. Bu toplu duyarlılıktaki amaç zaten kullanılamayacak ufak bir miktar parayı birkaç mouse hareketi ile bir hayır kurumuna adayabilecek bilinçteki insanlara ulaşmaktı. Başarılı da oldu. Böylesi bir kriz durumunda bizlerin işine yaramayacak meblağlar belki lösemili bir çocuğun hayatını kurtarmaya yarayacak, ilaç bulmasına yarayacak ve krizin stresi bir nebze hafifletilmiş olacak.

İsteyen Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğine, Mehmetçik Vakfına, Hayseve, Çocuk Esirgeme Kurumuna vs PayPal aracılığıyla bağış kabul eden başka hayır kurumlarına da bağış yapabilir.

Ben sadece aracı olmak istedim. Dediğiniz de doğru aslında, böyle kurumların düzenli bağışa ihtiyacı var. Ama bu ufak dayanışma bile güzel bir örnek oluşturmuştur diye düşünüyorum.
    white_king ve cbr1907 bunu beğendiler.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Ben anlamadım, biri detaylı özet geçebilir mi? Şimdi yurtdışı internet alışverişlerimizi kime güvenip yapacağız.

Motosikleti
    Tracer 900
    Alıntı lostmymindd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben anlamadım, biri detaylı özet geçebilir mi? Şimdi yurtdışı internet alışverişlerimizi kime güvenip yapacağız.
    Ininal ile yapabilirsin

En güvendigim siteydi, paypalın oldugu her siteden güvenle alışveriş yapardım adamlar her zaman kullanıcı lehine karar verirdi. Cok yazık oldu. Bir kerede güzel haber gelsin be ne olur sanki

kursaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R125-Mt-09-CBR650R
    Bu ülkede mantıklı işlerin yapılmadığını düşününce pek de şaşırmadım açıkcası

07DFB18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND DİNK 150 ,tvs pep,TVS APACHİ 150
    PayPal hizmet bilgisi.

ercan kaymak,

PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.

6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır. Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.

Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye'deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.

Bakiyenizi çekmek için:
    Hesabınıza giriş yapın.
    Özet sayfasında yer alan PayPal Bakiyesi'nden “Para Çekin”i tıklayın.
    Çekmek istediğiniz tutarı girin, çekilen paranın iletileceği banka hesabını seçin ve “Devam”ı tıklayın.
    Onay sayfasını inceleyin ve ardından “Gönder”i tıklayın.
    Bakiyenin banka hesabınıza gönderilmesi 5 - 7 gün arası sürebilmektedir.

Banka hesap detaylarınızın doğru olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Ayrıca PayPal hesabınızda yer alan ad ve soyadınızın, banka hesabınızdaki ad ve soyadınız ile birebir uyumlu olması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal'a vermiş olduğunuz destek Türkiye'deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.

Gelecekte Türkiye'deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler