Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

topcase in dayanma limiti?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    arkadaslar nc750x im var ve buna topcase taktirmayi düşünüyorum.fakat dikkatimi çeken bir şey ben her gaz açtığımda arkamdaki artçılar hep geriye doğru gidiyor biraz da iş bilmemezliklerinden tabi.topcase bu güce dayanabilir mi bir sissy bar gibi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Topkeysine gore degisir..

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Benim topcase im (kappa k35) motor düştüğünde motoru tuttu İçine 11 kg attım bir şey olmadı, artçım resmen yatarak 50km gitti yine bir şey olmadı. Tespitime göre çanta genel olarak motordan kaliteli
    Ali Bircan ve oggomoggo bunu beğendiler.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kappa kaliteli bir çanta kesinlikle dayanır cub ile rüzgardan 70 km ile düştüm cub darma duman oldu 35 lt kappa sapasağlam arkada duruyordu

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    benimkinde 5lbs dan fazlaysa 130 un üstüne cıkmayın diye uyarı var sadece.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Benimki biraz dandik bir şey. 35 liraya almıştım Eminönü'nden. Bazen salon yerine açık havada spor yapıyorum. Arkaya dumbell setimi atıp gittiğim çok oldu. Nereden baksan barla beraber 20-25 kilo götürüyor. Yaslanıp sıkıntı yaşayan da olmadı. Düştüğüm zaman da baya sürtündü filan ama kopmadı.

İyi bağlarsanız, kaliteli de bir şeyse sorun çıkarmaz diye düşünüyorum.

MANKU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia & YAMAHA
    Benim motor devrildi, topcase bir yere takildi kaldi. 200 kiloluk butun motorun yükünü topcase tuttu. Cok şukur birsey olmadi. Gaff Mts46

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bayan artçı dayanırsa bişey olmaz ama gazı harş diye açma yinede iş bilmemezlikle alakası hiç yok. bindiğin dolmuşta şöför frene aniden basınca düşüyosan tutunmayı bilmiyosun sende

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    burada konu çanta değil, çanta demiri olmalı aslında.

Çünkü bütün yükü demir daha doğrusu bağlantı kısmı çekiyor.
    sinan.erkan ve Emrah M. bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Arka çantalar beraberinde gelen plastik bir delikli platform üzerine, ön kısmındaki büyükçe tırnaklardan geçirilerek, iç kısmından geçen tek bir vida ile monte ediliyorlar. Bütünleştiği için, neredeyse, burada sorun olması düşük bir ihtimal.

Mesele, çantanın üstüne oturtulduğu bu gözenekli plastik platformda.

Bu plastik platform, gözeneklerinden somun, civata, pul geçirilmek suretiyle motosikletin taşıma demirlerine monte ediliyor.

Aşırı yüklemede civata, somun, pul (civatanın içinden geçtiği demir halka), platformun gözeneğini "çatlatabiliyor" ve artık platforma tutunamayıp, boşta kalabiliyor.

Arka çantanızın bağlantı güvenliği plastik platformun gözeneklerinin plastiğinin dayanabileceği kadar oluyor, bu durumda.

Taşıma demirleri, jimnastikteki paralel barlar gibi sizi bile taşıyacak güçte olsalar bile ...

Arada arka çantayı, oturduğu plastik platformdan çıkartıp plastik platformun bağlantı noktalarının sağlamlığını kontrol etmekte fayda var.

Arka çantası ilçeler arası tek gidiş gelişli yolda yuvarlanıp gitmiş birisi olarak söylüyorum

Allah'tan karşı yol tenhaydı, kimseye bir şeyler olmadı ...

Arada kontrol etmekte fayda var ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)