Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Körtapa Yalama Oldu.

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba. Yağ değişimini kendim yapmak istedim. Yağ tahliye tapasını açmak isterken farkettim ki haddinden fazla sıkılmış ve biraz zorladım. 2 gündür uğraşıyorum. Açılmadı bir türlü Sonunda yalama oldu. Ben bu tapayı nasıl açabilirim ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Formation adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Yağ değişimini kendim yapmak istedim. Yağ tahliye tapasını açmak isterken farkettim ki haddinden fazla sıkılmış ve biraz zorladım. 2 gündür uğraşıyorum. Açılmadı bir türlü Sonunda yalama oldu. Ben bu tapayı nasıl açabilirim ?
    sıkmamışlardır anahtarla açmaya çalıştın herhalde. lokma anahtarı kullanman gerekirdi. diş yuvasıda zarar görmüş olabilir. helicoil.. (bi araştır)
    Mengu16 bunu beğendi.

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Bu saatten sonra artik o tapayi boru anahtari ile acip yenisi ile degistirmeniz gerekir.
    bindiregandi bunu beğendi.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Vidanın başını sıyırdın diye tahmin ediyorum diğer türlü yalamaysa işin zor. Yıldız anahtar ile tekrar dene, yıldız anahtarda tutmuyorsa, arkadaşında dediği gibi boru anahtarı ile dene veya ustaya götür.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Boru anahtarı açar, yalnız açma yönüne dikkat et. Metrik vidalar karşıdan baktığın zaman saat yönüne kapanır, saat yönünün tersi açılır.

Ustaya gitsen... Neyse, vasatın üstünde bir usta ise açabilmesi lazım.

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Baktın olmuyor en sonunda vidaya demir parça kaynak yapıp öyle sökersiniz. Bu tür zor vidaları önce sıkıp sonra gevşetmek, wd40 sıkmak iyi gelebilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)