Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ben de Düştüm +1

Motovento
    REKLAM ALANI
    hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Bugün Buca'da yokuş aşağı yaklaşık 30km/s hızla ilerlerken önümdeki araç biraz sert fren yapınca, ben frenle uğraşmayıp: "nasılsa tek yön" diyerek sola kaçmayı düşündüm. Soldan da araba gelmesin mi Belediye sağolsun yolu çift yön yapmış, şansımı ısırayım -başka bir şey derdim de -Ulan dedim fren yapacaz. Asfaltı yapanın, planlayanın, cilalayanın, yere kamyondan dökülmüş ince tozun dökülmesinde emeği olan herkesin eline sağlık(!) Önün inceden kilitlendiğini ve daha da hızlandığımı anlayınca arkayı kilitleyip yanlamaya başladım ama nafile. Bir sağ yaptım, sonra sola doğru yanlarken koruma demirinin sürtme sesi geldi ve ben motordan indim, kendisi iki adım daha devam etti ve durdu.

Sonuç; benim üzerimde toz bile yok, yürüyerek indim zaten motordan, koruma demirinde çizik, topcasede ufak bir çizik ve hafif eğilmiş bir ayak pegi(YBR'de sabit, biliyorsunuz). Düşmeden önce niyetim kimseye zarar vermeden durmaktı, çok şükür başardım.Karşı yönden gelen ablanın hafif bir şok geçirdiğini görünce, suçu da olmadığından stres yaptırdığım için özür diledim ve belediyeye üstün hizmetlerinden ötürü saygılarımı sundum. Birkaç dakika motoru ve kendimi kontrol ettim. "Nasıl olur lan, her yer sağlam. Bende toz bile yok, kesin sonradan acısı çıkacak görmediğim bir şey var" dedim ama bir şey çıkmadı.

İlk defa düştüğüm ve sürücü kursunun pistinde yanlama şeklinde arka fren çalıştığım için kendimle gurur duydum Genel olarak bakınca mutluyum çünkü hiç hasar almadım, düşüşüme 8.8/10 veriyorum, pro hissediyorum ABS olsaydı kesin bir şey olmazdı evet
    Taygunho, oggomoggo ve bulut59 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    okumadım ama geçmiş olsun kardeşim. düşen motorcu ve düşecek olan motorcu varmış (öyle diyolar) sen düştün kurtuldun bidaha düşmezsin işte
    Carbondioxid bunu beğendi.

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ani fren yapan her motorcu düşmeye mahkum mudur?

Alıntı bindiregandi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön fren hassas/tepkisi sert ise ,Gidon/direksiyon ne ise işte, düzlemde değilse garanti veriyorum her 20 denemeden 8'inde öpücük. (yüzdeyi sallayın )

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Milletin psikolojisi bozuldu dusen seviniyor arkadas
    Levent, hakikiteker, smtknc ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Jawa 250 cafe racer
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Milletin psikolojisi bozuldu dusen seviniyor arkadas
    Oyle ama abi boyle dususler duyuca mutlu oluyorum cunku daha kotusunu dusunuyorum her seferinde ,Allahtan bişey olmamis umarim en ufagini bile bidaha yasamazsiniz tekeriniz duz bassin

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    değildir. geçen ben motorun üstüne oturduğum anda bayıldım. motor da sağdaki direğe yaslanmış 1-2 çizik var bende bişey yok. o gün bu gündür spor yapıyorum kendimi iyi hissetmediğim sürece yola çıkmıyorum.
    Bu sayede bebekte önüme kıran mercedes sebebiyle arka teker kaydı ve bunu yanlama şovuna dönüştürerek çok karizma bir şekilde mercedesin önünden geçtim. (lastiklerim irc bu arada)
    Ali Bircan bunu beğendi.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Değildir. Aslında benimki de pek ani fren sayılmaz, benim için bayağı uzun geçti çünkü o aralık. Asfalt o kadar kötü ki, buzda kayar gibi kaydı alet. Düz giderek fren yapsam duramayacağımı bildiğimden bari masrafı düşüreyim kafasıyla yatırdım ki başarılı oldu. Şimdi diyen olacak:"Tesadüfen yapmışın, bi de bilmişlik yapma" diye ama panik yapmayınca insan böyle durumlarda dehşet hızlı düşünüyor arkadaşlar.
    Rüzgarın saçlarını yalayıp,saçlarının ahenkle dans etmesi olayına hiç girmiyorum, çünkü kasksız binmiyoruz

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değildir. Aslında benimki de pek ani fren sayılmaz, benim için bayağı uzun geçti çünkü o aralık. Asfalt o kadar kötü ki, buzda kayar gibi kaydı alet. Düz giderek fren yapsam duramayacağımı bildiğimden bari masrafı düşüreyim kafasıyla yatırdım ki başarılı oldu. Şimdi diyen olacak:"Tesadüfen yapmışın, bi de bilmişlik yapma" diye ama panik yapmayınca insan böyle durumlarda dehşet hızlı düşünüyor arkadaşlar.
    dehşet hızlı düşünme konusuna katılıyorum
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Geçmiş olsun ybrci,dikkat et.
    hakikiteker bunu beğendi.

Motosikleti
    inşallah discoery 150s
    Öncelikle geçmiş olsun. Motosiklete yeni başlayacak bir kişi olarak pratik yapmanın önemini daha iyi anladım. niyetim ehliyet almadan önce honda gs1 e gitmekti. doğru bir karar verdiğimi fark ettim. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Bende bir kere yeri opmeden düşmüştüm nasıl oluyor anlamıyorsun, bir bakıyorsun ayaktasin ama motor yerde.
    blasttttt bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CB 125 F 2018
    Kardeşim geçmiş olsun. Bucadan biri olarak yazıyorum. Burası BUCA. Herşeye dikkat edeceksin İzmirin belediyecilikten bayındırlıktan nasibini almaması ve Bucanında beyni olmayan bir sürü sürücülerle dolu olması dikkat etmeyi gerektiriyor. Bende eylülde motor alacağım bakalım benim başıma neler gelecek :D

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS olsaydı kesin bir şey olmazdı evet
    hay ağzını öpiim

Motosikleti
    nc750x
    Çok düşük hızlarda full korumayla düşmek motosiklet süren biri için ders alınmak şartıyla çok büyütülmemesi gerekir ama alışkanlık haline de getirmemek lazım. Yani düştüm bi'şey olmadı özgüveninden kaçınmak gerekir.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun kardeşim.Allah daha büyüklerini yaşatmasın.Senin şu kursun pistinin tozunu sınavlardan fırsat bulabilirsem bide ben atayım

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Geçmiş olsun, gayet tatlı bir düşüş olmuş anladığım kadarıyla Sizde birşey olmaması teselli sebebidir 😂

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Geçmiş olsun.. bu aralar dikkat etmek lazım, herkes motor üstünde, e keyifli zamanları.. oluyor Allah beterinden saklasın.. Amin..

Motosikleti
    MT-25 ABS
    Geçmiş olsun hocam ,size abs şart :D

serdar.0405 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Geçmiş olsun

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)