Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sele yumuşatma hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    PULSAR 200NS,YAMAHA R25,SUZUKİ DL650
    Merhaba arkadaşlar,pulsar 200ns nin selesi bana sert gelmekte,yarım saatte bir mola vermek zorunda kalıyorum.Bu resimdeki gibi bir jel süngerimsi maddeyi nette bulamadım,bu veya bunun gibi işe yarar bir yumuşatma işlevi gören bir malzeme tavsiyenizi bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    ben yumuşatma yaptırdım pek bi fark olmadı takipteyim yaptırıpta iyi sonuç alan varsa

Motosikleti
    CRF 250L
    uzun yolda 10 tl lik sisme yastık alcan yarıdan biraz daha az şişircen. sonrası bulutlarda yolculuk ybr de olmazsa olmazım

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Döşemeciye götüreceksin; sandalyeleri falan, iskeleti kalıncaya kadar söküp; süngeriydi, kumaşıydı falan yeniliyorlar ya hani...

Bizde fi tarihinden kalan demir iskeletli sandalyeler vardı; çöpe çıkarsak yüzüne bakan olmazdı.

Döşemeciye götürdük. Kumaş beğendirdi. Hepsini yenileyeceğini, metal aksamı da boyayacağını söyledi. 2 gün sonra gelin alın dedi.

Süngeri, kumaşı, demir iskeletin boyasına varıncaya kadar, cillop gibi yepyeni oldu çıktı geldi.

Süngerini beğenmediğiniz selenizi bi döşemeci ustasına gösterin derim.

Hatta artçınız için belki daha geniş bile yaptırtabilirsiniz ...

alitezz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696 & XJ6N & WR125R
    Veya birazcık paraya kıyıp bitane Airhawk sele alabilirsin gerçekten inanılmaz rahatlar.

Motosikleti
    nc750x
    Alıntı alitezz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Veya birazcık paraya kıyıp bitane Airhawk sele alabilirsin gerçekten inanılmaz rahatlar.
    Kullanan var mı?
    Bunlar gerçekten bu paraya değecek kadar etki ediyorlar mı? Eğer değecekse bende almayı düşünüyorum.

Motosikleti
    Air hawk bütçede önemli bir iz bıracak şekilde bir fiyat konumlamasına sahip

Selenin süngeri dediğimiz yer bu araç koltuklarındaki dolgu maddesi değil mi?
    öyle tahmin ediyorum da

Rebulls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ Z750R - Arora Cappucino - Kanuni Seha 150
    Aynı sorunu bende yaşıyorum takipteyim

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı OğuzÖztürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanan var mı?
    Bunlar gerçekten bu paraya değecek kadar etki ediyorlar mı? Eğer değecekse bende almayı düşünüyorum.

http://www.motosikletaksesuarlari.co...edi_2191_1.jpg
    Kullanan bir ablam memnundu. Ben hiç kullanmadim.
    OğuzÖztürk bunu beğendi.

Motosikleti
    O kadar parayı ona verdikten sonra onu başımın üstünde tutarım,kasktan pahalı

Dün artçı selesinin altında bi aralık buldum, biraz parmaladım da en altta sünger var gibi,tabi kaç kat geçilmiş belli değil ama o sünger biraz sert geldi,ama bu kaplama kılıfının baskısınıda göz önüne almak gerekecek.Etrafımda mekanik zımba olan biri olsa hiç kıyıdan köşeden biraz açıp bakacam da şimdi tek tek çıkarıp çekişle ufak ufak yeniden oturtmaya çalışsam olur mu diye kararsızım

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    İstanbuldan selamlar takipteyim

Motosikleti
    Biraz önce artçı selesini çıkardım deneme amaçlı,geç vakit olduğu için döşemeciye gidecek vakit olmadı lakin sele kaplaması oto koltukların içindekideki dolgudan bile sert geldi bana,kuyruk kısmından 1 cm den başlayıp kabartı kısmına gelerek 3 cm'e kadar kesilip sertlikten ötürü taban dolgusu görevi görebilecek kıvamda bırakılırsa yeni sünger için biraz pay kazanılabilir gibi görüyorum.

Airhawk da kullandım selenizi yumuşatmak diye bişi olmuyor arkadaslar bilginiz olsun. Eger yaptırıcaksanız confort sele yaptırıcaksınız.. İstanbuldaki arkadaslar için söylüyorum MASLAK OTO SANAYİ de yaptırdım günde en az 4 5 kişi soruyor abi rahatmı nerde yaptırdın diye.. Yapılan işlem su sekilde adamlar komple cıkartıyolar selenin içini iskelet kalıyor içindeki süngerler degişiyor ve en üst e silikon sünger dedikleri bir malzeme koyuyolar sonrada istediginiz sekilde deri kaplıyolar ben 1 hafta önce yaptırdım cok memnunum yanlış hatırlamıyorsam dükkanın ismi yagmur döşeme idi.. Su ana kadar gruptan Fazer8 xmax ve kendi motorum cb650f e yaptırdık. Fiyat ortalama 250 ile 450 arasında degişiyor. Kısa bir tarif edersem. Atatürk otosanayi nin önündeki Harley davilson var onun arkasında tek yön yoldan aşaya dogru inip o yolu takip edin yukarda sagda motor tamircisi var hemen yanında :D gidip yaptıkları işleride görebilirsiniz.. ortalama 1 gün alıyor bilginiz olsun ben sabah 9 da bıraktım akşam 5 de gittigimde daha yeni bitmiş ufak tefek rütuşları vardı..

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Çözüm yumuşatmak değil tam tersi daha sert bir sele yaptırmakta.

Bu sizi şaşırtabilir ama doğrusu bu.

Yumuşak sele yada sandalye farketmez uzun süre oturduğunuzda sizi rahatsız etmeye başlar.

Tabiki burada tahta gibi bir sert yüzeyden bahsetmiyorum. Parmağınızla bastırdığınızda parmağınızın içeri göçmeyeceği fakat bastırdığınızda çok az esneyeceği bir yüzey.

Söylediğimi tam olarak anlayabilmeniz için transalp vstrom gibi turing motosikletlerin selelerini incelemenizi tavsiye ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)