Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

:: Motosiklet.Net (MT) Haykırma Köşesi ::

Motovento
    REKLAM ALANI
    mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Neye dert yanayım bilemedim.
    Güç bela motor alıyoruz işletme maliyetine diyecek yok.
    Aylık 100 tl vergisi var benim motorun neredeyse. Sadece vergi.
    Benzini 4.7 civarından alıyorum. Yedek parça desen acayip pahalı.
    Hadi ekipmanımı iyi bişey alalım diyorum o da motor parası.
    Bunlara sosyal medya dışında tepki vermiyor, veremiyorum.
    Sanırım ben enayiyim, ya da bunları hakediyorum..
    Dr. Fatih ve BESTAPO bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    1 senedir motor kullanıyorum, güvenli surus eğitimlerine gittim, full koruma aldım, hayalim eşimle birlikte yol yapmak haftasonlari rota belirleyip birlikte gezmekti. Bir kez artçı olarak bakkala sigara almaya giderken bindi, donuste ben yuruyecegim dedi. Sonrasında ne kadar ısrar etsem, ozendirmeye çalıssam da hep bir mazeret buldu.
    SAZMAN ve baba akü yok bunu beğendiler.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı CrazyBullet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 senedir motor kullanıyorum, güvenli surus eğitimlerine gittim, full koruma aldım, hayalim eşimle birlikte yol yapmak haftasonlari rota belirleyip birlikte gezmekti. Bir kez artçı olarak bakkala sigara almaya giderken bindi, donuste ben yuruyecegim dedi. Sonrasında ne kadar ısrar etsem, ozendirmeye çalıssam da hep bir mazeret buldu.
    hayda cok kötü olmuş :(

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahhh be aynısını bizde yaptık neden satın aldın. Tamiri çok basit o kırdığın mili komple çıkar arkadan 2 tane menteşe gibi bir şey yapsaydın. Biz öyle yaptık takır takır çalışıyor şuan tutucu.
    Yav ciddi misin bilader altta da yorum yapmislar ben bi jilet alip geliom. Eskisini satayim bari internetten

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    akm'den gene kaldık
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı nvrmnd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anadolu yakası e-5 de sol seridinde solunda duran trafikte 50-60 ile giderken arkadan gelip sıkıstıran diger motorcu arkadaslara eee yuhh artık demek istiyorum =)
    aynaya mı surekli bakiyim onume biri atlayacak mı diye konsantre oliyim yoruluyor insan...
    Ne yalan söyleyeyim hd 200 evo ile ne xmax lerden yol istedim o sol şeritte ne ednurolar sıkıştırdım pes eden yol verdi pişmanmıyım evet hiç gerek yokmuş küçük bir hatamızda elimiz kolumuz kırılıyormuş başa gelmeden öğrenmedik

Motosikleti
    xmax250
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yalan söyleyeyim hd 200 evo ile ne xmax lerden yol istedim o sol şeritte ne ednurolar sıkıştırdım pes eden yol verdi pişmanmıyım evet hiç gerek yokmuş küçük bir hatamızda elimiz kolumuz kırılıyormuş başa gelmeden öğrenmedik
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende her sabah kücükyalıdan e5'e bağlanıp, o en sol şeridin solundaki çizgi dışında seyir edenlerdenim. O alanın belirli bölümlerinde ortalama hız değişlenlik gösteriyor.

Kücükyalı - Kozyatağı arası 90 km / 100 km hız ile gidilebiliyor, yani alan geniş. Kozyatağından sonra köprü bağlantısına kadar olan kısım ise oldukça daralıyor ve hız 45-50 kmlere düşüyor.

Bazen,(özellikle geç kalmışsam) önümde 20-25 km sürat ile gidenlerin arkasında darlandığım oluyor. Taciz ettiğimi düşünüyorum ama 1-2 bip bip yaptığım oluyor, zira işe geç kalıyorum. Bazı arkadaslar o alanda yeteri kadar iyi kullanamiyorlar veya tedirgin oluyorlar. Buna saygı duyuyorum, fakat çok fazla yol verebilecek durum olmasına rağmen bazıları maalesef arkada 100 kişilik motosiklet kuyruğu oluşmasına sebep oluyorlar.

Şimdi biz trafikte araç kullanırken neden trafik kitleniyor ki diye düşünüyoruz, motosiklet kullanırken bile kilitlenmemesi gereken bölümde 150-200 metre kuyruk olabiliyor.

O yüzden insanın başkalarına engel olmadan sürüş yapması önemli. Bu demek olmuyor ki taciz etmek, sıkıştırmaya hakkı doğuyor. Ama usulca yol verip arkayı rahatlatıp tekrar bölgeye geçilebilir. Ben ortalama sürüyorum ama benden daha hızlı gitmek isteyenlere hiç erinmeden sağa geçip yol veriyorum.

Bence olması gereken de bu.
    ben genelde zaten yol veren surucuyumdur evet onumde 20-30 km ile giden biri denk gelince bazen ben de daralıyorum ama surekli bip bip yapıp sıkıstırmıyorum...

yolun o kısmının da kanaatimce ortalama hız olarak 50-60 km olmalı.. sag tarafında zaten duran bir trafik var.. onların yanından 50 km ile gecmek büyük bir lüks.. senin dedigin 2km lik kısmı 90-100 le gecsen kazanacagın süre maksimum 1-2dakikadır =)

1-2dakika işe gec kalmak pek sıkıntı olmasa gerek...

hayatlarımız bukadar degersiz degil bence...
    Mustaphalanx ve alicanblmts bunu beğendiler.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı beykurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok iyi durmuş helal.Ben duramaz patlardım orda
    Ben de zaten bu olaydan 2 gün önce balataları değiştirdiğim için durabilmiştim.
    Yoksa ön tek disk arka kampa olan 270 kiloluk motoru imkanı yok durduramazdım
    Motosikletli Kaplumbağa...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    bende haykırayım motorumu sattım yeni motor alıcam ama zoruma gidiyor arkadaş ben çiçek gibi baktığım mondial turkuazımı 8 bin km de tertemiz kazasız çiçek gibi bakıp 2400 liraya sattım, şimdi 3000 tl altında motor yok param parça çin motoru birde açıklamaya boş muhabett için aramayın alıcı arasın vs yazıyorlar acaba biz bilmmiyormuyuz sanki bunları ?

Motosikleti
    MT-25
    Yeter artık

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hicbi ekipmani olmayan,surekli dipgaz ve korna calip saga sola laf atarak seyir eden paket servisci arkadaslar.. ne olur yapmayin şunu.
    Mustaphalanx bunu beğendi.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Otoban dışı (ordada sınırlı olması lazım ama) ne olur sürat yapmayın. Kedisi var köpeği var .......
    alicanblmts bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    akm'yi yaz okulunda açmıyorlaaaaarrrrr... aaaaağğğğğğğğğağağağağğağağa
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu gun sabah 7'de duraga giderken bir trrek gordum. Adam bu saatte egsoz patlatiyor. Adam dedim pardon. Baya kufrettim arkasindan. Aklinizda olsun cocugunuz olursa anne sutu cok onemli.

Nathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Duran trafikte arabaların arasından ya da en sağdan gazı baya açarak gidenlere haykırıyorum. O kadar arabadan birinin kapısı allah korusun bir gün açılıverir. Trafik tamamen durmuşsa daha kontrollü olun lütfen.

Burası Türkiye unutmamak lazım. Hareket eden trafikte bile kapı açılıverir...
    SAZMAN, Mustaphalanx ve alicanblmts bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-25
    Nalet olsun bu hayataa nalettt olsun bu sevgiyeeeee ben seni sevdim sen beni sevmedin kırdım gittin arkamı donmedin. Ben seni cok sevecektim ben senii. .. diiirimm diiirimmmm
    MotorKafa bunu beğendi.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav ciddi misin bilader altta da yorum yapmislar ben bi jilet alip geliom. Eskisini satayim bari internetten
    valla ciddiyim hatta bizde çok sinirlendik yamahaya , sonra kendi çözümümüzü bulduk. İnşallah satarsın ya.

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Hep merak etmişimdir.Bu kadar insanların diline doladığı YBR 125 neden yazıldığı gibi okunur?

CBR-sibiar yanına R gelince ar(Bulmacada namus), RR gelince arar (Baya namuslu) okunuyorda

YBR ye gelince neden vaybiar değilde yebere okunuyor? YBR nin günahı ne kardeşim.

Bi tek bu işi çözen küba olmuş
    Sokollu ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

Motosiklet.net üyelerinin kan grupları konusuna baktığımda herkesin adı, soyadı, kan grubu, şehir ve numarasını paylaştığını gördüm duygulandım yolda bir çok insanın kızılay görevlilerinden koşa koşa kaçtığını görüyoruz biz ise fedakârlık yapıp sosyal medyada kişisel bilgilerimizi paylaşıyoruz. Bir çok duyarlı etkinliklerin başında yer alıyoruz. Ben bütün duyarlı insanlara teşekkür etmek istiyorum. Bugün başkasına yarın bize...
    Levent bunu beğendi.

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    Lisansın ilk yılında bir ders bırakarak okulu uzatmayı başardım

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)