Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yaralı polis, Rüzgar Çetin hakkındaki şikâyetini geri çekti

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rüzgar Çetin’in tutuklanmasına neden olan, bir polis memurunun şehit düştüğü trafik kazasına ilişkin davada ilginç bir gelişme yaşandı. Yaralı polis, Çetin hakkındaki şikâyetinden iki cümlelik dilekçeyle vazgeçti.

Ünlü yönetmen Sinan Çetin'in işletmeci oğlu Rüzgar Çetin, Beşiktaş'ta lüks marka aracıyla, karşı yönden gelen polis aracıyla çarpışmış, araçtan fırlayan polis memuru İsmet Fatih Alagöz kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

Olayda polis memuru Emre Tetik ise ağır yaralanmış, vücudunda kırıklar meydana gelmişti. Kaza esnasında alkollü olduğu öğrenilen Çetin, olayın ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

İddianamede Rüzgar Çetin'in 0.90 promil alkollü olduğu ifade edilirken, "Bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne, bir kişinin yaralanmasına neden olmak" suçlarından 3 yıldan 22 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edilmişti. İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıkan Rüzgar Çetin, "Çok üzgünüm. Geçmişi değiştirmem mümkün değil. Tek isteğim ailesinin beni affetmesi" demişti. Çetin'in tahliye talebi de reddedilmişti.

ŞİKAYETİNDEN VAZGEÇTİ

Sabah Gazetesi'nden Dilek Yaman'ın haberine göre, geçtiğimiz günlerde yaralı polis Emre Tetik, dava dosyasına sunduğu iki cümlelik dilekçe ile şikâyetinden vazgeçti. Tetik dilekçesinde "İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nin 2016/61 esas sayılı dosyasında sanık Rüzgar Çetin hakkındaki şikâyetimizden ve davaya katılma talebimizden feragat ediyoruz. Şikâyetimizin ve davaya katılma talebimizin feragatı doğrultusunda gereğinin yapılmasını arz ederiz" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Hürriyet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    İnsan ölen arkadaşının, meslektaşının hatırına nasıl böyle bir şey yapar?
    weirdo1, 4till4 ve yürekçe bunu beğendiler.

Alıntı feti_can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşin iç yüzünü bilemeyiz tabi. Ama bence ya para ya da bişey korkusu....

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Paradır korku falan olmaz. Ama şikayet geri çekilsede cezadan yırtamaz. 1 kaç yıl cezası düşer diye para teklif ettiler belliki.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    insanoglu çok çirkindir özellikle işin içinde para varsa
    osiosborn bunu beğendi.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Ölen meslektaşının ailesinin rızasını almıştır mutlaka. Aileye yüklüce yardım yapılmıştır, o da ölen arkadaşının ailesinin yararına şikayetten vaz geçmiştir. Zavallı dul kadın da bundan sonrasına bakmak zorunda. Artık eve ekmek getiren bir kocası yok. Hemen ağır yorumlar yapmayalım memur için.
    yürekçe ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    MotorKafa, osiosborn, shruikan ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    ve biz mağdur olduğumuz konuda polisten yardım umuyoruz değilmi.....
    yürekçe bunu beğendi.

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Pratikte yaralı polisin şikayetçi olup olmaması pek bir şey değiştirmez. Kamu davası etkilenmez, bir ölüm ve bir yaralamanın cezası her ne ise o cezaya yönelik dava devam eder. Yaralı polisin davadan feragat etmesi, ileride herhangi bir tazminat davası açmayacağı anlamına gelir. Aklı başında olan herkes bilir ki, bu işin arkasında mutlaka bir banknot trafiği meydana gelmiştir. İster dava yolu ile olsun, ister sulh yolu ile, sonuç değişmeyecektir. Yaralı polise kızmanın bir anlamı yok, kim bilir araya kimler girerek onu uygun şekillerde "ikaz" etmiştir davayı sürdürmemesi için. Hiç olmazsa arada avukata yedirmeden üç beş kuruş sus parası alır, alakasız bir yere de tayin edilmez, belki de daha kıyak bir konuma getirilir, sen sağ, ben selamet...
    YERUÇAĞI, Ertugyigit ve RAMİREZ bunu beğendiler.

eXcitinG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DavidmipAJ
    Para kısmı olabilir yoksa niçin geri çekilsin ki.

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Birini öldürdüğünüzde veya basit tıbbi müdahale ile tedavi edilemeyecek derecede yaraladığınızda, mağdur ve mağdurun yakınları "biz şikayetçi değiliz, hakkımızı helal ettik, nolur ceza almasın" bile dese savcılık kamu adına iddianame hazırlar ve mahkemeye sunar.

Kamu davasıyla talep edilen hapis cezasının yanısıra yaralanan polis memurunun talebi ise maddi ve manevi tazminattır. Yani yaralanan polis memuru diyor ki, "bu kaza neticesinde şu kadar maddi kaybım oldu, şuna şu kadar para ödedim, buna bu kadar para ödedim ve bende oluşan bu maddi kaybın sebebi de şu tarihte şu kişi tarafından gerçekleşen kazadır. Yani zararla fiil arasında da bir illiyet bağı vardır. Aynı zamanda yaşamış olduğum derin üzüntü ve keder neticesinde de manevi tazminat talep ediyorum."

Şimdi karşı taraf senin bu parasal talebini fazlasıyla yerine getirmişse, sen yine de "ben davamdan vazgeçmiycem yıllarca adliyelere gelip gidicem" diyorsan, bu noktada o senin bileceğin iştir
    ayna639 bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 ybr esd
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ve biz mağdur olduğumuz konuda polisten yardım umuyoruz değilmi.....
    neyi ima ediyorsunuz?bizim de yakın akrabalarımızdan polisler var.onlarda bu vatandaşın içinden çıkan insanlar.bu toplum böyle.sadece polisi karalama...

Alıntı actros1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neyi ima ediyorsunuz?bizim de yakın akrabalarımızdan polisler var.onlarda bu vatandaşın içinden çıkan insanlar.bu toplum böyle.sadece polisi karalama...
    Toplum böyle diye yapılanı kabul etmek de bence yanlış....
    MotorKafa ve yürekçe bunu beğendiler.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Memleket Çorum, ikametgah; Gediz /Kütahya
    Motosikleti
    YAMAHA SUPER TENERE
    Aynen para öyle bir illettir ki insanı bildikleri konusunda kör, sağır ve dilsiz yapıverir.

Motosikleti
    gt250r
    Birşey değişmez kamudan devam eder diyen arkadaşlar normal şartlarda öyle fakat iş kamu davasina kaliyorsa eğer yargitaydan dosya kapatilmasi muhtemel,özellikle kamuya birakip sonrasında yargitayda işi bitirecekler.Her zaman ki zengin ve sanık tiyatrosu.Sonuç olarak 22sene verirler toplamda,yaralama suçunu en üst limitten düşüp,kasten adam öldürmeyi en alt limitten verirler ve 3/2 sini yatip cikar,tabi iyi hal vb. işin içine gireceği için çok daha kisa sürede hayata kaldigi yerden devam eder.

‘İnsanların dini para olmuş’
    İstanbul Beşiktaş’ta yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin’in otomobilinin trafik polislerinin aracı ile çarpışması sonucu meydana gelen kazada polis İsmet Fatih Alagöz yaşamı yitirmiş, Emre Tetik de yaralanmıştı.

Savcı, Çetin hakkında 3 yıldan 22.5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasını talep etmişti. Dava açılmasının ardından kazadan yaralı kurtulan polis Emre Tetik, mahkemeye dilekçe vererek 250 bin lira tazminat talep etmişti. Ancak Emre Tetik’in, önceki gün dava dosyasına sunduğu dilekçe ile Rüzgar Çetin hakkındaki şikayetinden vazgeçtiği öğrenildi. Tetik’in şikâyetinden vazgeçmesi, şehit polis memuru İsmet Fatih Alagöz’ün eşi Özlem Alagöz’ü isyan ettirdi. Alagöz, “İnsanların tek dini para olmuş. Ama ben şikayetimi sonuna kadar sürdüreceğim” diye tepki gösterdi.

‘Eşimin çok yakın dostuydu’

Polis memuru Emre Tetik’in, Rüzgar Çetin hakkındaki şikâyetinden vazgeçmesi, kazada şehit olan polis memuru Alagöz’ün eşi Özlem Alagöz’ü isyan ettirdi. Özlem Alagöz, Emre Tetik ile eşinin yıllar boyunca birlikte çalıştıklarını belirterek, “Son iki yıl da hep bir aradaydılar. Aynı yerde görev yapıyorlardı. İş dışında da görüşen iki yakın dostlardı. Ben Emre’nin şikâyetinden vazgeçeceğini tahmin etmezdim. Benim eşim şehit oldu ve bir daha geri dönmeyecek. Bu insanların vicdanlarını sorgulamaları lazım” diye konuştu.

Alagöz şöyle devam etti: “Ben sonuna kadar şikâyetimi sürdüreceğim. Kazada eşim şehit olduğu gibi ailem dağıldı. Eşim öldü, ben Adana’ya dönmek zorunda kaldım. Bunlara neden olan bu insan da cezasını çekmelidir.”

Kaynak: Milliyet
    yürekçe bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    de ki para trafiği..
    üç gün sonra unutulacak yiğitlik yapmaya ne gerek var?
    benim de yakınımı indiği dolmuş manevra yaparken ustunden geçip öldürmüştü.
    para teklif ettiler, ailesi almadı, adam 6 ayda cıktı...

insanlar geleceklerini korumak zorunda, malum yasalar koruyamıyor...

Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ‘İnsanların dini para olmuş’
    İstanbul Beşiktaş’ta yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin’in otomobilinin trafik polislerinin aracı ile çarpışması sonucu meydana gelen kazada polis İsmet Fatih Alagöz yaşamı yitirmiş, Emre Tetik de yaralanmıştı.

Savcı, Çetin hakkında 3 yıldan 22.5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasını talep etmişti. Dava açılmasının ardından kazadan yaralı kurtulan polis Emre Tetik, mahkemeye dilekçe vererek 250 bin lira tazminat talep etmişti. Ancak Emre Tetik’in, önceki gün dava dosyasına sunduğu dilekçe ile Rüzgar Çetin hakkındaki şikayetinden vazgeçtiği öğrenildi. Tetik’in şikâyetinden vazgeçmesi, şehit polis memuru İsmet Fatih Alagöz’ün eşi Özlem Alagöz’ü isyan ettirdi. Alagöz, “İnsanların tek dini para olmuş. Ama ben şikayetimi sonuna kadar sürdüreceğim” diye tepki gösterdi.

‘Eşimin çok yakın dostuydu’

Polis memuru Emre Tetik’in, Rüzgar Çetin hakkındaki şikâyetinden vazgeçmesi, kazada şehit olan polis memuru Alagöz’ün eşi Özlem Alagöz’ü isyan ettirdi. Özlem Alagöz, Emre Tetik ile eşinin yıllar boyunca birlikte çalıştıklarını belirterek, “Son iki yıl da hep bir aradaydılar. Aynı yerde görev yapıyorlardı. İş dışında da görüşen iki yakın dostlardı. Ben Emre’nin şikâyetinden vazgeçeceğini tahmin etmezdim. Benim eşim şehit oldu ve bir daha geri dönmeyecek. Bu insanların vicdanlarını sorgulamaları lazım” diye konuştu.

Alagöz şöyle devam etti: “Ben sonuna kadar şikâyetimi sürdüreceğim. Kazada eşim şehit olduğu gibi ailem dağıldı. Eşim öldü, ben Adana’ya dönmek zorunda kaldım. Bunlara neden olan bu insan da cezasını çekmelidir.”

Kaynak: Milliyet
    Hayatı sadece yaşayacağımız ortalama 65 70 senelik ömürden ibaret sanan biriymiş rahmetlinin kemikleri sızlamıştır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Tipik TC polisi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Gecenlerde de gundeme gelmisti o zaman da soylemistim , simdide soyluyorum. Parasi olan daga bile cikabilir hic sorun olmaz. Cok cok iki bakan degistirirler sonra cikarsiniz iceriden..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)