Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cross Motosiklet seçimi yardımcı olabilir misiniz ..

Motovento
    REKLAM ALANI
    burakragaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R 13'-ÇALINDI - Maxx 200-16' -Rx3i Evo'16 -
    Merhaba Herkese ,

Yaklaşık 2 ay önce arkaşla cross'a merak sarıp 2 tane Mondial Xtreme Maxx 200 Aldık. Aldığım ilk gün motoru satacağım diye karar aldım kendi kendime ve yaklaşık bir aydır motoru kullanmıyorum. Alırken hafif arazi orman yolları diye düşündük ama fark ettik ki arkadaşla bunlarla sınırlı kalmayacağız . Atlayıp zıplamaya başladıktan sonra her bir seferinde yükseklik git gide arttı ve Mondial olması ve bilnen parça kalitesizliği beni korkutmaya başladı. ( Motosikleti kötülemiyorum yanlış anlaşılmasın , sadece bana uygun olmadığını belirtmek istedim. )
    Elimde kalacağına kanaat getirdim ve motosiklet arayışına başladım. Karar kılmak pekte mümkün değil benim açından Cross'lar hakkında süper bilgiye sahip değilim.

Kullanan veya bilen kişilerden 250CC ve üstü eski model ama sağlam Cross önermelerini rica ediyorum. Bütçe 4.000 - 7.500 arası. Beni yolda bırakmasın, sağı solu olağan şekilde kullanımlarda bozulmasın bana yeter. Kafam rahat olsun Ben bu altımda ki motosikletle yola çıkmaya korkar oldum. Arkadaşım benden daha sakin kullanıyor ve 2 kere yolda kaldı. Şans belki ama korkmamak elde değil.

Xtreme Maxx 200' alacak arkadaşlar merak edenler özel mesaj atabilirler , sorularınıza samimi bir şekilde cevap veririm. ( Samimi derken bazı motosikler severler gibi 1'e 5 diye , kötüyü övmem, iyi olanı abartmam. )
    Sağlıcakla Kalın, Tekeriniz Sürekli Düz Bassın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Klasik olacak ama ekipmanlarınızın var olduğunu sayarak size Honda CRF öneririm. Parça kalitesi, bulunurluğu. Canınız sıkılırsa iki çift jant lastikle fena bi yol canavarı da olabilir.

Motosikleti
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Klasik olacak ama ekipmanlarınızın var olduğunu sayarak size Honda CRF öneririm. Parça kalitesi, bulunurluğu. Canınız sıkılırsa iki çift jant lastikle fena bi yol canavarı da olabilir.

Dediğim fiyatlar aralığında olsa neden olmasın

Alıntı burakragaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/v4QZ2O.png

Dediğim fiyatlar aralığında olsa neden olmasın
    7.5 veren 9 u verir

Motosikleti
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7.5 veren 9 u verir
    İşte öyle olmuyor malasef şuan benim için , 9 u veren 12'yi de verir diye giderde gider o zaman. Maximum verebileceğim fiyat odur bir süre için.
    Allah ne verirse hayırlısını versin, İnşallah.

planet58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattı...
    Bakımlı XT 600E düşünürsen anlaşırız...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Benim ikinci motorum;motoran xf250.şuan 2800km de 19 beygir alt motor suzuki gn250,Japon karbüratör.sıfır fiyatı 6300 civarında.En son 250 km geziye gittim,hafta içi boş kaldıkça,dağlara köylere gidiyorum.Çin üretim tüm krossları bi kenara, xf250 bitarafa ayır.Hiç bir şekilde çalışmama,boğulma,aksırma gibi karbüratör sorunları,güç olarak yetmemezlik yapmıyor.Çinli 5-6 bin civarı en iyi kross budur.Teker bilyaları kalitesiz ve karenaj plastikleri kalitesizdir.teker bilyaları değiştirmelisin.firenleri gayet yeterli çelik hortumlar var..27 bin kmde arkadaşım kullanmakta sıkıntısız devam.ucuz japon xt600,dr650 artık bunların ekmeği yendi eski japonlara bulaşma.Yolda kalırım gibi bi korku yok,diğer motorum 650cc naked,sadece arada bir kullanırım.Onunla nereye gidiyorsam,bunlada hatta fazlası yere gitmekteyim.Sıfır aldım,teker bilyaları,zincir oringli ile değiştirdim,telleri söküp yağladım.95 km den sonra titreşim rahatsız eder.Vitesler tek tek geçmekte kararsızlık yok. Pazarlıkla iyi bir fiyata alırsın.
    cbr1907 bunu beğendi.

cbr1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran XF-250
    Alıntı merianne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim ikinci motorum;motoran xf250.şuan 2800km de 19 beygir alt motor suzuki gn250,Japon karbüratör.sıfır fiyatı 6300 civarında.En son 250 km geziye gittim,hafta içi boş kaldıkça,dağlara köylere gidiyorum.Çin üretim tüm krossları bi kenara, xf250 bitarafa ayır.Hiç bir şekilde çalışmama,boğulma,aksırma gibi karbüratör sorunları,güç olarak yetmemezlik yapmıyor.Çinli 5-6 bin civarı en iyi kross budur.Teker bilyaları kalitesiz ve karenaj plastikleri kalitesizdir.teker bilyaları değiştirmelisin.firenleri gayet yeterli çelik hortumlar var..27 bin kmde arkadaşım kullanmakta sıkıntısız devam.ucuz japon xt600,dr650 artık bunların ekmeği yendi eski japonlara bulaşma.Yolda kalırım gibi bi korku yok,diğer motorum 650cc naked,sadece arada bir kullanırım.Onunla nereye gidiyorsam,bunlada hatta fazlası yere gitmekteyim.Sıfır aldım,teker bilyaları,zincir oringli ile değiştirdim,telleri söküp yağladım.95 km den sonra titreşim rahatsız eder.Vitesler tek tek geçmekte kararsızlık yok. Pazarlıkla iyi bir fiyata alırsın.
    Facebookta sürekli yenilikler yapan sizsiniz sanırım,aynı şeyi tavsiye ediyorum.Bu fiyat aralığında gerçekten binilecek motor. Görmeden ee kaka demeye gerek yok.

Motosikleti
    xmax250
    maxx 200 ile ne gibi sorunlarla yolda kaldınız???

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    ilaç gibi konu takipteyim ,
    motoran xf250 bahçelievlerde bir bayi 5.750 tl bırakayım sana demişti , 1 ay sonra düşünüyorum.
    maxx 200 bu kadar kötü mü ya , tipi fena değildi halbuki ......

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    250cc ortalama bir cross için 20 bin 30 bin lazım, senin aradığın enduro

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)