Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

YBR 125 esd mi? Cbf 150 mi? Bajaj discover 150 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    DİJİTALTÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    Merhaba arkadaşlar, yukarida yazdığım 3 motosiklet çeşidi arasında kararsiz kaldim. Bajaj discover 150 s fiyat acisindan guzel ancak birsuru sıkıntı cikardigina dair forumda bircok mesaj bulunuyor, o kadar olmasa da ybr 125 esd hakkindada sikintilar okudum ama honda hakkinda yok denecek kadar az problemler ancak hondada 2 kisi bindiginde yokuslarda cekmeyecekse bu canimi sıkar. Yakit guc ve konfor benim icin onemli. Motosikleti kucuk bir ilcede kullanacagim yeri geldiginde ilce ici de yeri geldiginde bağ ve bahçe gibi toprak yollarda kullanacagim bana tavsiye ve onerileriniz nedir arkadaslar? Genel anlamda hobi icin kullanacagim motosikleti ve bunun icin surekli tamirciye gidip gelmek istemiyorum ve bu 3 motosiklet arasinda kararsiz kaldim birde ybr 125 motor olmasindan dolayi diger 2 motosiklete gore gucsuz olabilir siye dusunuyorum ne tavsiye edersiniz? Acikcasi ybr ve cbf ye o kadar para vermeye de kiyamiyorum cunku beni biraz zorlar bajaj fiyati ve yakiti benim icin en ideal motosiklet birde 2. El takintim var 2. El kullanmak istemiyorum motoru aldimmi uzun sure kullanma amacli almak istiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:25 ----------

Şunu da belirtmek isterim motoru %50 tek %50 artcili kullanacagim ve 125 lik ve 100 luk motorlar gucsuz olur diye dusunuyorum ancak bajaj 125 st isimi gorur mu diye de dusunmuyor degilim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Az sonra burada kavga çıkar, çekirdek alıp geliyorum. #Rez
    Highfive bunu beğendi.

Motosikleti
    Henüz yok
    Niye kavga ciksin hocam ? Ben kimseyle kavga etmek icin degil aklimdaki sorulari netlestirmek istiyorum sadece.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    125-150 cc ne alırsan al yetmiyor bide 2 kişi ise işin zor bide sıfır güçlü olacak :D
    bilirkişi ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

Motosikleti
    Henüz yok
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125-150 cc ne alırsan al yetmiyor bide 2 kişi ise işin zor bide sıfır güçlü olacak :D
    Hocam 150 nin ustunde ki seceneklerde hep yaris motoru tipinde motorlar. Ben o tip degil bu saydigim 3 model tipinde istiyorum. Rodaj bitene kadar beklerim tabiki zorlamam motoru. Baska bir tavsiyeniz varsa beklerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:34 ----------

200 cc mi almaliyim o zaman? Onunda yakiti pisman etmesin :-) 1 lt ile 40 gitse dusunurum

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Bajaj discover 150f veya pulsar 150 ns veya pulsar 200 ns bunların konusu forumda var sayfalarca okuyup deyerlendirmek size kalmış maddiyatınız nasılsa öyle karar verin 2 elde yakın çevrede eli ayağı temiz güvenilir almakta size kalmış
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    150f güzel motor bence kronik arızalar cbf 150 de vardı forumlarda var cbf150 ayak marşı yok 150f de var arkadaşım 6 aydır kullanıyor şikayeti yok bende st 125 var memnunum ticari kullanmayıp sıkıntı yaşayan ve servisin ilgilenmedihi kaç kişi var biraz abartılıyor bence

ulassscannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    150f ya da pulsar 150as bence sizin için en iyisidir. Zaten tasarlanış amaçları kötü yollarda da gidebilmek

Motosikleti
    Henüz yok
    Cevaplar icin tesekkur ediyorum arkadaslar. Zahmet oldu. Farkli gorusu olan varsa da bekliyorum.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Hangisini alırsan ak 3ü de muadil makineler. Aralarına hero modellerini ve rks titanici de eklemeni tavsiye ederim. Titreşimi sıkıntı etmezsen tvs apache de var

Motosikleti
    Henüz yok
    Heroya verecegim parayi ybr veya cbf ye veririm diye dusunuyorum cunku aralarinda cok az fark var. Cok fazla titresim rahatsiz ediyor makul seviyede veya titresimsiz ariyirum hocam.

Motosikleti
    -
    Bnecede bajaja para verene kadar hero hunk bak tıtresımsız ve konforlu motor,ama ılla bunlar ıcındense bence YBR tabiki,cbf yag yakması cokca dıllerdedır

Motosikleti
    Henüz yok
    Alıntı stevejones adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bnecede bajaja para verene kadar hero hunk bak tıtresımsız ve konforlu motor,ama ılla bunlar ıcındense bence YBR tabiki,cbf yag yakması cokca dıllerdedır
    Yorumunuz için tesekkur ederim. Cbf 150 nin yag yaktigini okumammistim daha once. Gozumden kacmis olmali. Genelde bajaj ve ybr ye odaklandim.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    YBR derim, güç bakımından zamanla can sıkar hale gelir ama neticede yakıt alırken sevindirir. Herhangi bir rahatsız edici kronik sorunu bulunmuyor bildiğim kadarıyla.

Motosikleti
    Henüz yok
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR derim, güç bakımından zamanla can sıkar hale gelir ama neticede yakıt alırken sevindirir. Herhangi bir rahatsız edici kronik sorunu bulunmuyor bildiğim kadarıyla.
    Guc bakımından zamanla nasi can sıkıyor?

balamir01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Israr etmiş gibi olacağım ama HERO HUNK güç bakımından seni tatmin eder diye düşünüyorum. Aralarında en torklu güçlüsü hulk galiba.

Motosikleti
    Henüz yok
    Hocam hunka verecegim paraya dusunmeden ybr veya cbf alirim diye dusunuyorum arada cok az fark var. Hunk tutunmak istiyorsa fiyati bajaja cekmeli bence. Piyasaya yeni gelmis motor ybr ve cbf den 300 lira 400 lira asagi satilmamali...

jonvolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 400 ABS
    Ybr 125 ESD kullandığımdan mıdır nedir bilmem herkese o motoru öneresim geliyor. YBR iyidir yahu... Sonuna kadar YBR.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Alıntı DİJİTALTÜRK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Guc bakımından zamanla nasi can sıkıyor?
    Acemiliği attıkça yetmemeye başlıyor yani, rakiplerinden daha güçsüz.
    Rüzgarın saçlarını yalayıp,saçlarının ahenkle dans etmesi olayına hiç girmiyorum, çünkü kasksız binmiyoruz

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acemiliği attıkça yetmemeye başlıyor yani, rakiplerinden daha güçsüz.
    Güçsüz derken yüklü kamyon gücünde. Sollarsın düz yolda üstüne yatarak falan kamyonu eyvallah da yokuşta nefesi kesilir kamyon seni sollar sonra düz yola çıkarsın sen sollarsın falan heyecanlı gergin saatler yaşatır.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)