Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni Yasa A1 Ehliyet

Motovento
    REKLAM ALANI

Selamun Aleyküm 16 yaşındayım günümü ve ayımı doldurdum a1 ehliyet alıcağım daha pek bir araştırma yapmadım ehliyet ruhsat mtv zorunlu sigorta plaka harçlar derken kaça patlar birde honda cbr 125 modelini almak istiyorum fakat bu yeni yasada 15 kw sınırı diyor yani en fazla kaç hp lik motor alabiliyorum ve motor önerisi olan varmıdır teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    aleyküm selam,
    ehliyet bin küsur, trafik sigortası bin küsur. buarada sen motoru üstüne alamazsın.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

toseabul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ehliyet toplamda 1100 tl bulur. sigorta belirsiz ortalam 500-1000 tl bulur plaka ruhsatta emin degilim 600 civari felan

Bir konu vardı,yaşım 16 babam cbr 125 alcak cbr alcak 125 supersport alcak uyar mı bana 125 sonuçta cbr supersport karne hediyesi cbr alcak 125 cbr gider mi olur mu cbr 125 ehliyete yazıldım diye o geldi aklıma . Hayırlı olsun kardeşim o giderler 2000e yakın tutar motora da güçlerine göre bakarsın zaten

E-CC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MFM
    Ekipman alıcaksın, plaka ruhssat alıcaksın, ehliyet alıcaksın, sigorta yapıcaksın. Ne için yapmışlar bu 16 yaş olayını. Neyse...
    teddymosby bunu beğendi.

Alıntı ivan bebek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir konu vardı,yaşım 16 babam cbr 125 alcak cbr alcak 125 supersport alcak uyar mı bana 125 sonuçta cbr supersport karne hediyesi cbr alcak 125 cbr gider mi olur mu cbr 125 ehliyete yazıldım diye o geldi aklıma . Hayırlı olsun kardeşim o giderler 2000e yakın tutar motora da güçlerine göre bakarsın zaten
    oh iyiymiş valla bizede babamız karne hediyesi alsa kendi paramla alcam diyorum onada karşı çıkıyolar ama ikna etcez zar zor da benim anlamadığım motor gücü 15 kw olcak diyor yani kaç hp

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:38 ----------

Alıntı E-CC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekipman alıcaksın, plaka ruhssat alıcaksın, ehliyet alıcaksın, sigorta yapıcaksın. Ne için yapmışlar bu 16 yaş olayını. Neyse...
    Usta bu ekipman olayını 2. Ele hallederiz de varmı önerdiğin kaliteli bi marka falan

Sağ üstte arama tuşu var oraya yazmak konu açıp beklemekten daha kolay
    SenC_an ve andacicbe bunu beğendiler.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı Mertcan00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağ üstte arama tuşu var oraya yazmak konu açıp beklemekten daha kolay
    Hele bi yanaş bakam
    Mertcan00 ve SenC_an bunu beğendiler.
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Drift L
    Halen anlatamadık millete..
    CBR125 kullanabilirsin hiç sıkıntı olmaz bu bir.
    Yasa sınırı 125 cc 15 beygir kw değil. 15 beygir 11kw'a denk gelir.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Google a kw to hp converter yazıyorsun oradan kac hp oldugunu gorursun azıcıkda kendınız arastırın

Motosikleti
    -
    gecen hafta a1 sınavını gecmıs olarak tam taze yasadım asamaları..

770 kurs 70 lıra harc gcersen 10 lıra dosya parası 20lıra polıs vakfı bagıs 108 lıra ehlıyet kart parası 130 lıra ehlıyet harcı...

kurs ıcın saglık raporu ve 4 bıometrık fotograf..

11 kw ya kadar kullanırsın cbf 150 dahıl mesela ben sınava onunlar gırdım..

surdanda kac kw kac beygır olur olmaz cevırebılırsın..

http://www.birimcevir.com/guc-birimleri/guc-birimleri.aspx

Usta şimdi sınır 15 beygirse cbr 125 25 beygirden başlıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

Alıntı stevejones adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecen hafta a1 sınavını gecmıs olarak tam taze yasadım asamaları..

770 kurs 70 lıra harc gcersen 10 lıra dosya parası 20lıra polıs vakfı bagıs 108 lıra ehlıyet kart parası 130 lıra ehlıyet harcı...

kurs ıcın saglık raporu ve 4 bıometrık fotograf..

11 kw ya kadar kullanırsın cbf 150 dahıl mesela ben sınava onunlar gırdım..

surdanda kac kw kac beygır olur olmaz cevırebılırsın..

http://www.birimcevir.com/guc-biriml...birimleri.aspx
    Kardeş ucuza halletmişsin bana direk 8 ders 900 tll emliyete ödence parayla beraber 1300 ü bulur dediler birde honda cbr 125 almak istiyorum bunun 25 hp liğide var 50-70 hp liğide var 50 lik falan kullanamıuorum demi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:29 ----------

Alıntı readss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta şimdi sınır 15 beygirse cbr 125 25 beygirden başlıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

Kardeş ucuza halletmişsin bana direk 8 ders 900 tll emliyete ödence parayla beraber 1300 ü bulur dediler birde honda cbr 125 almak istiyorum bunun 25 hp liğide var 50-70 hp liğide var 50 lik falan kullanamıuorum demi?
    Zaten 15 kw 20 hp ediyor cbr 125likmotor 25 hp den başlıyor

Motosikleti
    -
    fıyatı valılık belırlıyor mınumum su an 770 hıcbır kurs bunun altına ınemez,ama ustune cıkabılır ve bende 15 senedir B sınıfı vardı zaten,dolayısıyla yazılı sınavlara hıcbırıne gırmedım bu yuzden fıyatlar daha sısebılır 0 dan alıorsan bılemıyorum.

kac hp olduguyla ılgısı yok uzaktanda yok hıc yok,kanun sana su kadar beygır yanı hp ustu kullanırsın yada kullanamazsın demıyor, 11 kw yı gecmeyecek gucu,sen brosurde yada sıtede begendıgın aklındakı motorun sadece hp sı yazıorsa onu kw ya cevıreceksın a1 ıle maksımum 11 kw kullanırsın,burda hp yada cc ye takılma.

150 cc olup 11 kw olan motorda var 15 te var 9da war ama ucude aynı cc..gucu onemlı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)