Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

0 Motor Nasıl Açılır?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Safir 100cc Cup
    Merhaba , dikkat ettiğim kadarıyla forum daki bir çok kişi benden büyük o yüzden "Abiler" diye hitap edicem .

Şimdi abilerim , motorum 80 Kilometre'de
    Motor için çok heves ediyordum , ve motorumu 5 gün önce mağzadan satın aldım
    Şimdi gözesakınan mal göze batarmış ya o hesap aynı motoru biraz hor kullandım 80 kilometreye kadar ilk 500de yağ bakımı var ona gidiceğim sizce motorum sağır olmuşmuşmu dur 2 kişi birde yokuş çıktım ?

kısacası biraz anasını ağlattım motorun 80 kilometreye kadar şimdi 80den sonra 500e kadar düzgün kullansam motor sağır olmaz dimi?

lütfen dalga geçmeden cevap atın nolur kafam hiç rahat değil?

Motor : BumOto - Safir 100cc cup

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    nc750x
    Hocam o zaten doğuştan kör olduğu için sağırlık sorun olmayacaktır. Hem sakınan göze çöp batarmış demişsin hemde hor kullandım. Sence de bu tezat değil mi?
    erensipahi bunu beğendi.

Motosikleti
    Safir 100cc Cup
    Abi günlük 20 liraya çalışan bir insanım , 2.5bin tl para verip aldım , taksitle .

hız yaptım kısacası böyle rodaj dönemini bilmiyordum açıkcası , gözümden sakındım motoru düşürdü mahallenin çocukları ön farı kırıldı .

Motosikleti
    Safir 100cc Cup
    Daha 100 'Km ye gelmedi motor bir çok kişi , 500e kadar yine düzgün kullan dedi açar o dedi birşey olurmu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı bumotoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha 100 'Km ye gelmedi motor bir çok kişi , 500e kadar yine düzgün kullan dedi açar o dedi birşey olurmu
    şaka lan şaka eheh :DD bişey olmaz rodaj 500 km değil 1000 km bu süreçte sakin kullan fazla zorlama ama arada zorlamak iyidir mesela arkadşın snapi 2.vites 50 yapıyor benim 60 yapıyor kullanmak çok önemli bide yağ değişimi zincir gergin olsun

Motosikleti
    nc750x
    İyide abi benim motor daha 5 günlük , 80km 'ye kadar hor kullandım biraz yükske devirde vites attım hız yaptım açıkcası , birşey olmuşmudur ? sağır felan ?
    Rodaj döneminde yaptıklarından ötürü bir şey olup olmadığını kimse söyleyemez. Bunu ancak zaman içinde kullandıkça görürsün. Sürekli zorlarsan sonuç bellidir ancak daha 5 gün 80 km kullanıp zorlamakla bi'şey olup olmaması anlaşılmaz. Rodaj da aleti çok zorlama. 2 kişi vs binme. Rodaj sonrası değişken devirlerde sürerek açarsın motoru.

Ancak sağır olduğunu da sanmıyorum. Bir iki hatada sağır olmaz hemen motor.

Motosikleti
    Safir 100cc Cup
    ALLAH RAZI OLSUN ABİLERİMM , YAŞ DAHA 18 İKİ KİŞİ YOKUŞ ÇIKMIŞTIK MOTORLA , BİZDE DÜZ YOLDA TEK BAŞIMA 70 E OTURTUP SÜRMÜŞTÜM MOTORU DAHA ZORLAMIYORUM OZAMAN

Motosikleti
    nc750x
    ALLAH RAZI OLSUN ABİLERİMM , YAŞ DAHA 18 İKİ KİŞİ YOKUŞ ÇIKMIŞTIK MOTORLA , BİZDE DÜZ YOLDA TEK BAŞIMA 70 E OTURTUP SÜRMÜŞTÜM MOTORU DAHA ZORLAMIYORUM OZAMAN
    Hiç bir şey olmaz ama sürekli öyle sürmezsen tabi. Yalnız küçük harflerle yazman rodajdan daha önemli haberin olsun. Yoksa sorularına kimse cevap vermez.

Motosikleti
    Safir 100cc Cup
    Tamam abiciğim , motorum 80 km de duruyor , şuan benzin bitti ,yarın fulliyim depoyu ozaman efendi efendi vitesleri düzgün atiyim ilk 500e kadar öyle sürsem sağır felan olmaz dimi abi ?

Motosikleti
    nc750x
    Tamam abiciğim , motorum 80 km de duruyor , şuan benzin bitti ,yarın fulliyim depoyu ozaman efendi efendi vitesleri düzgün atiyim ilk 500e kadar öyle sürsem sağır felan olmaz dimi abi ?
    Olmaz. Sağır olma durumu daha çok rodajdan sonra sürekli devirsiz veya sabit devirlerde kullanmaktan kaynaklanır. Rodaj bitince ara ara devirli ara ara devirsiz farklı vites devir ve hızlarda sürmek gerekir.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ben senin motorun bi benzerini İstanbul Bahçelievler'den aldım Beşiktaş Fulya'ya getirdim. Plaka falan yoktu yunuslar peşime takılmasın diye 10 kilometrede motoru 9000 devire kadar çıkartarak sürmek zorunda kaldım. Plakayı aldıktan sonra 1000km'ye kadar sakin sürdüm bir sorun olmadı.

Motosikleti
    Safir 100cc Cup
    tamam abi motorumdan soğmuştum vallahi yani hiçbir olmamıştır diyorsun sen yani , oh bee

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:43 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben senin motorun bi benzerini İstanbul Bahçelievler'den aldım Beşiktaş Fulya'ya getirdim. Plaka falan yoktu yunuslar peşime takılmasın diye 10 kilometrede motoru 9000 devire kadar çıkartarak sürmek zorunda kaldım. Plakayı aldıktan sonra 1000km'ye kadar sakin sürdüm bir sorun olmadı.
    açıkcası ben biraz korkutum abi 2 kişi yokuş çıktım , düz yolda tek başımaykende bastım arkamda arkadaşım var kende hız yaptım falan filan , sağır olmuştur diye korkmuştum , şimdi efendi efendi sürim birşey olmaz herhalde

okan kükner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    tamam abi motorumdan soğmuştum vallahi yani hiçbir olmamıştır diyorsun sen yani , oh bee
    Ne cabuk soguyabiliyosunuz su motordan Bu kadar takintili olma cik keyifle dolas kitapciga uygun sekilde.

Motosikleti
    Safir 100cc Cup
    Alıntı okan kükner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne cabuk soguyabiliyosunuz su motordan Bu kadar takintili olma cik keyifle dolas kitapciga uygun sekilde.
    kitapçık vermediler sadece fatura verdiler

gokseltoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Rodaja uyacaksın diye ölmenin alemi yok. 70km altı hızlar pek çok şehirde tehlike yaratır, mümkün olduğunca sakin kullanmaya çalış, hız denemesi vs. yapma ama gerektiğinde de rodajdayım diye emniyet şeridine falan girip yavaş gitmeye çalışma. Yolun gereklerine uymak lazım, 1000km'ye kadar motorun canını çıkarmadığın sürece bir şey olmaz.

Motosikleti
    Safir 100cc Cup
    Anladım abicim , benim korkum rodaj bozulmuştur gibi şeyler 80km ye kadar zorladım ya motoru hayvan gibi , zorlamıştım ama daha zorlamıcam

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şaka lan şaka eheh :DD bişey olmaz rodaj 500 km değil 1000 km bu süreçte sakin kullan fazla zorlama ama arada zorlamak iyidir mesela arkadşın snapi 2.vites 50 yapıyor benim 60 yapıyor kullanmak çok önemli bide yağ değişimi zincir gergin olsun
    sen insanlarla dalga da geçmeye başlamışsın yaşın ufak forum kullanmayı öğren önce

Motosikleti
    Safir 100cc Cup
    Mertcan abi sence motoruma birşey olmuşmudur ?

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    drifti bende ilk aldığımda bir kaç kez tapa gaz yapmıştım birşey olcağını sanmıyorum bundan sonra gazı hafif aç mümkünse tek kişi binme sürekli aynı devir aynı hızda gitme

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Güzel kardeşim için rahat olsun okadardan birşey olmaz. Bundan sonra dikkatli sür ve bakımlarını eksik etme.

Kazasız sürüşler. Kaskını takmayı ihmal etme.

Ufak not: Sağır kalmak tabiri düşük devir kullananılan araçlar için kullanılır. Hatta biraz yüksek devirde kullan açılsın denir vs halk arasında.
    MhmtcnKoral ve bumotoo bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)