Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

En Kaliteli Motosiklet Hangisi? Neden BMW?

Motovento
    REKLAM ALANI
    uzaaklardann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beverley 250 s + Honda Rebel Bobber + BMW R1200R
    Alıntı TrailBraking adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapılan istatistik sadece bir Ortadoğu ülkesinin ikinci el pazarında satışları kolaylaştırabilmek adına açılmış sitenin istatistikleridir. ''Müşteri tercihi'' her zaman kaliteden yana değildir. Her zaman kaliteli mal alınmaz. Satın alınma oranına bakacak olsaydık şundan iki sene önce en kaliteli motorlar çin malları olurdu. Gerçeği yansıtmayan bir istatistik olmuş. Satın alma olgusunu salt motosiklet kalitesi belirlemez. Servis ağı, ikinci el pazarı, fiyatının ülkenin genel alım gücüne göre olması vb. bir çok kriter var. Salt kaliteyi arıyorsak çok yanlış yerlerde geziniyoruz.

Fiyattan dem vuran arkadaşlara da bir çift kelamım var : Her pahalı mal kaliteli değildir, her kaliteli mal da pahalı değildir.
    Dostum Bu istatistik öyle komplike pazar analizleriyle falan yapılmadı.
    "Müşterinin satın alma olgusunu belirleyen faktörler" inan bana hiç ama hiç dikkate alınmadı.
    Burada sadece o tarihteki "sahibinden.com" sitesinde hasbelkader satışta olan motosikletler dikkate alındı.
    İnan bana fiyat ta dikkate alınmadı.
    Sadece satılık kaç motosiklet var? ve bu satılık motosikletlerin km'leri ne? Bu kadar. Atla deve değil. çok basit. belki fazla bile basit. Aç sahibindeni bak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:46 ----------

Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olaya birde şöyle bakalım
    İkinci eli 6500 tl olan bir motorunuz var , tamir maliyeti ise 3000 tl , tamir ettirip kullanır mısınız , yoksa vazgeçer misiniz ?
    İkinci Eli 35000 Tl olan bir motorunuz var , tamir maliyeti 5000 tl , tamir ettirip kullanır mısınız , yoksa vazgeçer misiniz ?
    Kesinlikle katılıyorum. Çok yerinde tespit.
    Neden BMW ler diğerlerine oranla daha uzun km'lere dayanabiliyor sorusunun nedenini açıklıyor. Ama sonucu değiştirmiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:51 ----------

Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul İzmir gibi büyük şehirde bir kurye günlük 300 km yol yapmakta Ybr Cbf ile.
    25 x 300 = 7500 km
    12 x 7500 = 90 000 km yılda.
    kurye motorları kafadan 3 yıl hizmet etmekte.
    90 000 x 3 = 270 000 km...

Kim daha kalileti şimdi?

Ayrıc BMW gibi uzun yola giden bunaklar 80-120 km/h sabit hızlarda ve düşük devirlerde kullanmakta.
    Kuryeler motorun ciğerini alarak devamlı yüksek devirde kullanmakta.
    Nereden cevap vermeye başlasam bilemedim.
    1.si 250cc altı ve vitessiz olan motosikletler değerlendirmeye alınmadı demiştim taa en başta. o yüzden o kurye motosikletleri araştırma dışı zaten. Ha Fiat albea kullanıyor taksicilerin çoğu. adamlar 700-800. bin km yapıyorlar 3-4 yılda. O nu mu kriter alıcaz şimdi....
    Ayrıca o uzun yol giden bunaklar sadece BMW de değil tüm motosiklet markalarında var.
    Bu arada ben ve bu forumda motosiklet kullanan yüzlerce belki binlerce kişi de uzun yol yapıyoruz ama halen "bunaklık" mertebesine ulaşamadık.
    Az saygı yahu!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yakında 7.000 € civarı satılacak modeli gelecek G310

Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En ucuz modeli 40 küsür den başlayan bir marka herhalde fark yaratır. Ne kadar ekmek o kadar köfte..
    ibo8316 bunu beğendi.
    güzel bakan , güzel görür.

Bence , bakılan site yönünden doğru istatistikler ile doğru sonuçları olduğunu düşünüyorum.
    Açıkcası motosiklet konusunda yeniyim ama bilgiler ışığında doğru sonuçlar.

Benim görüşümce bir motorun seri üretime devam edip etmemeside seçim konusunda kriter olabiliyor.(Örnek araba için veriyim.Toyata corallanın dünyada en çok satılan otomobil olmasının nedenide budur.)

BMW 250 lik veya racing model motor üretmiyor diye biliyorum(yanlışta olabilirim).250 lik motorların ve racing motorların 100.000 km yi gecmesinin zor olduğunu düşündüğümden bu segmentte japonların yoğun olması normal.(Çin motorlarını kalite yönüyle düşünmedim.)

Ayrıca her tür CC veya tarz motoru alabilecek olsam Türkiye şartlarında Avrupa motorlarını Japon motorlarına tercih ederim.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BUNAKLAR: Çok ayıp kardeşim

İstanbul İzmir gibi büyük şehirde bir kurye günlük 300 km yol yapmakta Ybr Cbf ile.
    25 x 300 = 7500 km

Kim daha kalileti şimdi?

Ayrıc BMW gibi uzun yola giden bunaklar 80-120 km/h sabit hızlarda ve düşük devirlerde kullanmakta.
    güzel bakan , güzel görür.

metecel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS
    25 x 300 = 7500 km

Kim daha kalileti şimdi?

"Bunaklar" haaaa? Shame on you. "Bunaklar" are the most conscious, aware and careful group of drivers.
    “Dava adamı olmak için, önce adam olmak lazım. Dava öğretilir ama adamlık öğretilmez. “ Alparslan Türkeş

valvole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    25 x 300 = 7500 km

Kim daha kalileti şimdi?

Kardeş ona bakarsan takside kosan araclar bir milyon yapiyor iki senede ama nasil yapıyor hic dusundunmu. Aynen bahsettigin gibi onlarin da canini aliyorlar. Simdi senin mantığına bakarsak fiat albea hyundai era en kaliteli arabalar.

egemen0zturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu forumda görmüştüm kuryeci arkadaş sanırım 2014 model bajaj discover 125 ile 80.000 km devirmşti. Yağ yakma vs hiç sorun yokmuş.
    BMW KİLLER = BAJAJ

uzaaklardann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beverley 250 s + Honda Rebel Bobber + BMW R1200R
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emek olduğu için kötülemek istemem, ama bariz yanlışlar var. Birincisi veri kalitesi çok kötü. Pazar payı Türkiye'nin bilmem kaç katı olan Amerika'da yapın aynı istatistiği. 70'li yıllarda çıktığı andan itibaren touring motorsiklet piyasasının tanımlayıcısı ve tartışmasız lideri Honda Goldwing'ler girsin listeye, bakın nasıl tersine dönüyor sonuçlar.
    Dostum
    1.si biz amerikada değil Türkiye'de yaşıyoruz. dolayısıyla amerikanın en kaliteli motosiklet markasından bize ne ki?
    2.si km düşürme burada bir olgu. Amerikada böyle bir olgu var mı ki?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:35 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada genel olarak Avrupa markaları, en başta da Ducati, dayanıklılık konusunda Japonlar dan çok gerideler. "Ducati ve BMW min kalitesi tartışılmaz" diyen arkadaşlar biraz km yemiş Ducati kullanmamışlar herhalde hiç... Traktörden hallice oluyorlar genelde. Göstergede mutlaka çalışmayan birşeyler oluyor. Orası burası birbirinden bağımsız titriyor. Ki zaten elde tutmaya değmiyor çoğu zaman bakım masrafi...
    Kimse Ducati'ye kaliteli demedi ki. Zaten istatistiki verilerden çıkan sonuç ta Ducati'nin kaliteli olduğunu değil, bariz olarak tam tersini söylüyor. Ha bunda Ducati'nin genelde sportif karakterli motosikletler üretmesi bir etken oılabilir tabii.

Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    2006 Model bütün 600 cc HONDA'lar nedense 30 bin KM' de oluyor.

Motosikleti
    honda cbf 150
    Emeğine sağlık güzel bir çalışma olmuş. Ancak şöyle bir durum var. Honda , yamaha , suzuki markalarının sıfır Enduro fiyatları BMW'ye göre daha ucuz olduğu için tüketiciler 2. el fiyatının üstüne bir miktar daha koyarak sıfırını alabiliyor.

Bu durum diğer markaların 2. el piyasasının BMW'ye göre daha dar olmasına sebebiyet verebilir.Bu yüzden Elinde 50.000 km'lik bir honda , yamaha , suzuki endurosu olan adam ileride satılmaz endişesi veya değerini çok kaybeder düşüncesi le elinden çıkarıp daha yeni modellere geçiyor olabilir.

Yoksa honda,suzuki,yamaha enduroları da 100.000 km'yi görür diye düşünüyorum.

salim 47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xtz1200 ST
    Bu çalışmadan çıkartılacak sonuç demekki BMW lerde km düşürtülemiyor

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    bence kullanıcılarda da sıkıntı var doyumsuzluk var... herkesin gözü başka motorlarda gözümüz aç... örneğin neyine yetmiyor ki şehir içinde nc... al motoru öldürene kadar 200 300 bin kullan...yok africa alıcam yok gs alıcam... adam apartmanda kapıcı iphone 6s kullanıyor... taksitle neyapıp edip alıyor sıkıntıya giriyor ama i phone kullanıyor....milletçe doyumsuz aç bir milletiz...

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı natila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence kullanıcılarda da sıkıntı var doyumsuzluk var... herkesin gözü başka motorlarda gözümüz aç... örneğin neyine yetmiyor ki şehir içinde nc... al motoru öldürene kadar 200 300 bin kullan...yok africa alıcam yok gs alıcam... adam apartmanda kapıcı iphone 6s kullanıyor... taksitle neyapıp edip alıyor sıkıntıya giriyor ama i phone kullanıyor....milletçe doyumsuz aç bir milletiz...
    Çünkü biz kültürel altyapı olarak medenileşmeye uygun bir millet değiliz. Biz yerleşik hayata geçeli, kentleşeli daha 800 yıl oldu, Avrupa dediğimiz yer örneğin Antik Roma Milattan Önce 1. yüzyılda kurulmuş yani bizden 1300 yıl kadar önce. E tabi bu 1300 yıl farkı kapatmak kolay değil medenileşme sürecinde. Baştan söyliyeyim bunlar kişisel görüşlerim hede hödö diye saldırmayın bana hiç ! Natila hocam son sözlerin size değil lütfen üzerinize alınmayın.

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Aslında konu güzel lakin artik BMW kullanan göremiyorum çevrede para az varsa Yamaha-honda çok olanda ise 650cc Suzuki Burgman normal suzukiler ve Honda Goldwing alıyorlar yanı BMW=Trafik polisi aracı sadece.artık onlarda Honda ncx 750cc ye gectiler..
    BMW sadece araba yapsın..
    Varmı normal kullanıcı için 150-200cc Scooter veya Commuter (vitesli) 5-10.000tl modeli yok
    Yamaha-Honda dan sonra insanlar
    Aprilla-Kawasaki-Suzuki (genelde lux scooter) alıyor.
    Bursa gibi büyük bir ilde motoru kuryeyim grafikle iç iceyim BMW bin motosiklet piyasasında sadece zenginlere hizmet etmesi ucuz hesaplı model olmaması değer itibar kaybettiriyor bence

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Zrnginin mali zügürdün çenesini yorarmiş:p
    ibo8316 bunu beğendi.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Şahit olduğum küçük bir örnek
    Adam mersin den antalya ya gelirken kadranın fişlerini söküp geliyor.
    Motor 600cc honda.
    Yine bir honda 1000cc kadran off durumda uzun yola çıkıyor.

BMW sahipleri apaçi tayfası değil, maddiyat yerinde böyle ufak tefek şeylerle uğraşmıyorlar. O yüzden km neyse onu gösteriyor..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Yabancı ülkelerde özellikle Avrupa'da yapılan istatistikleri ülkemiz için veri olarak kabul etmek bir yere kadar mantıklı, bir yerden sonra mantıksız gelecektir.
    Değişkenler; gelir düzeyi, sosyal yaşam standartları, eğitim durumu, hayata bakış açısı, yol/trafik durumu, yasal sınırlamalar vb.şeklindedir.
    Avrupada'ki ikinci el satışlarını araba/motosiklet olarak incelerseniz, ikinci el fiyatlarının çok ama çok ucuz olduğunu göreceksiniz. Fiyatları çok ucuz olduğundan alan/kullanan kişiler bunları ellerinden çıkartmıyor, gidip yenisini alıyor, iki hatta üç motosiklet garajlarında duruyor. Eskileri gittiği yere kadar kullanıyor, daha sonra bakım/onarım masrafları hayli tuzluca olduğundan direkt hurdaya çıkartıyorlar.
    Almanya'da bir hurdalığa gittim oradan biliyorum. Adamların hurdaya çıkarttıkları araçları ve motorları görünce kafayı yerseniz. Bizim burada kız gibi deyimini kullandığımız araçlar hurdaya çıkartılmış. Ne motosikletler vardı, ülkemizde 20.000 tl ve üstü paralara olduğu haliyle satılacak durumdaydılar.
    Şu anda üretilen belli segmentteki motosikletlerin hepsi, bana göre kaliteli, sağlam ve dayanıklı motorlar. Değişken, sadece sürücülerinin nasıl/nerede/ne şekilde kullandığı, düzgün bakımlarının yapılıp yapılmadığıdır.
    Dilerim ve umarım, bizim alım gücümüz de Avrupa seviyesine çıkar, (çıkmayacağını bende biliyorum ama umut fakirin ekmeği)bizlerde insan gibi yaşarız.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı uzaaklardann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum
    1.si biz amerikada değil Türkiye'de yaşıyoruz. dolayısıyla amerikanın en kaliteli motosiklet markasından bize ne ki?
    2.si km düşürme burada bir olgu. Amerikada böyle bir olgu var mı ki?[COLOR="Silver"]
    Almanya'da uretilen GS Amerika'ya yollaninca kalitesi dusup, Turkiye'ye yollaninca kalitesi mi artiyor? Olur mu oyle sacma sey. Motorsiklet ayni motorsiklet.

Amerika'da km dusurmenin yaygin oldugunu zannetmiyorum. O da Amerika'da toplanan verinin kalitesini arttirir sadece.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler