Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorsikletime birşeyler oldu Yardım Kol çıkarmadan ucuz yırttık galiba

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Yzf R6
    Merhabalar arkadaşlar şimdi sorunu , şöyle anlatıyım dün oldu bu olay altındaga gitmiştim motor yan duruyordu 2 saat sonra binerken baktım soldan motor kapagının orda 2 3 damla yere akmış motor yag ıvardı dedim alala nerden geldi bu baktım ettim bulamadım dedim fazla yag akmıştır heralde calsıtırdım sorun yok çünkü bindim gidiyorum yolda motorumu çok dinlerim ben kafamı indirdim motora dogru böyle 4 5 bin devirler ve üstünde artan bir hırıltı var böyle scoterların cıkardıgı ses gibi alala bu ses yoktu dedim emin olmak için biraz daha baasıyım şu sesi duyuyum dedim artdından biraz daha bastım baktım ses artıyor hemen yavaslamaya başlarken birden bire motordan tak tuk degisik degisik sesle gelmeye basladı ve motor gaz verdiim halde gitmemeye basladı hemen ilk saga durdum evede 2 3 km uzaklıktaydım motoru direk kapattım zaten birşey olucak diye calıstırmadan götürdüm o şekilde yakınımdaki bir ustaya grenajları söktük sag sol sag grenajın orda bu motor üst üst kapak minik bir yer var böyle conta büyüklügnde o acılmış ki usta dedi bu böyle kolay açılıcak birşey degil oda anlam veremedi bu motoru önceki yapan ustalardan biri otutturamamış filan dedi ve bu arada motorun yarı yagı heryere boşalmış meger ordan akmış hep ve bu hırıltıyıda oranın acıklıgından geliyordu ama sonra tak tuk sesleri gelibce ustaya sordum şuan kapalı kutu dedi bu arada motoru xalıstırınca calısıyordu sadece egzantirik diye düşündük zincir takırtısı tarzı ses geliyordu oda gaz verince geliyordu açtık baktık dedi kol çıkartmamış zaten çıkartmış olsa calısmazdı üst kapak dagılmamış olsun ona dua et dedi açtık ondada direk birşey yok o anlık durum bu şekilde kaldı bunun yanı sıra arka tekerin o uzun bir demiri var inanırmısınız bilmem ama oda cıkmış evet yarısı cıkmış artık allahmı korudu böyle birşey oldu yoksa yodla cıkıp fırlasa öldüm yani şuan bu şekilde kaldı bakalım nolucak cok fazla bilgimde yok ama motoruma yapılan her işlemde yanındayım asla motoru yanlız bırakamam güvenemem yani ustada sagolsun bana acıklaya acıklaya söker takar bir fikriniz varsa acıgım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Geçmiş olsun. Şanzımandan geliyor olabilir mi sesler?

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Geçmiş olsun. Yalnız nokta, virgül gibi işaretleri de kullansaydın daha kolay anlayabilirdik ne olduğunu.
    etarhan, peypazar43 ve redlion999 bunu beğendiler.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    alalalalalalaaaaa

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Benimde geçen yaz başıma geldi.motoru çok zorladım hep.en son blokdan ses gelmeye başladı tak tuk şeklinde .hmn durdum stop ettim.otobanda kaldım çekiciyi aradım şehre götürdüm.Sonuç krak kırıldı 2000 tl masraf

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Tek nefeste okutturdun kardes. Noktalama olmadgi icin.
    Gecmis olsun. Erken Farketmen cebini ve kendini kurtarmis.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R6
    Evet bente tek solukta bunları yaşıyınca okuyuclara aktarmak istedim ondan yani , Valla inşallah daha birşey yoktur egzantrik gergisinden süphelendi usta onu cıkardı ayarladı taktı sonra debriyajda olabilir dedik onuda cıkardı baktı taktık geri daha deniyemedik sonucu umarım başka birşey yoktur ama şuan sökük haldeyken kontak bastıgımızda kısa süreli dönerken sesler normal geliyor yani bir ses gelmiyor inşallah birşey cıkmaz

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:29 ----------

Alıntı Furkan Tarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuan emin degiliz ama sanjımazndan kaynaklı olsa vites geçmezdi diye düşündü usta deniyemedik bakalım

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Birkac fotograf koysaydiniz daha iyi anlasilirdi durum. Arka tekerlek mili (safti) cikmis anladigim kadariyla, o durumda, zincir ön disliye ters bir hareket yaptirmis olabilir, ön dişli de motora etki etmis olabilir. Krank miline bile etki edebilir belki.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    valla heyecanlı yazmışsın herhalde sonuç olarak motor düzeldimi

Motosikleti
    Yamaha Yzf R6
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birkac fotograf koysaydiniz daha iyi anlasilirdi durum. Arka tekerlek mili (safti) cikmis anladigim kadariyla, o durumda, zincir ön disliye ters bir hareket yaptirmis olabilir, ön dişli de motora etki etmis olabilir. Krank miline bile etki edebilir belki.
    Valla olabilir söyle bi düşününce olabilir ama motor boşta tıkır tıkır ses cıkarıyordu inşallah birşey cıkmıcak henüz düzelmedi ama birde şöyle birşey motor üst kapagının üst kapagının bir uc gibi minik bir yeri var o açılmış ordan motorun yarım yagı boşalmış ben onun acılması ile ilgili diye düşünüyorum

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    sat kurtul şu r6'dan. senin sonun hayır görünmüyo o motorla.

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Alıntı spxwOw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani , Valla
    Büyük ilerleme var. Yine upuzun bir kelime çorbası, ama hiç olmazsa arada (yanlış olsa da) bir virgül kullanılmış. Noktalama işaretleri açısından 'yüzde sonsuz' oranında bir artış bu...
    Ros1n2 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R6
    Valla napıcam bilemedim bugün tekrar topladık calıstırdık yok o takırtı hala geliyor rölantide calısıyor belli aralıklarla takırdıyor gaz verincede cok güclü bir sürtme takırtı sesi geliyor bazende gelmiyor ama genelde geliyor videosunu çektim atıcam buraya üst kapakta birşey gözükmüyor motoru sökmek gerekiyor hayır motor calıssa üst kapak sökülüyken öyle birşeyde olmuyacagı için birşey yapıyoruz hepsini geri tak dene olmadı dön başa

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:41 ----------

arkadaşlar bugünde tüm gün ugrastık üst kapagın altındaki o dönen adını şuan hatırlayamadıgım şeyleri cıkarttık. onları inceledik ama sorun yok sonra hepsini geri taktık baştan sonra motoru calıstırdık şimdi o başta videosunu 1 saat içinde atıcam o video tır tır diye rölantide bir ses geliyor gaz verince böyle tak tak tak tarzı geliyor gazın şiddetine göre ama şuan bildigin birşeyleri parçalıyor gibi geliyor ses cok fazla arttı daha sonra tekrar söktük üst kapak kapagının içine baktık üst köşelerinde aralıklı bölgeler halinde sürtmüş oraya hep ses ordan geliyor diye tahmin ediyoruz bu olayın en başında bu üst kapak kapagının contası ucu dışa dogru acıldıgı için 1 litre yag akmıştı ve bu contanın ucu dışarı acılınca ufaktanta olsa yaklaştırdı kapagı o üst kapakta dönen parçaya hafiften degiyordu ondan kaynaklı geldi ses yani tüm olay o contanın dışa acılmasıymış diye düşünüyoruz

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:50 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=a0lPwFLm88o video burda arkadaşlar yanlız bu videodan sonra motoru söküp tekrar taktık ses iyice arttı üst kapak üst kapagı contasından diye düşünüyoruz

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Alıntı etarhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük ilerleme var. Yine upuzun bir kelime çorbası, ama hiç olmazsa arada (yanlış olsa da) bir virgül kullanılmış. Noktalama işaretleri açısından 'yüzde sonsuz' oranında bir artış bu...
    Hahaha çok iyi yakalamışsınız
    Scooter 100cc (35k) - Vitesli 125cc (14k) - 250cc (54k) - 600cc (6k)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)