Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kask kamerası seçemiyorum. Bu modellerden hangisi, neye göre daha iyi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Merhaba arkadaşlar, öncelikle Türk Milleti olarak Bayramımız kutlu olsun. Birkaç gündür kask kamerası araştırıyorum. İnternette okudum ettim fakat pek güncel verilere rastlamadım. Kask kamerasında ilk olarak dikkat etmem gereken şey nedir? Aşağıda belirttiğim Bu modeller yeni, dolayısıyla pek bir bilgiye erişemedim. Bütçem 1000-1500 tl arası. Aşağıda listelediğim birkaç modele baktım. Benim için önemli olan çekim hızı çekim kalitesi olarak iyi olsun. Sorunsuz olsun. Malum Allah korusun ola ki birisi çarpıp kaçarsa o çarpma anında hızlı ve net görüntü alabilsin ki plakasını falan tespit edebileyim. Rüzgar sesi videoda mümkünse çıkmasın. Çünkü zaman zaman videoda bişiler anlatıp kaydedebilirim. Vlogger olmaya niyetim yok. Mesela gezi esnasında gezdiğim yerleri anlatmak gibi bir niyetim var.. Bilmediğim için rüzgar sesi çıkmasın diyorum, izlediğim videoların bazılarında hiç rüzgar sesi yok. Bu modellerde illa ki çıkıyorsa da az çıkan model öneriniz. Mikrofonu mutlaka olsun. Aşağıda bildiğim tüm modelleri yazdım. Şayet sizin de kullandığınız bildiğiniz modeller varsa tavsiye edebilirsiniz. Okuyan, yorumlayan herkese şimdiden teşekkürler.

Sony:

1. AZ1VR (Kol saatli)
    2. AS200VR (Kol saatli)
    3. AS100

Sony modellerindeki bu kol saati ne işe yarıyor bilginiz var mı? Bana artısı nedir?

Go pro HERO 4 (sanırım birçok çeşidi varmış?)

AEE S71
    AEE S60 (Piyasaya yeni girmişler. Nikon distrübütörü geliyormuş falan dediler. Çok bilgi edinemedim)

Arkadaşlar halihazırda dalış vs yapmıyorum. Kameramı sadece kask için kullanacağım. Bunu baz alarak öneri yaparsanız sevinirim. Amazon.com'dan sipariş versem yurtdışındaki akrabam alıp gelse artısı eksisi nedir? Herhangi bir problem çıkarsa kimle muhatap olabilirim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    HamzaBey95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Tavsiyem Sony olur. Yalnız kask için kullanacaksanız yapısı itibariyle diğerlerinden çok daha az rüzgar alır, daha konforlu olur. Kol saati de, Sony Action Kameralarında ekran olmadığı için kol saati şeklinde bir ekran ve üzerinde kontrol tuşları oluyor. Hem kamerayı konumlandırma hem batarya hem de boşuna kayıt alıp hafıza doldurmamak için güzel zımbırtı
    Mustaphalanx bunu beğendi.
    HYO-GT250R
    İstanbul

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı HamzaBey95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tavsiyem Sony olur. Yalnız kask için kullanacaksanız yapısı itibariyle diğerlerinden çok daha az rüzgar alır, daha konforlu olur. Kol saati de, Sony Action Kameralarında ekran olmadığı için kol saati şeklinde bir ekran ve üzerinde kontrol tuşları oluyor. Hem kamerayı konumlandırma hem batarya hem de boşuna kayıt alıp hafıza doldurmamak için güzel zımbırtı
    Bana mikrofonları stereo ve önde olduğu için daha çok rüzgar alır demişlerdi Teşekkür ederim tavsiyeniz için.

Bence sjcam sj5000 plus bak bütün aparatları içinde geliyor. alibabadan al ucuza gelir çok uç bişey almaya gerek yok.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı bycahit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence sjcam sj5000 plus bak bütün aparatları içinde geliyor. alibabadan al ucuza gelir çok uç bişey almaya gerek yok.
    Çekim kalitesini incelemem gerek. Rüzgar sesi de benim için oldukça önemli. Dediğim gibi en önemlisi lazım olan zamanda o anı kare kare görebilmem. Paraya pek acımıyorum

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Aparat olayında SJ açık ara önde hatta yedek batarya bile var,
    Gopro neredeyse her bir parçasına ayrı para ister.
    Hepsi işini görür.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

slayer2694 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 zx636r
    http://www.motosiklet.net/forum/son-haberler/164801-eken-h8r-4k-aksiyon-kamerasi-incelemesi.html
    şu topiğe göz attınız mı? Ben de bu aralar aksiyon kamerası almayı düşünüyorum incelemeleri samimi buldum.İşinizi görür mü bilemem tabi.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aparat olayında SJ açık ara önde hatta yedek batarya bile var,
    Gopro neredeyse her bir parçasına ayrı para ister.
    Hepsi işini görür.
    Siz bunu mu kullanıyorsunuz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:59 ----------

Alıntı slayer2694 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/son-haberler/164801-eken-h8r-4k-aksiyon-kamerasi-incelemesi.html
    şu topiğe göz attınız mı? Ben de bu aralar aksiyon kamerası almayı düşünüyorum incelemeleri samimi buldum.İşinizi görür mü bilemem tabi.
    İnceledim fakat endişelerim var. Marka takintısı değil fakat ben bir şeyi bir kez alırım. Bir sorun çıkardığında kiminle muhatap olacağım? Bu yüzden marka düşünüyorum. Amazon konusunda bu yüzden çekincelerim var.

slayer2694 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 zx636r
    valla bende az önce gaza gelip aldım bakalım nasıl bişey çıkacak.sigorta ile beraber 262 Türk Lirasına mal oldu.Geldikten sonra izlenimlerimi paylaşırım.

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı slayer2694 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bende az önce gaza gelip aldım bakalım nasıl bişey çıkacak.sigorta ile beraber 262 Türk Lirasına mal oldu.Geldikten sonra izlenimlerimi paylaşırım.
    Acelem yok. İzlenimlerinizi bekliyorum

Motosikleti
    GT250R
    Aslında SJ ile sony/gopro/garmin gibi markaları kıyaslamak bile saçma bence... Tamamen çin malı bir ürünü gidip sektöründeki devlerle kıyaslamaya çalışıyorsunuz... Xiaomi dahi o kalitede değilken SJcam'den medet ummak hata.
    Ses olayına gelirsek, belli bir hızdan sonra hangi kamera olursa olsun rüzgar sesinden başka bir ses duyulmaz, ve Sony'nin housingi bu konuda oldukça başarılı. Tabi bu konuyu kask içerisine taktığınız bir mikrofon ile de çözebilirsiniz, fakat motor sesi almanız biraz zor her koşulda.
    Diğer yandan, bütçenizi bilmiyorum fakat benim hayalimdeki kamera Garmin Virb Elite veya Sony FDRX1000V! Hakikaten hem yapısı itibari ile hemde özellik olarak ikisi de motosiklete çok uygun ve çok kaliteli güzel kameralar...
    HYO-GT250R
    İstanbul

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Aslında SJ ile sony/gopro/garmin gibi markaları kıyaslamak bile saçma bence... Tamamen çin malı bir ürünü gidip sektöründeki devlerle kıyaslamaya çalışıyorsunuz... Xiaomi dahi o kalitede değilken SJcam'den medet ummak hata.
    Ses olayına gelirsek, belli bir hızdan sonra hangi kamera olursa olsun rüzgar sesinden başka bir ses duyulmaz, ve Sony'nin housingi bu konuda oldukça başarılı. Tabi bu konuyu kask içerisine taktığınız bir mikrofon ile de çözebilirsiniz, fakat motor sesi almanız biraz zor her koşulda.
    Diğer yandan, bütçenizi bilmiyorum fakat benim hayalimdeki kamera Garmin Virb Elite veya Sony FDRX1000V! Hakikaten hem yapısı itibari ile hemde özellik olarak ikisi de motosiklete çok uygun ve çok kaliteli güzel kameralar...
    Bahsettiğiniz kameraların benim bahsettiğim kameralardan farkı nedir? 4K benim için hiç mühim deği. Bunun haricinde ciddi bir fark var mı?

Motosikleti
    GT250R
    Aslında çok bir farkı yok açıkçası AS20 bile ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek nitelikte bir kamera. Geri kalanı tamamen keyfi özelliklere kalmış. 4k olsun, GPS olsun...
    HYO-GT250R
    İstanbul

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Aslında çok bir farkı yok açıkçası AS20 bile ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek nitelikte bir kamera. Geri kalanı tamamen keyfi özelliklere kalmış. 4k olsun, GPS olsun...
    Çekim kalitelerini izlemek lazım demek ki. Peki gece performansları nasıl?

Motosikleti
    GT250R
    Kötü değil... SJcam den falan çook daha iyi tabikide... Aslında bütçenizi ve istediğiniz özellikleri yazsanız çok daha kolay olur...
    HYO-GT250R
    İstanbul

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Kötü değil... SJcam den falan çook daha iyi tabikide... Aslında bütçenizi ve istediğiniz özellikleri yazsanız çok daha kolay olur...
    İlk yazdığımı tam olarak okursanız sevinirim, herşeyi orada belirttim...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşım kağıt üstünde aynı gözükseler dahi ben alayını denedim. Sony den tut SJ serisine kadar.

SJ de bir taşın üstünden geç o düğme sesleri tıkır tıkır tıkır tıkır diye kamerada yer alır. Bizzat görüntüler mevcut. SJ serisine bulaşma görüntü sabitlemek mümkün değil bir kamerada gimball teknolojisine yakından uzaktan yazılımla dahi desteklemeyen bir ürün olur mu. Sony çok büyük diye almadım. Sırf GPS ve hız olayı için tercih edebilirdim fakat görüntü olarak yüksek süratlerde bana HERO 4 Session daha sağlam geldi onu aldım.

En yakın zamanda kuyruğa sony takıcam çünkü bileklikle aynadan göremedim kör noktaları direkt bileğime bakarak görmek istiyorum Sorun varsa sorabilirsin.

Örnek kamerada aşağıdaki videoda da mevcuttur. Hero 4 Session 1920x1080P 60FPS

polemos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS (2013)
    Katılıyorum. Geçen ay AS 20 aldım. Ihtiyaçlarımı karşılıyor. Sırf Steady shot bile çok farkediyor. Aerodinamik olmasından dolayı yüksek süratte bile varlığını hissetmiyorsunuz.

Motosikleti
    KTM Duke 250
    Sony AS50 modeli de çok yeni çıktı ve fiyatı da bir Sony ürünü için baya uygun.

Keşke forum yöneticileri tarafından kaldırılmış videoyu paylaşmasaydınız o kadar göze battığı halde.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)