Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kask kamerası seçemiyorum. Bu modellerden hangisi, neye göre daha iyi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı Prowrist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım kağıt üstünde aynı gözükseler dahi ben alayını denedim. Sony den tut SJ serisine kadar.

SJ de bir taşın üstünden geç o düğme sesleri tıkır tıkır tıkır tıkır diye kamerada yer alır. Bizzat görüntüler mevcut. SJ serisine bulaşma görüntü sabitlemek mümkün değil bir kamerada gimball teknolojisine yakından uzaktan yazılımla dahi desteklemeyen bir ürün olur mu. Sony çok büyük diye almadım. Sırf GPS ve hız olayı için tercih edebilirdim fakat görüntü olarak yüksek süratlerde bana HERO 4 Session daha sağlam geldi onu aldım.

En yakın zamanda kuyruğa sony takıcam çünkü bileklikle aynadan göremedim kör noktaları direkt bileğime bakarak görmek istiyorum Sorun varsa sorabilirsin.

Örnek kamerada aşağıdaki videoda da mevcuttur. Hero 4 Session 1920x1080P 60FPS

https://www.youtube.com/watch?v=NwcwP_gBFfg
    Hocam görüntü şahane. Bu kameraya da bakacağım. Herhangi birisi yukarıda saydığım özelliklerde işimi görüyorsa sonynin en uygun kamerası olan AS50yi almak mantıklı değil mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:09 ----------

Alıntı polemos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum. Geçen ay AS 20 aldım. Ihtiyaçlarımı karşılıyor. Sırf Steady shot bile çok farkediyor. Aerodinamik olmasından dolayı yüksek süratte bile varlığını hissetmiyorsunuz.
    Birşey sormak istiyorum size. Elinizdeki kamerayla yavaşlatarak oynattığınızda herşey net mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:12 ----------

Alıntı sinan.erkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sony AS50 modeli de çok yeni çıktı ve fiyatı da bir Sony ürünü için baya uygun.
    Geçen gün mediamarktta satıştaydı. Fiyatı özelliklerine göre hiç fena değil..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    polemos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 ABS (2013)
    Alıntı Mustaphalanx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam görüntü şahane. Bu kameraya da bakacağım. Herhangi birisi yukarıda saydığım özelliklerde işimi görüyorsa sonynin en uygun kamerası olan AS50yi almak mantıklı değil mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:09 ----------

Birşey sormak istiyorum size. Elinizdeki kamerayla yavaşlatarak oynattığınızda herşey net mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:12 ----------

Eğer 60 FPS çekerseniz gayet net.

Forumdan Uzaklaştırıldı

Hero 4 session al. Diğerleri benim çok hoşuma gitmedi.
    Mustaphalanx bunu beğendi.

HamzaBey95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    İlk yazdığımı tam olarak okursanız sevinirim, herşeyi orada belirttim...
    Kusura bakmayın, tekrardan okudum İlk olarak söylemek istediğim şey, rüzgar sesini almaması için mikrofonu olmaması lazım Yani rüzgar sesi mecbur olacak.
    Sesinizi de kaydedebilmek için 2 seçeneğiniz var. Biri; kask içine bir mikrafon takarak kamerayı housinge koymadan mikrofon girişine bağlamak, ki bu olabilecek düşme, su sıçrama, yağmur gibi durumlarda kameranıza zarar verir...
    Diğeri ise; kaskın içerisine bluetooth kulaklık vs yerleştirip telefonunuza ses kaydı yaparak videonun üzerine daha sonra montajlamak. Tavsiyem 2 olur, hem kameradaki rüzgar sesini kısıp konuşmadığınız zamanlara hafif bir müzik de koyarsanız eğlenceli olabilir...
    Kamera seçimine gelirsek. Daha önce dediğim gibi sony action cam modelleri veya garmin virb elite modeli kask için oldukça uygun yapıda. Yüksek hızlarda gopro veya diğer kübik şekle sahip kameralar kadar rüzgar tutmaz... Sony alırsanız bilek kumandası da olduka kullanışlı olabilir... Bütçenize de uygun olarak Sony AZ1VR modelini önerebilirim. Kutu içeriğinde bileklik kumandası da var. Ve boyut olarak hem muadillerine hemde selefi AS20-AS50 gibi modellere oranlara daha küçük... Ve görüntü kalitesi olarak ta 1080p 50fps çekim oldukça tatmin edici olacaktır...
    HYO-GT250R
    İstanbul

Motosikleti
    Honda Activa 100 (2004)
    Alıntı Prowrist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hero 4 session al. Diğerleri benim çok hoşuma gitmedi.
    Cevap yazan tüm forum arkadaşlarıma çok teşekkür ederim. Dün itibariyle mediamarkttan 650tlye sıfır (teşhir değil.) GoPro Hero 4 Session aldım. Arkadaşlar mediamarktlar arasında inanılmaz fiyat farkları var. Şu an izmirdeyim. Bu makina Gaziemir mediamarktta 799 Çiğli mediamarktta 649 tl. Son bir tane kaldı bence fiyat mükemmel. Fiyatı araştırdım bana düşeş denk geldi. En kısa sürede sizlerle deneyimlerimi paylaşacağım.

HamzaBey95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Hayırlı olsun güle güle kullanın... Videoları ve yorumları bekliyoruz
    HYO-GT250R
    İstanbul

oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer acelen yoksa Xioami Yi cameranın yeni modeli çıkacak,
    GoPro Hero 4 Black ile kıyaslayabilirsin,

Ben hiç bir zaman, gözlüğe tesbihe çok para koymam, çünkü dışarda gezdirdiğin için ya çiziliyor ya kayboluyor felan.
    dışarda kullanacağın ürün çok pahalı olursa bişey başına gelince zoruna gidiyor insanın.
    sjcam4000 al hem arkasında monitörüde var görüntüleri izliyorsun görüntü açısını görüyorsun. 150 tlden başlıyor pahalıda değil
    gerisi fasafiso sanki kısa film çekeceksiniz görüntü kalitesi 4k olmasa nolur zaten tvlerdeki izlediğiniz videolar hd kalitesinde videolar yeter size.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)