Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yag tahliye civatasinin pulu

Motovento
    REKLAM ALANI
    motorcu adam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Merhaba arkadaslar.
    Bundan sonra motorumun yag degisimini kendim yapmak istiyorum. Fakat aklima takilan bir nokta var. Servis kitapciginda her yag degisiminde tahliye civatasina ait pulunda degismesi gerektigi yaziyor. Motorunun yagini kendisi degistiren arkadaslar bu pulu her seferinde yeniliyolar mi ? Pul aliminyumdan yapilmis ve civatayi siktiginizda daha saglam ve sizdirmaz olsun diye sikistirilabilir bir sekilde uretilmis. Bu pulu gidip orjinal yedek parcadanmi almak lazim yoksa herhangibi bir 12mm lik aliminyum pul uygunmudur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Her seferinde pulu değiştirmeye gerek yok, deforme olmuşsa ya da incelmişse değişir. Aynı ebatta olduktan sonra nerden aldığın çok da mühim değil, altı üstü bi pul.
    Size tavsiyem civatayı sıkarken çok sıkmayın, boşluğunu aldıktan sonra çeyrek tur sıkman yeterli.
    eALP bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba

Pulda deforme yoksa degistirmemekte sıkıntı yok. Altı üstü bir pul diyip geçmemek lazım... o pul yağ sizdirilmamasi için önemli bisey.. Yag isindikca inceliyor sızdırma olabilir

Ben ilk motorda iki kere yağ değiştirdim .bir kere de serviste değişti... üç değişimde de aynı pulu taktim ama deforme yoktu.

Kazasız belasız

sonalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tracer
    O pul bildiğimiz metal pul değil, iç kısmı sızdırmazlık için lastik, servislerden temin edebilirsin ve kesinlikle her yağ değişiminde yenilenmeli.

Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Bende ner ne kadar ufacık olsada açıkçası önemsenmesi gereken bir parça olduğuna inanıyorum. Bu parçada bir sikinti olması durumunda tatsız sonuçlar olabilir. Servis kayıtlarıma baktığımda her seferinde değiştigini görüyorum.
    MotorKafa bunu beğendi.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Herhangi bir civatacıya gidip x numara yağ tapası pulu dediğinde verir. Servisten / yedek parçacıdan almanın bir manası yok. Üzerinde marka model vs. yazmıyor zaten. Modele göre üretilen bir şey de değil. O yüzden numarası yeterli.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Pul kolay kolay zedelenmez,lastiği yaralanır ve bu da genelde fazla basınçtan(civatayı fazla sıkmaktan) kaynaklanabilir. Yırtılma veya deforme olmadığı sürece değiştirmeye gerek yoktur. Bunu da motosikleti park ettikten sonra geçen zaman içerisinde anlayabilirsiniz.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zaten deforme olmuşsa park yerinde 1-2 damla illaki yağ olur

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    alüminyum pul eğer zarar görmemiş ise her yağ değişiminde değiştirmeye gerek yok

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Bu kadar da kıl olmayın be. Hayattan nasıl tad alıyorsunuz siz?
    Mengu16 ve erensipahi bunu beğendiler.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    14.000 km de motorum her 2000 de yağ değiştirdim.Pul hala aynı pul.Çokta şaaapmamak lazım
    weirdo1 ve erensipahi bunu beğendiler.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Bazen kaçırdığı oluyor aynı pulu kullanınca. 2 değişimde 1 değişebilirsin kaç kuruşluk şey. Servise gittiğin zaman 5 adet alıp 5 tl ödeyip çıkabilirsin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı sonalp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O pul bildiğimiz metal pul değil, iç kısmı sızdırmazlık için lastik, servislerden temin edebilirsin ve kesinlikle her yağ değişiminde yenilenmeli.
    Sizdeki nasildi bilmiyorum ama simdiye kadar degistirdigim tum motorsikletlerde 1-2mm kalinliginda, tamamen aluminyumdan mamul bu pul. Hic bir tarafinda lastik yok.

Ecnebicesi "crush washer" olarak geciyor. Yani her yag degistirmede biraz incelip deforme olmasi gerekiyor, ki yag sizmasin.

Fiyati ucuz oldugu icin her yag degistirmede degistiriyorum ben. Ama daha once aynisini 3 kez kullandigim oldu. Iyice incelmis ve deforme olmustu ama.

Motosikleti
    gt250r
    Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar da kıl olmayın be. Hayattan nasıl tad alıyorsunuz siz?
    Ya kardeş sen neden bu kadar alakasizsin,her konuya trol gibi daliyorsun.
    Bu aralar motor çok isiniyordu yağı kontrol ettim ve 450gram yağ ile eksiği giderdim.Kaçağı aradim çünkü yakmadığına emindim,tahliyeden kaçırmış etrafi bombok olmuş.Bak araştırmadan karsima cikti konu 4 ayak üstüne düştüm böyle bir puldan haberim bile yoktu.çünkü 3 kez kendim yağ değiştirmeme rağmen böyle bir pul göremedim..Bu adam eğer senin demene göre kıl olmasaydı yeni yağ tahliye tapası arayıp duracaktim şimdi bir pulla çözücem inşallah.
    motorcu adam bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu aralar motor çok isiniyordu yağı kontrol ettim ve 450gram yağ ile eksiği giderdim.Kaçağı aradim çünkü yakmadığına emindim,tahliyeden kaçırmış etrafi bombok olmuş.Bak araştırmadan karsima cikti konu 4 ayak üstüne düştüm böyle bir puldan haberim bile yoktu.çünkü 3 kez kendim yağ değiştirmeme rağmen böyle bir pul göremedim..Bu adam eğer senin demene göre kıl olmasaydı yeni yağ tahliye tapası arayıp duracaktim şimdi bir pulla çözücem inşallah.
    Sakin ol arkadaşım
    Ilk yağ degisimimde bende boyle bir puldan haberdar degildim.. meğer civatayi cikarirken hoop yag suzulurken yagla beraber o da yag biriken kaba dusmus.. o yagi da siseye bosaltirken bu ney lee diye biraz bakindim, sonra dank etti )

Büyük ihtimal sende ben gibi farketmemissindir.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O senin beceriksizliğin. Yağı değiştirip bir vidayı bile sıkmaktan acizsen hiç bulaşma bu işlere boşver.

Alt tarafı beş para etmez bir pul için servis denmesine kızıyorum ben. Sanki kim bilir ne.

kivancern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR, Yamaha XMAX 250 ABS
    Serviste 2 3 lira bisey.. Gorevi sadece yag sizmasini onlemek deil bir de cok sikmaya bagli kartel tipasinin yalama olmasini onlemek icin kullaniliyo..

3 lirslik sey neden riske atasin ki?

Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Beyler bazilariniz onemsiz oldugunu dusunebilir, onlar istedigi gibi yapsin isterse takmasin bile. Ama kitapciginda her defasinda degistirin dedigi birseye dikkat edip bu isi kitabina gore yapmak istiyorum. Bunu ureten muhendisin bu konudaki firine ben deger veriyorum.

Motosikleti
    Kuba CR1
    25 kuruşa yeni pul alır sıkarsınız olur biter fazla kasmaya gerek yok abartılı servis fiyatlarına karşı gözünü açın artık

Motosikleti
    gt250r
    Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O senin beceriksizliğin. Yağı değiştirip bir vidayı bile sıkmaktan acizsen hiç bulaşma bu işlere boşver.

Alt tarafı beş para etmez bir pul için servis denmesine kızıyorum ben. Sanki kim bilir ne.
    Algi problemin var galiba, daha öncede aynı şekilde değişim yaptim sorun olmadı şuan son yağ değişiminden 2000kusur km sonra böyle birşey oldu ve pul dikkatimi çekmedi diyorum.Sen neyin beceriksizliginden bahsediyosun? 10 mesajindan 9 u konularla alakasiz gereksiz,boş konuşma forumu olsa bu kadar geyik anca yaparsın.Bir mod cikip demiyor ki burasi canı sıkılanı eğlendirme forumu değil diye sende haklisin sosyal faaliyet edinmişsin bunu kendine.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)