Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yazlık eldiven tavsiyesi...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda NC 750 X
    Arkadaşlar merhaba.Yazlık bir eldiven alayım dedim ama karar veremedim. Dün yamaha da yamaha markalı deri bir eldiven gördüm.Elime de çok iyi oturdu.190 Tl fiyatı. Revit Striker2 eldiven.o da iyi oturdu.Fiyat 280. Bir de scoycolar var.Fiyat 60-70. Yamaha kime yaptırıyor bilmiyorum.O yüzden tereddütte kaldım.Bana bir akıl.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Merhaba. Tamami deri olmamakla birlikte revit sand pro ya goz atabilirsiniz. Avuc ici, bilek ve parmak ustlerinde korumalari var. İlk eldivenim olmasi nedeniyle kiyas yapamiyorum. Ancak asla kalitesiz durmuyor. Aksine cok saglam. Tavsiye ederim.

sonalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tracer

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    bende revit striker 2 var. şundan-bundan iyidir veya kötüdür diye kıyaslama yapamam keza ilk eldivenim.

ilk birkaç giydim, dikiş yerlerinin sivri kısımları elimi yara yaptı. ayakkabı vurması gibi, ilkkez eldiven kullandığım içindir diye düşünüyorum. sol elimde bi yerden aşırı batma yapıyordu, amatörce eski bi egzersiz eldiveninden bi parça kesip, revite içten diktim. şimdi gayet rahat.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    revit fly kullanıyorum, gayet memnunum

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Her ne alırsanız alın,

Bileği olmayan,
    Slider'i olmayan,
    Serçe parmak koruması olmayan
    Avuç içi dolgusu olmayan
    Parmaklar üzerinde korumaları olmayan
    Bir eldiven almayın.

Kısacık, normal inşaat eldiveninden hallice eldivenler görüyorum,üzerine 2mm plastik kaplamışlar, yazlık eldiven diye satıyorlar? Arkadaşlar aklı başında insan yazın eldiven kullanır mı? Ya da eldivenin yazlığı olur mu? Biz yazın ortasında, Korumalı mont, pantolon, bot , kask ve eldiven takıyoruz. Hiç birisi akıl karı değil.
    Biz motosiklet kullanıyoruz,ve eldiveni elimizi koruması için takıyoruz, yazın ortasında ellerimiz üşüdüğü için değil. O yüzden üzerinde deliği çok (Hava giren) ama sert korumaları olan, bilek desteği içeren %70'i deri olan eldivenler tercih etmeye özen gösterin..

Sizi korumayacak bir eldiveni bu yazlık diye tercih etmek cahillikten öte değildir. Lütfen yanlış anlamayın eldivenin yazlığı olmaz.

Bakınız eldiven ve de yazlık..

Montun filelisi olur (Altında korumaları barındıran) pek güvenli olmasa da kısmen işe yarar.
    Pantolonun hava kanalları olur,
    Kaskında hava kanalları olur, ama yazlığı olmaz. (Açık kasklar yazlık olarak değerlendirilebilir, ama olmaz)
    Botun hava kanalları olur, ama yazlığı olmaz, daha doğrusu fileden bot yapıp,koruma becerisinden ödün vererek yazlık bot mu olur muş? Adı yazlık diye işe yaramayacak bir bota para ödemeyin.. Hiç yazın bot giyen gördünüz mü?

Şu aşağıdaki ayakkabıyı yazlık bot diye alıp giyenler görüyorum. Delimisiniz siz? Converse'iniz yok mu sizin buna neden para ödüyorsunuz yaz günü? Diyesim var.

Yine bi ton tepki alacağım ama napalim

Tamam pişiyoruz, o oluyor bu oluyor ama; sizde yedeği olmayan şeyleri önemseyin.. Mesela elinizi, ayağınızı ve artık yedeği olmayan diğer parçalarınızı..
    Salih_T ve Onur34 bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Anlıyorum ama günlük kullanım için pratiklik önemli. Yazın kırklara dayandığı nemli ortamlarda ne deri ceket, ne deri pantolon, ne de ful deri eldiven malesef pratik değil.

Kısmen delikli deri eldivenler bile vıcık vıcık terletiyor, elden çıkmıyor sürüşten sonra... File ceket bile kırmızı ışıkta 30 saniye geçtikten sonra terletmeye başlıyor.

Alpinestar SMX 2 air carbon gelmiş geçmiş en çok satan eldivenlerden biri değil boşuna... Zamanında kullandığım icon tarmac 2 low side durumunda yeteli koruma sağladı benim için.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)