Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Yzf 125r uzun yol hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle merhaba,
    Yaşım 18 bu yaz ehliyet alıp Yamaha Yzf 125r almayı planlıyorum. İstanbuldan kız arkadaşımı alıp Muğla, Antalya gibi yerleri dolaşa dolaşa gezmeyi düşünüyorum, bu motorla sıkıntı yaşar mıyım sizce?
    Sıkıntı yaşarsam bu planım için hangi motor uygun olur? (şehir içindede kullanıcağım tabi )
    Bütçem ekipmanlarla birlikte 10000 TL'dir.
    İyi forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GÖKTÜRK99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125
    Artci olmasa olurda artciyla sehir icinde bile insanin beli kopuyor.

bütçe ekipmanlarla 10 bin ise biraz sıkıntı çünkü 2.el motor en ucuz 8500 desek ekipman 1500 desek zaten 10 bin olur ama arada noter ve sigorta var
    Steelback bunu beğendi.

olmaz. Kardeşim.. Bu işe hiç bulaşma..

Yaş 18 , uzun yol tecrübesi araba ile bile yokken motorla hiç olmaz.. Araba ile olsa bile olmaz.. Motor bambaşka birşey..Birde artçıdan bahsediyosun..

R125 le hiç olmaz.. olmaz da olmaz..

sen bu işi 20 + yaşlara kadar ertele.. önce iyi bir eğitim ve iyi bir deneyim sahibi ol...

Bu işlerden anlamadığın için bu kadar olmaz yazıyorum.. Her 18 yaşında genç arkadaşa da aynı şeyleri yazardım..
    Steelback bunu beğendi.

Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yaş 18 , uzun yol tecrübesi araba ile bile yokken motorla hiç olmaz.. Araba ile olsa bile olmaz.. Motor bambaşka birşey..Birde artçıdan bahsediyosun..

sen bu işi 20 + yaşlara kadar ertele.. önce iyi bir eğitim ve iyi bir deneyim sahibi ol...

Bu işlerden anlamadığın için bu kadar olmaz yazıyorum.. Her 18 yaşında genç arkadaşa da aynı şeyleri yazardım..
    Peki, 2-3 yıllık şehir içi tecrübesinden sonra bu motor ile eğer değiştirmezsem üstteki arkadaşın dediği gibi çok sıkıntı yaşar mıyım?

125r nin ciheri neki uzun yol yapıcaksın, o yol bitmez.. hemde artçı var diyon, gitmez o motor ))
    o motora okadar paramı verilir, git 125cc emisol al, mondial al çinli al hiç bi farkı yok,
    hava atcam diye karenaja veriyon parayı ama elinde kalıcak haberin yok..
    Steelback bunu beğendi.

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Ben rc390 ile antalya'dan istanbul'a nasıl giderim diye kara kara düşünüyorum, üstelik artçı olmadan ama senin maşallahın var hayal kurmak güzel bişey tabi

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    125r nin ciheri neki uzun yol yapıcaksın, o yol bitmez.. hemde artçı var diyon, gitmez o motor ))
    o motora okadar paramı verilir, git 125cc emisol al, mondial al çinli al hiç bi farkı yok,
    hava atcam diye karenaja veriyon parayı ama elinde kalıcak haberin yok..
    O motorun parça kalitesinin 5'e 1'i sizin motorda var mı? acaba çinlilerden farkı yok diyor adam.R6'da kullanılan malzeme ile birebir şase bile r6 şasesi.motor o yüzden pahallı.Wr125 mt125 aynı kalitede olduğu için onlarda pahallı yamaha büyük motorları ürettirdiği kalitede üretiyor uzak doğuda bir yan fabrikada değil.Aynı serinin tek 250 cc'si wr250 var bakın bir fiyatına ne demek istediğimi anlarsınız. Siz olaya yanlış bakıyorsunuz ss'e alışma motoru bu R125'in sürüş şekliyle edindiğim viraj ve sürüş tekniği bana çok şey kattı az risk ile.Motor fazla gitmiyor 125 cc sonuçta amaç az risk ile tekniği öğretmek.Fiyatlar bu aralar çok yüksek kurdan dolayı tüm ithal ürünlerde olan bir şey şuan 14 bin küsür verirmiyim vermem çok para çünkü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:58 ----------

Alıntı Steelback adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle merhaba,
    Yaşım 18 bu yaz ehliyet alıp Yamaha Yzf 125r almayı planlıyorum. İstanbuldan kız arkadaşımı alıp Muğla, Antalya gibi yerleri dolaşa dolaşa gezmeyi düşünüyorum, bu motorla sıkıntı yaşar mıyım sizce?
    Sıkıntı yaşarsam bu planım için hangi motor uygun olur? (şehir içindede kullanıcağım tabi )
    Bütçem ekipmanlarla birlikte 10000 TL'dir.
    İyi forumlar.
    Eğer ileride ss kulanmam diyorsanız r125'e bulaşmayın bence sürüşü ilk başlara çok zor gelir alışırsanızda hep ss süremek istersiniz ona göre 1000cc'ye kadar yolunuz var Artçıyla sürüşü çok zordur arçtı yolun yarısında inip yola otobüsle devam etmek ister.

Ben size o bütçeyle pulsar 200ns tavsiye ederim.atçıyla sürüşü daha rahattır uzun yolda yormaz daha iyi gider.
    Steelback bunu beğendi.

sen burada neden bana cevap vermeye kalktınki, motorumu kıyaslamaya kalktın?
    polemik yaratmakmı istiyorsun, beni bilgilendirme amacı taşıdın bir an?

yiğit kardeşim, burada bir soru sormadım, ben görüşürümü yazdım, dikkate alıp almamak konuda soruyu soran arkadaşın bileceği iş,

hemen savunmaya geçmene anlam veremedim,
    bana yazdığın bu bilgilendirmeyi esasen soruyu soran arkadaş yazman gerekir.
    kendisi yorumlamalı ne yapması gerektiğine karar vermeli.

ek olarak
    bak burada tam 157 adet satışda 2. el yzf r125 var.

demekki 2. elde satılabiliyor olsa, burada bu kadar motor olmazdı kanaatindeyim.
    Steelback bunu beğendi.

Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen burada neden bana cevap vermeye kalktınki polemik yaratma niyetine giriyorsun, beni bilgilendirme amacı taşıdın bir an?

yiğit kardeşim, burada bir soru sormadım, bana hitaben cevap veriyorsun,
    ben görüşürümü yazdım, dikkate alıp almamak konuyu soran arkadaşın bileceği iş,
    hemen savunmaya geçmene anlam veremedim, satişlarının artmasınımı sağlamaya çalışıyorsun?
    bana yazdığın bu bilgilendirmeyi esasen soruyu soran arkadaş yazman gerekir.
    kendisi yorumlamalı ne yapması gerektiğine karar vermeli.

ek olarak
    bak burada tam 157 adet satışda yzf r125 var.
    Ben sizi tanımam polemik yaratma gibide bir niyetim yok. Burası bir forum ve cevap vermek üyülerin en doğal hakkıdır.Ben arkadaşa cevap yazdım zaten siz yüksek kalitede bir japon motorunu sırf küçük cc diye üretim amacını bilmeden motor hakkında eksik bilginize çinlilerle denk tutuyorsunuz bende size açıklama yaptım.Ayrıca motor sattırmak nedir böyle gereksiz sözler ne size ne bana yarar getirir bunu duymazdan geliyorum
    Umarım anlamışsınızdır
    Steelback bunu beğendi.

Dediklerinize göre bu motosiklet ile uzun yol pek mümkün olmayacak, o zaman bu işi motosikleti yükseltene kadar erteliyorum
    8000'e motosikleti bulsam, 1000 ekipmanlar tutsa, geri kalan 1000 ile sigorta vs. halledilir mi?

Böyle basit hesaplarla çocuksu hayallerle yürümez o planlar. Fazla kaptırma kendini hayallere. Sen motosiklet alacağına inanıyosan, ehliyetini ve elbetteki ekipmanlarını tamamlayarak başla bu işe gerisi gelir zaten. Yzf r125 konusunda okoca hocama katılıyorum grenaja para verme boşuna. Anlıyorum gencsin isteklisin iyi, havalı görünmek istiyorsun ama inan motosiklet mevzusundan bunlardan çok daha önemli şeyler var. Önce dışardan nasıl gözüküceğini kafandan sil diyemem elbet ama bu birinci sırada olmasın. Filimlerden dizilerden ve yaşının verdiği heyecandan olsa gerek ama bu kurduğun planları zamana ve tecrübene bırakmanı öneririm. Senin adına tek dileğim motosiklet olayının hayal, havalı gözükme kısmını geçip bilinçli kararlar alabilmen olacaktır. Ve eminimki bu forumda yeteri kadar okursan o bilince ulaşırsın. Bu bilinç doğrultusunda hareket edip işin içine zamanla tecrübelerinide katıp; "ben hazırım" dediğin an yaparsın o güzel planları. Yeterki heycanına, isteğine yenik düşüp bu bilinç-tecrübe sürecini es geçme.
    Steelback bunu beğendi.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tam patlayacak sürücü modelisin, supersport, kötü oturuş, 18 yaş, kız arkadaş, uzun yol aman hocam biraz ertele.

ZamboKage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATILDI.
    R125 e o kadar para vereceğime CBR 125 R alırım hem daha ekonomik hem 2. eli hızlı oturuş pozisyonu tam ss değil sport touring tarzı olduğu için bir nebze daha rahat edersiniz. Hem 10 bin tl ye CBR tam gelir ekipmanı,sigortası vs derken.

Freye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 Fazer8
    Alıntı newmoto76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hiç bu motorla artçılı veya artçısız uzun yola çıktınız mı ?
    Bu Motorla artçılı veya artçısız Her türlü yola çıkılr yaş 18 olsa bile,çünkü bu işin yaşla bir alakası yok tek farkı bu güzel anları genç iken yaşayacak yada yaşayacaklar.
    Millet ne motorlarla nerelere gidiyorlar Ümmet Perkitan Google amcaya bir aratın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:44 ----------

Bu arada, Beceren yapar yapamayan eleştirir.
    Okoca bak burada tam 492 tane CBR125 var bu kadar tutulan bir motosiklet satılamıyor o zaman.
    R125 çok kaliteli bir motordur arkadaşlar yapmayın tamam şuan sıfırı pahallı ama bu motor 10.000 TL'yi hak ediyor.
    Steelback ve kazma bunu beğendiler.
    Köpeklerin neden camdan dışarı baktığını ancak motosiklet sürücüleri anlar

Motosikleti
    Yzf r125
    296 tane pulsar ilanı var satılmıyor demek almamak lazım https://www.sahibinden.com/motosikle...-pulsar-200-ns

sonalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tracer
    Öncelikle, bir bayiye gidip R125 'in artçı selesinin üzerine oturmanızı tavsiye ederim. Sonra yaşayacağın bu zulmü kız arkadaşına yaşatmak isteyip istemediğine kendin karar ver gel buraya yaz gidilir mi gidilmez mi ? ;)
    Steelback bunu beğendi.

Motosikleti
    Yzf r125
    Freye öylede kurdan dolayı, r125'in satış 4500 avro kur tekrardan 2.2'ye gerilese 10 bin küsür civarı olur.Fiyat uzun zamandır 4500 bizim para pul olduda böyle oldu haketmemesinden değildir. 3 yıl öncesine kadar cbr 250 9000 tl civarıydı şimdi...............3 yılda firma en fazla 300 avro zam yapmıştır bizle alakalı.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Daha önce motor kullanmadıysan artçılı olarak uzun yola çıkma çünkü artçı nın en ufak bir hareketi motorun dengesini bozuyor
    Steelback bunu beğendi.

ek olarak aklıma gelen bir diğer konu;
    acemi olduğundan ötürü muhtemelen o motoru devireceksindir, karenaj masraflarını hesaba katmayı unutma, parça fiyatlarını bir öğren almadan önce, 2 plastik parçasına 1 2 3bin tl sayacaksın düşürdüğün an,

hatta ufak bir kaza yaparsan, çıkan masrafdan ötürü motoru perte bile ayırtabilirler sana, bu forumda bu şekilde bir çok konu var, şasesinde motorunda zarar olmadığı halde perte ayrılan motorlar..

bildiğim kadarıylada, motor cc ufak olduğu için, ses de çıkmıyor orjinal egzosundan, pıt pıt ses çıkıyor, tatminde etmez seni ses olarak, görüntü ile ses+hız ters orantılıdır o motorda..

ve şurasını asla unutma, acemisin olurda bir kaza düşme vs yaşanırsa arkandaki yolcunun tüm sorumluluğu sende olacak, ailevi baskıları vs bir düşün,

eğer bir kaza yaparsan; ben olsam kazayı yapan ölmeyi yeğelerdim, artçın ölürse yaşıyacağın vicdan azabı aile baskıları, altına gireceğin maddi külfet tazminat, düşünmek bile istemiyorum..

eğitimsiz sakın olan ilk 10bin km kimseyi arkana alma..
    Steelback bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)