Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

125cc ile uzun yol yapılırmı yapabilirmiyim?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Düşük cc ile yorucu olur sen dip gaz yırtınırken yandaki arabalar yanından sülalesi raad geçecek buda zoruna gider tork yok ara hızlanma yok yokuşları saymıyorum düşük cc işi yaş 250 ccye geçmeye bak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    nc750x
    Ben 3 gün önce artçılı olarak cbf 150 ile gidiş dönüş 600km yol yaptım. Gerçekten müthiş keyifli ancak bi o kadarda yorucuydu. Şimdi aynı yolu tekrar yapar mıyım? Ancak nc750x aldıktan sonra inşaallah..!

Motosikleti
    HONDA CB 125 E
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düşük cc ile yorucu olur sen dip gaz yırtınırken yandaki arabalar yanından sülalesi raad geçecek buda zoruna gider tork yok ara hızlanma yok yokuşları saymıyorum düşük cc işi yaş 250 ccye geçmeye bak
    işte tam yakındığım nokta 100 km hızı bile deviremezken araçlar geçecek yol gittikce bitmez uzuyomus gibi hal alcak en kötüsü motorun gitmemesi bunların hepsi yolu çekilmez yapıcak yukarda yazıldığı gibi birde sollanma mevzusu ayrı o tırlar acayip solluyor kısa mesafe olsa neysede ıkı gun ıcınde 900-1000 ...

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Kısa ve öz: Sen gidersen motor her türlü gider
    GezeGeze ve GurdalK bunu beğendiler.

Motosikleti
    Var
    Alıntı mertcan1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işte tam yakındığım nokta 100 km hızı bile deviremezken araçlar geçecek yol gittikce bitmez uzuyomus gibi hal alcak en kötüsü motorun gitmemesi bunların hepsi yolu çekilmez yapıcak yukarda yazıldığı gibi birde sollanma mevzusu ayrı o tırlar acayip solluyor kısa mesafe olsa neysede ıkı gun ıcınde 900-1000 ...
    2 el pulsar bakabilirsin 200-250 cc ye geçtikden sonra 125 ccleri bir daha görmek istemessin

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    15 Mart 2015 gibi soğuk bir havada İzmir'den aldığımız YBR 125'i İstanbula götürüp kardeşime teslim ettim. Sadece arka çanta ve depo üstü çanta vardı. Yazın kendisi bez heybe çanta ekleyerek İzmir'e geldi ve geri döndü.

Aynı yolu İnazuma ile git gel yaptım.

Aynı yolu Tenere ile git gel yaptım.

Ve tüm yolculuklar aynı sürede tamamlandı. Garip değil mi? Belki de ben defansif kullandığım, genel olarak hız kurallarına uyduğum, yoldan keyif almaya çalıştığım ve yakıt tasarrufu yapmak istediğim için olmuş olabilir.

Yola çık, ne olursa olsun 1 saat / 100 km'de bir küçük mola ver. Yüzünü yıka bacaklarını aç. Kendince uygun bir nokta belirleyip 30-45 dakikalık bir yemek molası ver.

Yol ile ilgili olarak, mutlaka ve mutlaka görünür ol ama ne olursa olsun görülmediğini asla unutma.
    mertcan1 bunu beğendi.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

Motosikleti
    -
    Yamaha delight ile samsuna giden var youtubeda

EFEKAN09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e, Yamaha MT 7
    Ben de Nazilli'den Ispartaya hiç kontak kapatmadan cb 125 e (Kara Kurt)la gittim. Gidilmez diye bir şey yok. Kafana koyduysan olur kardeş.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Yürüyerek yapılıyor , bisiklet ile yapılıyor neden 125 cc ile yapılmasın ki

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Sürede sıkıntı var.

İki gün içinde 1000 KM...

Yoksa, tosbağa da gidiyor...

Dayanıklılık üzerine film gibi olur

Motosikleti
    HONDA CB 125 E
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sürede sıkıntı var.

İki gün içinde 1000 KM...

Yoksa, tosbağa da gidiyor...

Dayanıklılık üzerine film gibi olur
    benimde sorunum korkum o zaten sürede sıkıntı olmasa gidilir ikiteke japonyaya gitti ybr125lede 2gün içinde 1000km 125le denemediğim için bilemiyorum

fenderr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Fiddle II - 2014
    valla 125lik motorla uzun yol zor ama iki kişi gidiceğinizden dinlene dinlene gidebilirsiniz.tabii diğer arkadaşın motor daha güçlüyse daha hızlı gitmek isteyebilir.Ayrıca arabalarında tacizine elbet uğrayacaksınız ama dikkatli ve kontrollü olduktan sonra bence gidilir.ama uzun yol minimum 400cc ile biraz daha rahat olur diye düşünüyorum

Motosikleti
    Café Racer
    300 3000 fark etmeksizin gidersin. Lifan 125-5 ile %80'i uzun yol olmak üzere 70 günde 7200 KM min 300 max 900 km'lik gezilerim oldu.

GurdalK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 Ns
    Yoldan zevk alabilirsen 100'lük motorla bile gidebilirsin. Macera heyecan tutkun yoksa altında kaç cc olursa olsun ızdırap gelecektir o yol ki sen bu işe girişiyorsan bu keyif vardır sende. Küçük hacimin tek handikapı yorucu olması. Ama dediğim gibi zevk alabildikten sonra dünyayı gezersin hiç önemli değil.

Motosikleti
    Var
    Gitmek istedikten sonra gidersin git gör tecrübe kazan neyin me olduğunu anla

Günlük kullanım için aldığım CB 125e ile toplamda 4000km yol gittim. Şu ana kadar ne sigortası yandı nede lastiği patladı. Titreşim var ama beni rahatsız edecek hatta dikkatimi çekecek kadar bile değil. Tabii 5 saat aralıksız kullandıktan sonra nasıl hissederdim bilmiyorum.
    Bu vasıtayla uzun yola çıkmanın tek dezavantajı daha düşük süratle gideceğinden daha uzun sürmesi olacaktır. 70-80 km arası bir süratle gitmeniz gerek. Daha yüksek hızlarda uzun süre devam ederseniz belki sorun çıkabilir ama sabırlı davranırsanız görevini yerine getirir.
    Adamlar 50cc motorla İstanbul-bodrum gidiş dönüş yapıyor.
    http://www.motosikletforum.com/konu/...r-yeter.11300/

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Çin malı 100 cc cub ve çin malı 125 cc motosiklet ile günü birlik 200+ km ler yaptım,
    gün bitiminde çok yordu, ama mutlu oluyor insan.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)