Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Neden diye soruyorum kendi kendime.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    gt250r
    Herkes istiyor ki çok standart işlerle klasmanı yüksek tutalım,adama sorsan bu zamana kadar neyi riske atarak para kazanmaya calistin diye öyle bakacak suratina.Burasi Türkiye maalesef şartlarda bu,sen çabalarsin Allah nasip eder her istediğinin sahibi olursun.Yok ben asgari ücretle calisip 1000rr alacak bi pozisyonda yaşamayi istiyorum diyen varsa boşuna yormasin kendini.Şartlar belli,bulunduğun ortam belli,bu ortamda birileri bu parayi kazanacak o zaman motor hayalinden önce bu kişilerden olmak için çabalamak gerek.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes istiyor ki çok standart işlerle klasmanı yüksek tutalım,adama sorsan bu zamana kadar neyi riske atarak para kazanmaya calistin diye öyle bakacak suratina.Burasi Türkiye maalesef şartlarda bu,sen çabalarsin Allah nasip eder her istediğinin sahibi olursun.Yok ben asgari ücretle calisip 1000rr alacak bi pozisyonda yaşamayi istiyorum diyen varsa boşuna yormasin kendini.Şartlar belli,bulunduğun ortam belli,bu ortamda birileri bu parayi kazanacak o zaman motor hayalinden önce bu kişilerden olmak için çabalamak gerek.
    Hocam, kimse az çalışıp çok yeme derdin de değil sen biraz yanlış anlamışsın.

Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz arkadaşın yazdığını, anlatmak istediğini anlamamakta direnmişsiniz sanırım. Ecnebinin minimum gelir seviyesiyle bizim minimum gelir seviyemizden üzerinden kıyas yapmış. Siz diyorsunuzki yok asgari ücretle 1000rr almayı bekleyin falan. Haklı olduğunuz noktalar elbetteki var ama ben konunun açıldığı yönden yorumluyorum olayı. "Alım gücü" denen gerçeği inkar etmenin anlamı yok. Üstelik, çabalarsınız nasip olur vs vs tarzında konuşmuşsunuz ama sınıflar arası adaletsizlikten de bihabersiniz sanırım. X çocuğu özel kolejlerde özel dersler özel öğretmenler özel kitaplar eşliğinde çabalarken; y çocuğu imkanlansızlıklar, haksızlıklar, yokluk arasında çabalıyo. Bu iki ayrı çabanın aynı sonuca aynı şekilde ulaşabileceğini düşüyosanız fazla söze gerek yok. Ki ulaştığını varsaysak bile ülkemizde malesef ki "torpil" denen şey hat sahfada işliyor. Ayriyeten ülkede orta sınıf denen şey neredeyse yok olmuş vaziyette. Zengini çok zengin, fakiri çok fakir. Gönül isterdiki sınıflar arası fark bukadar belirgin çizgiler taşımasaydı. Ama alıştık, alıştırıldık artık, garip gelmez oldu varlık içindeki yoksulları görmek. Bazı arkadaşlarımızda yollarda gördüğü bmw, mercolarla halkın alım gününü tartmış. Değişik bi bakış açısı tabi. Herkes kendine göre bi yerlerde haklı. Kimsenin kalbini kırmamışımdır umarım.

Alıntı essegesse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim aylık kazancım 5000 tl.nin üzerinde.Motosikletlerimi nick'imden görebilirsiniz.2004 model Hornet ve 2013 model 250 lik G-Dink.

Ben istesem en kral motoru alabilirim.Ama bunlar benim tüm ihtiyaçlarımı karşılıyor.Ben şahsen bu kadar kazancım olmasına rağmen 16000 tl verip bir R25 almam.Aynı şekilde 50 küsür bin tl verip 1000 rr da almam.Trilyonum olsa almam.

Geçen kendime bir araba aldım.Ne biliyor musunuz? 1997 Model Alfa romeo 145 QV 2000 motor 155 beygir.

Peki kaça aldım? 11000 tl. Üzerine 5000 tl harcadım.Arabanın bütün fonksiyonları çalışıyor.Geçenlerde bir yolculuk yaptım bu arabayla.Bursa otobanında 180 km. süratle giderken önümde sol şeritte hemen hemen aynı süratte giden E 270 D bir Mercedes belirdi.Rahatsız etmemek için selektör bile yapmadan sağından 225 km. hızla geçtim. İleride bir yerde dinlenme tesislerine girdim.

Biraz sonra mercedes de aynı yere geldi ve arabadan inip benim arabamı incelemeye başladı.Ben de hayırdır abi dedim.Abi 60 yaşlarında falandı."Bu araba ney la" dedi.Abi lazmış. Neyse,ben arbayı anlattım filan."Ula ben 150.000 euro verip bu arabayı aldım,sana yetuşemedim daa" dedi.

Kısacası gururlandım.İnsanlardaki bu sıfır hastalığını anlayabilmiş değilim hala.

Hangi kullanıcı,aldığı aracın tüm özelliklerini sonuna kadar kullanıyor ki? Nedir bu lüks hastalığı?

Şimdi arkadaşlar,sizi anlıyorum.İkinci el alıp uğraşmaktansa,sıfır alıp dertsiz binmek istiyorsunuz.

Ben size söyleyeyim.Eğer ikinci el temiz bulursanız,neredyse sıfır kadar sorunsuz binersiniz ve paranız cebinizde kalır.Haa bulamam diyorsanız ona da tamam.

Ben Hornet'imden örnek vereyim.2004 model ve 65.000 km.de.Bir kez dahi yolda kalmadım ve 0-100 km.si 3.2 saniye olan bir motordan bahsediyorum.Haa,şekil meraklılarına gelmez belki.Ama ben bu motoru örnek gösterdiğim R25 ten çok daha ucuza aldım.Aynı performansı veren sıfır bir motor 45-50.000 tl arası.Araba ise,yazmak bile istemiyorum.

Sonuç olarak: Beklentilerinizi çok yüksek tutmayın ve elinizdeki paranın en iyi karşılığını almaya çalışın.

Ben keriz değilim,o paralara sıfır motor veya araba almam.
    Bizim de o kadar paramız olsa da bizde böyle ikinci el araçlarla kumar oynayabilsek keşke. Zar zor kazandığımız 3-5 kuruşu ikinci elde riske atmayı çok az kişi göze alabiliyor. Bulduğun 97 model 10 arabadan sadece 1'i düzgün çıkar, diğer 9'u seni sanayideki ustalara maaş bağlattırır.
    Oldskool bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Oldskool adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz arkadaşın yazdığını, anlatmak istediğini anlamamakta direnmişsiniz sanırım. Ecnebinin minimum gelir seviyesiyle bizim minimum gelir seviyemizden üzerinden kıyas yapmış. Siz diyorsunuzki yok asgari ücretle 1000rr almayı bekleyin falan. Haklı olduğunuz noktalar elbetteki var ama ben konunun açıldığı yönden yorumluyorum olayı. "Alım gücü" denen gerçeği inkar etmenin anlamı yok. Üstelik, çabalarsınız nasip olur vs vs tarzında konuşmuşsunuz ama sınıflar arası adaletsizlikten de bihabersiniz sanırım. X çocuğu özel kolejlerde özel dersler özel öğretmenler özel kitaplar eşliğinde çabalarken; y çocuğu imkanlansızlıklar, haksızlıklar, yokluk arasında çabalıyo. Bu iki ayrı çabanın aynı sonuca aynı şekilde ulaşabileceğini düşüyosanız fazla söze gerek yok. Ki ulaştığını varsaysak bile ülkemizde malesef ki "torpil" denen şey hat sahfada işliyor. Ayriyeten ülkede orta sınıf denen şey neredeyse yok olmuş vaziyette. Zengini çok zengin, fakiri çok fakir. Gönül isterdiki sınıflar arası fark bukadar belirgin çizgiler taşımasaydı. Ama alıştık, alıştırıldık artık, garip gelmez oldu varlık içindeki yoksulları görmek. Bazı arkadaşlarımızda yollarda gördüğü bmw, mercolarla halkın alım gününü tartmış. Değişik bi bakış açısı tabi. Herkes kendine göre bi yerlerde haklı. Kimsenin kalbini kırmamışımdır umarım.
    Aslında şuan ki paramı diğer ihtiyaçlarımı kısarak tüm kartları zevkime harcarsam, elbet zorlanır ama hedefime ulaşırım. İnsanların genelde sahip oldukları şeyleri eğer orta derece geliri var ise ihtiyaçlarından en az yüzde 50 kısarak aldıklarını söyleyebilirz. Benim anlatmak istediğimde bu, ihtiyaçlardan arta kalan ile ne alıyosun bu çok önemli, asıl alım gücü budur. Diyelim ki ben motosiklet için evin elektriğini kesersem hedefime daha çabuk ulaşırım, bu durumda ne elde etmiş oluyorum? asıl sıkıntı burda X markanın X modelini şu kadar maaşla alabilmek değildi.

sonuca gelelim, ayaklanıp isyanmı başlatalım, iç çatışmamı çıkaralım ülke bölünsün, teroristmi ilan edilelim daha iyi şartlar istediğimiz için? bizi yönetenler bunu yapabilecek kapasiteye zekaya sahipmi? neden millet vekillerimiz profesor vs kapasiteli insanlar değilde,

milletin tanımadığı parasıyla başımıza gelen insanlar?

hadi hepsini geçtim, ses çıkarmakla daha iyi hayat şartlarına ulaşacağımıza kanaat getiriyormusunuz?
    bu forumda bu konuyu tartişmakla ne elde ediyoruz, bildiğimiz gerçeklerle birbirmizimi poh poh luyoruz ne oluyor?

çık bakalım sokağa polis bi azını burnunu kırsın aklın başına gelir, zihnin açılır.

etrafda çok fazla geri zekalı zihin fakiri insan var, herşeyi bilir ama bir poh yapamayan insan var, burunlarından kıl aldırmaz, ellerinden telefon düşürmezler, boş işlere günlerini gömerler, öylese sürtmek, sürünmek haklarıdır, acımıyorum..

bizim insanlarımız duygusal ve duygusal bağ kurabilecek, duygusal ihtiyaçlarına hitap edebilen yönetici istiyorlar, buda fakirleşmemize, ezilmemize, soygunlara vs sebebiyet veriyor.

millet vekili yaşınıda düşürdüler, allahın bebesi o yaşda millet vekili olupda ne yapacak,
    tabiki ömrünün sonuna kadar en az 6bin tl emekli maaşı alacak 5yıllık vekillikle..

temennim şudurki; bize daha çok yüklensinler, bir an önce herşey göçsün bitsin, ne olacaksa olsunda, artık uyanalım, yolumuza bakalım..

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    Buradaki asil mesele turkiye olarak hic katma deger uretememiz..

Yerli araba uretme cabamiz daha yeni*yeni ortaya cikiyor..senelerden beri yerli bir motosiklet uretmek hic kimsenin aklina gelmemis yada getirilmemis malesef. bu saatten sonra yerli motosiklet uretmek devlet destegi olmadan cok zor. hic bisey uretmeyince eldeki imkanlar bizi tuketim toplumu haline getirdi.hal boyle olunca da herseyi pahaliya daha pahaliya almamiz kacinilmaz.

Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Yazınızın ortasında bi sigara yaktım .

Motosikleti
    Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonuca gelelim, ayaklanıp isyanmı başlatalım, iç çatışmamı çıkaralım ülke bölünsün, teroristmi ilan edilelim daha iyi şartlar istediğimiz için? bizi yönetenler bunu yapabilecek kapasiteye zekaya sahipmi? neden millet vekillerimiz profesor vs kapasiteli insanlar değilde,

milletin tanımadığı parasıyla başımıza gelen insanlar?

hadi hepsini geçtim, ses çıkarmakla daha iyi hayat şartlarına ulaşacağımıza kanaat getiriyormusunuz?
    bu forumda bu konuyu tartişmakla ne elde ediyoruz, bildiğimiz gerçeklerle birbirmizimi poh poh luyoruz ne oluyor?

çık bakalım sokağa polis bi azını burnunu kırsın aklın başına gelir, zihnin açılır.

etrafda çok fazla geri zekalı zihin fakiri insan var, herşeyi bilir ama bir poh yapamayan insan var, burunlarından kıl aldırmaz, ellerinden telefon düşürmezler, boş işlere günlerini gömerler, öylese sürtmek, sürünmek haklarıdır, acımıyorum..
    Kesinlikle katılıyorum. Konu biraz makara muhabbet, bu konuda asıl merak ettiğim bilmediklerim olabilir sizlerin ne düşündüğüydü. Kaldı herkes çoğu kişi benimle aynı düşünüyormuş. Aslında bu durum uzun süre düzelmeyecek gibi, şimdi sokakta polis bizi dövse bir temiz zihnimiz açılsa ne güzel olur. En azından krem var der hale gelmişiz maalesef.

benim yiyeni dövdüler, işte sırf böyle bu sizin düşünceleriniz dile getirip, sağda solda stand vs kurdukları için, büyümeye çalıştıkları için, ezilmişliği dile getirdikleri için, daha çok kişiye ulaşmaya çalıştıkları için, sıkıştırdılar tenhada darp ettiler, yüzünü gözünü morartılar oddülüdür kendisi, siyasetçidir, sonuçda mimleniyorsun, artık devlet memurluğunuda unutuyorsun olan bu,

zeka kalkınmada, ve yok etmekde lazımdır, dile getirmekde itaat etmekde zeka istenmiyor, hamal isteniyor şu anki tr nin düzeninde olduğu gibi, kimse kendisine rakip istemez.

şimdi bana burada polisi de savumayın, orada olsam o polisin azını yüzünüde ben dümdüz ederdim.. savunalacak birşey yok, devletin paralı askerleri amirlerinin emirlerini uygulayan uşaklar..

Motosikleti
    Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim yiyeni dövdüler, işte sırf böyle bu sizin düşünceleriniz dile getirip, sağda solda stand vs kurdukları için, büyümeye çalıştıkları için, ezilmişliği dile getirdikleri için, daha çok kişiye ulaşmaya çalıştıkları için, sıkıştırdılar tenhada darp ettiler, yüzünü gözünü morartılar oddülüdür kendisi, siyasetçidir, sonuçda mimleniyorsun, artık devlet memurluğunuda unutuyorsun olan bu,

zeka kalkınmada, ve yok etmekde lazımdır, dile getirmekde itaat etmekde zeka istenmiyor, hamal isteniyor şu anki tr nin düzeninde olduğu gibi, kimse kendisine rakip istemez.

şimdi bana burada polisi de savumayın, orada olsam o polisin azını yüzünüde ben dümdüz ederdim.. savunalacak birşey yok, devletin paralı askerleri amirlerinin emirlerini uygularlar..
    Senin kuzenin ne amaçla stand açmış? Yoksa oraklı çekiçli bir stand mı onu bilelim de yorum yapalım. Ama neyse bu konuya bunları taşımayalım.

bazı şeyler insanın başına gelmedimi uzakdan anlayamıyor, misal bir haksızlığa uğra, yasal hakkını kullanmaya başka mahkemelere bir girmeye başla, gör bak nasıl oluyor işliyor, sistemin içine girince anlıyorsun..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)