Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

elektrik aksamını kendim kontrol edebilir miyim?

Motovento
    REKLAM ALANI
    f terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pioneer xf200-2a
    2 hafta önce motorumu topladık rektifiye oldu yürüyen aksam çok iyi durumda yalnız daha önce hiç yaşamadığım bi problem ortaya çıktı sigorta kesiyor yolda kalıyorum 2 kez yaşadım ilkinde cahillikle kabloları fuse olmadan bağlayıp tamirciye kadar bi 3-4 kilometre sürerek gittim kendisi de bi kontrol ettikten sonra bana kendimi de motoru da yakabileceğimi söyledi.

daha 4 saat önce tekrar yolda kaldım ama bu sefer riske girmek istemediğimden sakin biyere çektim motoru orada bıraktım

yeni bi fuse alıp takar birkaç yüz kilometre tekrar patlayana kadar devam ederim sonra başka bi tane de bu iş böyle gitmez

motoru 6 ay kullandım 1 kere yolda bırakmadı ama motor açılıp tekrar toplandıktan sonra yapmaya başladı sizce bunun sebebi ne olabilir aklımda 2 seçenek var

1.si direkt motora bağlanan gösterge kablolarında bir sıkıntı var bu ustanın hatası

2.si ise motor dağılmadan önce artık kullanılmayan ve bağlantısı kopmuş bi kabloyu motoru toplarken usta tekrar bağladı ve bu şekilde fazla yük bindirmeye başladı

şimdi bi tesisatçıya gidip 100+ lira kaptırmak istemiyorum yok yere, depoyu söküp altındaki kabloları kurcalayıp gereksiz olan varsa eleme gibi bi şansım var mı acaba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Elektrik tesisatına bi bak. Büyük ihtimal bantlanmamış yada iyi bantlanmamış bi yer vardır. Yada şaseye değen kablolar vardır. Kablolara bak eğer bi pürüz görünmüyorsa tamirciye git. Demek ki seni aşan bi konu.
    Geçen ay bende motoruma led ampul taktım. İnanır mısın bi günümü aldı. Kaç tane sigorta patlattım. Anlamayınca böyle oluyor. Ama şimdi tesisatı çözdüm

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)