Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Düştüm, (high side video)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Diğer konuda paylaşmıştım videoyu, birde konu açmak istedim örnek teşkil etmesi açısından. İlk defa kendi hatam sonucu yeri öptüm, ve ilk defa kaza videosu atıyorum. Normalde yapmam ancak ders niteliğinde olabileceğini düşündüm. Tam olarak high side olmasada, lastiklerin fabrika çıkış olması ve arka frene dokunmamla tekerin kilitlenmesi. Videodan panik yaptığım falan sanılmasın gayet rahattım düşeceğimi anladığımda "hop" diyorum zaten( nedense ). Çok şükür bu şekilde anlattık, karşıdan gelen araca kafadan girmemde çok olası idi. Ayrıca bu ufak düşüşte bile full ekipman ile dizimde ve omzumda acayip ağrı var, yani bunu izleyen arkadaş gördüğün gibi bu düşüşte bile çok fazla canın yanıyor. Ekipmansız motora binme.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Geçmiş Olsun Kardeşim Daha Beterindne Saklasın Allah.. Buralarda Bi tanesi şortla gezerken düştü hani az çok tahmin edersin sürtünmeyle bacağının halini.. Ders oldu gitti ekipman düzdü kendine ama tabi bunu yaşamadan bilinçlenmek şart

oyun devam ediyor (daha iyiye)

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

geçmiş olsun .

Eski_kasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03 660 / tvs apache 150
    G.olsun eğitim al panik frenin iç açıcı deil :(

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    büyük geçmiş olsun hocam, ben de düşük bir hızda geçen günlerde düştüm tam koruma olmasına rağmen kalçam, dizim ve elbileğim hala sızlıyor. Lütfen korumalarınızı giyin şakası yok !!!!

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    gecmis olsun sanirim bu highside degil yaniliyorda olabilirim ama yani islak zeminde lastik birakmis sanki yoksa yuksek suratte arka lastik birakip tekrar tutunca motor ustunden atiyor o oluyor bildigim kadariyla tam anlayamadim gerci ama videodan . islak zeminde dikkat etmek lazim ya cok co kgrcmis olsun bende bugun kaza yaptim

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gecmis olsun. Tecrube olur size

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Geçmiş olsun

Arka firen kitlediği gibi bıraksanız ayaklarınızı açsanız genede dengeyi sağlan mazmıydı veya ön arka konbine şekilde yapılsa ne olurdu
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Eski_kasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    G.olsun eğitim al panik frenin iç açıcı deil :(
    Dün 4. eğitimimi aldım. Bundan çok daha vahim durumlarda panik fren yaptım, olacağı varmış diyelim.

Kırıkpedal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gecmis olsun olsun hocam kafayi yere sert carpmissiniz sanirim.Ekipmanin onemini bir kez daha animsadik.
    Ve burda belki cogu kisi egosu vb. seyleri yuzunden bu tarz bi kazayi koymayabilir.Dediginiz gibi diger arkadaslari yani bizlerin gormesi ve bi seyler kapmasi, bu yuzdendir ki ders niteligi tasimakta paylasim icin tesekkurler.
    Kazasiz belasiz surusler.

macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun hocam Allah beterinden korusun hiç sevmedigim bir zemin tipi arabayla giderken bile korkutuyor bazen insanı

hayır
    ayaktasın

Eski_kasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03 660 / tvs apache 150
    Alıntı avici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün 4. eğitimimi aldım. Bundan çok daha vahim durumlarda panik fren yaptım, olacağı varmış diyelim.
    kardeş 14. eğitiminide alsan gördüğümü söyledim olacağı varmış dediğin gibi.

Motosikleti
    nc750x
    Geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    geçmiş olsun dediğin gibi high side değil bu ,high side bu işin en kötü tarafı allah tüm motorcuları korusun ne olduğunu anlamadan bir anda adamı beş metre havaya fırlatır vallahi , hızın yok neredeyse hatta yarım otobüsün yanından geçerken önden yolcu ve yaya çıkar diye yavaşlıyorsun tahminim ,arkayla beraber çok ince bir ön fren yapsan dururdu gibime geliyor, hatta yağmur olmasa sadece arka frenle bile durur du şunu unutmayalım türkiyede en iyi lastiği taksak bile hiç bir asfaltta tutmayacak o lastik hele yağmurda o iş hiç olmaz ,bu yüzden ben yağmurda binmiyorum

OğuzÖztürk, kaanklky ve dental_land bunu beğendiler.

Motosikleti
    nc750x
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun dediğin gibi high side değil bu ,high side bu işin en kötü tarafı allah tüm motorcuları korusun ne olduğunu anlamadan bir anda adamı beş metre havaya fırlatır vallahi , hızın yok neredeyse hatta yarım otobüsün yanından geçerken önden yolcu ve yaya çıkar diye yavaşlıyorsun tahminim ,arkayla beraber çok ince bir ön fren yapsan dururdu gibime geliyor, hatta yağmur olmasa sadece arka frenle bile durur du şunu unutmayalım türkiyede en iyi lastiği taksak bile hiç bir asfaltta tutmayacak o lastik hele yağmurda o iş hiç olmaz ,bu yüzden ben yağmurda binmiyorum
    +10 Mükemmel cevap
    Cloud bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Geçmiş olsun aceminin bile yapmayacağı bir kaza ama basiret bağlandımı kaza kaçınılmaz oluyor.Bende belediyenin uyarı tabelası koymadığı kazıya denk geldim son anda durdum ama olduğum yerde motorla birlikte yığıldım kaldım. Bu zamana kadar ilk defa durduğum yerde motor devirdim hemde 150 kiloluk tüysiklet ayaklarımın yere tam bastığı bir motor.Kendimi aptal gibi hissettim yerden kalkmak bile istemedim.Üstüne düştüğüm krenajıda yeni taktırmıştım koruma topuzu takamadan yine yalan oldu. O yüzden hiç üzülme beterin beteride var. Durduğun yerde keko gibi devrilmek daha beter, senin gibi bir kaza yaşasam en azından bana birşey olmadı motoru boşver diyecemde diyemiyorum

hakan nkd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e- pulsar 200
    Geçmiş olsun abi :( izlerken birden olay yerine şaşırdım. Hergün geçtiğim yer olunca sanki ben düşüyor gibi oldum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://www.youtube.com/watch?v=K2bOZL9xOlA
    Durumu tam olarak özetlemişsiniz. Arka fren kullanmam buradaki hata, eğitimlerde defalarca yağmurlu havalarda arka freni azami kullanmamız gerektiği anlatıldı ancak burada ne amaçla arka fren kullandığımı bilmiyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)