Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Düştüm, (high side video)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Ne high side bu kadar da değil böyle düşmeyi nasıl başarıyorsunuz bir türlü anlamıyorum.Düşeceğiniz en başından belli zaten arka teker kitledi mi basmayın daha frene çekin ayağınızı motor kendini toplar zaten ısrarla niye basıyorsunuz hala arka frene 4. eğitiminizmiş eğer böyleyse siz motor işini bırakın bence.Kızmayın gücenmeyin.Ben çoğunlukla arka fren kullanırım motor freni ile kombine ön fren nadiren teker kitlenmeye başladımı çekerim ayağımı o sırada motor kendini toplar biraz ön fren tekrar arka fren tamam...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Yiğit_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne high side bu kadar da değil böyle düşmeyi nasıl başarıyorsunuz bir türlü anlamıyorum.Düşeceğiniz en başından belli zaten arka teker kitledi mi basmayın daha frene çekin ayağınızı motor kendini toplar zaten ısrarla niye basıyorsunuz hala arka frene 4. eğitiminizmiş eğer böyleyse siz motor işini bırakın bence.Kızmayın gücenmeyin.Ben çoğunlukla arka fren kullanırım motor freni ile kombine ön fren nadiren teker kitlenmeye başladımı çekerim ayağımı o sırada motor kendini toplar biraz ön fren tekrar arka fren tamam...
    Dostum, arka frene basmadım bile sadece dokundum, kaymaya başladı. Arka frene bastığımdan nasıl bu kadar eminsinde kinini kustun anlamadım. Arkadaşlarımda neden frenden çekmedin ayağını dediler ancak zaten frene basmıyordum. Burada bi anlaşalım. Kaymaya başlayınca ön frene bassam zaten kesin düşeceğim için basmadım bile.

Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı avici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum, arka frene basmadım bile sadece dokundum, kaymaya başladı. Arka frene bastığımdan nasıl bu kadar eminsinde kinini kustun anlamadım. Arkadaşlarımda neden frenden çekmedin ayağını dediler ancak zaten frene basmıyordum. Burada bi anlaşalım. Kaymaya başlayınca ön frene bassam zaten kesin düşeceğim için basmadım bile.
    Yok kardeşim ne kini ben senin için diyorum bu kadar kolay kaza yapmayalım diye.Sen belki farkında değilsindir o ayak frendedir dokunmayla olacak iş değil o.

hakan nkd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e- pulsar 200
    Motoru yeni çalıştırıp giderken özellikle kampana balataları ve ıslanmış ise ilk frende kızaklama yapabiliyor. Belki ondan sebeptir.
    burakcvck bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    ben hala nasıl oldu da o düşük hızda düştü öyle onu anlayamadım? sanki buz pistinde gibi... lastik mi dandikti?

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    21. saniyede gidonu sola kırmak yerine otobüsün çıktığı boşluğa doğru dosdoğru motoru dik tutarak kontrollü bir şekilde frenleyip kaldırıma çıkmadan durmalıydınız. Çünkü karşıdan araba geliyor ve minibüsün solundan güzel bir kontrayla sola yatarak geçmenin imkanı yok.

Sonra tekrar motosikleti çevirip trafiğe girerdiniz.

Düşmenizin sebebi, muhtemelen, arabayla karşı karşıya kaldığınız anda, sağa "kırarak" sağa dönmek için hızınızın çok yüksek olması. Öyle ancak düşük hızlarda dönülebilir.

Diğer taraftan, düşmekle çok doğru yapmışsınız; yoksa arabaya giriyormuşsunuz.

Büyük geçmiş olsun.

"eğitimlerde defalarca yağmurlu havalarda arka freni azami kullanmamız"
    azami, asgari, nicelik, nitelik, basiret ...
    hey yollar yenilmedim size, (şimdilik)
    https://www.youtube.com/watch?v=1Om9DfZgfZY
    seni seviyoruz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben hala nasıl oldu da o düşük hızda düştü öyle onu anlayamadım? sanki buz pistinde gibi... lastik mi dandikti?
    Teker kayarken tekrar yola tutunduğu anda mancınık etkisi yaptı. Bu kadar savrulmanın nedeni bu.

Motosikleti
    Yzf r125
    Teker kayarken tekrar yola tutunduğu anda mancınık etkisi yaptı. Bu kadar savrulmanın nedeni bu.
    Hafiften gaz ver motor kendini toplar tekrar fren tekniğine uygun.Mancınık

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

mostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 1100 evo sp
    Perde inmiş :D Böyle durumlarda(arka teker yanınızdayken) durana kadar arka freni bırakmamalısınız en basit yöntemi bu. Biraz daha iyi yöntem arka tekeri ön teker hizasına getiriniz sonra freni bırakınız.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    onu demiyom; ta en başta nası oldu da kaydı o teker?

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Geçmiş olsun...
    Tahminim bu bir tepme reaksiyonu. Motor çekiş halinde iken yani arka tekerde güç varken hafif bir arka frende bile olabilir bu durum. Yani motor bir anda yolu tutmuş ama o sırada da itiş gücü arka lastiği yerden kesmiş ve motor tepmiş dediğimiz olay olmuş. Eğitimlerde ön frenin tehlikeleri anlatılsa da arka frenin reaksiyonları için pratik az yaptırılıyor. En azından benim aldığım bazı eğitimlerde böyleydi. Ve evet haklısın, bir çok kez konuştuğumuz gibi bu lastikler çöp, hele ıslak zeminde iyice çöp.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lastikler cop superlightin, benim de bir kere basima gelmisti bilmiyorum etkisi var mi ama ben gaz acmistim refleks olarak ve toparlamisti.

eLated.* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Öncelikle geçmiş olsun. Su high side değil diyen arkadaşların mantığını anlamıyorum. Burası iyice bilgi çöplüğü olmuş. Motosiklette motorun sürücüsünü ters tarafa attığı bütün kazalar high side dır. Bazıları motogpden video falan atmışlar. 300 ile gitmiyoruz burada dikkatinizi çekerim. High side adi üstünde SURUCUYU UST TARAFTAN ATMAK tir. İlle fırlatması gerekmez.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    benim anladığım araç çıkınca sen panikliyorsun aracın arkasına tutuluyorsun cntra veremeyerek düşüyorsun :D

(hiç böyle düşmedim ) :D sizde birşey yoksa küçük bir deneyim olmuş geçmiş olsun, iyi sürüşler

çapır mı oluyor bu

Motosikleti
    gt250r
    High side falan yok ortada,arkayi kitlemis toparlayamamiş yan yatmiş.3 eğitimden sonra bu kadar basit bir düşüş senimi eleştirmek lazim eğitim aldiğin yerimi orasida ayri konu.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Normal bir düşüş der geçeriz...
    De eğitimi nerden ve kimden aldın meraklar içindeyim...
    Eğitim alan kişinin , hele ki 3 eğitim .. Bu şekilde düşmesi biraz ayıp..

Neyse..Geçmiş olsun...
    En beterin bu olsun...

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Gecmis olsun kardes nasil beceriyorsunuz boyle dusmeyi yav.

burakcvck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XSR 700 Xtribute
    Avici geçmiş olsun..

Motoru yıkattıktan sonra ilk 2-3 km arka fren tepkisi acayip agresifleşiyor zaten, yağmurlu havada bunun etkisi büyük bence..

Motorda hasar var mı, koruma demirleri işini yapıyor mu?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)