Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 YAĞ ÖNERİSİ !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Egee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 gitti Yamaha WR125X geldi
    Herkesinde bildiği gibi mondial servisi sadece mondoil , shell ve castrol motor yağını kullanıyor.Mondoilin kalitesiz olduğu düşündüğüm için shell veya castrol almak istiyorum hangi serisini ve hangi markayı önerirsiniz.Geçen bakımda garantiden çıkmasın diye mondoil koydurdum eve gelince kendim yağı boşaltıp motul koydum ama castrol veya shell de iyi ise boşuna serviste yağ koydurup tekrar motula para vermek istemiyorum tavsiyelerinizi bekliyorum... Şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Motul ne ya çin malı motor bu Elf 10W-40 yağ koy geç 4 litresi 50 lira. Biraz daha para vermek istersen Castrol Magnatec 10W-40 75-80 lira. Castrol Magnatec'i gönül rahatlığıyla kullanabilirsin. Ben 210cc Mondial motorumda kullanıyorum. Uzun yol performansı da debriyaj kavraması da mükemmel.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motul ne ya çin malı motor bu Elf 10W-40 yağ koy geç 4 litresi 50 lira. Biraz daha para vermek istersen Castrol Magnatec 10W-40 75-80 lira. Castrol Magnatec'i gönül rahatlığıyla kullanabilirsin. Ben 210cc Mondial motorumda kullanıyorum. Uzun yol performansı da debriyaj kavraması da mükemmel.
    Herkesin bi ilk göz ağrısı var deme öyle
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

eLated.* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Magnatec falan koyma! araba yağı o. Boşuna mı motosiklet yağı üretiliyor? Castrol Power1 10W-40 varsa serviste onu koydur için rahat olsun ben yüksek hacimli motorum da da kullanıyorum..

oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin malı ucuz,kalitesiz,kısa ömürlü,titreşimli tamam da neden kalitesiz yağ kullanmayı tavsiye ediyorsun ?
    Honda CB125 ACE,Yamaha Crypton Motul'u İpone'u hakediyor da sizin de kullandığınız Mondial neden hak etmiyor ?

Kabataş'ta (İstanbul) 2 yıl öncesine kadar açık olan bir servis vardı. Yolum düştü. İşimi hallettikten sonra ne yağ tavsiye edersin dedim. Çin malı hocam bu ne yağından bahsediyosun ayçiçek yağı bile koysan olur dedi. Kafa aynı.

Motor sizin isterseniz su koyun kartere beni ilgilendirmez ama en azından motoruna iyi bakmak isteyen insanları yanlış yönlendirmeyin.
    http://ikitekersizasla.blogspot.com.tr/

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı oguzhanlal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çin malı ucuz,kalitesiz,kısa ömürlü,titreşimli tamam da neden kalitesiz yağ kullanmayı tavsiye ediyorsun ?
    Honda CB125 ACE,Yamaha Crypton Motul'u İpone'u hakediyor da sizin de kullandığınız Mondial neden hak etmiyor ?

Kabataş'ta (İstanbul) 2 yıl öncesine kadar açık olan bir servis vardı. Yolum düştü. İşimi hallettikten sonra ne yağ tavsiye edersin dedim. Çin malı hocam bu ne yağından bahsediyosun ayçiçek yağı bile koysan olur dedi. Kafa aynı.

Motor sizin isterseniz su koyun kartere beni ilgilendirmez ama en azından motoruna iyi bakmak isteyen insanları yanlış yönlendirmeyin.
    Kısa ömürlü değil. O beğenmediğin yağlarla bile 20 bin km'yi geçti motor. Hiçbir sorunu yok

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    Castrol koyuyorum 150lik modiye şu ana kadar gram sorun çıkarmadı , Motoru ısıtırsan 100bine kadar yolu var ,kontagı çevirdiğin gibi vitese atarsan 20bini görmez atarsın çöpe
    Mengu16 bunu beğendi.

Egee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 gitti Yamaha WR125X geldi
    Castrol power1 15w50 koydum motorun gidişi arttı motor coştu :D
    cenkito bunu beğendi.

kivancern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR, Yamaha XMAX 250 ABS
    Herzaman motosiklete ozel yag koyun ve duzenli degistirin.. Yag markasindansa bu iki unsur coook daha fazla onemli...

Motul kullanipnda 10 bin km degistirmekden sonra hicbi ise yaramaz

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    10 liralık yağ kullanıyorum. denemek için her markayı kullandım. en son kararım en ucuzlubco marka. 40000km hesaba bakarsan, ucuz yağ ile 500tl daha az para vermiş oluyorsun. 500tl'Ye çin malı motoru sıfırlarsın.

japon malında daha kaliteli yağ kullanmak gerek, çünkü japonlarda 500tl'ye motor sıfırlanmıyor

bu arada 10liralık yağ ile motul 5100 arasında, vites geçişlerinde hafif bir kemiklilik farkı var. ne performans değişiyor, ne titreşim, ne yakıt.
    cbr250 gibi bir motorum olsa kesinlikle motul 5100 kullanırdım.

10 farklı marka model yağ kullandım hemen hemen, içlerinde en iyi motul 5100'dü. ne castrol ne ipone. illede iyi yağ koyacam diyorsan motul 5100
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

eXcitinG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DavidmipAJ
    15 50 kullanıyorum castrol sanki vites gecişleri kemikli sert oluyor hangi yag ile bunu sert olmadan yaparım anlamadım tam sentetik mi olmalı

kyagmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ F250
    ben petrol ofisinin 10-40 yağını kullanıyorum ucuz olduğu için her 1.000 km de değiştiriyorum bakalım zaman ne göstericek motor ömrü ne olur

montrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdiye kadar farklı markalarda yağ kullandım hm şu yağ. Diğerlerinden iyimiş diyemedim
    Yani aşağı yukarı 10/40 yağları aynı diyebilirim bu kadar takılmana gerek yok yani..

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    bende çin malı bir motor kullanıyorum motor şuan 11 bin küsürde sürekli castrol 15w50 yağ koyarım yeni yağı koyduktan 300-400 km sonra motor ısındığında vitesler kemikli geçmeye başlıyor bazende vites düşürmek inanılmaz zorlaşıyor şuan motorda motul 15w50 yağ var yağ castrolden daha iyi vitesler artık yumuşak geçiyor motulu öneririm yani castrol 15w50 yağın fiyatı 25 tl motul 15w50 36 tl
    geçen yaz debriyajı değiştirdim o zamanlar hep castrol kullanıyordum şanzıman halen gıcır gıcırdı castrolde matol gibi kaliteli yağ ama vites yumuşaklığına en iyi motul geliyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)