Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklet için hangi loctite alınmalı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Tracer 900
    Bu locktite ler amacı dışında da kullanılabiliyormuyuz?
    Benim rc arabamın süspansiyonun vida yerindeki plastiği kırıldı yenisi 70tl.Locktite ile yapıştırabilirmiyiz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    bilgi için teşekkürler.
    Doğru ne ise öğrenmekte ve uygulamakta fayda var.
    lakin, ben sizin tüm vida ve somunlara uygulayacağınızı sanmıştım

tekeriniz düz bassın..
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Alıntı mustafaSRC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu locktite ler amacı dışında da kullanılabiliyormuyuz?
    Benim rc arabamın süspansiyonun vida yerindeki plastiği kırıldı yenisi 70tl.Locktite ile yapıştırabilirmiyiz?
    Loctite sadece metale metal civatalarda kullanilir. Dusundugunuz gibi bir yapistirici degil.

Kirmizi loctite traktor motoru montaji yaparken volan ve kavramayi tutan civatalar icin kullanirdim. Yanlis parcayi tork degerinin ustunde torklayip 4 saat kadar sicak ortamda beklemesinden sonra farkettik. Civatayi sokemedik ama civatabasi kirildi. Neyi, nerede, hangi olcekte kullanacagimizi iyi karar vermemiz lazim.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ayna639 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bir de yol şartlarını beklemenizi öneriyorum arkadaşlar. Yani motosikletinizi yola vurmadan en az 1500-2000 kilometre yapmadan loktaytı ben doğru bulmuyorum. Bunun mantığı olarakta şöyle düşünüyorum. Mesela demonte motosikletinizi montaj yaptınız. Ancak ne maşası ne ön düzeni ne motor aksamını taşıyan yükü taşıyan civataları henüz ne gerilme ne burkulma ne de darbe görmedi. Zaten esasen yeni motosikletlerin ilk etapta civatalarının gevşemesi bahsettiğim kuvvetler neticesinde metalin tekrar şekil alması ile oluşuyor. 2000 kilometre kanımca yeterli bir mesafe bu mesafede tüm motosiklet parçaları çekicin örste demiri dövdüğü gibi her darbeyi alır ve dayanımı artar. Sonrasında motosikleti iyice sıkıp yapılacak loktayt bana daha uzun süreli ve olumlu olur gibi geliyor.
    Yazdıklarınız hiç bir veriye dayanmayan şahsi düşünceleriniz sanırım. Şimdiye kadar kullandığım Honda ve KTM'ler fabrikadan Loctite'li olarak geldi hep. Hatta KTM manuelinde vites ve fren pedalı ayarından sonra mavi Loctite 243 kullanılması gerektiğini yazmış.

Çok az kullansanız yeter. Bir de kullanmadan önce çalkalayın.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)