Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

wd40 yerine makine yagi kullanmak.

Motovento
    REKLAM ALANI
    ceymier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhabalar öncelikle cbr 125 motorumda wd 40 kullaniyordum.wd 40 cok yuksek miktarda asindirici etisi oldugunu fark ettim.kullandigim yerlerde asinmalar meydana geldi.manet ve ayaklik kısımlarında artık bollasma oldu.grenaj damlatmisim damlayan yerler erime meydana geldi.wd40 yerine makine yagi kullansam sizce daha saglikli degilmi ?? cbr 125 sattim yeni motor aldim buna wd40 kullanmayi dusunmuyorum
    baska ne alternatif yollari var

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Birazdan gelir wd40 mücizedir , içende daş maş bırakmazcılar , güzel bir üründür, çok amaçlıdır vsvs bana sorarsanız asla ve kataa bir yağlayıcı/yağ değildir, makina yağınada dikkat edin , genelde boyazsız çıplak işleyen metallerde kullanılır (dikiş makinaları gib)

Nereye kullanacağınızı yazarsanız engin proflarımız bilgi verecektir, geçmiş olsun.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Demekki neymiş motosikleti WD40'lamak iyi değilmiş. Ben hiç bir motorumda bu saçma ürünü kullanmadım, bir eksikliğini hissetmedim.

ceymier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    manet ve ayakliklar için dusunuyorum

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Würth yada bernerin sıvı greslerinden satın alın,motorun yağlanması gereken aksamlarını bunlarla sağlayın,zincir hariç

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    wd40, yaglayici degil ki, su engelleyici ozellige sahip bir yag sokucu. yag sokucu kismi hizla buharlasir, siktiginiz yuzeyi korumasi icin(pek yaglama islevi gormeyecek sekilde) ince bir yag tabakasi birakir. plastik parcalarda hassas yuzeylerde, kullanilmaz dediginiz gibi iz yapar yuzeyi bozar.

yanlis amacla kullanmissiniz gibi, inatci yagi kiri sokmeye, paslanmayi geciktirmeye veya pegler gibi veya fren/debriyaj tellerinin sonlari gibi oyle cok yaglama istemeyen ancak kaygan kalsa bi nebze daha rahat hareket etse iyi olur dediginiz yerlerde kullanilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)