Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cruiser yardımı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba sayın forum üyeleri bir çok yazıyı takip ettim bazı cevaplar edinmekle birlikte bazı sorular hala kafamda duruyor bu konuda milyonlarca açılmış fakat benim kendi sorularıma tam derman olamayan bir kaç noktaya değinmek istiyorum öncelikle ekipman işini es geçiyorum zaten gereği yapılacak elzemdir ben motora yeni başlayıp aranıza katılma niyetindeyim fakat tam bir karar verebilmiş değilim bana yardım etmenizi istediğim konu bir klasik olmasına rağmen yine soracağım bunun için özür dilerim ama yeni fikirler veya yaşadığınız yeni tecrübeler olabileceğin dolayıdır v motora sahip 250 cc bir cruiser bakıyorum yamaha viragolar çok yaşlı olduğunu düşünüyorum ve bu camiaya çok aşina olmadığımdan parçası kolay bulunan hangisidir efendim bakımları nasıl yapılır kaç binde ne yapılır anlatmak isterseniz keyifle dinlemek isterim ve lütfen gv 250 dışında alternatif sunun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    gv dışında daiıim daystar olabilir tek silindir ve sıvı soğutmalı veya japonlara yönel

Dumlupınar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sunabilecek pek alternatif yok malesef gv düşünmüyorsan.. eski makina alacaksan bana göre bari büyük makina alda aldığına değsin 535 gibi 250yi kullandıktan sonra onuda kullanırsın bi farkı yok..

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    1. Evet bu konu defalarca konuşuldu, bizzat defalarca cevapladım. Aradığınız cevap özel bir durum içermiyor, gayet standart sorulan sorudur.

2. Çift silindir yeni motor Çin üretimli de olmasın diyorsanız tek alternatifiniz Hyosung GV250. Onu önermeyin demişsiniz ama başka çift silindir olup da 4758745 yıllık Japon olmayan kaliteli motosiklet yok. Kymco Venox 250 var aslında ama 2009'dan beri ülkemize getirilmiyor. Dolayısıyla ya tek silindir Daelim Daystar 250'ye razı olacaksınız ya da Çinli alternatiflere yöneleceksiniz.

3. 10 yıl ve üstü Japonları hele de 250 cc ise ben şiddetle tavsiye etmiyorum. Her sahibinin eline başlangıç motoru olarak geçtiğinden, sıkıntılarıyla birlikte gayet elinizde patlar.

4. Cruiser'dan başlangıç motoru olmaz. Sürüş dinamikleri standart motosikletlere göre farklıdır. Trafiği okuyabileceğiniz bir commuter veya scooter tercih ediniz diyeceğim ve tabii ki dinleyen olmayacak.

5. Parçası kolay bulunan tek marka Daelim şu anda.

6. Çin üretimli kaliteli V-Twin marka ve modeller: LIFAN LF250-B, RKS CRUISER 250, RKS BLACKSTER 250. Ötesi saç baş yoldurur.

7. 2. eli hızlı, parçası ucuz, kontrolü kolay, sıfırı aksesuarlı satılan, ancak tek silindirli, tarza uygun ideal başlangıç motoru KUBA SUPERLIGHT 200.

Hayırlı olsun.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Dumlupınar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şuda var yeni motora başlayacaksın V motor sana ne ifade edebilir ki şu an illa v japon olsun diye takılmamak lazım tamam şekli hoşuna gidebilir ama belkide ogrendikten sonra belki cruiser aldığına bile pişman olacaksın yanlış anlama henüz hiçbirşey bilmediğini düşünerek konuşuyorum kafanda sırf şekil dışında pek bi neden yoksa veya yeterli bilgiye sahip değilsen hyo olmasın veya illa v olsun gibi şeylerle alternatiflerini daraltma

öncelikle çok teşekkürler yazdıklarınız için ben şöyle ifade ediyim kendimi sırf şekil mi belki evet ama 4 5 senedir kafamda olan tek tarz cruiser evet zahmetli ama açıkçası bir ege turu ve arkadaşlarımla yapıcalacak kamplar bunlar beni cruiser a daha çok yakınlaştırdı evet v twin belki hakkında çok bir bilgim yok fakat v twinin titreşim bakımından daha iyi olduğu tek silindirlilere göre daha az zorlandığı bir gerçek ve tek silindirli motorlar tabi ki çok güzel ama cruiserın bence esprisi twin motorudur ayrıca gv yi çıkartmamdaki amaç bu başlığı okuyup sadece gv gv gv diyenler olacağındandır yoksa özel bir nedeni yok ve gv gerçekten çok güzel bir motor zaten düşündüğüm için onun dışında önerebileceğiniz modeller içindi land cruiser venox roadstar bu tarz motorlardan hangisi iyidir bilmediğimden sizlere sormak istedim

schism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı Twistoryo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle çok teşekkürler yazdıklarınız için ben şöyle ifade ediyim kendimi sırf şekil mi belki evet ama 4 5 senedir kafamda olan tek tarz cruiser evet zahmetli ama açıkçası bir ege turu ve arkadaşlarımla yapıcalacak kamplar bunlar beni cruiser a daha çok yakınlaştırdı evet v twin belki hakkında çok bir bilgim yok fakat v twinin titreşim bakımından daha iyi olduğu tek silindirlilere göre daha az zorlandığı bir gerçek ve tek silindirli motorlar tabi ki çok güzel ama cruiserın bence esprisi twin motorudur ayrıca gv yi çıkartmamdaki amaç bu başlığı okuyup sadece gv gv gv diyenler olacağındandır yoksa özel bir nedeni yok ve gv gerçekten çok güzel bir motor zaten düşündüğüm için onun dışında önerebileceğiniz modeller içindi land cruiser venox roadstar bu tarz motorlardan hangisi iyidir bilmediğimden sizlere sormak istedim
    Zaten düşünüyorsan gv250 bence daha fazla düşünme git al

Çok güzel motor ama alternatif olsa hoş olur yani o 1 2 ay sonra bütçede neler olur bilmiyorum en azından alternatif olması çok hoş olurdu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)