Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

CBR125'in İnanılmaz Zamlı Fiyatı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar, biraz araştırdımda sanırım Cbr125 in 2011 yılında sıfırı aynı kasası 6Bin Tl imiş. Şuan 10,700 TL. Adamlar 5 yılda aynı motor aynı parçaları nerdeyse 5 milyar pahalıya satmaya başlamış. Yeni başlayan biri olarak bu aleti almak istiyorum ama elim mümkün degil varmıyor bu paraları vermeye. Hondaya iletişim kısmından en azından herkes ufak bir şikayet yazsa birşey değişmesede belki bir ses duyururuz. Biliyorum klişe bir konu ama 2011 deki fiyatını görünce yuh dedim . Söylemeden edemedim

Birde bayiler pazarlık yapıyor mu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Geçen ay 10.500 dü ne oldu da 30 günde 200 tl arttı

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dolar düşüyor tekrar yükseliyor zam şuan yine düşmeye başladı tekrar yükselmeye başlayınca yine zam

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    ondan sonra vay efendim neden japon almıyosunuz çin malı motoramı binilir
    antilop_skul bunu beğendi.

Bence de söyleyin düzeltsinler adamlar yanlış hesaplamıştır kesin. Başlamışken ülkenin ekonomisini de düzeltsinler.
    shruikan, pea ve MotorKafa bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı modifix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, biraz araştırdımda sanırım Cbr125 in 2011 yılında sıfırı aynı kasası 6Bin Tl imiş. Şuan 10,700 TL. Adamlar 5 yılda aynı motor aynı parçaları nerdeyse 5 milyar pahalıya satmaya başlamış. Yeni başlayan biri olarak bu aleti almak istiyorum ama elim mümkün degil varmıyor bu paraları vermeye. Hondaya iletişim kısmından en azından herkes ufak bir şikayet yazsa birşey değişmesede belki bir ses duyururuz. Biliyorum klişe bir konu ama 2011 deki fiyatını görünce yuh dedim . Söylemeden edemedim

Birde bayiler pazarlık yapıyor mu ?
    nakit vereceksen birşeyler yapıyorlar ama 300-500'ü geçmez. baştanda belirteyim pazarlığa oturup ben bu motoru 8000-8500'e bağlarım gibi hayallerin olmasın

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Kardeşim, 2007'de 2006 model bi cbr125 almıştım, fiyatı 3.500 civarıydı ve 2 sene binip 3000 tl'ye satmıştım. Sen düşün yani

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    2013 de 24 bin lira olan mt9 şuan 34bin bandında. akıllara ziyan.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Almayın olsun bitsin. Altı ay kimse sıfır motor almasın bakın ne oluyor.
    LANCELOT16, redmap ve antilop_skul bunu beğendiler.

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almayın olsun bitsin. Altı ay kimse sıfır motor almasın bakın ne oluyor.
    Bütün dünyaya motosiklet satan koskoca Honda, Yamaha, Kawasaki, Suzuki, ... sırf Türkiye'deki bir kaç bin kişi motorlarımızı almıyor diye indirim mi yapacaklar? "Türkiye'de motor satamazsak batarız!" mı diyecekler? Almayın motorları hadi. Olacak tek şey Türkiye'den giderler. Onların %1 karı bile değiliz biz. Hala bu fiyatları Honda'dan falan biliyorsunuz ya aklım almıyor.

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    9 Mayıs 2011'de 1 Dolar 1,54 TL imiş. Bugün 2,92 TL, yani 1,9 katı.

CBR 125 o zaman 6.000 TL imiş bugün 10.700 TL, yani 1,8 katı.

Yani, mesele Honda'nın inanılmaz zam yapması değil, bizim inanılmaz fakirleşmemiz.

örneğin, 2010'da yeni işe girdiğimde TL karşılığı 2.000 Dolar maaş alırken, terfi edip ona göre zam almama rağmen bugün aldığım para 2.000 Dolar değil. Şimdi Honda mı zam yaptı yoksa ben mi fakirleştim? Dikkat edin, Dolar da enflasyondan etkileniyor 4 yılda yaklaşık %6 değer kaybı söz konusu. Bunu da hesaba katarsak, CBR 125'in bugünkü fiyatının yaklaşık 12.100 TL olması beklenir, yani Honda inanılmaz zam değil inanılmaz indirim bile yapmış.
    serdar.0405, banro, pea ve 11 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yani, mesele Honda'nın inanılmaz zam yapması değil, bizim inanılmaz fakirleşmemiz.

örneğin, 2010'da yeni işe girdiğimde TL karşılığı 2.000 Dolar maaş alırken, terfi edip ona göre zam almama rağmen bugün aldığım para 2.000 Dolar değil. Şimdi Honda mı zam yaptı yoksa ben mi fakirleştim? Dikkat edin, Dolar da enflasyondan etkileniyor 4 yılda yaklaşık %6 değer kaybı söz konusu. Bunu da hesaba katarsak, CBR 125'in bugünkü fiyatının yaklaşık 12.100 TL olması beklenir, yani Honda inanılmaz zam değil inanılmaz indirim bile yapmış.
    Kesnlikle haklısınız , mesela dolar yükseldi diyorlar ya aslında türk lirası değer kaybetti demek daha doğru size katılıyorum. Bu zammın sorumlusu honda değil. Bende ilk mesajda hondaya yüklendim ama lafımı geri alıyorum sanırım. Büyüyo diyipte küçülen, değer kaybeden, kalkınıyor diyipte üretmeyen kalkınmayan bir ekonomimiz var.

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Adam haklı dağılın beyler

Daha önce motor sahibi ve tecrübesi olmadığı üzerine;
    125cc motor sizi kaç gün yada kaç ay idare edecek...
    Görüntü güzel olabilir ama göründüğü kadar gitmeyecek...
    Düştüm düşecem tırsarak aman cizilmesin modundan cıkılamayacak...
    Satış erken gelince çinli bir motor fiyatı kadar zarar ettirecek...
    Aldığınız gün bunlar karın ağrısı yapacak.

Acemiyim kendime güvenmiyorum diyorsanız zaten masraf cıkaracak grenajlı motor almayın.
    Alınacak en cıplak ve ucuzundan motor size
    sürüş tecrübesi
    bakım tecrübesi
    motorcu cevre tecrübesi
    motoru park etme gece rahat uyuma tecrübesi..
    Hangi tarz motor almalıyım tecrübesi sağlar..

Bunları edindiğinizde daha uzun dönem bineceğiniz motora çok daha doğru karar vereceksiniz.

Nacizane tavsiyem en ucuzundan bir çinli arkadaş edinin.
    1.kriter ucuz olacak uzun dönem kiraladığınızı düşünün daha sonraki satışınız yanına kar.
    (tavsiyem Enduro tarzı olursa paketcilerden kendinizi ayrıştırırsınız.)
    Motora binmek değil motor sahibi olmak nedir anlayıp kendinize yol belirlersiniz.

Son olarak Fason üretilmiş japon kılıklı motorlara haketmediği rakamları ödemeyin gerçek japon müşterisi olduğunuzda onlardan alırsınız..
    wing41 bunu beğendi.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Dostum 2013 'de 29 bin'e alınan R6 2016 'da 47.500 TL Aradaki fark 18.500 TL bir de böyle bak.

Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum 2013 'de 29 bin'e alınan R6 2016 'da 47.500 TL Aradaki fark 18.500 TL bir de böyle bak.
    yakinda trafikte motor goremiyecez bu gidişle yada herkes ufak ufal çinlilere sarkacak

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı larnon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün dünyaya motosiklet satan koskoca Honda, Yamaha, Kawasaki, Suzuki, ... sırf Türkiye'deki bir kaç bin kişi motorlarımızı almıyor diye indirim mi yapacaklar? "Türkiye'de motor satamazsak batarız!" mı diyecekler? Almayın motorları hadi. Olacak tek şey Türkiye'den giderler. Onların %1 karı bile değiliz biz. Hala bu fiyatları Honda'dan falan biliyorsunuz ya aklım almıyor.
    Gitse ne olur, gitmese ne olur ? Ben kendimi salak yerine koydurmayayım da isteyen gitsin yine kazığını yesin.

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gitse ne olur, gitmese ne olur ? Ben kendimi salak yerine koydurmayayım da isteyen gitsin yine kazığını yesin.
    Anlatamadım sanırım. Ülke olarak hepimiz senelerdir büyükçe bir kazığa oturuyoruz zaten. Sen motor alsan da almasan da bişey değişmiyor. Fakat ne yazık ki çok az kişi bu durumun farkında, daha azıda bundan rahatsız. Sonuç olarak burdaki sorumlu Honda, Yamaha ve ya bilmem ne değil. Sorun bizim batan ekonomimiz. Sen hala bunu gavurun yaptığı kazık olarak görüyorsan, motor almıyorum kazığada oturmuyorum sanıyorsan, geçmiş olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    ben sym alamıyorum heleki su sogutmalı enjeksiyonlu motorlar 6000 den aşağı yok mecbur fiddle alacağız

Alıntı larnon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anlatamadım sanırım. Ülke olarak hepimiz senelerdir büyükçe bir kazığa oturuyoruz zaten. Sen motor alsan da almasan da bişey değişmiyor. Fakat ne yazık ki çok az kişi bu durumun farkında, daha azıda bundan rahatsız. Sonuç olarak burdaki sorumlu Honda, Yamaha ve ya bilmem ne değil. Sorun bizim batan ekonomimiz. Sen hala bunu gavurun yaptığı kazık olarak görüyorsan, motor almıyorum kazığada oturmuyorum sanıyorsan, geçmiş olsun.
    Aynen hocam bunun farkında olan insaları görmek çok güzel bende ilk mesjda hondaya salladım ama asıl suçlu bizleriz sanırım yaptıgımız tercihlerle

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)