Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

uzun yola giderken nelere dikkat edilmeli

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbx 750
    arkadaşla 150 cc cin motorum var bununla uzun yol yaparken 750 km gibi nelere dikkat edilmeli neler ağrıza yapabilir yanıma neleri almalıyım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    er5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki er5
    yanına ımam imam al ısetersen

feritsolak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF150
    harbiden arkadaşlar bu konuyu bende merak ediyorum ben 150 cc motorumla istanbul bursa arası bir seyyahat yapmayı düşünüyorum yokmu bir açıklama getirecek arkadaş yani yolda ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim.

Tifosi12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    patlayan lastik için tek kullanımlık lastik onarım ve şişirme tüpünden mutlaka bi tane al
    DİDİ
    "BAĞIMSIZLIK VE HÜRRİYET BENİM KARAKTERİMDİR.."

ErdoganAktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Arkadaşım yolun kısa.. feribot ile yalovaya geç ordan bas bursaya.. fazla sürat yapma sakin sakin git, arasıra çay ve ihtiyaç molası ver. Benzin istasyonu gördüğün yerde deponu fulle ilerde ne olacağı belli olmaz. lastiklerin eğen tubbless ise lastik patlamasını dert etme yolun üzeri zaten adım başı benzin istasyonu ve lastikçi.. zaten tubbless lastik patlasa bile seni en az 50 km götürür.. durma yeter. bu lastikler güm diye inmez(yarılmadıkça). Sabah erken çık yola ol serinken ve daha az trafikliyken daha rahat alınıyor. Yanında mutlaka nakit para bulunsun. Sitenin ana sayfasında Uzun yol listesi var ona bi gözat ihtiyacın olanları yanında bulundur. Tabi yola çıkmadan evvel motorunu bi elden geçir/geçirt.
    Hayatonda

Forumdan Uzaklaştırıldı
    selam "ybr'la yapılan en uzun mesafe yolculuk" bu konuyu arattır..orada işine yarayabilecek bilgiler bulabilirsin

Motosikleti
    Artık Yok...
    bursa uzun yol sayılmazki topçulardan feribottan sonra 1 saat arkadaşın dediği gibi zaten o 1 saatlik yolda da bir şey olmaz çünkü öyle kurak çurak yol değil orhan gazisi var o su var busu var çok az bir yeri yolun tenha o kadar yani şehir içinden semtten uzak bir semte gider gibi bir şey öyle fazla hazırlığa gerek yok bence

jackal_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900

sizce çıkmalımıyım!!!

merhaba arkadaşlar ben motosiklet kullanmaya 3 yıl önce başladım ve şimdi kendime göre gayet iyiyim şu an saat 20_30 şu anda memleketim uaşağa gitmek için yola çıkıcam hava karardı ve birazda soğuk ailem bana sen dedlisin diyor bundan 2 ay öncesine kadar eski ve güçsüz bir motosikletim vardı ( kanuni seyhan 150 c )
    şimdiye kadar bu motosiklette acemiliğimi attım sizce şimdi ben bu yolcculuğa hazırmıyım uzun yol tecrübesi olanların önerilerini bilmek isterim teşekkürler.

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Sakın çıkma..Hayatında yapacağın en büyük yanlışlardan birisi olur şu anda yola çıkmak.Aman diim..
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda CBR600F,Kanuni Windy S

eski ve güçsüz bir motosikletim vardı ( kanuni seyhan 150 c )

Bence Kanuni Seyhan 150 çok Sağlam Ve Kalteli Bi Motor Neden Böyle Dedin Anlamadım,motosikletin Saati Yoktur Gece Yolculuğuda çok Zevkli Olur Ama Hava Soğuk...malesef

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    ılk once hort.. dıyerek mesajıma baslamak ıstıyorum kanunı seyhan 150 son zamanlarda tıpı cok hosuma gıtmeye basladı ve guzel bı motor ayrıca pekte sorunu yok
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    motor bakımlıysa gider.çok fazla bir km değil.bence yanına yedek buji kayış gibi malzemeleri ve alet edevatı almayı unutma. yola çıkmadan önce elinin yettiği yerlerdeki vida somun ne bulursan sık.
    bir de eğer içiyorsan sigarasız yola çıkma Allah korusun yolda kalırsan çok daha sinir bozucu oluyor.
    motor yorulduğunu zaten gidişinden ve sesinin daha kısık ve masum çıkmasından belli ediyor kendini.
    hayırlı yolculuklar.

MaHLuKaT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yakinda insallah
    Arkadaşlar Jinlun JL-250 ile istanbuldan giresuna gidebilirmiyim? Jinlun İle Uzun Yola Çıkan Varmı?

maserati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki dl 650 vstrom
    ben bursa çınarcık yalova yapardım herhaftasonu herhangi briproblem yaşamadım

2-2.5 saatte bir mola ver hem kendin hem motor dinlensin problem olmaz.Bu arada çok dikkatli jınlun rampalarda biraz yavaş kalır.

Sedat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws50
    bende ki en küçük makina 400 lük ve cesaret edemiyorum uzun yola bu aralar.. çıkarsanda yanına yedek bir makina al

Motosikleti
    Suzuki GS 500
    Alıntı muslumoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşla 150 cc cin motorum var bununla uzun yol yaparken 750 km gibi nelere dikkat edilmeli neler ağrıza yapabilir yanıma neleri almalıyım
    150 cc lik motosikletimle ilk uzun gezimi yaptım 1125 km - yolda başıma bir şey gelmedi, seninde başına gelmesin, makina jinlun 150 cc classic ti ama tüm bakımlarını yaptırmıştım, debriyaj balatası hariç uzun yoldada debriyaj pek lazım olmadı, sonuna kadar bastım sadece benzin istasyonlarında ve çay ve yemek molalarında ara verdim. Sanma ki 150 cc uzun yol yapamaz ama muhakak bakımı yaptır duanı oku öyle çık yola, kim bilir belki sen 2000 km bile yaparsın ama 1000 cc lik motor yolda kalır, yani önemli olan noksanları tamamlaman yolun açık olsun.

okayyorukcuoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as t1
    Alıntı muslumoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim 750 km de yolmu diyecem yanlış anlayacaksın ümmet abi çinli motorlarla türkiyeyi dolaştı neden gidemiyesin ki motorun bakımları tam ise ve kendine güveniyorsan tabiki gidersin patlayan lastik için tek kullanımlık lastik onarım ve şişirme tüpünden mutlaka bi tane almalısın gerçi heryer benzinlik dolu ama lastikçilerin keyfi gelicekte tükan açıcakta en azından seni biraz idare eder tabi cebinde nakitinde olsun full koruma ile heryere gidebilirsin
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar.

pozitif_man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yenisini alana kadar yok.
    "Yeniçeri" hocamızın 4300 km.lik yazısından alıntı yapıyorum, inşallah kızmaz...

Uzun seyahate çıkacaklara bir iki öneri:Gezinin planını mutlaka kafanızda da olsa yapın.Günlük olarak 500 km'nin üzerinde veya 5-6 saatin üzerinde yol yapmayın.Yorucu oluyor.Yanınızda yaz veya kış fark etmez, yağmura ve soğuğa dayanıklı giyisi bulundurun.Görünüm itibariyle kafanıza yatmayan, kuş uçmaz kervan geçmez yerlerdeki benzincilerden benzin almayın.Motorunuzun hacmi ne olursa olsun bakımlı ise yollara çıkmaktan çekinmeyin.Yanınızda yedek buji, ampul, zincir ve motor yağı,iç lastik, pompa, lastik yamama ve sökme malzemeleri bulundurun.Gerisi Allah'a kalmış.Herkese hayalindeki yolculuğu gerçekleştirmesi dileğiyle, hoşçakalın.
    İki canlı kuşu birbirine bağlasan, dört kanatlı oldukları halde uçamazlar, çünkü ikilik mevcuttur.

mstf_gnc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya motor elegant 150
    benim motorla istanbul - edirne arası bi gezi yapmayı düşünüyorum bu ilk deneyimim olucak mondial 150cc RE nasıl oluır sizce dayanırmı
    ayrıca günde 40 km yapıyorum sadece işe gidip gelmek için şuana kadar bi sorun olmadı 4 ay oldu nerdeyse..

Motosikleti
    BMW R 50 Alacağım inşallah....
    Arkadaşlar şu an motorum yok ama daha önce 1954 Model Bmw ile Çorum- Amasya, Çorum- Samsun, Çorum Çankırı Çerkeş, Va Çorum Osmancık Merzifon Suluova yolculuğu yaptım. Uzun yol yapacak arkadaşlara tavsiyelirim.. Otobüsler yanımızdan geçerken rüzgarı çok savuruyor dikkat etmek gerek. Kamyoncular motosikletleri görmekzedn geliyor. Eğer o günkü ruh haliniz iyi değilse hiç çıkmayın. Yanınızda alet ve edavatlar bulunsun. Buji ampül yedek lastık ( buji alıpda buji anahtarını unutan çok oluyor) gibi malzemeler alın. Molalarınızı Kamyoncu lokantalarında verin. Oraylar hem ucuz hemde kaliteli ve taze yemek çıkartırlar ayrıca çaylarıda iyidir.
    çirkin kadın vardır. midesiz erkek çoktur.. Votkanın bir suçu yoktur.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler