Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Depo kapağının yanından benzin akmış

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Bugün motorun deposunu fulledim. Sonra yan ayaklığa alıp bıraktım garaja. 1 saat sonra geldim baktım, depo kapağının yanından benzin akmış grenaja. Bu normal mi? Normal değilse ne yapmalıyım? 150cc motorum zaten kilometrede 5lt yakıyor sanırım. Acaba depodan benzin mi buharlaştırıyor?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Arada buharlaşır

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    fazla doldurdugundan olmuş. Aşağıdan tahliye etmesi gerekiyor ama çinlilerde böyle oradan akıyor. Sorun yok.

oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pompacı fazla doldurmuş. Motoru yan ayağa alınca taşan benzin akmış. Akan kısımı yıkayıp güzelce sil. Benzin boyaya zarar verebiliyor diye biliyorum.
    Bu arada 5 litre /100 km çok fazla bir değer.
    -Sürüş stilinizi
    -Hava filtrenizi
    -Lastik basınçlarınızı
    -Karbüratör ayarlarınızı bir gözden geçirin derim.
    150 cc ler içinde en çok yakan motorlardan birine sahibim. Ben bile 4 litre /100 km den fazla yaktıramadım. ( Off-road yapmayı deneyip 6 küsur litre /100 km yaktırmamı saymıyorum )

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    bendede aynı sorun vardı motorum honda titan depo fullenince sızdırma yapıyordu depo kapağını yenisiyle değiştirdim şimdi sorun kalmadı sende yenisiyle değiştir rahat edersin

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Yani motorum 3000km'de. 2014 model,130kg. Onun etkisi var diyeceğim ama mesala Daelim Daystar 250cc bile 3.2 yakıyor. Ki ben düşük devirde kullanmaya gayret edip, çok bağırtmıyorum motosikleti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:02 ----------

Alıntı oguzhanlal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pompacı fazla doldurmuş. Motoru yan ayağa alınca taşan benzin akmış. Akan kısımı yıkayıp güzelce sil. Benzin boyaya zarar verebiliyor diye biliyorum.
    Bu arada 5 litre /100 km çok fazla bir değer.
    -Sürüş stilinizi
    -Hava filtrenizi
    -Lastik basınçlarınızı
    -Karbüratör ayarlarınızı bir gözden geçirin derim.
    150 cc ler içinde en çok yakan motorlardan birine sahibim. Ben bile 4 litre /100 km den fazla yaktıramadım. ( Off-road yapmayı deneyip 6 küsur litre /100 km yaktırmamı saymıyorum )
    Yani motorum 3000km'de. 2014 model,130kg. Onun etkisi var diyeceğim ama mesala Daelim Daystar 250cc bile 3.2 yakıyor. Ki ben düşük devirde kullanmaya gayret edip, çok bağırtmıyorum motosikleti.

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    çok yakmayla benzin atma farklı konular , motoru yatırdığında depo kapağı yada contası tam tutmadığı için üstü akıyor depodan , tabii ki illa ki çözmen lazım bu sorunu motorunu bilmiyorum dikkat edemedim şu anda sayfayı yukarıya kaldıramayacak derece alkollüyüm ama benzin akan yerden suda girebilir , depo tasarımına dikkat etmek lazım yarım cm bile çıkıntı varsa ok su girmez ama niye akıyor lan benzin :p parasını vermişim koymuşum pompacını ne suçu var bu kadar depo var mühendis yapmış adama fulle denmiş adamda ağzına kadar doldurmuş doldururken taşmış mı? hayır ee adı üstünde depo , sızdırıyosa sorun var aga.

Pcxbear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Dostum 150 cc motor nasıl 5 lt yakar sen ona benzin dayandıramazsın yanlışın var

Motosikleti
    Falcon Crown 150
    Arkadaşlar depo akıtma işi benzini fulleyip ilk ayaklığa aldığımda oldu. Biraz sürdüm sonra geçti. Ama 150cc motorun 100km'de 4-5 litre yakması çok koyuyor. Dediğim gibi ben cruiser tarzında kullanıyorum. Ortalama 5.000 devirde vites atıp o devirlerde gidiyorum şehir içi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler