Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sonunda Karar Verdim. Galiba, Zannedersem...

Motovento
    REKLAM ALANI
    balamir01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Uzun zamandır Suzuki Vanvan, Ybr, Discover 125, Cb 125 arasında gidip gelirken ilandaki motorda karar kıldım. https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...5527388/detay/

Vanvan dan vazgeçtim çünkü ilan sahipleri 5 kuruş düşmüyorlar, düşmedikleri ve satamadıkları gibi fiyatları yukarı çekiyorlar. Kendiler sıfır almış olsalar dahi bayiden geçen yıl 9750 tl ye almışlardır. 11,250 yazanı mı ararsın, 11750 yazanı mı ararsın... E malum sıfırı 12500...

YBR hemen aynı sebepler...
    Discover güvenemiyorum, kronik sorunları var. Geçmişte getirdikleri hyousong vb hala parça sıkıntıları var, yerinde inceledim kaynak yerleri motor bloğu sanki kaynak yapılmış ve sanayide boyanmış gibi...

Cb 125 elimde kalan son motor oldu. Ona ayrı bir ilgim var ve tipi hoşuma gidiyor. İkinci elleri yine uçuk ama ilandaki motorcuyla 3 aşağı 5 yukarı anlaştık. Fiyat konusunda fazla üzerine düşmedim, arkadaş öğrenci 3-5 le kimse iflas etmez ya da zengin olmaz. Yakın zamanda alış yapacağım. Vanvan a geçişte cb yoldaşım olacak, bir müddet sonra vanvanın akıbeti de belli olur. Saygılar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Fiyat bana fazla geldi. 4 sene önce kaça almış ki şimdi o kadar istiyor?

Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyat bana fazla geldi. 4 sene önce kaça almış ki şimdi o kadar istiyor?
    Genel olarak fiyatlar o aralıkta. Elbet çok ama maalesef bizde piyasa böyle.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    az daha koysan araba alırsın.

Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    az daha koysan araba alırsın.
    Düşünmedim değil... Ama ekipman lazım onu nasıl hallederiz. Sivriburun kösele kundura, beyaz gömlek, fanta...
    supersamo48 bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza 250
    Birşey soracağım. Diyelimki tekel bayisisiniz ve elinizde 10 koli marlboro var. Satış fiyatınız 10 TL.Aldınız stokladınız. Sigaraya zam geldi 11.5 TL oldu. Ben bu sigaraları 10 a satmaya devam ederim mi diyeceksiniz ? Adam motoru aldığında sıfırı 9750 imiş şimdi 12500. Aldığı fiyattan düşüğüne verecek diye bir kural mı var ? Örneğin sıfır bir ev aldınız 200 bine. 5 yıl sonra evin değer, 300bin oldu, siz benim evim 5 yıllık deyip 180 bine mi satacaksınız ? Malların fiyatı o anki piyasa koşullarına göre belirlenir. Şimdi gittiniz sıfır vanvan aldınız 12500 e. Seneye zam geldi 15 oldu. Siz de 1 yaşındaki motorunuzu satacaksınız . Ben bir yıl kullandım 12500 e almıştım. 11'e satayım mı diyeceksiniz ?

Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birşey soracağım. Diyelimki tekel bayisisiniz ve elinizde 10 koli marlboro var. Satış fiyatınız 10 TL.Aldınız stokladınız. Sigaraya zam geldi 11.5 TL oldu. Ben bu sigaraları 10 a satmaya devam ederim mi diyeceksiniz ? Adam motoru aldığında sıfırı 9750 imiş şimdi 12500. Aldığı fiyattan düşüğüne verecek diye bir kural mı var ? Örneğin sıfır bir ev aldınız 200 bine. 5 yıl sonra evin değer, 300bin oldu, siz benim evim 5 yıllık deyip 180 bine mi satacaksınız ? Malların fiyatı o anki piyasa koşullarına göre belirlenir. Şimdi gittiniz sıfır vanvan aldınız 12500 e. Seneye zam geldi 15 oldu. Siz de 1 yaşındaki motorunuzu satacaksınız . Ben bir yıl kullandım 12500 e almıştım. 11'e satayım mı diyeceksiniz ?
    Ataşlı satıcı... O zaman güzel insan bir gün motor alacağın zaman sıfırından birkaç tl aşağısı isterlerse gel bir daha konuşalım senle.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Dediğim şey o değil. Sıfırı 5000 liraya alınabilen motoru 4 sene 22.000 km kullanıp 3700 liraya satmasından bahsediyorum. İkinci elle sıfır arasındaki komik fiyat farkına dikkat çekmek amacım.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı balamir01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ataşlı satıcı... O zaman güzel insan bir gün motor alacağın zaman sıfırından birkaç tl aşağısı isterlerse gel bir daha konuşalım senle.
    Birşey sattığım yok da hoş satsam da piyasa değerine göre belirlerim fiyatını. Sıfırıyla arasın 300-500 fark varsa zaten gider sıfır alırım. İsteyen malını istediği fiyata satar. Serbest piyasa böyle bir şeydir...

Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Birşey sattığım yok da hoş satsam da piyasa değerine göre belirlerim fiyatını. Sıfırıyla arasın 300-500 fark varsa zaten gider sıfır alırım. İsteyen malını istediği fiyata satar. Serbest piyasa böyle bir şeydir...
    İyi de bizdeki bu düşünce ikinci eli fırlatıyor. Sonra dövünen yine biz. Zaten alım gücümüz yüksek olsa ikinci elde işimiz ne ki.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğim şey o değil. Sıfırı 5000 liraya alınabilen motoru 4 sene 22.000 km kullanıp 3700 liraya satmasından bahsediyorum. İkinci elle sıfır arasındaki komik fiyat farkına dikkat çekmek amacım.
    Dostum zaten ederinin üzerinde fiyat isteyen malını satamaz, elinde patlar, bir süre sonra pes edip indirime gider. He indirmezse malından ayrılamıyor, aslında satmaya niyeti yok demektir ;)

Motosikleti
    Suzuki VanVan
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...98252097/detay
    Örneğin ortalık bunlardan geçilmez. 2012, 35000km, 4600 tl.

Motosikleti
    Forza 250
    İyi de bizdeki bu düşünce ikinci eli fırlatıyor. Sonra dövünen yine biz. Zaten alım gücümüz yüksek olsa ikinci elde işimiz ne ki.
    Bizdeki asıl problem istediğimize istediğim anda sahip olma sevdamız. İkinci el araç almanın da belirli bir zamanı var. Tam sezon açılırken almaya çalışırsanız fiyatı yüksek çekerler. Kışın alacaksınız motoru da arabayı da. Ben güneş gözlüğünü kışın alırım ya da botu yazın alırım. Hemen hemen mevsiminde hiçbir şey almam. Ekonominin basit kuralı talep-arz. Talebi çok olan malın fiyatı yüksek olur.

Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Bizdeki asıl problem istediğimize istediğim anda sahip olma sevdamız. İkinci el araç almanın da belirli bir zamanı var. Tam sezon açılırken almaya çalışırsanız fiyatı yüksek çekerler. Kışın alacaksınız motoru da arabayı da. Ben güneş gözlüğünü kışın alırım ya da botu yazın alırım. Hemen hemen mevsiminde hiçbir şey almam. Ekonominin basit kuralı talep-arz. Talebi çok olan malın fiyatı yüksek olur.
    Ben ocaktan bu yana takipteyim, maalesef dediğiniz bu piyasaya uymuyor. İnsanlar çıldırmış.

Motosikleti
    Forza 250
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...98252097/detay
    Örneğin ortalık bunlardan geçilmez. 2012, 35000km, 4600 tl.
    Bu yanlış bir örnek olmuş. Neden mi ? Burası ticarethane yani bir vatandaşın motorunu almış, üzerine kar koyup satıyor. Siz son kullanıcıdan alacaksınız motoru. Ve dediğim gibi yanlış zamanlama...

Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Bu yanlış bir örnek olmuş. Neden mi ? Burası ticarethane yani bir vatandaşın motorunu almış, üzerine kar koyup satıyor. Siz son kullanıcıdan alacaksınız motoru. Ve dediğim gibi yanlış zamanlama...
    OCAKTAN BU YANA TAKİPTEYİMMMMMM, O dediğin öncelerdeydi. Şimdi o durum geçmiyor. Merak edene detay verim ben 3400 tl önerdim ve bir şekilde pazarlık böyle bitti. Bu motor için konuşuyorum, evet az fazlası var ama arkadaş öğrenci 100-200 de cebinde kalsın. Muhabbeti buralara getirdik ama durum bu.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kışın büyük bi markanın deniz şortunu 33 liraya aldım şimdi 119 lira olmuş. (kesinlikle yararlı bi yazı olmuş arkadaşlar tekrar tekrar okur umarım)

Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kışın büyük bi markanın deniz şortunu 33 liraya aldım şimdi 119 lira olmuş. (kesinlikle yararlı bi yazı olmuş arkadaşlar tekrar tekrar okur umarım)
    Ben de bi kerem kıştan dondurma yığdıydım, hakkı var.

Kasım ayı dolayında almıştım CB 125e. 3300 den açtık. 3150₺ bağladık. 8000km idi gerçi, sıfır gibiydi.
    Asıl dikkat etmeniz gereken ayrıntı sigorta. Satıcı vasıtayı sattığında sigorta şirketine başvurup yıllık ücretlendirme üzerinden sigortanın bitmesine kaç ay kaldıysa o kadarını geri alabiliyor. Yani satıcı sigortayı sonlandırdığı anda motor sigortasız oluyor ve bunun cezası var. Cezasın bile +400₺ bu sigortalar.
    Pazarlık bittiğinde oturup bunuda konuşun.
    balamir01 bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Alıntı gungenir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasım ayı dolayında almıştım CB 125e. 3300 den açtık. 3150₺ bağladık. 8000km idi gerçi, sıfır gibiydi.
    Asıl dikkat etmeniz gereken ayrıntı sigorta. Satıcı vasıtayı sattığında sigorta şirketine başvurup yıllık ücretlendirme üzerinden sigortanın bitmesine kaç ay kaldıysa o kadarını geri alabiliyor. Yani satıcı sigortayı sonlandırdığı anda motor sigortasız oluyor ve bunun cezası var. Cezasın bile +400₺ bu sigortalar.
    Pazarlık bittiğinde oturup bunuda konuşun.
    Yani istersek sigortasını sonlandırmayabilir miyiz? Ruhsat değişecek ama nasıl olacak?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)