Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

yamaha r25 almayı düşünüyorum yağ pompası problemli diyorlar bilgisi olan var mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

yamahanın r25 modelini almayı düşünüyorum uzun zamandır da para biriktiriyorum ancak duyduğum kadarıyla yağ pompasından dolayı kronik bir problemi varmış ve motor kitleme durumu olabiliyormuş bu beni biraz korkuttu. böyle bir sıkıntısı olan var mı ? ya da motordan başka bir şikayeri olan?

kazasız belasız sürüşler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kerem999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ne istersen var
    kim dedi sana bunu ? 20-50 yağmı koymuş yoksa az bakım yaptıran birimi yada yanlış yere bakımmı yaptırmış KİM KİM KİM
    Ahmetcan45 bunu beğendi.
    MOTOSTONE SİNİRLİ TAMİRCİ
    ( ----SCOOTER DÜŞMANI----- )

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    20bin km oldu neredeyse bi sıkıntısı olmadı bana.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Bir R25'in kilitleyip yatak sardığına şahit oldum. Ama kronik mi değil mi bilmiyorum.
    bagriacik bunu beğendi.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Bu doğru olabilir çünkü 4.500 km de hiç zorlanmamış ve bakımları zamanından önce yaptırılmış R25 imiz yağ konusundan dolayı yatak sardı....

Yatak sarmadan 1 ay önce hararet sorunu vardı kaç kere servise götürdük...

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    r25 geçen sene çıktı, artık yavaş yavaş marifetlerini ortaya koymaya başlar, sonuçta yüksek devirlerde performans gösteren bir motor , kendini yıpratıyor bağıra bağıra, bence ikinci elini hele hiç almayın, bence hiç bulaşmayın dediğim gibi ikinci eline çünkü bu motoru genelde 600 lük 1000lik motora parası yetmeyip büyük motor performansı isteyen çoluk çocuk alıp motorun anasını belliyorlar , uzak durun bence ikinci elinden.
    dyavol-77 bunu beğendi.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Sakın alma kardeş r25 full kronik.

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Konuyu takipteyim !
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

Dostum bunu motor dükkanı olan bir arkadaşımdan duydum motordan çok çok iyi anlar güvenim tamdır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:05 ----------

Arkadaşlar bayiiye 10 kere falan gidip dönmüşümdür bu olaydan dolayı. birisinin de daha 700 kmde motoru kitlenmiş yağ pompasından dolayı. Bayii değişimi kabul etmiş ancak trafik plaka masrafları falan kardeşimize kalıyor tabiki

slayer2694 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 zx636r
    teker yapanlardan biri dediyse doğrudur (!)

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Alıntı slayer2694 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teker yapanlardan biri dediyse doğrudur (!)
    Tabi uzun süre tekerde kaldıysa yapar öyle

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Alıntı motosever07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bunu motor dükkanı olan bir arkadaşımdan duydum motordan çok çok iyi anlar güvenim tamdır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:05 ----------

Arkadaşlar bayiiye 10 kere falan gidip dönmüşümdür bu olaydan dolayı. birisinin de daha 700 kmde motoru kitlenmiş yağ pompasından dolayı. Bayii değişimi kabul etmiş ancak trafik plaka masrafları falan kardeşimize kalıyor tabiki
    Böyle bir sorunda hiçbir bayi sorunu kabul edip hemen değişim yapmaz. Bayi komisyon ile mal satan aracıdır. Allah hiç birimize göstermesin ancak böyle bir sorun olduğunda Tüketici Mahkemesiyle başlayan süreç, bilir kişi heyetinin dahil olması, firmanın itirazı gibi uzun bir serüvene döner. O kadar basit değil olamaz yani.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Bilen bilmeyen alayı yazıyo hadi bizde locamıza oturup bilmeyen işkembeden sallayanları görüp gülelim

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Herkesin hem fikir olduğu bir kronik arızası bulunmamaktadır. Biraz şansa ve kullanıma bağlı sorunlar her motorda olur zaten. Al ve gazla, kafan rahat olsun.

2 ay önce sıfır km aldığım 2015 model rodajı düzgün yapılmış 1000 bakımı serviste yapılan r25 3500kmde yağ pompası nedeniyle arıza verdi. 2016larda şimdiye kadar görmedik dedi bayi. Şuan serviste. Garantiden zarar gören parçalar değişecekmiş. Beklemedeyim ben de.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:12 ----------

Olay 50km mesafedeki çalıştığım ilçeye giderken oldu. 170km/h civarı sabit hızla gidiyordum bir anda güçten düşmeye başladı. Yavaşladı en son stop etti sanırım. Kenara çektim. Biraz zor çalıştı ve gürültülüydü normale göre. Yağ lambasının sönmediğini de görünce kapattım servisi aradım gelip aldılar motoru.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Marka fanatiği yada kendi aracı olduğundan dolayı motosikletine b*k sürdürmeyen tipler var piyasada...

Kendi aldığımız araç diyorum, hiç zorlanmamış adam gibi rodaj yapılmış motor, ön kaldırmayı motoru zorlamayı falan geçtim hani yüksek devirde dahi sürülmemiş bir motosiklet desem yeridir.

Bakımları zamanından önce serviste yapıldı.Yatak sarmadan 1 ay kadar önce 2 kere hararet sorunuyla servise gitti, bir kere garantiden conta değiştikten sonra yağ sorunu yüzünden yatak sardı.Bir ton curcuna ile güç bela popomuzu yırtarak garanti dahilinde motor yenilendi...

Motor yenilenene kadar yağ parasıdır ıvır zıvır parasıdır 300 TL civarı paramız gitti (garantinin karşılamadığı ara masraflar da varmış) ve 1 ay motorsuz kaldık.Motor yenilenir yenilenmez de motoru sattık elimizde patlar diye korktuk çünkü garantisi az kalmış idi.Evraklar elimizde mevcut yani millet gibi boş konuşmuyoruz.

Kroniktir değildir bilmem ama başımıza geldi, başına gelen başkaları da var okuduğum kadarıyla.

Ali Bircan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motor mu, ne motoru ? motor ne arar la ögrencide
    Takipteyim...
    Kes traşı, ver kontra'yı!

Motosikleti
    yamaha mt-25
    aynı sorun mt-25 lerde varmıdır?

oguzhanlal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zaten R25 lerin ikinci elinin uçuk olmasına kıldım. Konuşun konuşun ohhh. Siz konuştukça 2. ellerde düşer belki
    (Koyun can derdinde kasap et derdinde )
    Mengu16 bunu beğendi.

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ayni hata mondialde olsa "her motorda olur" demez; "can cin con ne bekliyon bundan" dersiniz.
    tinerci, Furkan Tarık, Mengu16 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)