Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yardim Yardim Dengesizim

Motovento
    REKLAM ALANI
    arinrin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X9 250 Evo
    Selamlar,

Özellikle iki kişi gezerken duruşlarda 2 el dört parmakla fren yapmama rağmen son anda hafif dengem kayboluyor. Çok çok yavaşlayıp durduğumda bir sorun yok ama. Lastik basınçlarını ayarlıyorum ama yinede hafif bir dengesizlik oluyor. Bilgisi olan tecrübesi olann yardım lütfen dengesizim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mertdg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS
    Alıntı arinrin adlı üyeden alıntı
    Selamlar,

Özellikle iki kişi gezerken duruşlarda 2 el dört parmakla fren yapmama rağmen son anda hafif dengem kayboluyor. Çok çok yavaşlayıp durduğumda bir sorun yok ama. Lastik basınçlarını ayarlıyorum ama yinede hafif bir dengesizlik oluyor. Bilgisi olan tecrübesi olann yardım lütfen dengesizim

selam, birkaç fikrim var bu konuda,

1. +1 in duruken motorun dengesine müdahele etmekte..sanmaktaki motorun dengesini o sağlayacak...bu konuda onu uyarabilirsin ..rahat rahat otursun keyfine baksın herşeyi sürücü hallediyor.....

2. Amortisör, fren diskleri ve pabuçlarını kontrol ettir her şey yolunda mı baksınlar, amortisörlerin biri diğerine göre daha sert veye yumuşak olabir...disklerde eğrilik olabilir......

3. hızlı giderken olsaydı şunu söyleyebilirdim .. öf fren diski tek olan motorlarda,
    normal olarak frene basıldığında sağa çekme yapabilir...zaten çift fren diskinin amacı bunu önlemek ve daha dengeli bir frenaj yapmayı sağlamaktır.

4. Motorun ağırlık merkezi bozulmuş olabilir...aküyü ters tarafa koymuş, motor kaza geçirmiş,arka çantadaki ağırlıklar etken olabilir..

5. sorun senden kaynaklanabilir...vücüdumuzda dengeyi orta kulak yönlendirir...kulaklarını göstermende fayda var......

6. pisikolojik yapıyor olabilirsin... dikkat etmeye çalıştıkça, denge bozuluyor olabilir...

bunlar aklıma gelenler.....İyi sürüşler...
    [B]Md[/B]

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    ALLAH iyiliğinizi versin emi.!Başlığı görünce ruhi bunalım içerisinde olduğunuzu düşünmüştüm
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

arinrin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X9 250 Evo
    Sağol dostum.
    Eşim pek hareketli değildir. Ama durma anında hareket ediyor olabilir uyarıcam
    Amortisörlerde sorun olma olasılığı yüksek çünkü ne disklerimde nede papuçlarda sorun yok. Kazalı değil motorum çok sükür ama motorda çok yük taşıyorum. bundan sonra dikkatli yerleştiriyim barii
    Küçükken orta kulak iltihabı geçirmiştimmmmm
    Relax olayı bu işin anahtarı galiba
    Dostum tekrar teşekkürrr

bbaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    en dengeli durma şekli aynı anda orantıyı ayarlıyarak ön ve arka frenlere aynı anda basmaktır stabile ve dengeli bir şekilde duracaksın

mertdg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS
    Alıntı arinrin adlı üyeden alıntı
    Sağol dostum.
    Eşim pek hareketli değildir. Ama durma anında hareket ediyor olabilir uyarıcam
    Amortisörlerde sorun olma olasılığı yüksek çünkü ne disklerimde nede papuçlarda sorun yok. Kazalı değil motorum çok sükür ama motorda çok yük taşıyorum. bundan sonra dikkatli yerleştiriyim barii
    Küçükken orta kulak iltihabı geçirmiştimmmmm
    Relax olayı bu işin anahtarı galiba
    Dostum tekrar teşekkürrr

ne zaman lazım olursak arkadaşım.....görüşmek üzere
    [B]Md[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler