Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangisini alırdınız?

Katılımcı sayısı
130. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Bajaj 200 NS - Sıfır km

44 33.85%
  • Bajaj 150 AS - Sıfır km

3 2.31%
  • Hero Karizma R - Sıfır km

4 3.08%
  • Honda CRF 250 L - 2013-10.000 km üstü

49 37.69%
  • Mondial RX3i Evo - Sıfır km

30 23.08%
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Yeni Motor Arayışında Fikirlerinizi Alayım (Resimlidir Mutlaka bi bakın derim)

Motovento
    REKLAM ALANI
    sinansari_fb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1300S
    listeye inazumayı da almanı tavsiye ederim,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gönül isterdi ki Rx3 ü Honda üretmiş olsaydı da direk Rx3 deseydik.

Fakat şu şartlarda ben size gönül rahatlığıyla Rx3 diyemem. Hele kronik sorunlarını bizzat okuduktan sonra.

Pulsar konusuna gelirsem biliyorsunuz stop etme sorunu var. Ben şahsen test ettim. Güzeldi bendeyken hiç stop etmedi ama bu stop etme olayı ben çok korkutuyor açıkçası 1 canım var çünkü. Ben pulsar ilk ülkemize girdiği zaman ilk test edenlerdendim, stop olayını bilmeden sürdüm. Bilseydim test etmezdim sanırım. Ne kadarda yavaş hızlarda ediyor densede forumda bir kaza olayını çoğumuz biliyoruz. Ama stop etme haricinde çok beğenmiştim açıkçası.

Seçeneklerinizin arasına Ktm Duke 200 üde ekleyebilirsiniz aslında. Hem kaliteli bir motosiklet hemde şehir içi için birebir uygun. 200 ü test etmedim ama 390 ı çok sevmiştim. Freni, torku vs. Sadece bana küçük gelmişti motor 1.87 civarıyım. Oturmanızda yarar var. (Alpere burdan selam yakın zamanda Bursaya dönünce Duke 200 ünü test için isteyeceğim burdan beyan ediyim )

Crf konusuna gelirsem açıkçası şehir içinde çok kullanan var. Ama sırf şehir içi kullanmak için alınması mantıklımı o konuda bende sizin gibi kararsızım. Selesinden şikayetçi genelde kullanıcıları.Ben cross motosikeltleri sevdiğim için açıkçası kesinlikle Crf yi tercih ederim. Haftasonları da mutlaka arazi denerdim. Ama sizin arazi isteiğiniz olmadığı için ne desem bilemedim. Fakat gerek boyunuzun uzunluğu gerek trafik sıkışınca ordan burdan atlamanın verdiği keyif için bile selenin rahatsızlığına katlanır insan . (Yeri gelmişken yine burdan Akın abiye selam onunda Crf sini isteyeceğim en yakın zamanda sürmek için )

Velhasıl kelam ne kadarda araziye girmeyecekte olsanız seçenekler arasında en mantıklı duran Crf bence. En azından arkanıza bakmazsınız. 2. el alırkende bir honda servisine ekspertiz yaptırırsınız.

150 cc leri hiç düşünmeyin bile derim. Mutlu etmez ekstradan. CC yükseltmenin verdiği mutluluk çok ayrı motosikleti tekrar seviyorsunuz resmen her cc artışında

Geçen sene denedim duke 200 ü..pulsardan daha küçük duruyor..

Para olsa birde şöyle bir seçenek var....

elbette 390 duke 200 den daha güzel ama malum..bütçe meselesi.. Ne kadar Pulsar bana uygun görünsede CRF diyen Forum üyeleri baskın çıkıyor gibi.. crf nin 2 .ellerine bi bakıp öyle karar vereceğim..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:48 ----------

Alıntı axios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    listede crf varken diğerlerinin pek esamesi okunmaz bence. yukarıda söylemişler zaten ben de olsam, 10 - 11 bin tl bandında hintli ya da çinliye yaklaşmam. 200ns ile crf arasında da kalmayın bence. birisinin balansörü öter, sıfır makina alırsın ama update etmen gerekir, yok yokuşta stop eder falan filan. diğeri honda crf. ikisinin de forumdaki ilgili başlıklarına gidip bi 5-10 sayfa karıştırın dediğimi anlayacaksınız. crf nin facebook sayfası da gayet hareketli ve ilgili sitede de illa bütçenize uygun bir crf çıkar diye düşünüyorum. benim oyum crf den yana.
    Teşekkür ettim..

Alıntı Osmnnrgz07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabiki de crf hocam
    TEşekkür ettim..

Alıntı hebelube adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben dun pulsar200ns icin odememi yaptim. Yarinda plaka ruhsat islemlerimi yapacam. Ama eger butcem 15 16binlerde olsaydi dusunmeden inazuma alirdim. Crf neden amaca uymuyor diyorum aciklayayim. Ben yillarca bisiklet surdum. Hatta kalp problemimi bisiklet surerek yendim. Benim icin yeri bambaskadir. Dag bisikletim var. Reklam olmasin ama 3 yil kadar once 1500e almistim. Simdi nekadarlar bilmiyorum. Sehir ici ulasimimi onunla yapiyorum ama lan bu bisiklet daga bayira vurmalik harcaniyor diyorum. Amortisoru freni super ama asfaltta bosuna yoruyor beni. Vites araligi olsun lastik genisligi olsun amortisor ayari ve darbe emme kabiliyeti olsun. Bisiklet amacindan uzaklasmasin diye ozellikle bozuk yoldan veya su birikintisinden geciyorum ustum basim kirlensin istiyorum. Crf bence bunun motor hali.
    15 binimde olsa inazuma almam gibi.. Çünkü servis ve parça maliyeti CRFnin çok üstüne çıkıyor..Sonrasını da düşünmem gerekiyor..O yüzden CRflere bi bakıcam temizi için, denk getiremezsem sizin gibi Pulsara yönelicem..
    beko12345 bunu beğendi.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

oylar benim oyuma göre gelmiş, malum yol diye tarlada geziyoz

Motosikleti
    Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar satıp scooter a geçmiş birisi olarak aynen katılıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:10 ----------

2015 model pulsarı 8200 e verdim. Aynı gün 16 jant scooter aldım. 6900 lira gayet memnunum. Tekrar uyarmak isterim biraz binmeden denemeden motor almak pişmanlıktır. Yeni isen hız yapmak isteyeceksin. Pulsar güzel ama agresif, biraz bin. Nefsine hakim değilsen hiç binme yada scooter kullan . Dünden beri bir konu var Pulsar ile Bolu Dağı virajları nda kaza yapan genç bir arkadas videoyu paylaşmış, cok etkilendim. Psikolojik olarak hazır değilsen agresif iki tekerlek sıkıntı olur.
    İyi akşamlar.
    Uyarın için Teşekkürler.. Yeni sayılmam.. Pulsarı test ettim.. Ağresiflikten uzak bir adamım.. Yüksek hız veya son hız tutkum yok.. Sadece Çevre yolunda kamyonlar kıçımda gitmesin.. gerektiğinde onları sollayıp yine 80-90-100 gibi hızlarda gideyim kafi..Scooterda görüntü pek hoşuma gitmiyor.. bi kaç sene daha vitesli motora bineyim hayırlısıyla yaş ilerleyince ölmez sağ kalırsak da bi maksi scooter alırım diye düşünüyorum...

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Forumda bir abimiz yanlış hatırlamıyorsam nicki beyazpapağan dı crf yi satıp pulsar aldı, sırf şehir içi ve asvaltta tat alamadığı için,bence bu kişi ile bi şekilde irtibata geçin, bajaj pulsar topiğinde msj ları vardı.. Bu arada ben duke 200kullanıyorum 187 boyla, geçen hafta da bir arkadaşim sıfır pulsar aldı 15km kullandım, parasına göre iyi sayılır ve duke den daha sessiz çalışıyor, fakat pulsarın da malzeme ve işçilik kalitesi düşük,ve titreşim can sıkabilir
    SAZMAN bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Sabırsız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam crf alırdım. Size daha uygun olmuş. Daha kaliteli bi makina, üstelik japon
    Herkeste CRF diyor.... Beni yoldan çıkarıcaksınız anlaşılan..

Gerçi asfalt dışı daha güvenli ve eğlenceli..

Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana kalsa ilk tercihim kawasaki 250r olur.Sonra honda cbr 250 .Sonra Duke 200.pulsar ns son tercih.Mondial vs geç kardeşim.Hele o hero ne idüğü belirsiz tasarım faciası makieden uzak dur.
    Kawasaki demişken..
    Allahına seversen şu görüntüye bir bak.. Her baktığımda gülmemek için kendimi zor tutuyorum..

Motosikletim biraz kalıplı olsun istiyorum..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:30 ----------

Alıntı Onurhan D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence pulsar...
    Teşekkür ederim.

Alıntı yognus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Crf250l derim ben
    Teşekkür ederim..

Alıntı kuvvetmira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben hayatta bajaja veya hero ya falan bulaşmam alacaksan japon al crf veya kawasaki klx 250 lere bak
    Teşekkür ederim.. Cu kadar yorumdan sonra kemeri biraz sıkmak ve CRF yönelmek şart olacak gibi..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:33 ----------

Alıntı sinansari_fb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    listeye inazumayı da almanı tavsiye ederim,
    yo yoooo.. inazumanın servisi ile konuştum.. biraz servis ve parça fiyat bilgisi aldım.. Bana uygun olmadığına karar verdim.. Yoksa ne yalan söyleyeyim kalitesi ve özellikleri ile tam benlik motor..

Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oylar benim oyuma göre gelmiş, malum yol diye tarlada geziyoz
    benim tarlada işim olmıycak ama makinanın görüntüsü güzel..

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet almak için yanlış zamanlama. Millet güneşi gördükçe 1 senedir ilanda olan motosikletin bile fiyatını arttırdı.

Orjinal pulsar hiç hoş durmuyor (zevk meselesi tabi)
    Ama pulsara ön cam takıp bir kaç aksesur eklendiğinde bambaşka bir alete dönüyor. Çanta falan takıp orta halli bir Enduro görüntüsü bile verenler var. Sıfır olması, ilk marşına basıp, başından sonuna tüm sorunlarını sen bileceğin için Pulsar en mantıklısı.

CRF ise, her yolun yolcularının motoru. Kamp yapmayacaksan, rota belirlemeden çıkacağın bir gezide herhangi bir köy kahvesinde çay içmeyeceksen, o motoru şehir içinde kullanmak için lastik masrafın olacaktır. Üzerinde yol lastiği olan temiz bir CRF bulabilirsen düşünebilirsin.
    Salih_T bunu beğendi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Hocam bilmiyorum 125cc düşünür müsün ama kıvraklığı olsun altında sırıtmaması olsun yakışıklılığı olsun yamaha wr125x i listeye eklemeni tavsiye ederim. Yazın hayırlısıyla almayı düşündüğüm motor. Benim boy da 1.92 ve gerçekten yüksek Kross görüntülü ama asfalt için yapılmış bir motor. Max hız 120 diye biliyorum. İstersen bi bak.
    Salih_T ve SAZMAN bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet almak için yanlış zamanlama. Millet güneşi gördükçe 1 senedir ilanda olan motosikletin bile fiyatını arttırdı.

Orjinal pulsar hiç hoş durmuyor (zevk meselesi tabi)
    Ama pulsara ön cam takıp bir kaç aksesur eklendiğinde bambaşka bir alete dönüyor. Çanta falan takıp orta halli bir Enduro görüntüsü bile verenler var. Sıfır olması, ilk marşına basıp, başından sonuna tüm sorunlarını sen bileceğin için Pulsar en mantıklısı.

CRF ise, her yolun yolcularının motoru. Kamp yapmayacaksan, rota belirlemeden çıkacağın bir gezide herhangi bir köy kahvesinde çay içmeyeceksen, o motoru şehir içinde kullanmak için lastik masrafın olacaktır. Üzerinde yol lastiği olan temiz bir CRF bulabilirsen düşünebilirsin.
    Bende öyle yapıyorum.. Yol lastiği olan bir CRF bakınıyorum.. Hem kullanıcısı benim gibi şehir içinde kullanmıştır..hemde en azından bu sezon için lastik masrafım olmaz diye düşünüyorum..Birde detaylı bir karşılaştırma çizelgesi hazırlıyorum kendim için.. Bitince buradan ayrıca paylaşırım.. Gönül en güzel motoru alayım diyor ama Zevk için aldığım motosikletime ayıracağım bütçem belirli...

Alıntı Serçeparmak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bilmiyorum 125cc düşünür müsün ama kıvraklığı olsun altında sırıtmaması olsun yakışıklılığı olsun yamaha wr125x i listeye eklemeni tavsiye ederim. Yazın hayırlısıyla almayı düşündüğüm motor. Benim boy da 1.92 ve gerçekten yüksek Kross görüntülü ama asfalt için yapılmış bir motor. Max hız 120 diye biliyorum. İstersen bi bak.
    Wr 125x görmüştüm...güzel bir motosiklet ama CRF 250 L ile kıyaslanamaz..BEnim Asıl kriterlerimden biri olan kalıplı motosiklet kriterime uymuyor gibi.. Sizde isterseniz üstüne oturup farklı açılardan birkaç fotoğraf çektirip bir bakın.. Fiyatı da 125 cc olmasına rağmen çok da uygun değil..

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende öyle yapıyorum.. Yol lastiği olan bir CRF bakınıyorum.. Hem kullanıcısı benim gibi şehir içinde kullanmıştır..hemde en azından bu sezon için lastik masrafım olmaz diye düşünüyorum..Birde detaylı bir karşılaştırma çizelgesi hazırlıyorum kendim için.. Bitince buradan ayrıca paylaşırım.. Gönül en güzel motoru alayım diyor ama Zevk için aldığım motosikletime ayıracağım bütçem belirli...

Wr 125x görmüştüm...güzel bir motosiklet ama CRF 250 L ile kıyaslanamaz..BEnim Asıl kriterlerimden biri olan kalıplı motosiklet kriterime uymuyor gibi.. Sizde isterseniz üstüne oturup farklı açılardan birkaç fotoğraf çektirip bir bakın.. Fiyatı da 125 cc olmasına rağmen çok da uygun değil..
    Evet pulsar bayiden çıkışta çok sade ve kalıpsız duruyor. Lastikler kötü, biraz titriyor, arka fren yeterli değil. Ama Aksesuar da yakışıyor alete. Ama yine de CFR yi sür ondan sonra karar ver.

Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim tarlada işim olmıycak ama makinanın görüntüsü güzel..
    tarla dediğim halk diliyle asfalt

Motosikleti
    Alıntı SAZMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet pulsar bayiden çıkışta çok sade ve kalıpsız duruyor. Lastikler kötü, biraz titriyor, arka fren yeterli değil. Ama Aksesuar da yakışıyor alete. Ama yine de CFR yi sür ondan sonra karar ver.
    http://i68.tinypic.com/2zsog83.jpg
    http://i68.tinypic.com/120jtpw.jpg
    Dur Allahını seversen iştahımı kabartma... Zaten sürekli fotoğraf özellik yorum bakmaktan bir hal oldum..
    gidip aldıracan bana...

Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tarla dediğim halk diliyle asfalt
    doğru diyosun.. Asfalt dedikleri şeyin tarladan farkı yok..

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Mondial yada honda. Mondial cok yakisikli bir motor canli gorupte begenmeyen yoktur.
    Salih_T bunu beğendi.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    O değilde konu ne kadar güzel olmuş, fotoğraflı fotoğraflı
    Salih_T bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Hubalahubhub adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial yada honda. Mondial cok yakisikli bir motor canli gorupte begenmeyen yoktur.
    Bütçe pek müsade edecek gibi durmuyor..

Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O değilde konu ne kadar güzel olmuş, fotoğraflı fotoğraflı
    Teşekkür ederim.. Forum ahalisinin fotoğraflı başlıkları çok sevdiğini biliyorum zaten..

Motosiklet denk geldikçe dostum Süleyman'ın büyük katkıları ile fotoğraf çektirmeye çalışıyorum.. Bu sayede motor üstünde nasıl durduğumu net bir şekilde görebiliyorum..

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Bütün resimlere tek tek baktım.Crf hariç tüm motosikletler oyuncak gibi kalmış.Maşallah boy 1.90 normal.O yüzden mondial diyorum ben.Çünkü diğer motorlar ufak duracak altınızda.Rx Hem sıfır hem de yenilendi ve çok hoş oldu.Hakkınızda hayırlı olur inşallah

Motosikleti
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün resimlere tek tek baktım.Crf hariç tüm motosikletler oyuncak gibi kalmış.Maşallah boy 1.90 normal.O yüzden mondial diyorum ben.Çünkü diğer motorlar ufak duracak altınızda.Rx Hem sıfır hem de yenilendi ve çok hoş oldu.Hakkınızda hayırlı olur inşallah
    yok kardeş benim boy 1.82 ama nedense olduğumdan fazla gösteriyorum galiba.. var bi orantısızlık..

Gönül inazuma istiyor.. olmadı sık dişini al bi 2. el crf diyorum kendime ama..

velhasılı kelam... hesap kitap sonrası bütçe NS 200 e yetiyor..

Hakkımızda hayırlısı olsun... 1-2 senede NS 200 e binelim..

Malum dolar ooouuurrrooo fırlama eğiliminde,

Ekrem amca zam yapmadan yarın bi Pulsar alayım diyorum..

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Vay be! Geçmiş mesajlarımı okuyordum, sana yorum yapalı sende motoru alalı 3 ay olmuş. Zaman ne kadar hızlı akıyor.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

Motosikleti
    Kuba CR1
    gönlüm rx3 diyor

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)