Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Hangisini alırdınız?

Katılımcı sayısı
130. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Bajaj 200 NS - Sıfır km

44 33.85%
  • Bajaj 150 AS - Sıfır km

3 2.31%
  • Hero Karizma R - Sıfır km

4 3.08%
  • Honda CRF 250 L - 2013-10.000 km üstü

49 37.69%
  • Mondial RX3i Evo - Sıfır km

30 23.08%

Yeni Motor Arayışında Fikirlerinizi Alayım (Resimlidir Mutlaka bi bakın derim)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı egemeny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bence kesinlikle crf olmalı bu motoru test etmiştim güvenli sürüşte gayet rahat bir kullanımı var,kaldırımlarada çıkarsın ve dur kalk gibi durumlarda boyundan dolayı bir sıkıntıda yaşamayacağını düşünüyorum.
    Bütçeme uygun temizini bulursam alabilirim.. 2.Elde seçenek az.. Para olsa sıfırını alıcam ama maalesef..Gönül neler istiyor lakin..Cüzdan müsaade etmiyor...

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8500 tl..

aptilla pegaso, suzuki freewind, honda cbf 250, suzuki gs 500...

adam gibi motorlar dusunun kardeşim ;)
    Haklısınız.. Bu motosikletlerin hepsi harika ve kaliteli ama satışa çıkarılan piyasadaki çoğu motor miladını doldurmuştur. En son bir arkadaşımız vardı gs500 alıp mağdur olan.. Kaldı ki ben 2013 crf lere bile şüpheyle bakıyorum.. Bu motosikletlerin parçası ve ustası zor bulunur.. Belki alış fiyat uygun ama devamındaki bakım maliyeti beni yorar...

Alıntı arslan26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam bulduğum en temiz en masrafsız crf yi almaya çalışırdım, muhakkak küçükte olsa rahatsız eden bir kusur masraf çıkartır (10bin km üstü ise), olmadı ikinci tercih olarak pulsar 200ns alırdım
    seni üzmeyecek bir tercih yaparsın umarım
    Araştırıyorum.. Fikir alıyorum.. Motosikletten hiç anlamayan ben Salcanomu bu forum sayesinde almıştım.. Çok şükür mağdur etmedi.. güzelce kullandım. 1,5-2 hafta gibi bir sürede de sattım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:10 ----------

Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8000,9000 bandından sonra menşei çin ve hint olan motosikletleri düşünmem açıkçası.

Düşünsenize bu paraları veriyorsunuz ama 3-4 sene sonra piyasada esamesi okunmayan ya silinmeye yüz tutmuş bir markaya para bağlıyorsunuz.

Ha paranız çok olur o ayrı mesele.

Konuya gelince ne kadar scooter tercih etmiyorum desenizde ben Sym,Kymco gibi rüştünü ıspatlamış markaların maxi scooterlarını tercih ederdim.

Bu fiyatlara tertemiz scooterlar bulmak mümkün.

Zaten performans olarak beklentilerinizi ziyadesiyle karşılarlar buna emin olun.

Mesela Sym Gts evo. Ben hızlanmasını,virajını,frenajını çok severim bu scooterın. Müthiş keyiflidir. Alıştıktan sonra ybr kadar kıvrak bir kullanım sunar.

Uzun yolda rüzgar manyağı yapmaz. 110-120 ile giderken araba konforu sunar.

Diğer modeller de nispeten böyle.

Hem siz hem biniyorsa aileniz emin olun ki bu motosikletler ile gezmekten keyif alacaktır.

Bence bir düşünün
    Scooter düşünürsem xmax250 derim başka bişey demem ama onun fiyatı da 14.500 TL, abs istersen de 15.850. Yani hintli Pulsar 8.200 desen ekstra 6.300 TL daha lazım.. 6.300 TL ye bir motosiklet daha alınır... Birde Ankara daki Yamahanın Müşteri memnuniyetsizliği haberlerini düşünürsen.. Ekrem Ata lı kanuniyi öpte başına koy durumu da var. Scooterı pek sevmiyorum.. işlevselliği güzeldir bişey diyemem ama biraz da insanın gözüne güzel görünüp, içini kıpraştırması lazım..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kyagmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ F250
    crf tam üzerinize oturmuş
    Salih_T bunu beğendi.

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2 seçenek belirlemişsin bile kendine. Ya CRF ya da 200 NS. Eğer 2013 CRF geliyorsa motor eskidir şudur budur diye bakma. Şehir içinde çok gördüm CRF kullanan. Trafikte NS200 kadar olmasa da çok zevkli ve güçlü bir motordur. Ama gene de kafada soru işareti kalmaması için NS200 ü alın bence.
    Salih_T bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Bu motorlar yerine illaki temizini bulur cbf250 alırdım. İlla bunlardan biri diosanız pulsar200 alın. Şehir içi kullanım olmasa içlerindeki en güzeli tabiki honda. Mondiali duymamış olim kısa bir z one tecrübemden sonra Allah belanı versin mondial motordan soğudum diorum başka birşey demiyorum. Mondial almayın aldırtmayın
    Salih_T bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı kyagmur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    crf tam üzerinize oturmuş
    yo yoooo yanlışınız var.. Ben CRF nin üstüne oturdum.. Ama sıfır almaya kalkarsam işte o zaman dediğiniz doğru olur..

Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 seçenek belirlemişsin bile kendine. Ya CRF ya da 200 NS. Eğer 2013 CRF geliyorsa motor eskidir şudur budur diye bakma. Şehir içinde çok gördüm CRF kullanan. Trafikte NS200 kadar olmasa da çok zevkli ve güçlü bir motordur. Ama gene de kafada soru işareti kalmaması için NS200 ü alın bence.
    Teşekkür ederim..

Alıntı redmap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorlar yerine illaki temizini bulur cbf250 alırdım. İlla bunlardan biri diosanız pulsar200 alın. Şehir içi kullanım olmasa içlerindeki en güzeli tabiki honda. Mondiali duymamış olim kısa bir z one tecrübemden sonra Allah belanı versin mondial motordan soğudum diorum başka birşey demiyorum. Mondial almayın aldırtmayın
    CBF 250 nin sıfırı olsa ns200 e bakmam tabi ama maalesef ülkemize getirmiyorlar ne alakaysa artık..
    Altın elbiselinin bir programında kurye arkadaşlar vardı.. Oradaki abimiz cbf250 lileri çok övmüştü kurye motoru olarak çok kullanmış ama piyasadaki çogu bitik motor diyordu hatırladığım kadarı ile..Benimde pek şanslı olduğum söylenemez..Bana temizi gelmez zaten 2.elden anlamadığım ve şansıma güvenmediğim için kalitelide olsa eski motosikletlere bakamıyorum.. Yoksa ne makinalar var... insanın içi gidiyor..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    11.500 tl bütce var önerdiğin motosikletlere bak :D
    Salih_T bunu beğendi.

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Mondiali ilk gördüğümde cbryi verip alasim gelmişti.Çok tatlı duruyor.Ama nedir ne değildir bilemem
    Salih_T bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Macit250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    11.500 tl bütce var önerdiğin motosikletlere bak :D
    maksimum 11.500.. benim için hayırlı olan bütçe 8,9 hadi bilemedin 10 oda zorla. Sizin alacağınız motor ne olurdu diye sorsam?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:22 ----------

Alıntı ccc67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondiali ilk gördüğümde cbryi verip alasim gelmişti.Çok tatlı duruyor.Ama nedir ne değildir bilemem
    Memnun olanı var olmayanı var.. Beni de tedirgin eden bir model..

axios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    listede crf varken diğerlerinin pek esamesi okunmaz bence. yukarıda söylemişler zaten ben de olsam, 10 - 11 bin tl bandında hintli ya da çinliye yaklaşmam. 200ns ile crf arasında da kalmayın bence. birisinin balansörü öter, sıfır makina alırsın ama update etmen gerekir, yok yokuşta stop eder falan filan. diğeri honda crf. ikisinin de forumdaki ilgili başlıklarına gidip bi 5-10 sayfa karıştırın dediğimi anlayacaksınız. crf nin facebook sayfası da gayet hareketli ve ilgili sitede de illa bütçenize uygun bir crf çıkar diye düşünüyorum. benim oyum crf den yana.
    Salih_T bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    11 liram olsa 400 -500 cc bakarım
    Salih_T bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Gönül isterdi ki Rx3 ü Honda üretmiş olsaydı da direk Rx3 deseydik.

Fakat şu şartlarda ben size gönül rahatlığıyla Rx3 diyemem. Hele kronik sorunlarını bizzat okuduktan sonra.

Pulsar konusuna gelirsem biliyorsunuz stop etme sorunu var. Ben şahsen test ettim. Güzeldi bendeyken hiç stop etmedi ama bu stop etme olayı ben çok korkutuyor açıkçası 1 canım var çünkü. Ben pulsar ilk ülkemize girdiği zaman ilk test edenlerdendim, stop olayını bilmeden sürdüm. Bilseydim test etmezdim sanırım. Ne kadarda yavaş hızlarda ediyor densede forumda bir kaza olayını çoğumuz biliyoruz. Ama stop etme haricinde çok beğenmiştim açıkçası.

Seçeneklerinizin arasına Ktm Duke 200 üde ekleyebilirsiniz aslında. Hem kaliteli bir motosiklet hemde şehir içi için birebir uygun. 200 ü test etmedim ama 390 ı çok sevmiştim. Freni, torku vs. Sadece bana küçük gelmişti motor 1.87 civarıyım. Oturmanızda yarar var. (Alpere burdan selam yakın zamanda Bursaya dönünce Duke 200 ünü test için isteyeceğim burdan beyan ediyim )

Crf konusuna gelirsem açıkçası şehir içinde çok kullanan var. Ama sırf şehir içi kullanmak için alınması mantıklımı o konuda bende sizin gibi kararsızım. Selesinden şikayetçi genelde kullanıcıları.Ben cross motosikeltleri sevdiğim için açıkçası kesinlikle Crf yi tercih ederim. Haftasonları da mutlaka arazi denerdim. Ama sizin arazi isteiğiniz olmadığı için ne desem bilemedim. Fakat gerek boyunuzun uzunluğu gerek trafik sıkışınca ordan burdan atlamanın verdiği keyif için bile selenin rahatsızlığına katlanır insan . (Yeri gelmişken yine burdan Akın abiye selam onunda Crf sini isteyeceğim en yakın zamanda sürmek için )

Velhasıl kelam ne kadarda araziye girmeyecekte olsanız seçenekler arasında en mantıklı duran Crf bence. En azından arkanıza bakmazsınız. 2. el alırkende bir honda servisine ekspertiz yaptırırsınız.

150 cc leri hiç düşünmeyin bile derim. Mutlu etmez ekstradan. CC yükseltmenin verdiği mutluluk çok ayrı motosikleti tekrar seviyorsunuz resmen her cc artışında
    Salih_T bunu beğendi.

Tabiki de crf hocam
    Salih_T bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Ben dun pulsar200ns icin odememi yaptim. Yarinda plaka ruhsat islemlerimi yapacam. Ama eger butcem 15 16binlerde olsaydi dusunmeden inazuma alirdim. Crf neden amaca uymuyor diyorum aciklayayim. Ben yillarca bisiklet surdum. Hatta kalp problemimi bisiklet surerek yendim. Benim icin yeri bambaskadir. Dag bisikletim var. Reklam olmasin ama 3 yil kadar once 1500e almistim. Simdi nekadarlar bilmiyorum. Sehir ici ulasimimi onunla yapiyorum ama lan bu bisiklet daga bayira vurmalik harcaniyor diyorum. Amortisoru freni super ama asfaltta bosuna yoruyor beni. Vites araligi olsun lastik genisligi olsun amortisor ayari ve darbe emme kabiliyeti olsun. Bisiklet amacindan uzaklasmasin diye ozellikle bozuk yoldan veya su birikintisinden geciyorum ustum basim kirlensin istiyorum. Crf bence bunun motor hali.
    Salih_T bunu beğendi.

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Ben olsam crf alırdım. Size daha uygun olmuş. Daha kaliteli bi makina, üstelik japon
    Salih_T bunu beğendi.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Bana kalsa ilk tercihim kawasaki 250r olur.Sonra honda cbr 250 .Sonra Duke 200.pulsar ns son tercih.Mondial vs geç kardeşim.Hele o hero ne idüğü belirsiz tasarım faciası makieden uzak dur.
    Salih_T bunu beğendi.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8000,9000 bandından sonra menşei çin ve hint olan motosikletleri düşünmem açıkçası.

Düşünsenize bu paraları veriyorsunuz ama 3-4 sene sonra piyasada esamesi okunmayan ya silinmeye yüz tutmuş bir markaya para bağlıyorsunuz.

Ha paranız çok olur o ayrı mesele.

Konuya gelince ne kadar scooter tercih etmiyorum desenizde ben Sym,Kymco gibi rüştünü ıspatlamış markaların maxi scooterlarını tercih ederdim.

Bu fiyatlara tertemiz scooterlar bulmak mümkün.

Zaten performans olarak beklentilerinizi ziyadesiyle karşılarlar buna emin olun.

Mesela Sym Gts evo. Ben hızlanmasını,virajını,frenajını çok severim bu scooterın. Müthiş keyiflidir. Alıştıktan sonra ybr kadar kıvrak bir kullanım sunar.

Uzun yolda rüzgar manyağı yapmaz. 110-120 ile giderken araba konforu sunar.

Diğer modeller de nispeten böyle.

Hem siz hem biniyorsa aileniz emin olun ki bu motosikletler ile gezmekten keyif alacaktır.

Bence bir düşünün
    Pulsar satıp scooter a geçmiş birisi olarak aynen katılıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:10 ----------

Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütçeme uygun temizini bulursam alabilirim.. 2.Elde seçenek az.. Para olsa sıfırını alıcam ama maalesef..Gönül neler istiyor lakin..Cüzdan müsaade etmiyor...

Haklısınız.. Bu motosikletlerin hepsi harika ve kaliteli ama satışa çıkarılan piyasadaki çoğu motor miladını doldurmuştur. En son bir arkadaşımız vardı gs500 alıp mağdur olan.. Kaldı ki ben 2013 crf lere bile şüpheyle bakıyorum.. Bu motosikletlerin parçası ve ustası zor bulunur.. Belki alış fiyat uygun ama devamındaki bakım maliyeti beni yorar...

Araştırıyorum.. Fikir alıyorum.. Motosikletten hiç anlamayan ben Salcanomu bu forum sayesinde almıştım.. Çok şükür mağdur etmedi.. güzelce kullandım. 1,5-2 hafta gibi bir sürede de sattım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:10 ----------

Scooter düşünürsem xmax250 derim başka bişey demem ama onun fiyatı da 14.500 TL, abs istersen de 15.850. Yani hintli Pulsar 8.200 desen ekstra 6.300 TL daha lazım.. 6.300 TL ye bir motosiklet daha alınır... Birde Ankara daki Yamahanın Müşteri memnuniyetsizliği haberlerini düşünürsen.. Ekrem Ata lı kanuniyi öpte başına koy durumu da var. Scooterı pek sevmiyorum.. işlevselliği güzeldir bişey diyemem ama biraz da insanın gözüne güzel görünüp, içini kıpraştırması lazım..
    2015 model pulsarı 8200 e verdim. Aynı gün 16 jant scooter aldım. 6900 lira gayet memnunum. Tekrar uyarmak isterim biraz binmeden denemeden motor almak pişmanlıktır. Yeni isen hız yapmak isteyeceksin. Pulsar güzel ama agresif, biraz bin. Nefsine hakim değilsen hiç binme yada scooter kullan . Dünden beri bir konu var Pulsar ile Bolu Dağı virajları nda kaza yapan genç bir arkadas videoyu paylaşmış, cok etkilendim. Psikolojik olarak hazır değilsen agresif iki tekerlek sıkıntı olur.
    İyi akşamlar.
    Salih_T bunu beğendi.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence pulsar...
    Salih_T bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YBR 125ESD
    Crf250l derim ben
    Salih_T bunu beğendi.

kuvvetmira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Exc250+vstrom 650
    ben hayatta bajaja veya hero ya falan bulaşmam alacaksan japon al crf veya kawasaki klx 250 lere bak

Motosikleti
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    11 liram olsa 400 -500 cc bakarım
    Pulsar kullanıcısından farklı bir yorum.. Alacağımız 400-500 cc makinaların yaşı ilerlemiş ve hırpalanmış olma ihtimalleri çok yüksek diye uzak duruyorum.. Temizi bana denk gelmez..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)