Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150cc motor aküsü

Motovento
    REKLAM ALANI
    kantele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Derbi STX-150
    Selam herkese.

Bende Derbi STX-150 model bir motor var. Motor şu anda kontak açmıyor. Doğru mu ifade ettim bilmiyorum ama göstergeler hafif görünüp tekrar kayboluyor. Sanırım akü tamamen bitmiş. Daha önce de böyle olmuştu, bir yerde şarj ettirip o gün binmiştim. Daha sonra bütün haftaiçi motora dokunmadım, bu haftasonu cumartesi günü açtım, çalıştı. Ufak tefek işlerimi hallettim, 15-20 km kullandım. Pazar günü tekrar bineyim dedim, baktım kontak yine yok. Bir hafta yatıp çalışmasa anlayacaktım ama çalıştığı günün ertesinde böyle yapmasına anlam veremedim.

Sonuç olarak sanırım bana bir akü lazım. Geçen seferden nasıl sökülüp takıldığını görmüştüm. İnternetten alsam takabilirim diye düşünüyorum. Servisini aradım, 70-100 lira arası değişiyor fiyatlar, aküyü getirin dediler. Garantisi devam ediyor motorun ama akü kapsam dışıdır herhalde. Bu arada ben internetten baktığımda standart motor aküsü 40 lira civarında. Başka bir arızası var mı diye servise götürmek istiyorum ama kazıklanmak da istemiyorum. Sizce ne yapayım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Pulsar 150 NS
    Garantisi devam ediyorsa akü takmak zorunda para vermene gerek yok senin hatan degil akunun bitmesi

Motosikleti
    Derbi STX-150
    Konya'da olduğum için bu durumu garipsemedim. Akü garanti kapsamına giriyor öyle mi? Gideyim şikayet edeyim o zaman.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ben 210cc motora 5 amper akü taktım sorun yok. 100'lük cub motor aküsü

Motosikleti
    Derbi STX-150
    12v 7 amper akü alıp taksak olmaz mı?

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı kantele adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konya'da olduğum için bu durumu garipsemedim. Akü garanti kapsamına giriyor öyle mi? Gideyim şikayet edeyim o zaman.
    sen bakımları gerektirdiği kmrelerde yetkili servisinde yaptırıyor san vidasına kadar garanti kapsamında demektir
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Derbi STX-150
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen bakımları gerektirdiği kmrelerde yetkili servisinde yaptırıyor san vidasına kadar garanti kapsamında demektir
    Hmm, bakımlar gerektiği kmlerde yapılmış mı ondan emin değilim. Ben ikinci sahibiyim, motoru aldığım arkadaş bana faturayı bile vermedi. Oraya git, motoru bilirler zaten dedi. Bakımları gösteren servis kağıdı gibi bir şey de yok tabi. Normalde kaç km'de bir bakım olur?

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı kantele adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hmm, bakımlar gerektiği kmlerde yapılmış mı ondan emin değilim. Ben ikinci sahibiyim, motoru aldığım arkadaş bana faturayı bile vermedi. Oraya git, motoru bilirler zaten dedi. Bakımları gösteren servis kağıdı gibi bir şey de yok tabi. Normalde kaç km'de bir bakım olur?
    motor ait kulanım kitapçığı ve onda yazan kmre lerde yetkili servise bakıma sokulması lazım eski sahibinden bu kitapçığı faturası varsa alman sana fayda sağlar ve en son ne zaman bakıma sokmuş ve hangi serviste ve o servise girdiğine dair faturaya kitapçığa bu kmredr bakıma girmiş kaşe imzası olur ve hangi yetkili serviste bakımları yapılmışsa o servisi telden arayıp motorun garanti kapsamındamı deyilmi öğrenebilir sanırım eyer şartlar yerine gelmemişse garanti dışıdır
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)