Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yine Kask Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial RX3
    Arkadaşlar yettti artık bu kask tavsiyesi demeden önce bir dinleyin hele,daha önce açılmış konuların çoğunu okudum ama maalesef hangi kaska karar verdiysem olmadık bir yorumla vazgeçmek durumunda kaldım.Geçen yıl aldığım Nitro f 342 E Çene açılır kaskımı bir yıldır kullanıyorum ama artık canıma tak etti baş ağrısından duramıyorum,çünkü kaskın içinde bu soğuk havalarda rüzgaz esiyor bizde her hafta biyerlere gezmeye gidince maalesef baş ağrısı ile dönüyorum ses ayrı bir dert,havalandırma mandalının biri daha alır almaz hiç zorlamadığım halde uçtu gitti,ayrıca interkom kulaklığı için boş bırakılan yer pek de uygun olmadığından kulaklarımda acıdan kıpkırmızı oluyor,Şimdi benim aradıklarıma gelelim;1.Rüzgar sesi olmasın 2.Vizörlü olsun 3.İnterkom için uygun boşluk olsun 4.Fullface olsun 5.Havalandırma yeterli ve buğu önleyici olsun şimdi sıra geldi zurnanın zırt dediği yere 6.Fiyatı üç liraya beş köfte olsun ayıracağım bütçe 500 TL.ama yok bu bütçeyle kesinlikle böyle bir kask yok derseniz de sınırları zorlayıp 750 Tl ye çıkarım ama beni fazla zorlamış olur,yardımlarınızı bekliyorum arakadaşlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Caberg vox u bir incele ontercom guzel sigiyor benim burda ve youtube da incelemerim var oradaki kask..

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Fiber kasklar ebat olarak sanki daha ufak oluyo ve daha hafifler , ayrıca güneş gözlüğü vizörü extra ağırlık yapar

EverHarD* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125 Ace & HONDA Activa 100
    Hocam nox lara bakabilirsiniz

kursaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R125-Mt-09-CBR650R
    Nolan N87
    Zell ve nazım19 bunu beğendiler.

NoWyld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250
    Alıntı nazım19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yettti artık bu kask tavsiyesi demeden önce bir dinleyin hele,daha önce açılmış konuların çoğunu okudum ama maalesef hangi kaska karar verdiysem olmadık bir yorumla vazgeçmek durumunda kaldım.Geçen yıl aldığım Nitro f 342 E Çene açılır kaskımı bir yıldır kullanıyorum ama artık canıma tak etti baş ağrısından duramıyorum,çünkü kaskın içinde bu soğuk havalarda rüzgaz esiyor bizde her hafta biyerlere gezmeye gidince maalesef baş ağrısı ile dönüyorum ses ayrı bir dert,havalandırma mandalının biri daha alır almaz hiç zorlamadığım halde uçtu gitti,ayrıca interkom kulaklığı için boş bırakılan yer pek de uygun olmadığından kulaklarımda acıdan kıpkırmızı oluyor,Şimdi benim aradıklarıma gelelim;1.Rüzgar sesi olmasın 2.Vizörlü olsun 3.İnterkom için uygun boşluk olsun 4.Fullface olsun 5.Havalandırma yeterli ve buğu önleyici olsun şimdi sıra geldi zurnanın zırt dediği yere 6.Fiyatı üç liraya beş köfte olsun ayıracağım bütçe 500 TL.ama yok bu bütçeyle kesinlikle böyle bir kask yok derseniz de sınırları zorlayıp 750 Tl ye çıkarım ama beni fazla zorlamış olur,yardımlarınızı bekliyorum arakadaşlar.
    Caberg stunt. 500 tl. Cabergin son ürünü. Kullanıyorum. Onlarca kask denedim ve taktığımda dedim ki, işte bu. Sanki benim kafama göre yapılmıştı. Çok memnunum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Alıntı NoWyld adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Caberg stunt. 500 tl. Cabergin son ürünü. Kullanıyorum. Onlarca kask denedim ve taktığımda dedim ki, işte bu. Sanki benim kafama göre yapılmıştı. Çok memnunum.
    http://urun.n11.com/kask/caberg-stunt-blade-mat-black-red-kask-P85886945

adamın biriside mıçmış sıvamış yorum olarak
    nazım19 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial RX3
    Arkadaşlar forumda caberg stunt hakkında dün okuduğum şu yorumlar beni bu markadan vaz geçirdi.
    1-Arkadaşlar merhaba. Caberg markasını sharp testinden pek çok modelinin 5 yıldız almasından ötürü takip etmekteydim. Henüz testi yapılmamış olsa da buna güvenerek stunt modelinden bir tane fuardan aldım. Motosikleti uzun kilometreler kullanan biriyim. Uzun yollarda genelde kulak tıkacı kullanırım. Tıkaç olmadan kaskı ilk taktığımda çok çok şiddetli insanı çıldırtacak şekilde bir gürültü olduğunu gördüm. Tıkaç kullanmama rağmen gürültü yine de -özellikle 110-120 km/s hızardan sonra- dayanılmaz bir seviyede olduğundan çok çabuk yoruyordu ki normalde benzin almalar haricinde samsun - bursa, antalya - bursa arası direk gelen biriyim. Önceki kasklarım nolan n84 nolan n86 hatta uygun fiyata aldığım caberg 103 e göre anormal derecede ses var. Kaskı incelediğimde yanlardaki açılıp kapanan hava girişleri haricinde üst kısımda ortada sabit ve kapanamayan bir hava girişi, yine kaskın vizör kasnağının hizasında en altta yine kapanamayan hava açıklıklarının olduğunu gördüm. Vizörün pivot kısmını söktüğümde yine buralarda ek yerlerinin arasında boşluklar olduğunu gördüm. Buraları aldığım siyah silikon ile doldurdum. Tekrar denediğimde kaskın anormal derecede yoğun gürültü alan bir kasktan çok gürültü alan bir kask haline geldiğini gördüm (kulak tıkaçları kullanmama rağmen). Bir de kaskta şöyle bir sorun mevcut ki çene pedinin kumaşı çok ince ve tül gibi olduğundan buradan da hava alıyor ve alın kısmında belirgin baş ağrısına neden oluyor. Dün gidip geldiğimiz Bursa - Bozöyük - Bursa rotasında hava sıcaklığı 9-12 derece civarında seyretti ve nolanda (özellikle n84 86 dan daha iyi) olmayan yoğun bir baş ağrısı ile eve döndüm. Çene pedine ek bir kumaş kesip bir şekilde yapıştırmak gerektiğini düşünüyorum. Bir de kaskın en arkasında ense kısımında da tahliye için havalandırmalar mevcut. Buradan da hava giriyor (ya da çıkıyor). Sürerken kasktaki bütün açıklıklara elimi koyarak gürültünün ve havanın nereden geldiğini anlamaya çalıştım. Buradaki delikleri de kapatacağım. Bu işlemlerden sonra belki biraz katlanılabilir bir kask haline gelebilir. Bu arada kaskın güneş vizörünü çıkaramadım, kırmaktan korktum. Nolanda çekince direk çıkıyordu oysa. İnternette de videosunu ya da yazısını bulamadım. Caberg internet sitesi ilginç bir şekilde mail atarken adresi otomatik büyük harf moduna aldığı için mail adresimi girip onlara da soramadım. Caberg uk facebook sayfasına yazdım onlar da ertesi gün dönüş yapıp mail adresimi istediler ve bilgi göndereceklerini söylediler, henüz bir şey çıkmadı; bekliyorum bakalım. Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Bir de dış vizörü çıkarmak için iki vida var; döndürerek açılıyor ve vidaların altında da ayrıca dönen çıkan pul gibi birer parça var. Bu parçalar benim gibi yollarda çeşme başı dere kenarı vb yerlerde kask temizlemek için duran biri için düşüp yuvarlanıp kaybolduğunda çok sorun çıkarabilir. Vizörü çıkarınca vizör hariç elinizde dört küçük parça kalıyor ve ben böyle düşecek kaybolacak yuvarlanacak vb fazladan parçayı sevmiyorum. Bence vizörü çıkardığında sadece vizör olmalı geri takılması gereken. Arkadaşlar; bu kask bence şehir içinde yazın yavaş yavaş gitmek için uygun olabilir ama şehirler arası uzun mesafeler gidecek olanlara kesinlikle önermiyorum. Belki başka modelleri böyle değildir ama bu kask bu anlamda çok çok kötü. Ucuz Caberg 103 bile her yanı açıkta olmasına rağmen daha az gürültü alıyor...
    2 "Bu kaskı bende düşünüyordum, öncelikle görünüş harika, fiyatı uygun, kafama çok iyi oturdu ama 3 sebepten ötürü vazgeçtim.

1- İç pedlerde intercom için yuva yok,
    2- Kaskın arkası çok yukarıda bitiyor, neredeyse kafanın arkasını örtmüyor,
    3- çene yan hava kanalları kapatılamıyor, soğuk havalarda zorlar ve çok ses yapar(ki yurtdışı sitelerde bu kaskla ilgili en büyük şikayet konusu bu)"

Motosikleti
    Moto Guzzi Griso (2007) HD Sportster XL (1997)
    Selam arkadaşım. Origine diye bir markanın dahili bloetoothlu kaskı var fiyatları 400-500 civarı bir bak istersen.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Onun bunun lafına bakarak hareket edersen atsız avratsız kalırsın..
    Git al bir kask geçir kafana..

Memnun kalırsan gelir buraya önerir yazar çizer fikir veren olursun.
    Memnun kalmazsa bu senin için bir tecrübedir, kendi seçimini yaptığın için pişmanlık duymazsın. Başka birinin tavsiyesi ile almış olsan o zaman pişmanlık gelir.
    000000 bunu beğendi.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    Mondial RX3
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onun bunun lafına bakarak hareket edersen atsız avratsız kalırsın..
    Git al bir kask geçir kafana..

Memnun kalırsan gelir buraya önerir yazar çizer fikir veren olursun.
    Memnun kalmazsa bu senin için bir tecrübedir, kendi seçimini yaptığın için pişmanlık duymazsın. Başka birinin tavsiyesi ile almış olsan o zaman pişmanlık gelir.
    Kardeş öyle lafı sallamakla olmuyor anlaşılan yazdığımı okumamışsın,dediğini geçen yıl yaptım 300 tl çöp oldu baş ağrısı da bonusu,tecrübelerimide yukarda anlattım, bak bu yıl yana yıkıla kask arıyorum kullanıcı tecrübeleri önemli.[COLOR="Silver"]

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Burda iyi ifiyata satılan kaskı fcden yarı fiyatına aldım iyi indirimler denk gelebiliyo aynı fiyata daha iyi kasklar alabilirsin benim takke gelmiş inşlh bayat felan değildir

Motosikleti
    Mondial RX3
    Alıntı sarph35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşım. Origine diye bir markanın dahili bloetoothlu kaskı var fiyatları 400-500 civarı bir bak istersen.
    Eyvallah kardeş inceleyeceğim.

Motosikleti
    Me Te Doquz
    Bindiğim motor 2015 MT-7 (Alırken sadece youtube dan ivmelenme videosunu izledim hiç binmeden gittim aldım)
    Kaskım LS2 (kimseye sormadım, gayette memnunum)
    Eldivenim Scoyco (Millet gülüyor ama umurumda mı ? bi sor. Hafif yazlık kaba değil parmak aralarını sarıyor yok gibi. Avuç içi korumalı ve sert oda olacak artık)
    Montum Prohel yazlık, birde özel diktirdim kışlık
    Dizlikler 4 riders
    Balaklava 12 TL süper işimi gördü..
    Kameram SJ4000 wifi yetiyor bana
    Ayakkabı Dockers ben seviyorum

Başkalarının fikirlerine göre yaşayamazsın.
    Bırak kimliğini ehliyetini mağazaya, kaskı geçir kafana bi tur at gel
    Boş yere buralarda birinin ak dediğine ötekinin kara dediği malzemelerle uğraşma, işin içinden çıkamazsın..
    Erkan344 ve feti_can bunu beğendiler.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    zümer senin kask ls2 nin hangi modeli.

Motosikleti
    Me Te Doquz
    Alıntı Tefoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zümer senin kask ls2 nin hangi modeli.
    LS2 FF351-1

kuvvetmira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Exc250+vstrom 650
    bu kask nasıl sizce arkadaşlar fiyatı çok uygun geldi

http://www.motosikletekipmanlari.com...H,PR-1423.html
    HAYAT KIZGIN BOĞA BEN KIRMIZI PELERİN: ::

Motosikleti
    Jawa 250 cafe racer
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    LS2 FF351-1
    Tamamen sizin tercihiniz fakat motora o kadar para verene kadar niye 1 yıldızlı 160 tl lik kaskla geziyosunuz

Motosikleti
    Me Te Doquz
    Alıntı Emreaygn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamen sizin tercihiniz fakat motora o kadar para verene kadar niye 1 yıldızlı 160 tl lik kaskla geziyosunuz
    O 1 yıldız kime neye göre kim tarafından verilmiş ?
    Bunlar beni pek ilgilendirmiyor.

Elime aldım evirip çevirdim, esnettim, zorladım, taktım beni tatmin etti, sağlamlığına kanaat getirdim ve aldım. Hatta birde siyah vizör aldım.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    bende de ls ff352-1 var. scooter için yeterlidir ancak 700cc motor için daha iyi kasklar bakmakta fayda var diye düşünüyorum. bir de yıldızlar belli testler sonucunda veriliyor yabana atılmaması gerekir. tüm önlemler bizim sağlımız için gereklidir.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)