Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Acemilik zamanında yediğim ekipman kazığım

Motovento
    REKLAM ALANI
    EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Merhabalar, anlatacağim konuyla ilgili veya ilgisiz sizinde bir anınız varsa anlatın bir saf ben miyim meraktayım. :D

Motora yeni baslayan arkadaslar genelde motosiklet videolarini yalayip yutmus oluyorlar yani bircogu. Ben nedense ilk baslayacagim zaman hic motosiklet nasil surulur, nasıl ekipmanlar alinir ogrenmeden bu işe daldım tezcanliligimdan olsa gerek.

Elime geçen parayla koştur koştur motosiklet magazasina daldim. Tabi ozaman yasadigim sehirde pek bol magaza yoktu mecbur ona gidecektim. Gittim ve markalardan birhaberim zaten elimdeki butcede ozamanlar cok bol değil. Neyse ufak tefekte bir kizcagizim ya heralde beni çok sallamadilar diye dusunuyorum. Bastan savma bir şekilde magazadan bir guzel kask, eldiven, mont topladik. Ama cidden topladik, toplama bilgisayar gibi olmuştum. Mont ayrı dünyada, kask ayri dunyada butun ekipmanlar ayri telden caliyor. Neyse sirtlik ve dizlik alayım dedim adam senin montunun sirtligi var zaten (süngeri kastediyor) sen neye biniyon dedi 150lik commuterim vardi. Dandik bir belliği bu olur sana deyip iteledi. Dizlik olarakta resmen bisiklet dizligi gibi bisey verdi ki bir onu almadim Allahtan. Çiktım, saf gibi nasılda mutlu mutlu ayrildim oradan. :D Sonra tabi ekipman heyecani gecince ben ne almisim boyle dedim. Ehh birazda neler iyidir, neler kotudur arastirinca tirt seylere o parayi verdigimle kalmistım. Allah onlari bildigi gibi yapsin ustunden kaç sene gecti unutmam bunu -.- Sonra en baştan ekipman dizdim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, anlatacağim konuyla ilgili veya ilgisiz sizinde bir anınız varsa anlatın bir saf ben miyim meraktayım. :D

Motora yeni baslayan arkadaslar genelde motosiklet videolarini yalayip yutmus oluyorlar yani bircogu. Ben nedense ilk baslayacagim zaman hic motosiklet nasil surulur, nasıl ekipmanlar alinir ogrenmeden bu işe daldım tezcanliligimdan olsa gerek.

Elime geçen parayla koştur koştur motosiklet magazasina daldim. Tabi ozaman yasadigim sehirde pek bol magaza yoktu mecbur ona gidecektim. Gittim ve markalardan birhaberim zaten elimdeki butcede ozamanlar cok bol değil. Neyse ufak tefekte bir kizcagizim ya heralde beni çok sallamadilar diye dusunuyorum. Bastan savma bir şekilde magazadan bir guzel kask, eldiven, mont topladik. Ama cidden topladik, toplama bilgisayar gibi olmuştum. Mont ayrı dünyada, kask ayri dunyada butun ekipmanlar ayri telden caliyor. Neyse sirtlik ve dizlik alayım dedim adam senin montunun sirtligi var zaten (süngeri kastediyor) sen neye biniyon dedi 150lik commuterim vardi. Dandik bir belliği bu olur sana deyip iteledi. Dizlik olarakta resmen bisiklet dizligi gibi bisey verdi ki bir onu almadim Allahtan. Çiktım, saf gibi nasılda mutlu mutlu ayrildim oradan. :D Sonra tabi ekipman heyecani gecince ben ne almisim boyle dedim. Ehh birazda neler iyidir, neler kotudur arastirinca tirt seylere o parayi verdigimle kalmistım. Allah onlari bildigi gibi yapsin ustunden kaç sene gecti unutmam bunu -.- Sonra en baştan ekipman dizdim.
    O kazığı hepimiz yedik sanırım. Sadece 1 kez motosiklet ekipmanları alışveriş yaptım türkiyeden. soyup soğana çevirmişlerdi beni.
    Çevremdeki hiç kimseye izin dahi vermiyorum. soran olursa araştırıp yurtdışından temin ediyoruz, mutluyuz. Yurtdışı hem çeşit bol hem, fiyatlar güzel.

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Güzel bir anekdot
    EldekiDebryj bunu beğendi.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Bugünki aklım olsaydı geçmişte yaptığım hataları yapmazdım ama geçmişteki hataları yapmasaydım bugünki aklım olmazdı
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Geçmiş olsun bazen tecrübe ederek öğreniyoruz

Enişte'de motorcu idi yanlış hatırlamıyorsam neden onunla gitmediniz alışverişe, neyse ilk elin günahı olmaz derler..

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Kazık demiyelimde yol gösterenin olmayışı diyelim,
    Kask alıcam yeni yeni ekipman alıyorum. Tabi sardı bi LS2 4 yıldız falan diyolar. Tamam dedik girdik mağazaya "abi s.a ls2 bakıyorum motorum gri ama ben yeni motor alırsam beyaz alıcam " dedim tamam abim dedi ordan beyaz siyah kaskı indirdi giydim iyi güzel sıkıyor biraz açılır dedim. Direk elimde aldım çıktım kutu yok vuruk kırık var mı incelemek yok aldım çıktım. 😊

Geçen görüştüğümüzde @Mexico abimde kaska bir ayar çekti bide ne görelim benim kask xl vizor xxl
    EldekiDebryj ve Mexico bunu beğendiler.

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enişte'de motorcu idi yanlış hatırlamıyorsam neden onunla gitmediniz alışverişe, neyse ilk elin günahı olmaz derler..
    Eniste motorcu ancak o zamanlar tanismiyorduk bile kendisiyle. :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

Alıntı 000000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kazığı hepimiz yedik sanırım. Sadece 1 kez motosiklet ekipmanları alışveriş yaptım türkiyeden. soyup soğana çevirmişlerdi beni.
    Çevremdeki hiç kimseye izin dahi vermiyorum. soran olursa araştırıp yurtdışından temin ediyoruz, mutluyuz. Yurtdışı hem çeşit bol hem, fiyatlar güzel.
    Olay Türkiyeden almak değil dogru düzgün biseyleri bilmeden magazaya girince olanlar oluyor. Ha fiyat diyorsan haklisin. Onun disinda benim bahsettigim alakasiz sacma sapan seylerin bana itelenmesi. -.- Aynı fiyata daha farklı ekipman dizebilirdim.
    Carbondioxid bunu beğendi.

Motosikleti
    Ybr 125(hayırlısıyla olacak)

Umarım biz yeni başlayanlara da aynılarını yapmazlar.

Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı Kuzeyli57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umarım biz yeni başlayanlara da aynılarını yapmazlar.
    Valla güvenipte satıcıdan fikir almaya gelmiyor sacma sapan seyleri övüp duruyorlar satmak için tabi, artık yemiyorum o ayrı. Sadece adamdan tavsiye filan alma ekipman konusunu iyice arastir ve almak istedigin urunden emin olup karar vererek git ve onları al.
    Kuzeyli57 bunu beğendi.

Motosikleti
    Ybr 125(hayırlısıyla olacak)
    Valla güvenipte satıcıdan fikir almaya gelmiyor sacma sapan seyleri övüp duruyorlar satmak için tabi, artık yemiyorum o ayrı. Sadece adamdan tavsiye filan alma ekipman konusunu iyice arastir ve almak istedigin urunden emin olup karar vererek git ve onları al.
    Bizim evin oralarda feyizoğlu var. Oradan almıştım ama İstanbula gidince biraz daha fazla mağaza gezip sonra alacağım. Bir tanıdığımız var uzun yıllardan beri motor üzerinde. Onun tecrübelerinden yararlanıp almayı düşünüyorum. Bakalım hayırlısı olur umarım.
    Kazasız belasız sürüşler dilerim.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Eniste motorcu ancak o zamanlar tanismiyorduk bile kendisiyle. :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

Olay Türkiyeden almak değil dogru düzgün biseyleri bilmeden magazaya girince olanlar oluyor. Ha fiyat diyorsan haklisin. Onun disinda benim bahsettigim alakasiz sacma sapan seylerin bana itelenmesi. -.- Aynı fiyata daha farklı ekipman dizebilirdim.
    Ana problemimiz zaten fiyatlar. Ama fiyatları kabul edincede problem çözülmüyor ki.
    kask beğenirsin, o kaskın o rengi kalmadı abi, desenli bulursun o boyut kalmadı, haftaya gelicek derler, 2 ay beklersin, gelmez. bu ülkede herşey kalmadı haftaya gelicek. Daha yazarım ama uzamasın.

Sonra bide fuarlar var dimi, fuarda herşey ucuz zaten. Paramla kepaze olmak istiyorum diyorsan fuardan alışveriş yap. Tabi ürün haftaya gelicek.

Vücut ölçülerimi biliyorum, iki tıklıyorum, 15-20 gün sonra istediğim şey, istediğim şekilde ve daha ucuza kapıya geliyor, kafam rahat, bide sorun çıktığında adam almanyadan beni arayıp özür diliyor. Büyük lüks.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Yurt dışından fiyatlar çok fazla oynamıyo indirimleri denk getirmek gerek ondada uygun beden vs desen bulursan

NoWyld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250
    Ana problemimiz zaten fiyatlar. Ama fiyatları kabul edincede problem çözülmüyor ki.
    kask beğenirsin, o kaskın o rengi kalmadı abi, desenli bulursun o boyut kalmadı, haftaya gelicek derler, 2 ay beklersin, gelmez. bu ülkede herşey kalmadı haftaya gelicek. Daha yazarım ama uzamasın.

Sonra bide fuarlar var dimi, fuarda herşey ucuz zaten. Paramla kepaze olmak istiyorum diyorsan fuardan alışveriş yap. Tabi ürün haftaya gelicek.

Vücut ölçülerimi biliyorum, iki tıklıyorum, 15-20 gün sonra istediğim şey, istediğim şekilde ve daha ucuza kapıya geliyor, kafam rahat, bide sorun çıktığında adam almanyadan beni arayıp özür diliyor. Büyük lüks.
    Güzelim nolan n87 modeli bile 3 ay oldu gelmedi, tebessüm ettim

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Alıntı NoWyld adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzelim nolan n87 modeli bile 3 ay oldu gelmedi, tebessüm ettim

Eğer durumun gerçek ise, paran mutlaka iade edilir. senin sürecinde bir yanlışlık var.

Avrupa ülkelerinden maksimum 3 haftada ulaşırken (ulaşmayan ürünüm yok ne bende nede çevremdekilerde), çinden (aliexpress) 150den fazla alışverişten gelmeyen bi iki tane $2-3lık ıvır zıvır oldu, onlarda parası iade edildi. ufak üründe izlemeli (Tracking) kargo olmadığından arada bi yerde kaybolması normal.

Sakın ürün elimizde yok, bilmem şu kadar zaman sonra elimize varacak oyle işleme koyarız şeklinde uyarılı bir ürünü almış olmayasın?

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R

Aklıma geldi direk. Hangi siteleri kullanıyorsunuz acaba bende geçeyim o taraflara.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Ben hep kazık yedim forum video aea bilmezdim ilk motorumu bile araştırmadan girdim aldım çıktım kullanmasınıda çanakkalede bir arkadaşımın tanıdığından telefon görüşmesiyle öğrendim artık yemiyorum kazık

Motosikleti
    X-Max 250
    Eğer durumun gerçek ise, paran mutlaka iade edilir. senin sürecinde bir yanlışlık var.

Avrupa ülkelerinden maksimum 3 haftada ulaşırken (ulaşmayan ürünüm yok ne bende nede çevremdekilerde), çinden (aliexpress) 150den fazla alışverişten gelmeyen bi iki tane $2-3lık ıvır zıvır oldu, onlarda parası iade edildi. ufak üründe izlemeli (Tracking) kargo olmadığından arada bi yerde kaybolması normal.

Sakın ürün elimizde yok, bilmem şu kadar zaman sonra elimize varacak oyle işleme koyarız şeklinde uyarılı bir ürünü almış olmayasın?
    Ben para vermedim, yanlış anlaşılmasın. Nolan n87 satılmaya başlanılanı 3 ay oluyor ancak türkiyede yok. Bir dükkan sahibine nolan n87 yi sormamla ana avrat firmaya girişmesi bir oldu (samimiyetimiz vardı )
    İş bu işletmeci yüksek sayıda n87 siparişi vermiş ve zor durumda, elimde siparişini geçtiğim n87 ler olsa bir sürü satış yapıcam diyor tabi ancak nafile. Acaba gelmiş midir :(

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurt dışından fiyatlar çok fazla oynamıyo indirimleri denk getirmek gerek ondada uygun beden vs desen bulursan
    kovalayan indirimi, boyutu ve deseni bulabiliyor. Heleki kask için küçük yada koca kafalıysan yurtdışından gelecek ürünlerde yaşıyorsun. Tabi bu küçük yada koca kafa bana vurmuyor ayrı. ( küçük yada koca vucutluysan mı deseydim =) )

Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.komikbe.com/wp-content/up...urleri_274.jpg

Aklıma geldi direk. Hangi siteleri kullanıyorsunuz acaba bende geçeyim o taraflara.
    Ne alacağıma karar verdikten sonra, yurtdışına çıkacak kimse varsa onlarla yoksa bilindik yerler motoin, fcmoto, bikebandit, ebay ( açık arttırmaları ), bilindik yerler. farklı yerlerde farklı sonuçlar alınabiliyor, sadece bir yere bağımlı kalmamak lazım.

Alıntı NoWyld adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben para vermedim, yanlış anlaşılmasın. Nolan n87 satılmaya başlanılanı 3 ay oluyor ancak türkiyede yok. Bir dükkan sahibine nolan n87 yi sormamla ana avrat firmaya girişmesi bir oldu (samimiyetimiz vardı )
    İş bu işletmeci yüksek sayıda n87 siparişi vermiş ve zor durumda, elimde siparişini geçtiğim n87 ler olsa bir sürü satış yapıcam diyor tabi ancak nafile. Acaba gelmiş midir :(
    Ah, ben sen yurtdışından sipariş verdinde halen gelmedi sanmıştım, oysa sen türkiyedeki bir mağazadan n87 bekliyorsun ehuehueheuh iyi şanslar.

Motosikleti
    X-Max 250
    Hahaha yok hocam bekle(ye)medim, onun yerine caberg stunt aldım, adam da bana satamadığı için ve bu durum adamın başına 97382829273 kere geldiği için küfretti, olsaydı n87 alacaktım yani 😂😂😂😂😂

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)