Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Acemilik zamanında yediğim ekipman kazığım

Motovento
    REKLAM ALANI
    jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eniste motorcu ancak o zamanlar tanismiyorduk bile kendisiyle. :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:48 ----------

Olay Türkiyeden almak değil dogru düzgün biseyleri bilmeden magazaya girince olanlar oluyor. Ha fiyat diyorsan haklisin. Onun disinda benim bahsettigim alakasiz sacma sapan seylerin bana itelenmesi. -.- Aynı fiyata daha farklı ekipman dizebilirdim.
    oluröyle sıkıntı yapmamak lazım... Hayat bu; insanın başına herşey gelir.

Rahat bir insan değilim ben de, bişeyler aldığım zaman sürekli acaba kazık mı yedim diye kendime kuruntu yaparım. Bişeyin net ve kesin bir cevabını almadan aklıma her tip kötü şeyi getiriyorum. Şu an kendimi kurtarmaya çalışıyorum, böyle giderse sağlığım bozulacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:51 ----------

Alıntı adenizkusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben motor kazığı yemiştim ilk ekipman değilde. ilk motor olunca haliyle orasına burasına pek bakmıyorsun
    özellikle de ikinci eller
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Ben daha önce de yazdım. Hepimiz bu camianın içindeyiz, ancak en büyük kazıkları hep birbirimize atıyoruz. Motor alım satımında, ekipman, yedek parça, aksesuar dahil. Olması gerekenden çok pahalı fiyatlara satılıyor. Aslında ülkemizde bayağı bir pazar oluştu. Ciddi, kurumsal bir firma bu sektöre bir girse tüm esnafların tozunu arttırır. Örneğin Lois veya FC-MOTO gibi. Motomaks ilk kurulduğunda çok sevinmiştim. Her ilde bayilik açacaklar, kurumsal olacaklar, kazık yemeyiz diye. Ancak ne çeşit var, ne stok, ellerindekini itelemeye çalışırlar.
    Sarf malzemelerinde de öyle, yağ, yağ filtresi, hava filtresi, buji vb.alacaksanız farklı farklı mağazalardan acayip anormal fiyatlar çıkıyor. Kör tuttuğunu öper misali.
    Klasik yurdum esnafları. Hepimiz bunların tezgahından en az bir kere geçtik. Bazılarımız hala geçiyor. Aslında internet denen muhteşem bir oluşum elimizin altında. Tüm dünya fiyatlarını görebiliyorsunuz. Fiyat karşılaştırması yapıp hangisi makul ise ondan alma imkanımız var. Ben kesinlikle öyle yapıyorum. Yurt içinden pek bir şey almadım bu güne kadar. Louis sağolsun.
    Birde esnaflara en büyük eleştirim, gelen müşteriyi adam yerine koymamama, küçümseme, aşağılama vb.tarzı davranışlar sergiliyorlar. Kaç kere şahit oldum. Genç bir kardeşimiz gelip kask alacaktı, bir şeyler soruyor, öğrenmeye çalışıyor, hevesli. Çocuğa resmen it muamelesi yaptılar. Yanıma çağırıp bir saat bilgilerimi anlattım, öğüt verdim, yol gösterdim. Çocukcağız ne kadar sevinmişti. Ben 52 yaşındayım. Mağazada bana bile "NE VAR BİRADER" diyen (kendisi 20-25 yaşlarında) adam gördüm. O yüzden herkese tavsiyem, önce internette araştırsınlar, bilgi sahibi olsunlar, ondan sonra mağazalara gitsinler.
    EldekiDebryj bunu beğendi.

Bende kafa ölçümü evde mezura ile ölçüp internetten m beden kask aldım. Takarken zorlanıyorum, hele çıkarmak daha fazla efor istiyor. Fakat içindeyken rahat ve güvende hissediyorum. Acaba ilk motosiklet ekipman alışverişim başarılı mı oldu yoksa bir yerde hata mı yaptım diye düşünmekteyim. Sanırım zaman bana bunu gösterecek
    jimi_hendrix ve EldekiDebryj bunu beğendiler.

Alıntı lostmymindd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende kafa ölçümü evde mezura ile ölçüp internetten m beden kask aldım. Takarken zorlanıyorum, hele çıkarmak daha fazla efor istiyor. Fakat içindeyken rahat ve güvende hissediyorum. Acaba ilk motosiklet ekipman alışverişim başarılı mı oldu yoksa bir yerde hata mı yaptım diye düşünmekteyim. Sanırım zaman bana bunu gösterecek
    Esas şenlik traşlı yüz ile , sıcak yaz sonrası çıkarıp takarken, hele gün sonu sakal uzamaya başladımıydı^^ aboooov

Bingo seçim olmuş, zamanla tam oturacaktır

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı metinkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben daha önce de yazdım. Hepimiz bu camianın içindeyiz, ancak en büyük kazıkları hep birbirimize atıyoruz. Motor alım satımında, ekipman, yedek parça, aksesuar dahil. Olması gerekenden çok pahalı fiyatlara satılıyor. Aslında ülkemizde bayağı bir pazar oluştu. Ciddi, kurumsal bir firma bu sektöre bir girse tüm esnafların tozunu arttırır. Örneğin Lois veya FC-MOTO gibi. Motomaks ilk kurulduğunda çok sevinmiştim. Her ilde bayilik açacaklar, kurumsal olacaklar, kazık yemeyiz diye. Ancak ne çeşit var, ne stok, ellerindekini itelemeye çalışırlar.
    Sarf malzemelerinde de öyle, yağ, yağ filtresi, hava filtresi, buji vb.alacaksanız farklı farklı mağazalardan acayip anormal fiyatlar çıkıyor. Kör tuttuğunu öper misali.
    Klasik yurdum esnafları. Hepimiz bunların tezgahından en az bir kere geçtik. Bazılarımız hala geçiyor. Aslında internet denen muhteşem bir oluşum elimizin altında. Tüm dünya fiyatlarını görebiliyorsunuz. Fiyat karşılaştırması yapıp hangisi makul ise ondan alma imkanımız var. Ben kesinlikle öyle yapıyorum. Yurt içinden pek bir şey almadım bu güne kadar. Louis sağolsun.
    Birde esnaflara en büyük eleştirim, gelen müşteriyi adam yerine koymamama, küçümseme, aşağılama vb.tarzı davranışlar sergiliyorlar. Kaç kere şahit oldum. Genç bir kardeşimiz gelip kask alacaktı, bir şeyler soruyor, öğrenmeye çalışıyor, hevesli. Çocuğa resmen it muamelesi yaptılar. Yanıma çağırıp bir saat bilgilerimi anlattım, öğüt verdim, yol gösterdim. Çocukcağız ne kadar sevinmişti. Ben 52 yaşındayım. Mağazada bana bile "NE VAR BİRADER" diyen (kendisi 20-25 yaşlarında) adam gördüm. O yüzden herkese tavsiyem, önce internette araştırsınlar, bilgi sahibi olsunlar, ondan sonra mağazalara gitsinler.
    "louis sağolsun" cümlesinden sonrası maalesef günümüzde 25-30 yaş arası her esnaf tezgahtar herneyse hepsinde var. DOREmüzik'te yaşadım bunu gitarım için amfi arıyorum. içeri girdim "ne var" gibi bir karşılama... karşılamayı geçtim ben içeri girdim ilgilenen yok ben amfilere bakınıyorum bilgi alabileceğim bir adam yok herkes kasa başına oturmuş. birisi geldi "ne var"... neyse dedim tuttum kendimi. bir kabin dikkatimi çekti. "abi bunun içinde Celestion Speaker mi var?" diye sordum. aldığım cevap "Hoparlör var" oldu.
    görüntü itibari ile küçük gösterebilirim ama bu kadar bilgisizmiş gibi davranmaları. bilgisizsem bile "öğren de gel" tarzından davranışlar beni soğutuyor, Bu sebeple pek dükkan felan gezmiyorum...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı metinkilic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle elinde ne varsa yagla balla sat guvenip lafini dinlememek lazim. Sadece hiç bir magazada aşağılama, kucumseme, artistlik durumu yaşamadım diyebilirim. Öyle sey olsa direk hızlıca çıkar giderim almam yani sert tepki gorur. Suan giyindigim ekipmanlarin hepsini onceden arastirmis ve neler alacagimi bilerek gidip almistim. Kimseye bisey sormadım. Ancak internetten denemeden almak hic istemiyorum cunku ölçuler tutmayabiliyor zaten ufak tefek biseyim. Denemeden almamaya calisiyorum. Birtek cizmemi denemeden aldim onada mecbur kaldim. Cunku girdiğim hicbir magazada bulamamistim.

Motosikleti
    cıks
    kazık yemedim daha

ekipman işini parasız hallettim sayılır kask dışında, kask da kararım öncelik marushin de

o değilde 2-3 sene oldu daha motoru alamadım

Motosikleti
    Keşke İnazuma olsa
    Alıntı 000000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ana problemimiz zaten fiyatlar. Ama fiyatları kabul edincede problem çözülmüyor ki.
    kask beğenirsin, o kaskın o rengi kalmadı abi, desenli bulursun o boyut kalmadı, haftaya gelicek derler, 2 ay beklersin, gelmez. bu ülkede herşey kalmadı haftaya gelicek. Daha yazarım ama uzamasın.

Sonra bide fuarlar var dimi, fuarda herşey ucuz zaten. Paramla kepaze olmak istiyorum diyorsan fuardan alışveriş yap. Tabi ürün haftaya gelicek.

Vücut ölçülerimi biliyorum, iki tıklıyorum, 15-20 gün sonra istediğim şey, istediğim şekilde ve daha ucuza kapıya geliyor, kafam rahat, bide sorun çıktığında adam almanyadan beni arayıp özür diliyor. Büyük lüks.
    Gümrük sınırı 100 euro diye biliyorum. satın aldıkların gümrüğe takılmıyor mu?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Alıntı denizildir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gümrük sınırı 100 euro diye biliyorum. satın aldıkların gümrüğe takılmıyor mu?
    O sınır vergisiz olanlar için var. Diğerleri için gümrüğe takılma yok gelen PTT kuryesi avrupa ülkelerinden geliyorsa %18 asyadan geliyorsa %20 vergi ekliyor, ödemeyi yapıp, ürününü teslim alıyorsun.
    Ama şu var yılda sadece 5 kez alışveriş yapma hakkın var, herhangi bir takip sistemi olmadığı için herşey takır takır geçiyor.

Bu bahsettiğim sadece şahıs adına alınmış motosiklet ekipmanlar için geçerli, elektronik cihazlarda problem oluşabilir. dikkat!

RyuujinJakka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 390
    istanbul da iyi esnaflarda var insana insan gibi muamele eden, -bak kardeşim bu mont sana büyük korumalar dönüyor -bu eldiven sana oldu biraz sıkması normal deri olduğu için bolalıcak vb.. şu memlekette asgari ücretlinin birbirine yaptığını patronlar yapmıyor. o yüzden hak edene it köpek çekmek gerekiyor.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Alıntı 000000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kazığı hepimiz yedik sanırım. Sadece 1 kez motosiklet ekipmanları alışveriş yaptım türkiyeden. soyup soğana çevirmişlerdi beni.
    Çevremdeki hiç kimseye izin dahi vermiyorum. soran olursa araştırıp yurtdışından temin ediyoruz, mutluyuz. Yurtdışı hem çeşit bol hem, fiyatlar güzel.
    Yurt dışından nereden alıyorsunuz acaba bir kaç güvenilir adres verebilirmisiniz

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Alıntı macahir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurt dışından nereden alıyorsunuz acaba bir kaç güvenilir adres verebilirmisiniz
    Eğer seçeneğim varsa yurtdışına giden arkadaşların sırtlarına ekstra yük bindirmek ilk önceliğim.
    Bunun dışında nerdeyse tüm alışverişlerim için yurtdışını kullanıyorum bilindik yerlerin tamamı, nerden almak yerine ne alacağına karar verip ardından araştırma yapıp bulursam alıyorum.

Bir kaç tane yazmak gerekirse

fcmoto.de,
    motoin.de( burası bugün şuan türkiyeye göndermiyoruz diye mail göndermiş bana, neden olduğuna dair bi açıklama yok, yazışma ekte )
    louis.de
    ebay.com/de
    aliexpress.com
    amazon
    banggood.com
    motoday.lt

bide bu aralar bulgar sitelerini kurcalıyorum malum araçlar ucuz, belki ekipmanda ucuzdur diye ancak işe yarar birşey yok henüz.

not: fcmoto ve motoin in ebay ve diğer yerlerde hesapları var ancak kendi siteleri daha hesaplı geliyor.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)