Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motosikletinizi çaldırmaktan sıkılmadınız mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hornet 650
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu güzel konu, İstanbul'da yaşayan arkadaşlara da sabırlar diliyorum. Güzel şehir ama çok kalabalık be.

Örnek olması açısından, yaşamış denemiş birini okumak isterseniz diye atayım.

http://forum.donanimhaber.com/m_103653944/tm.htm
    Abow adam ayarı sağlam vermiş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Bursa'da ITU vardı da biz mi gitmediq

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:05 ----------

yalnız başlığı görünce gps cihazı reklamı zannettim :D
    dovahhkin bunu beğendi.

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İzmire gözünüzü dikmeyin sakın buranın da 5 6 yıl içinde istanbuldan bi farkı kalmayacak.
    Bende mudanyayı sevemedim bir türlü.Küçücük,daracık sokaklar.Yazın trafik derdi de park derdi var,kışın nasıldır bilemem.Teyzemler mudanya da yazın gittik 1 saat arabayı park edecek yer bulamadık 3 sokak ileriye park ettik.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Eğitimimi tamamlayıp izmire yerleşeyim hayalim vardı. 3 arkadaş atladık izmire gittik istanbuldan. 3 şerit tek yön yolda sağ şeritten gidiyoruz ne arkada ne önde araç yok. Adam geldi emniyet şeridinden geçti bizi. Biraz daha ilerledik adam sıkışık trafikte 2 şeridi ortalamış gidiyor. Bunun gibi 4-5 garip olay yaşadık.

Sonra izmirle ticaret yapan bir arkadaşla konuştuk. Ne parasını zamanında alabilmiş ne de siparişler zamanında hazırlanmış. 2-3 seferden sonra izmiri çıkartmış zaten listeden.

Sonuç olarak izmirde listeden silindi. Avrupaya ayağı atabilirsem diye umuyorum sonu izmir gibi olmaz umarım.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    hem istanbulda hemde mudanyada yaşayan biri oalrak gayet net söylüyorum ki mudanyada yaşayamam. bursa da adam gibi bir iş bulmak yalan, maaş skalası istanbulun altında, trafik deseniz mudanyanın girişi kilit, özellikle havalar birazcık iyi ise ve hafta sonu ise bursanın tamamı mudanyada... denize sıfır evim var ama önünde park yeri yok...

bütün çocukluk arkdaşlarım mudanyanın yerlileri... hepsi iş ve maaş konusunda sıkıntı çekiyor.

kışın sokaklarında in cin top oynar, bir allahın kulunu bulamazsın, akşamları yapacak bir şey yoktur sahile gidip çekirdek çitlemek rüzgardan poyrazdan imkansızdır, yazın ise bursa akar sahile... bu seferde yürüyemezsin.. kısacası mudanya yalan oldu.
    l3v3nt bunu beğendi.

Mesele istanbul Anafolu meselesi degildir..

İnsanlik meselesidir..Adi suc ortalamasi istanbula yakin anadoluda girla sehir var..

Biz iki tip insan modelini yetirtirmeye devam ettikce bu sorun anadoludada her yerde de devam edecek..

1.insan tipi, diger insanlara saygili, haramda gozu olmayan, calmayan cirpmayan ( buraya parantez acayim eger sen hastaneyi, devleti, sigorta sirketini arkadasini 100 tl icin dolandiriyorsan yibe uckagitcisin)

2. İnsan tipi calismayan, uretmeyen cahil ve zararli insan tipi..

Simdi anadolunun ner?sine gidersen git 2. İnsan tipinden orada yokmu..cok var..

Kanada da varmi..? Cok az varki adi suc orani dipte..

Demekki biz insan yetistirme konusunda cahil ve kotu bir milletiz..

Herseyden onemlisi kotuye ceza vermeyi ve Kotunun cazip birsey olamayacagini bile beceremiyoruz..

Bu millet fazla uyanik ve calismadan kazanmaya odakli zengin muteaahhidi de dahil...

Bu kadar acgozlulugun bedelini tabiki odeyecegiz..
    Shrieker bunu beğendi.

Sado39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Adventure & Ktm Duke
    Bizim burda da çalınma olayı 1 kere oldu o da toplu vurgun gibiydi. Bi akşamda 11 motor çalındı daha sonra hepsi bulundu, ufak yerde yaşamanın avantajı sanırım. Onun dışında bisiklet falan çalınır onları da roman çocukları falan çalar gezer gezer atarlar bi köşeye. Dere boyunda falan bulursun ya da üstündeyken peşinden koşarsan falan atar kaçar. :D

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Arkadaşlar mudanyanın kilit olduğunu lütfen söylemeyin allah aşkına istanbula göre bir bakın

Kastım mudanyaya gelin değil istanbuldan bahsediyorum

Lütfen siyaset yapmayalım arkadaşlar
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Demek şehir seçmede ilk kriter trafikmiş de biz bilmiyormuşuz. Bir İzmir'li olarak çok şey yazarım ama gerek yok.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    Alıntı Alper Karademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Veyahut metrobüs denen şeyin toplu tasıma aracı değil, Winrar klasörü olduğunu düşünün lütfen
    ahaha çok güldüm buna. yazı da çok güzel olmuş. askere gitmeden önce istanbulu çok seviyordum ancak son 2-3 senedir istanbuldan bıkmaya başladım kalabalık, trafik, hayat pahalılığı yüzünden. ayrıca memleketim de bazı kıytırık mesleklerin benim istanbulda aldığım maaş kadar ya da daha fazla aldıklarını da öğrendikten sonra iyice dumur oldum.
    artık güzel temiz ve daha sakin bir yerde yaşama hayali kuruyorum.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

NoWyld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250
    [/COLOR]
    Merhaba arkadaşlar;
    Yazdıklarımda asla bir kötü niyet,
    Sıcak koltuğundan konuşma yoktur.
    Biraz uzun bir yazı olacak kimisine çok saçma gelecek,karalamadan önce benim düşüncemi anlamaya calısmanızı rica ediyorum

Çok ama çok fazla calınma konusu görüyorum keza facebook grupları
    Sahibinden de çalıntı motora verilen ödüller vs vs vs. Benim içim yanıyor gördükçe

Türkiye gibi bir ülkede para okadar zor kazanılıyor ki..

Hayaller le,alınteriyle,aile iknasıyla,tutkuyla alınan aşk ile bakılan motosikletler dakikalar içinde kayboluyor çok yazık..

Bu ülkede ADALET VE POLİS SİSTEMİ ÇALIŞMIYOR ARKADAŞLAR!
    Motorunuz çalınırsa bulma ihtimaliniz yüzde bir emin olun buna.

Şu yaşadığımız adaletsiz dünyada
    Geçim kargaşası,sorumluluklarımız,üzüntülerimiz okadar fazla ki

Rahatlamak adına ,zevk uğruna veyahut alınteriyle para kazanmak uğruna motosiklet aldık hepimiz.
    Alev gibi yandı içimiz ilk bindiğinimizde..

Gelelim konumuza;MOTOSİKLET HIRSIZLIĞINA!

Nispeten bursa hırsızlık acısından fazla vukuatı olmayan bi yer

Kapalı garaj var evet ama kapısı vs yok garaja giren tekbir kapı var ve orada 24 saat güvenlik var

Ben iki senedir anahtarı motorun üstünde bırakıyorum neredeyse.

Bakarmısınız şu rahatlığa allah aşkına ? Nispet yapmıyorum lütfen yanlıs anlamayın
    İçinde acaba motora bişey olurmu diye geceleri uyumakta zorlananlar için diyorum bunu

Birçok motor kullanan arkadaşım bir gün bile motorunun kurcalandığını söylemedi bana

Girin bursa mt ye varmı motor calındı diyen ?

Ben motor üstünde 80 bin km devirdim ve 78 bini bursa içi emin olun kurye değilim hiç yapmadım oraya buraya hep gezdim bir kez motor kurcalanmadı

Forumdan bir üyemiz;mehmetcan koral 1 sene boyunca hyosung gt 250r ı mahalle arasında yattı yeri bile oynamadı motosikletin

Yanlıs anlaşılmasın güzel sitedeyim ben ya tavırlarında değilim

Kira da oturuyorum ve 800 lira kira ödüyorum ben sanıyorum ki istanbul için gayet uygun bir fiyat bu

Bir düşünün ya ? 800 lira kiraya istanbulda nerede oturacaksınız ?

Otoparklı bir kapalı iki açık yüzme havuzlu yeni ve deniz dibi bir site bu
    Yeni yapılmış bir site hemde

Ben şehir merkezine 30 km uzaklıktayım yaşadığım yer mudanya bursanın en pahalı semtlerinden bakın. 90 bin nüfus barındıran bir semt burası

Demek istediğim şu, bir kıyaslayın ya istanbul ile ?

Ben istanbuldan geldim bostancıdan buraya 10 sene oldu.

Velhasıl kelam neden yazdım bunu

Çıkın hocam istanbul denen lanet şehirden asla zorunda değilsiniz berbat trafiği, onlarca çeşit milletli haliyle her an birsürü şey olabilecek bir yer istanbul. Sadece motosiklet değil istanbulda cüzdanınızı kontrol etmeden iki dakika gecirebiliyormusunuz binlerle yürürken..

İş yok demeyin emin olun bursa ve birçok şehirde inanılmaz eleman eksiği var

Gerizekalı olmayan herkes rahatça iş bulabilir buralarda.

Motosikleti bırakın, sevdiklerinizi aklınız kalmadan bir yerlere gönderebiliyormusunuz ?

Veyahut metrobüs denen şeyin toplu tasıma aracı değil

Winrar klasörü olduğunu düşünün lütfen

Nüfusu 3 milyon olan, temiz havası olan bursadan yazıyorum bunu

Hayat stres yapmaya değmeyecek kadar kısa. Yanlızca bir düşünün, sizi istanbul gibi (fokurdayan bir kazan) (karınca yuvası misali tıklım tıklım) şehirde tutan ne var ?

Düşüncelerim bunlar asla kırmak istemedim yazarken benim içime dert oluyor çalıntı motosikletler

Asla ne biçim yer lan orası safmısınız tarzında da yazmadım

Bir fikir bir düşünce aşılamak derdim

Son olarak kaza raporlarını da sorgulayabilirsiniz, kelle koltuk gibi birşey istanbulda trafik

Herkese iyi forumlar dilerim
    Aslen bir gemlikli olarak, Bursanın gözünü seveyim, çok haklısınız. İstanbul çok fazla göç alıyor ve alınan göçlerin çoğu alakasız ve ne yazık ki (alınmaca yok) gereksiz göçler.
    Bu da gelişmenin düzenli olarak kentlere dağılmamasından kaynaklı. Bakın ciddi söylüyorum, istanbula araba falan yetmiyor. Öğlen 12 de haftaiçi trafik oluyor.

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Her zaman diyorum istanbul yaşanacak bir şehir değil. Heleki bizim gibi orta ve dar gelirli insanlar için. İstanbula gelip en fazla 1 hafta kalıp işini halledip gidecen arkadaş. Ciddi söylüyorum ben her istanbuldan yaşadığım şehire geldiğimde kendi kendime "Biz burada kral gibi yaşıyoruz" diyorum.

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    İş. Uçak teknisyeniyim. Balıkesirde bir ara özel firma bakım üssü kuracaktı ama nasıl güvenilir ki? İnanin az daha imkanım olsa silivriye veya o taraflara taşınır yolada razı olurum.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Konu güzel yerden başlayıp, sorunun köküne teğet geçip, semptomların tedavisiyle son bulmuş.

Ben yine de güzel buldum konuyu. Soru sormak her zaman iyidir

Yine hırsızlıkla ilgili bir başka konuya aşağıdakileri karaladım birkaç gün önce:

Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Adalet mülkün(devletin) temelidir"

Vatanımızda devlet yok artık. Çoğu insan bunun ne gibi sonuçlara sebep olabileceğinden bi haber. Bunu bilerek yaptılar. Türkiye, etrafında bölünüp parçalanan ülkelerle aşırı benzerlikler taşıyan bir süreçten geçiyor.
    dovahhkin bunu beğendi.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    gerek mudanya olsun gerek gemlik olsun motoru dışarı bırakıyorlar çünkü herkes birbirini tanıyor kim ne derse desin bursa güzel heryer yeşillik ayrıca ben bilecik kadar rahat bir şehir görmedim adam r25i dışarı bırakmış sabaha kadar hiçbir önlem alınmadan dışarda ben bıraksam sabaha kadar gözüme uyku girmez ayrıca bir çok motoru ekstra kilitleme parçalarını geçtim direksiyon kilidinden bile kilitlemiyorlar
    dovahhkin bunu beğendi.

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Motor çalınmasın diye düzen bozulmaz kasko yaptırılır.

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Alıntı gurkanerkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor çalınmasın diye düzen bozulmaz kasko yaptırılır.
    Oda bir seçim tabiki
    Ama sürekli endişe duymak kastımız
    Neden böyle sürekli ?
    Suzuki AN125 47000Km,Sym Gts 250ievo 4000km,CBR 125 6500Km, ,Kawasaki Ninja 250R 14000km
    Yamaha Xmax250 ABS 7000km, KTM Duke 200 ABS 3100km Yamaha Xmax250 8000km, Xj6n 18000km Xmax 250 Yollarda..

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Oda bir seçim tabiki
    Ama sürekli endişe duymak kastımız
    Neden böyle sürekli ?
    Bir çok sebebi var. İşsizlik, refah seviyesi ve nüfus yoğunluğundan dolayı her çeşit insanı barındırmasından dolayı hem canımıza hem malımıza kastedebiliyorlar. Diğer şehirlerde bunların olmayacağının garantisi yok ama olsa bile hadi toplanın artık şurada yaşıyoruz demekte kolay bir karar değil. Belkide ben yeteri kadar cesur değilim bilemiyorum.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    herkes Bursa ya gitsin oranında İstanbul dan farkı kalmasın.. kısaca nerde çokluk orda pokluk :D

İllegalRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Elbet bir gün..
    Samsunda bu motor hırsızlığı pek olmuyor, olursa genellikle apaçi semtleri dediğimiz taraflarda oluyor.Şehir merkezinde bir kere bile çalındığını duymadım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)